|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Normalna" družina...
23.12.2015 16:22:12   
MissTerious
Želela bi se izogniti političnemu prepucavanju glede rezultatov referenduma....Čeprav me iskreno povedano,zelo boli pri srcu,da smo še vedno v večini krepko za leseno žlico. Sem mama dveh otrok...ločena in ponovno začenjam vse iz nule. Glede na praznično obdobje,v katerem smo,sem precej razmišljala,kaj sploh je "normalna" družina...nepovezano s tem,ali sta starša očka in mama,dve mami,dva očka,starš samohranilec...moram priznati,sem v preteklem letu dala težke stvari skozi.Zapustila moža,ki je bil psihično in fizično agresiven,alkoholik in velik manipulator...pa vendar sem se zavestno potrudila za otroka,da živimo v varnem in mirnem okolju,da smo obdani s samimi resnično toplimi ljudmi.Za to bom večno hvaležna...zagrenjenost sem pustila za sabo,se resnično borila kot levinja za vsesplošno dobrobit mojih dveh fantov. In ko smo postavljali smrekico,pekli pecivo in se pogovarjali,smo prišli do zelo pomembnega spoznanja...da si dejansko ničesar takega extra ne želimo,kot to,da živimo v domu,kamor radi pridemo...da se imamo radi in zaspimo z mirom v duši...in se zbudimo z dobro voljo,ne pa v strahu,da se bo kdo drl na kogarkoli.Resnično ljubeča družina,pa čeprav ne v "popolni" postavi,kot bi kdo temu rekel. Danes lahko rečem,da sem srečna. Otroka sta našla tisto otroško nagajivost in iskrivost,ki je predolgo ni bilo v njunih očkah in smehu. Morda res letos nekih igrač in novih oblačil ne bo pod smrekico,bo pa veselje in smeh.

Kaj je torej "normalna" družina? Družina,ki se podpira in se zna skupaj smejat in jokat, se sprelupčkat in požgečkat...zame je to topel dom in varno zavetje za vse nas.
Šele zdaj dojemam,da "normalne" družine dolgo (če sploh sem) nisem imela...v očeh zunanjega opazovalca morda zgleda vse idilično,nikoli pa pravzaprav ne vemo,kaj se dogaja v intimi domače hiše. Družina je nekaj svetega, srčno zavetje, kamor bi se naj vsak zatekel v trenutku stiske. Morda kot ločenka in mama dveh otrok nisem idealna predstavnica,pa vendar....Tu sem...in dokler lahko starši svojim otrokom nudimo tisto oporo in toplino,ki jo potrebujejo,me....iskreno povedano...ne zanima,v kakšni formi ta družina obstaja.

Sem bila del "normalne" družine...polne solz,terorja in agresije...Če je to normalno,bom z največjim veseljem...NENORMALNA! :-)

Lepe praznike želim vsem ringarajevkam in ringarajevkam....user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Normalna" družina...
23.12.2015 18:41:41   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: MissTerious

...Čeprav me iskreno povedano,zelo boli pri srcu,da smo še vedno v večini krepko za leseno žlico.

....iskreno povedano...ne zanima,v kakšni formi ta družina obstaja.


Kaj zdaj, te zanima, kako drugi živijo? Ali te ne?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Normalna" družina...
24.12.2015 10:50:41   
šrimpf
ah, to glorificiranje homoseksualnih parov... so to nekakšni nadljudje ali kaj podobnega, brez človeških napak?

me pa veseli, da ste našli mir

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Normalna" družina...
24.12.2015 16:37:08   
liliana
Sem bila del "normalne" družine...polne solz,terorja in agresije...Če je to normalno,bom z največjim veseljem...NENORMALNA! :-)


Ne vem zakaj je potrebno družino, kjer sta mati in oče + otroci, v kontekstu homoseksualnih parov vedno povezovati z nasiljem in agresijo, alkoholom, skratka s terorjem......

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Normalna" družina...
24.12.2015 23:31:34   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sem bila del "normalne" družine...polne solz,terorja in agresije...Če je to normalno,bom z največjim veseljem...NENORMALNA! :-)


Ne vem zakaj je potrebno družino, kjer sta mati in oče + otroci, v kontekstu homoseksualnih parov vedno povezovati z nasiljem in agresijo, alkoholom, skratka s terorjem......


Res zanimivo, a ne?
Kot da so vse družine, kjer gre po čisto naravni poti oče+mati= otrok popolnoma disfunkcionalne, kot da so vsi heteroseksualci alkoholiki in nasilneži in vse heteroseksualke labilne in neuravnovešene osebnosti user posted image

V bistvu se mi dejansko ne zdi niti vredno razpravljati na dolgo in široko, ker je popolnoma jasno, kam pes taco moli, avtorico prvega posta bi samo vprašala;
- praviš, da si zdaj enostarševska družina. Prav.
- kaj bi bila brez svojega nasilnega ex? Brez njega niti otrok ne bi bilo, se mi zdi, vsaj teh dveh, ki ju imaš zdaj. Torej kaj bi bila?
- samska oseba brez otrok ... družina z enim članom, torej samo ti? Ali kako bi bila družina?

Dejansko mi ni jasno, kam hočete to zadevo pripeljati? Saj bo prišel čas umetnih maternic in bo verjetno vse lažje, ma za spočetje otroka, ki se ga bo vložilo v to sodobno gnezdo, bo še vedno nujno potrebno imeti MOŠKO semenčice in ŽENSKO jajčece.

Edino, če veste kaj več, kot vemo jaz in večina ljudi user posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Normalna" družina...
25.12.2015 2:38:33   
madjanca
Avtorici lahko le cestitam za tak pogumen korak na zivljenjski poti in se zavedam, da je pri nas to velik problem (sploh zaradi neaktivne socialne sluzbe)...

Moram pa omeniti, da ste kljub temu, da ste samohranilka, se vseeno bolj normalna druzina, kot homoseksualni par s posvojenimi otroci..

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Normalna" družina...
25.12.2015 13:31:06   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sem bila del "normalne" družine...polne solz,terorja in agresije...Če je to normalno,bom z največjim veseljem...NENORMALNA! :-)


Ne vem zakaj je potrebno družino, kjer sta mati in oče + otroci, v kontekstu homoseksualnih parov vedno povezovati z nasiljem in agresijo, alkoholom, skratka s terorjem......


Res zanimivo, a ne?
Kot da so vse družine, kjer gre po čisto naravni poti oče+mati= otrok popolnoma disfunkcionalne, kot da so vsi heteroseksualci alkoholiki in nasilneži in vse heteroseksualke labilne in neuravnovešene osebnosti user posted image


ker v njihovem marketing planu tako priporočajo:
user posted image

tukaj si lahko prebereš malo marketinške strategije priporočene "to frorward the homosexual agenda" (excerpt):
http://www.parentsofgaychildren.org/uploads/After_the_Ball_-_outline_by_Richard_Cohen.pdf

mislim da jo majo razdeljeno na:
(1) Desensitization*
(2) Jamming and
(3) Conversion

* V psihologiji, je desenzitizacija opredeljena kot zmanjšana čustvena odzivnost na negativni ali averzivni dražljaj ob konstantnii izpostavljenosti le temu. torej, neke vrste navajenost na konstantno najedanje/nadlegovanje/pridiganje.. etc., ker se tega navadiš.

modela sta to kar konkretno razdelala (Marshall Kirk and Hunter Madsen) - imo je ta knjiga aktivistično čtivo.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.12.2015 13:32:00 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 0:51:24   
ribica.
Avtorica posta, lepo povedano. In seveda je razumljivo da niso vse družine z mamo in očetom leglo alkohola in nasilja. Prav tako kot je jasno da si tudi kakšna druga oblika družine zasluži svoj mir in nasploh vse, enako kot naj bi si vsi ljudje Men je najbolj smešno to, da se ljudje tako bojijo sprememb. Kot da bo zdaj kdo komu otroka vzel al kaj, Saj geji ne bodo nobenmu otroka vzeli, samo svoje bi radi.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 7:48:39   
astrid1
Očitno je za večino družina zgolj oče, mama in otrok.

Torej midve s hčerko nisva bili družina, ko sem bila 10 let brez partnerja.

Družina torej nista bila babica in vnuk, ki je ostal brez staršev (mama odšla, oče pa umrl). Pa je babica lepo skrbela zanj, ga imela rada in ga spravila do kruha.

Družina torej nista šestletnik in njegov očka. Spomladi je mamica umrla.

Ne pišem o istospolno usmerjenih,m da ne bi kdo dobil zelenih pik.

Naj mi torej nekdo razloži, zakaj vse te oblike, ki sem jih zgoraj naštela niso družina.


(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 8:53:19   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sem bila del "normalne" družine...polne solz,terorja in agresije...Če je to normalno,bom z največjim veseljem...NENORMALNA! :-)


Ne vem zakaj je potrebno družino, kjer sta mati in oče + otroci, v kontekstu homoseksualnih parov vedno povezovati z nasiljem in agresijo, alkoholom, skratka s terorjem......


Kolikor vidim avtorica zoperstavlja svoj, individualni primer generalizaciji. Ergo, s svojim primerom demantira prepričanje o apriorni, samoumevni "moralnosti, normalnosti, zdravosti, zveličavnosti" tradicionalne vs. sodobne "amoralne, nenormalne, bolne" družine.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 10:38:18   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Avtorica posta, lepo povedano. In seveda je razumljivo da niso vse družine z mamo in očetom leglo alkohola in nasilja.


Enako kot naj bi bilo razumljivo, da vse niso vse družine brez mame in/ali očeta leglo ljubezni in spoštovanja in zdravega okolja za odraščanje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 10:41:59   
bskrle
Tvoja osebna zgodba je preveč boleča,da bi ob njej "prepucavali" svoja načela.
Če povzamem Tolstoja, da so si vse srečne družine podobne, nesrečne pa ...
Pogumno naprej!

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 13:24:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sem bila del "normalne" družine...polne solz,terorja in agresije...Če je to normalno,bom z največjim veseljem...NENORMALNA! :-)


Ne vem zakaj je potrebno družino, kjer sta mati in oče + otroci, v kontekstu homoseksualnih parov vedno povezovati z nasiljem in agresijo, alkoholom, skratka s terorjem......


Kolikor vidim avtorica zoperstavlja svoj, individualni primer generalizaciji. Ergo, s svojim primerom demantira prepričanje o apriorni, samoumevni "moralnosti, normalnosti, zdravosti, zveličavnosti" tradicionalne vs. sodobne "amoralne, nenormalne, bolne" družine.


večina na tem forumu nikoli ni trdila, da je t.i. tradicionalna družina, ki jo poleg otrok setavljata še partnerja nasprotnega spola, vedno le leglo ljubezni, sožitja, moralnosti, zdravosti in zveličanosti......kar je trosila RKC s prižnice nas niti malo ni zanimalo.......

Če sem jaz gluha ali slepa, to še ne pomeni, da je tudi ostalih 90 % ljudi bolnih, abnormalnih ali drugače prizadetih.....in če sem gluha ne bo za gluhega proglašen celoten živelj mojega kraja......prav tako, če sem slepa, ne bom silila zakonodajalca, da spremeni zakon tako, da bom lahko vozila avto......ker je vožnja avta je pa ja moja pravica.......

Zakonsko ne moremo enako obravnavati bistveno različnih stvari......tako ne moremo zakonsko enako obravnavati mladoletne in odrasle osebe, pa čeprav naredita isti delikt.....imamo ločena tekmovanja za moške in ženske, moški ne smučajo skupaj z ženskami, ne igrajo skupaj košarke, niti šaha ne igrajo skupaj....in tudi homo in heteroseksualni razmerji sta si na področju otrok različni.....v homoseksualnem razmerju pač partnerja ne moreta imeti svojih otrok, razen če prevarata svojega partnerja (pa smo spet pri normalni in moralni družini)....in na tem področju je pač treba homoseksualno razmerje drugače obravnavati kot heteroseksualno razmerje......ker pač narava enostavno ne da, da bi otroka spočela dva človeka istega spola.....in abnormalna tradicionalna družina z vsemi svojimi napakami in izrodki je tu povsem drugotnega pomena in zgolj PR projekt (kot je omenila mateyka prej) zagovornikov "izenačitve homoseksualcev s heteroseksualci".....PR projekt je tudi uvodni post na tej temi in ni zgolj "njen individualni primer generalizaciji", temveč naveden marketing.......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 15:34:59   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




večina na tem forumu nikoli ni trdila, da je t.i. tradicionalna družina, ki jo poleg otrok setavljata še partnerja nasprotnega spola, vedno le leglo ljubezni, sožitja, moralnosti, zdravosti in zveličanosti......kar je trosila RKC s prižnice nas niti malo ni zanimalo.......

Če sem jaz gluha ali slepa, to še ne pomeni, da je tudi ostalih 90 % ljudi bolnih, abnormalnih ali drugače prizadetih.....in če sem gluha ne bo za gluhega proglašen celoten živelj mojega kraja......prav tako, če sem slepa, ne bom silila zakonodajalca, da spremeni zakon tako, da bom lahko vozila avto......ker je vožnja avta je pa ja moja pravica.......

Zakonsko ne moremo enako obravnavati bistveno različnih stvari......tako ne moremo zakonsko enako obravnavati mladoletne in odrasle osebe, pa čeprav naredita isti delikt.....imamo ločena tekmovanja za moške in ženske, moški ne smučajo skupaj z ženskami, ne igrajo skupaj košarke, niti šaha ne igrajo skupaj....in tudi homo in heteroseksualni razmerji sta si na področju otrok različni.....v homoseksualnem razmerju pač partnerja ne moreta imeti svojih otrok, razen če prevarata svojega partnerja (pa smo spet pri normalni in moralni družini)....in na tem področju je pač treba homoseksualno razmerje drugače obravnavati kot heteroseksualno razmerje......ker pač narava enostavno ne da, da bi otroka spočela dva človeka istega spola.....in abnormalna tradicionalna družina z vsemi svojimi napakami in izrodki je tu povsem drugotnega pomena in zgolj PR projekt (kot je omenila mateyka prej) zagovornikov "izenačitve homoseksualcev s heteroseksualci".....PR projekt je tudi uvodni post na tej temi in ni zgolj "njen individualni primer generalizaciji", temveč naveden marketing.......



Verjamem, da bodo naslednje moje besede dokaz, da sem impregniran z gejevskim PR-om...

In če ne opletamo z normalnostjo, pa vpeljemo argument naravnosti. In s tem naredimo precedens, ki ima za posledico, da je tudi heteroseksualna razmerja potrebno dalje kategorizirati - na tista, ki jim narava da in tista, ki jim ne da " da bi otroka spočela". Torej hetero pare, ki so "jalovi" in za naraščaj poskrbijo na nenaraven, torej z umetnim načinom oploditve, in tiste, ki iz podobnih razlogov otroka posvojijo, je potrebno obravnavati zakonsko drugače kot hetero pare, ki jim je naravno dano spočeti otroka. Spet, dalje, nenaravno je tvoriti nove, pridružene družine, z nebiološkim enim izmed staršev, pa se to kljub temu dogaja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 15:46:52   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

.....PR projekt je tudi uvodni post na tej temi in ni zgolj "njen individualni primer generalizaciji", temveč naveden marketing.......



Skratka, individualen primer pa čeprav morda resničen, preverjen (kar midva seveda ne moreva zagotovo trditi, ker niti ti niti jaz s svojimi nickname defacto nismo nič druga kot zgolj virtualne osebe), v kolikor subverziven samo zato ker se sprašuje, ne more biti druga kot del marketinške propagande???

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 15:56:36   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Verjamem, da bodo naslednje moje besede dokaz, da sem impregniran z gejevskim PR-om...

In če ne opletamo z normalnostjo, pa vpeljemo argument naravnosti. In s tem naredimo precedens, ki ima za posledico, da je tudi heteroseksualna razmerja potrebno dalje kategorizirati - na tista, ki jim narava da in tista, ki jim ne da " da bi otroka spočela". Torej hetero pare, ki so "jalovi" in za naraščaj poskrbijo na nenaraven, torej z umetnim načinom oploditve, in tiste, ki iz podobnih razlogov otroka posvojijo, je potrebno obravnavati zakonsko drugače kot hetero pare, ki jim je naravno dano spočeti otroka. Spet, dalje, nenaravno je tvoriti nove, pridružene družine, z nebiološkim enim izmed staršev, pa se to kljub temu dogaja.



Za oploditev sta potrebni združitev ženske in moške spolne celice......pa naj je to v telesu ženske ali v laboratoriju.....seveda pa obstajajo odstopanja in oploditev v laboratoriju tudi vedno ne uspe.....zato se ti pari, moški in ženske odločijo (ali pa ne odločijo) za alternativo, za posvojitev......tako kot se slep človek odloči za alternativo temu, da bi sam vozil avto.......

Oploditev ni možna z združitvijo dveh moških ali dveh ženskih spolnih celic, ampaka morata biti ena in druga.....od tod mogoče izhaja ta "zloglasna naravnost".......



(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 16:01:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Skratka, individualen primer pa čeprav morda resničen, preverjen (kar midva seveda ne moreva zagotovo trditi, ker niti ti niti jaz s svojimi nickname defacto nismo nič druga kot zgolj virtualne osebe), v kolikor subverziven samo zato ker se sprašuje, ne more biti druga kot del marketinške propagande???


Vsak se sam odloči, kako "to vidi" in kako to sprejme.....user posted image jaz tako, ti drugače.......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
26.12.2015 16:16:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MissTerious)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 16:20:50   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Verjamem, da bodo naslednje moje besede dokaz, da sem impregniran z gejevskim PR-om...

In če ne opletamo z normalnostjo, pa vpeljemo argument naravnosti. In s tem naredimo precedens, ki ima za posledico, da je tudi heteroseksualna razmerja potrebno dalje kategorizirati - na tista, ki jim narava da in tista, ki jim ne da " da bi otroka spočela". Torej hetero pare, ki so "jalovi" in za naraščaj poskrbijo na nenaraven, torej z umetnim načinom oploditve, in tiste, ki iz podobnih razlogov otroka posvojijo, je potrebno obravnavati zakonsko drugače kot hetero pare, ki jim je naravno dano spočeti otroka. Spet, dalje, nenaravno je tvoriti nove, pridružene družine, z nebiološkim enim izmed staršev, pa se to kljub temu dogaja.



Za oploditev sta potrebni združitev ženske in moške spolne celice......pa naj je to v telesu ženske ali v laboratoriju.....seveda pa obstajajo odstopanja in oploditev v laboratoriju tudi vedno ne uspe.....zato se ti pari, moški in ženske odločijo (ali pa ne odločijo) za alternativo, za posvojitev......tako kot se slep človek odloči za alternativo temu, da bi sam vozil avto.......

Oploditev ni možna z združitvijo dveh moških ali dveh ženskih spolnih celic, ampaka morata biti ena in druga.....od tod mogoče izhaja ta "zloglasna naravnost".......




In to zloglasno naravnost, kot vidiš v današnji družbi močno presegamo - epruveta, nadomestne matere so v redu, dokler le veljajo za tisto kar ti smatraš naravno. ZZZDR se ne ravna po naravnih zakonih temveč po družbenih. Kajti v nasprotnem niti ne bi rabil biti spisan. Je družbena konvencija, ki ureja razmerja posameznikov znotraj družine, zapoveduje in prepoveduje kaj se sme in kaj ne. Da te vprašam, je prepoved incesta, ki jo bajdvej med drugim regulira omenjeni zakon naravna ali nenaravna zadeva?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
26.12.2015 16:39:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 16:52:02   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

In to zloglasno naravnost, kot vidiš v današnji družbi močno presegamo - epruveta, nadomestne matere so v redu, dokler le veljajo za tisto kar ti smatraš naravno. ZZZDR se ne ravna po naravnih zakonih temveč po družbenih. Kajti v nasprotnem niti ne bi rabil biti spisan. Je družbena konvencija, ki ureja razmerja posameznikov znotraj družine, zapoveduje in prepoveduje kaj se sme in kaj ne. Da te vprašam, je prepoved incesta, ki jo bajdvej med drugim regulira omenjeni zakon naravna ali nenaravna zadeva?



Še vedno pa "ne znamo" ustvariti otroka brez moške in ženske spolne celice......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 17:05:26   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

Um oploditve itd so pa že zdavnaj šle čez vse meje, znanost je šla predaleč in o tem govori marsikater ginekolog. In nihče ne govori o teh otrocih, ki se rodijo z 23 tedni.... Kok je to težko za te starše, kok teh otrok ne preživi. Kok jih ima dolgotrajne zdr. tezave. Mi smo meli v družini že dva otročka ki sta bila.prehitro rojena pa so jima "pomagal" eden od njiju je po 8ih mesecih umrl,drugi po 3mesecih. Da ne govorimo o številu splavov. Vsa ta medicina in farmacija je šla predaleč. Pa radi bi šli še dlje. Ljudje pa vedno več želijo .... Vsega žal ne moremo met.... Pa da me bo pomote, vsakemu skrbnu in ljubečemu človeku želim otroka, ne glede na spol, usmerjenost. Želim si so da bi bili srečni


ma ja. rekordno spooky-weird mi je še vedno una izraelska štorija, kjer na novo poročeni vdovec hoče oplodit jajčno celico svoje pokojne žene in donosit s surogatko. tko da so naenkrat kar 3 mame - oziroma, katera od teh treh je zdaj mama? ena (že nekaj let mrtva btw*) je dala dnk, druga material za izgradnjo, tretja bo pa vzgajala. welcome to the brave new world.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.12.2015 17:06:22 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 17:05:49   
astrid1
Res me zanima, zakaj pogojujete družino s spočetjem.
Saj to ne naredi družine. Družina se je zelo spreminjala skozi zgodovino. V takšni obliki, kot jo poznamo danes, torej nuklearna družina, je produkt modernega časa.

Različne kulture po svetu so imele tudi različne oblike družine.

Vsem družinam pa so skupni primarni odnosi in čustvena navezanost.



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
26.12.2015 17:18:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu astrid1)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "Normalna" družina...
26.12.2015 17:21:22   
Stanislava_
Samo da ne bo tako kot z visokoletečo pemisivno vzgojo, ki naj bi otrokom puščala vso svobodo in razvijala njihove potenciale....kjer zdaj večina kar hitro (gledano z vidika razvoja, da gre svet naprej) ugotavlja, da je bila bolj ali manj strel v prazno.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?