|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 16:38:08   
šnucika
Naša tamala ima probleme s kakanjem,ni zaprta ampak se ji enostavno ne da kakat.Posledica je seveda,da ko je po dveh ali treh dneh zgrabi je jok in stok,saj je trdo in jo boli.
Njena prehrana je O.K.,veliko pije,sadje,zelenjava....zadnje čase ne pomagajo niti naravna odvajala,kot je grozdje,slive.Enostavno drži,"vleče" nazaj...dolker je ne mine.

Nekje sem zasledila,da se dobi neko naravno odvajalo,primerno za otroke,nosečnice in ne povzroča krčev in zvijanja.Samo zmehča drkec.Zdaj pa sem pozabila ime,vem,da se dobi v lekarnah.
A mogoče katera ve?

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 16:54:31   
Marina 1
Pozdravček.
Evo informacijo iz prve roke.Sirupu se reče PROREKTAL S.Namenjen je mehčanju blata.Mi ga pijemo vsako jutro 1 žličko,se pravi 5 do 7 ml.Tudi naš fant ima še sedaj pri 3 letih zelo trdo blato,tako da včasih že popokajo žilice in gre kri zraven.No z tem sirupom nam je veliko lažje.Dobi se ga v lekarni brez recepta.Upam da sem ti pomagala z informacijo in da se vam čim prej uredi prebava,ker to je res grozno boleče.


LP Marina

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 16:56:11   
Anonimen
PORTALAK obstaja. Sam nisem pa sigurna, če je tudi za otroke.user posted image
Drugače pa se ta sirup pije vsak dan redno, drugače ni učinka. V bistvu mehča blato.

(odgovor članu Marina 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 17:02:53   
Marina 1
Ja ta sirup je za otroke,kajti nam ga je pediatrinja predlagala ko je bil sin star 5 mesecev.In ni res da če ga ne pije redno da ni učinka.
Mi ga pijemo po potrebi.Ko vidim da dva dni ne gre na blato,mu tretji dan ko vem da mu je že sila in da bi moral kakat in ne gre,dam žličko sirupa in je v 99% pokakan v roku 1 ure in to brez napenjanja in bolečin.To lahko trdim z sigurnostjo.


LP Marina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 17:05:45   
Anonimen
Pa kaj se to dogaja z otroci?!!Kaj sedaj pa še Živa protestira s kakanjem.
Lepo v lekarno,pa kupi Portalak,mirne duše ji lahko daš tudi do štiri jušne žlice,ko že po nekaj dni ni šla.Kot veš,je to našemu predpisala pediatrinja.
vstrajaj kar nekaj časa,tudi mesec dni,vsak dan.Sicer pri našemu ni upalilo,pri nekaterih pa je.Pokliči me!
Če se spomniš naših sosedov vikendašev,njihova tmala je prav tako imela težave,so tudi s Portalakom reševali probleme.Na koncu pa so pristali na to,da so v kliničnem tamali dali enkrat klistir,od tistega časa, pravi,njena mamica,ni več problema:ne vem,če bi našim to pomagalo,kajiti domnevajo,da je tamala imela te probleme tudi zaradi celijakije.
Daj ti Živiki Portalak.

Aja Katja se je sprakticirala pri Timiju.Ko vidi,da ga tišči,da stiska rito,ga da na školjko,potegne ritnice narazen in tamali se pokaka,ker jih ne more več stiskat.
Malo kruto se sliši,vendar funkcijonira.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 9.10.2007 17:11:35 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 17:33:42   
šnucika
hvala za odgovore punce....ampak ta stvar ,ki jo iščem je nekaj tretjega.
Za prorektal sem slišala,da je super,če ne bom našla tistega,bom probala to...ali pa vprašala v lekarni za to NN varjanto...grem zdaj po revijah brskat.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 17:45:12   
Anonimen
Pa išči,če upaš,da boš kaj tretjega našla.Če bi šla k zdravniku ti bi predpisali,to
kar vsem.toliko boljše,če najdeš,pa javi,no.

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 17:47:36   
Anonimen
Dvomim, da ti bo pomagal kakšen sirup, če praviš, da se ji ne da kakat. Ker če bi kakala vsak dan, drek zagotovo ne bi bil trd, ker le-ta se zasuši potem, po parih dneh, no, čisto na koncu se naredi tak beton, zaradi katerega ga potem težko porine ven. Tako da mislim, da ti sirup ne bo pomagal.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 17:51:19   
šnucika
neva - to kar iščem je čisto nova stvar,ni na recept in ni odvajalo.user posted image
kot pravi al bina - Živa ni zaprta,NE DA se ji kakat,ko pa ne gre več in jo po dveh dneh orenk tišči,takrat kaka ,ampak je že trdo in zasušeno...to pa seveda boli.
Bom našla in potem vam javim,tudi na MON-u sem že prebrala,da je super zadeva.....amapak kaj,ko si ne zapomnem in potem iščem na slepo..

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 17:52:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: šnucika

neva - to kar iščem je čisto nova stvar,ni na recept in ni odvajalo.user posted image
kot pravi al bina - Živa ni zaprta,NE DA se ji kakat,ko pa ne gre več in jo po dveh dneh orenk tišči,takrat kaka ,ampak je že trdo in zasušeno...to pa seveda boli.
Bom našla in potem vam javim,tudi na MON-u sem že prebrala,da je super zadeva.....amapak kaj,ko si ne zapomnem in potem iščem na slepo..


Včaish tudi slepa kura zrno najde. Srečno.

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 17:54:43   
Anonimen
Ja vem,da ni zaprta,kaj se ne spomniš,da imamo že leta te probleme,da je našega strah kakat,ker ga baje boli kakanje.Vse je v glavi.Je pa res,da,če držijo tudi do teden dni nazaj(to dela naš)se pol zasuši in volumen je ogromen,polno materijala,ki ne more več ven,to je pol potrebno od spodaj odmašit.No mi še nismo tega delali,je po navadi kar šel po mamini metodi.

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 17:57:28   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: šnucika

Naša tamala ima probleme s kakanjem,ni zaprta ampak se ji enostavno ne da kakat.Posledica je seveda,da ko je po dveh ali treh dneh zgrabi je jok in stok,saj je trdo in jo boli.
Njena prehrana je O.K.,veliko pije,sadje,zelenjava....zadnje čase ne pomagajo niti naravna odvajala,kot je grozdje,slive.Enostavno drži,"vleče" nazaj...dolker je ne mine.

Nekje sem zasledila,da se dobi neko naravno odvajalo,primerno za otroke,nosečnice in ne povzroča krčev in zvijanja.Samo zmehča drkec.Zdaj pa sem pozabila ime,vem,da se dobi v lekarnah.
A mogoče katera ve?


Ne verjamem, da se ji ne da kakat, najbrž drži nazaj, ker se spominja bolečine, ko nekaj dni ne kaka, potem pa kaka trdo blato, kar seveda boli. Jaz sem svoji hčerki takrat dala od Hippa frutek, okus hrušk viljamovk. Nikar je ne navadi na odvajala, taka ali drugačna, poskusi težavo rešiti s prehrano.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 19:13:19   
jazz
Vi kar pojdite k zdravniku, pa boste dobili recept za ta sirup. Od kolega punčka je imela iste probleme in zaradi trdega blata jo je tudi ritka srbela. Vaša punčka pa ne da se ji ne da kakat, kot si napisala ampak jo je strah ravno tiste scene ki je po treh dneh res že neizogibna, ko je blato že res tako trdo, da jo verjetno boli!!! Hitro po sirup za mehčanje, treba bo veliko živcev in tvojega (in njenega) časa, da premaga strah pred bolečino, ko pa bo videla da gre s sirupom in seveda vsakodnevnim kakanjem lažje, bo vse v redu. Pa srečno!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "mehčanje" drekca..?
9.10.2007 19:15:47   
jazz
Aja, ja,se strinjam,da z odvajali ne, ampak da bo tamala imela nek občutek da ji bo šlo z zdravilom lažje...kasneje ga morda ne bodo več rabili

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "mehčanje" drekca..?
10.10.2007 7:38:35   
Blink1
Mi smo imeli in še imamo enake probleme in to se vleče že leto in pol.

Najprej sem mislila, da je Portalac rešitev, ker je nekajkrat res pomagal. Potem pa smo ugotovili, da je res vse v glavi in otroku se ni dalo dopovedat, da MOTA kakat, ker drugače ritka boli.

Dober nasvet je, da jo vsak dan ob isti uri daš na kahlico, jo s čem zamotiš in bo morda pozabila in kakala. Naša je zdaj že toliko stara, da vsaj malo razume, da mora kakat. In zdaj se z atijem skrivata pred mano in kakata. To je pač finta, ki zaenkrat deluje in gre kakat vsak dan.

Drugače pa je tudi po 3 dni zadrževala in blato se je strdilo. Posledično je pri kakanju bolelo in zato spet ni hotela kakat. Začaran krog.

Jaz predlagam, da ji daješ eno izmed teh osmotskih odvajal, ki so ti jih punce že napisale. Vsaj toliko, da se blato zmehča in potem bo mala sama videla, da ne boli več. In morda se bo krog pretrgal.

Nam je uspelo. 2 meseca je kakala brez težav. Celo z veseljem je šla na kahlico. Zdaj je bila vročina in se je spet zakompliciralo... ampak nekako rešujemo.

Upam, da se vam bo čimprej uredilo, ker je res križ s tem.

Aja... mi smo uvedli še nagrade za kakanje... kakšne nalepke, ki jih je lepila ob vsakem kakanju ipd.

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "mehčanje" drekca..?
10.10.2007 7:40:04   
Blink1
Aja... še to... Kar nekaj tem sem v preteklosti tudi jaz odprla na ta problem in dobila kar nekaj odgovorov. Kar pobrskaj še...

Na med. over (pediatrija) je tudi nekaj tem.. samo vpiši zadrževanje blata, pa boš našla nekaj nasvetov.

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "mehčanje" drekca..?
10.10.2007 10:32:09   
šnucika
Takole,sem včeraj našla!user posted image

To kar sem iskala je LACTECON - lactuloza,čisti prebiotik.
Znanka,ki dela v lekarni mi je rekla,da je super zadeva,ne povzroča krčev,zvijanja,kot odvajala,ampak predvsem omehča drekec,ker med drugim tudi veže vodo.Je sladka tekočina,ki se meša z vodo,sokovi....
ne povzroča odvisnosti in je kot nalašča za malčke,ki nimajo časa kakat!Primerna pa je že od 1. meseca dalje in tudi za user posted image .

Tako,da tudi če otrok zadrži blato in ga mine,se bo naslednjič,ko ga bo prijelo pokakal mehko.user posted image

Glede naše Žive je tako,da jo prime kakat,ko se igra ali divja kje zunaj in takrat seveda ni časa za kakanje.Mogoče sem v prejšnjih postih narobe napisala,ko sem povdarjala,da se ji ne da kakat.
Po dveh dnevih,ko pa jo prime doma in ima mir,pa je seveda trdo,ampak vseeno kaka,ponavadi tisti dan tudi trikrat.
sedaj bomo poskusili Lactecon in videli,če drži,kar mi je v lekarni rekla.

Javim rezultate.user posted image



_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "mehčanje" drekca..?
10.10.2007 10:38:34   
Anonimen
Aha,tole bom pa Katji dala za prebrat.Celo noč nismo spali zaradi kakanja.
tretji dan je bil včeraj,ko je zadrževal,pa ne gre in ne gre.Ponoči se je dvigal v sedeči položaj in stiskal rito,Sem ga posadila na školjko,pa kaj ko je bil jok,zaradi strahu kakanja in seveda na pol je spal.Zjutraj mi ni ostalo drugo,kot,da sem mu dve žlice Portalaka dala,da mu omehča in bo danes kaj naredil.Le kadj se bomo tega rešili?najprej kaže,da je že normalizirano,nato pa spet obdobje,ko je vse po starem.


Aja,mimogrede,včeraj je šprical plavalni,ker je imel malo povišano temperaturo.

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "mehčanje" drekca..?
10.10.2007 10:41:46   
tinkamiška
Hojla, pa sem mislila, da imamo samo mi ta problem. Iza enostavno noče kakat. Ko jo vprašam zakaj ne, pravi "nočem!" in vem, da jo je strah, ker začne cmevkat že, ko spusti prdec, ker jo je strah, da bo kakala.

Zato hvala šnucika za tole temo, ker kr danes letim po tole čudo in upam, da nam bo pomagalo...

Je pa zanimivo, ker je to rpilo kr naenkrat, prej pa je vedno rada kakala...

Upam, da bo pomagalo....

Lp,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "mehčanje" drekca..?
10.10.2007 11:00:34   
šnucika
neva-  ravnokar me je Katja klicala,sem ji rekla in gre kar iskat v lekarno.

tinkamiška - veliko nas je takih,ki ne moremo kakat....govorim tudi zase,če me prime,ko kaj delam in ne morem takoj,je isto kot z našo tamalo...naslednji dan že hemoroidi trpijo!user posted image
Tudi Živa je vedno rada kakala,prav smešno ji je bilo,ko se je napenjala in prdkala.Zdaj pa ko je večja in bolj aktivna pa se veliko igra,takrat ni časa in posledica je trd drekec in bolečina.
no,upam,da bomo zdaj omilili to trdoto s tem prebiotikom.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "mehčanje" drekca..?
11.10.2007 19:42:58   
Anonimen
Šnucika,hvala ti res za tvoj nasvet,za to kar si našal.Pomagalo je res je pomagalo,pa še naslednji dan je kar laufal in to sam na WC in brez probčema naredil kar je imel za narest,brez joka.

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "mehčanje" drekca..?
11.10.2007 22:07:40   
šnucika
user posted image user posted image bravo Timi......!!!! Bravo Lacteconuser posted image !!Pa mu je všeč?...je ful sladko.

Živa pa že dva dni kaka,sama od sebe...tako,da ji še nisem dala.Ko jo bo naslednjič zaštopalo pa dobi tudi ona.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "mehčanje" drekca..?
12.10.2007 7:55:41   
Blink1
Blato se na koncu zasuši in postane trdo ravno zaradi tega, ker ga otroci zadržujejo. Vsi ti sirupi NE pridejo do tega čepa. Treba ga je pač spraviti ven. Pomagajo pa sirupi v toliko, da je blato v bodoče mehko in se več ne bojijo kakat.

Drugače pa tudi jaz danes letim po tale Lactecon.

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "mehčanje" drekca..?
12.10.2007 8:05:16   
Anonimen
N&N mi smo v tem že vsa štiri leta.Vem kako izgleda,ko se nabere za več dni materijala v črevesju na koncu pa zasuši in ko pride končno ven do krvi opraska okoli anusa.Tokrat pa je v eni uri po zaužitju sirupa,kar brez težav blato šlo ven in niti ni bilo v kosu(jaoj o čemu mi to)ampak čisto zmehčano.
Šnucika,seveda ga je spil brez težav,saj je revček že zverziran s temi sirupi.
Ni nič nasprotoval,kar spil ga je.

(odgovor članu Blink1)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "mehčanje" drekca..?
12.10.2007 8:32:30   
Blink1
No... defenitivno je vredno poskusit. Karkoli pomaga je super, ker tole je res grozno...

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?