|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Prepis" hiše na otroke
22.9.2009 20:15:55   
MADMAX
Pozdravljeni!

Zanimajo me vaše izkušnje, mnenja, mogoče strokovni nasvet o naslednji zadevi. Starši imajo namen "podariti" del hiše meni, del pa mojemu bratu. V bistvu sem ta del hiše adaptiral skupaj z ženo in v njem tudi živimo.
Ker ne vem katera varianta je najugodnejša (darilna, izročilna pogodba ali kaj tretjega) glede stroškov, recimo temu "prepisa" in vpisa v zemljiško knjigo (kaj češ, država vedno hoče nekaj zaseuser posted image ), se obračam na vas.
Z bratom se sicer dobro razumeva, a zanima me na kaj je treba biti pozoren, da ne bi bilo  morebitnih kasnejših težav, izpodbijanj itd..
Saj veste, pri denarju se vse neha, ali pa začne. user posted image

Hvala vsem za odgovore.

Lep pozdrav, MM

< Sporočilo je popravil MADMAX -- 22.9.2009 20:23:07 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Prepis" hiše na otroke
22.9.2009 20:26:04   
TomTaylor
Če je point samo v davku od vrednosti nepremičnine potem darilna, ki je v vašem primeru davka prosta. Glede dolgoročne varnosti pa izročilna.

Ima pa vsaka pogodba svoje "hakeljce"...

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Prepis" hiše na otroke
22.9.2009 20:44:25   
Anonimen
Če sta z bratom edina dediča in se z zadevo obadva strinjata, pol pomoje ni problemna. Na hiši se naredi etažna lastnina (da se točno ve kateri prostori so od katerega) in potem tvoj del starši podarijo tebi, bratovega pa bratu in se vsak na svoj del tudi vpišeta v zemljiško knjigo.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Prepis" hiše na otroke
22.9.2009 21:10:50   
liliana
Glede davka sta si darilna in izročilna pogodba v bistvu enaki.....razlika je ta, da pri darilni pogodbi lahko kasneje po smrti staršev pride do izpodbijanja pri izročilni pa ne, ker jo morata obadva z bratom podpisati in se strinjati z delitvijo premoženja v njej......

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Prepis" hiše na otroke
22.9.2009 21:35:39   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Glede davka sta si darilna in izročilna pogodba v bistvu enaki.....razlika je ta, da pri darilni pogodbi lahko kasneje po smrti staršev pride do izpodbijanja pri izročilni pa ne, ker jo morata obadva z bratom podpisati in se strinjati z delitvijo premoženja v njej......


Tako je to, ja. Če imaš kakšno možnost se ne odločite za darilno pogodbo. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da so po smrti lahko strašni problemi.


_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Prepis" hiše na otroke
22.9.2009 22:53:24   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Pia73

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Glede davka sta si darilna in izročilna pogodba v bistvu enaki.....razlika je ta, da pri darilni pogodbi lahko kasneje po smrti staršev pride do izpodbijanja pri izročilni pa ne, ker jo morata obadva z bratom podpisati in se strinjati z delitvijo premoženja v njej......


Tako je to, ja. Če imaš kakšno možnost se ne odločite za darilno pogodbo. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da so po smrti lahko strašni problemi.



pri izročilni pog. ne pozabit na tistega od staršev, ki bo ostal po smrti drugega - ta je nujni dedič in se ga v izročilni pog. ne sme prezreti - sicer lahko ob dedovanju uveljavlja svoj nujni delež.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Prepis" hiše na otroke
23.9.2009 8:06:07   
Čebel@
če prav razumem:če se naredi izročilna pogodba,jo mora podpisati tudi brat/sestra kateri ne bo živel v tej hiši?

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Prepis" hiše na otroke
23.9.2009 8:32:36   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: majchy23

če prav razumem:če se naredi izročilna pogodba,jo mora podpisati tudi brat/sestra kateri ne bo živel v tej hiši?


ja, podpisat jo morajo (torej se z njo strinjati) vsi izročiteljevi potomci ki bi bili po zakonu poklicani, da po njem dedujejo. Potomci (torej otroci - če pa kateri od otrok umre pred izročiteljem, pa tudi njegovi otroci - izročiteljevi vnuki) in zakonec izročitelja so nujni dediči po 1. dednem redu in se morajo z izročitvijo strinjati.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Prepis" hiše na otroke
23.9.2009 9:19:08   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

IZVIRNO SPOROČILO: majchy23

če prav razumem:če se naredi izročilna pogodba,jo mora podpisati tudi brat/sestra kateri ne bo živel v tej hiši?


ja, podpisat jo morajo (torej se z njo strinjati) vsi izročiteljevi potomci ki bi bili po zakonu poklicani, da po njem dedujejo. Potomci (torej otroci - če pa kateri od otrok umre pred izročiteljem, pa tudi njegovi otroci - izročiteljevi vnuki) in zakonec izročitelja so nujni dediči po 1. dednem redu in se morajo z izročitvijo strinjati.
podpisati morajo vnuki četudi so še mladoletni(5 in 10 let)user posted image

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Prepis" hiše na otroke
23.9.2009 14:35:16   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: majchy23

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

IZVIRNO SPOROČILO: majchy23

če prav razumem:če se naredi izročilna pogodba,jo mora podpisati tudi brat/sestra kateri ne bo živel v tej hiši?


ja, podpisat jo morajo (torej se z njo strinjati) vsi izročiteljevi potomci ki bi bili po zakonu poklicani, da po njem dedujejo. Potomci (torej otroci - če pa kateri od otrok umre pred izročiteljem, pa tudi njegovi otroci - izročiteljevi vnuki) in zakonec izročitelja so nujni dediči po 1. dednem redu in se morajo z izročitvijo strinjati.
podpisati morajo vnuki četudi so še mladoletni(5 in 10 let)user posted image


ma ne, le če je umrl tisti njihov starš, ki je otrok izročitelja - v tem primeru zanje podpiše drugi starš, ki je njihov zakoniti zastopnik.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Prepis" hiše na otroke
23.9.2009 14:43:27   
NAJBOLJŠA
Ojla, punce in fantje.. user posted image
Vidim , da se spoznate na tele zadeva...user posted image
Se opravičujem avtorju, k mu skačem vmes.user posted image
Aja, drugače sva pa midve z mati, pa sem edini dedič, naredili darilno pogodbo.Se je par let nazaj najbolj "splačalo"...user posted image

Vprašanje;  Koliko znaša "nujni" delež, ki ga lahko podeduješ po staršu.?user posted image



_____________________________

Life is short..enjoy it.
N.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Prepis" hiše na otroke
23.9.2009 16:14:19   
liliana
Polovico tistega, kar bi "moral" podedovati......

(odgovor članu NAJBOLJŠA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Prepis" hiše na otroke
23.9.2009 19:16:46   
NAJBOLJŠA
????
Moj oče se je ponovno poročil.
Torej smo po njem dediči žena, ter hči ki jo imata, in jaz....Moj je verjetno, tako imenovani nujni delež...
Koliko je to, al so procenti od vrednosti, ne vem, hiše, parcele itd...al je kako drugače?


_____________________________

Life is short..enjoy it.
N.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Prepis" hiše na otroke
23.9.2009 21:10:05   
MADMAX
Hvala vsem za izčrpne odgovore. Torej pride v poštev izročilna. A mogoče kdo ve koliko znašajo stroški oz. kaj država zahteva zase, poleg stroška vpisa v zemljiško knjigo in seveda honorarja odvetnika ali pravnika, ki zadevo sestavi in stroškov notarja za overitev pogodbe?

Hvala vnaprej in lep pozdrav, MM user posted image

< Sporočilo je popravil MADMAX -- 23.9.2009 21:15:41 >

(odgovor članu NAJBOLJŠA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?