|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "nekomplikatorske" mamice...
5.8.2009 14:01:49   
jabi babi
.moj JAKOB...je star skoraj osem mesecev in je skoraj vse,razen svinjine in stročnic,čeprav sem mu tudi dala za pokusit en fižolček,pa ni bilo nič panike.gosto hrano sem mu pričela dajat že pri 4 mes.,najprej seveda sadje in zelenjavo,kmalu postopoma pa tudi krompir,riž,testenine,nato belo meso....skratka  NE KOMPLICIRAM,in fant,naj potrkam ni bil še nikoli bolan,pa tudi njegova teža je več kot idealna. zjutraj in zvečer mu že en mesec dajem alpsko mleko 3,2.sem pač probala in hvalabogu brez alergije.
no tolk če je kakšna v dvomih,poizkusite svojim otročkom dati probat vse saj če je kaj narobe oz.mu ne paše ,se hitro pokaže reakcija.
se mi pa smilijo tisti otroci in mamice,ki imajo alergijo skoraj na vso hrano.poznam fantka ki bi tako rad pojedel piškotek pa ga žal ne sme.to je res kriza,za mamice in otročke.
LP PA ČIMMANJ KOMPLICIRAJTE IN BODO VAŠI OTROCI ZDRAVI K DREN!!!!!

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 6.8.2009 20:32:18 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: moj JAKOB....
5.8.2009 14:36:42   
tikatonka
Sem prav vesela da je še ena taka kot jaz, ki ne komplicira. Pri prvem sem isto začela z gosto hrano pri 4m in pri 8m je jedel vse kot tvoj. Dojila sva se 6,5m , potem sem probala z Novalacom in je bil živ kažin ker ga je totalno zaprlo. Zato smo začeli z alpskim mlekom je bilo super. Zdaj ko imamo drugo cvetkicouser posted image bom delala isto. Res takoj vidiš ali otroku paše al ne. Manj ko kompliciraš boljš je.user posted image

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: moj JAKOB....
5.8.2009 14:42:54   
pomar*ANČA*
še ena, ki ne komlicira... oz se trudim, da kompliciram čim manjuser posted image

z gosto hrano sva začela z 4m, zdaj pri 8.m pa je že vse razen sinjine, mleka in jajc. tudi ne komliciram glede igrač in dovolim, da drugi otroci poslinijo in se igrajo z njegovimi.

manj komliciram, lažje mi je.

(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: moj JAKOB....
5.8.2009 14:48:52   
miapia
Tudi jaz se strinjam z vami. Moja hčerka je stara 7 mes in ne uživa še mleka, jajc, svinjine in ostalih stvari, ki naj bi jih šele po enem letu. Drugače pa igrače niso sterilizirane, pes jo liže po dolgem in počez itd. Skratka ne zavijamo jo v vato in do sedaj še ni bila bolna in nikoli še ni imela povišane temp.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: moj JAKOB....
5.8.2009 15:00:50   
slutnja
se pridruzujem... sicer sem hcerko dojila samo do 2mesecev, potem pa na zalost ne vec..nato sva zacele z aptimilom, ker jo je zaprl sva saltale in prisle na koncu na baby love,...da ne govorim kaj vse sem vmes ze probala..vse jo je zaprl in mala po 5 dni ni kakala in se potem le s tezavo in jokom...stara je sedaj 4 mesece in po priporocilu sestre in se velikih ki niso bile tu gori pa tud patronazne zacela z alpskim mlekom..sicer razreceim... in mala nima benih problemov vec pa se kaka se mi vsak dan..in ko se se mi tko sladko nasmeji, da se mi zdi da mi hoce rect hvala k si me resila problemov s tem... sicer vem, da bi mogla sele po prvem letu z mlekom sam kaj ko se zdaj tko bols pocuti da res ni...  je pa tudi malo ze sadja in tko naprej...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: moj JAKOB....
5.8.2009 15:19:20   
žab*ca
Ko že ravno jajca omenjate,a tudi rumenjaka ne dajete?Drugače nisem v vaši kategoriji user posted image .

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: moj JAKOB....
5.8.2009 20:39:33   
jabi babi
no sem zlo vesela da je tolk nezakompleksanih mamic.no pa tudi glede igrač ne kompliciram,pa če pobere kakšno umazano prst tud ne,pa glede kužkov tud ne.....aja glede jajc pa takole;jih dobi prek druge hrane,npr testenin,palačinke mu narežem v juho,žličniki....

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
5.8.2009 20:44:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jabi babi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: moj JAKOB....
5.8.2009 20:53:42   
bina30
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Tudi jaz se strinjam z vami. Moja hčerka je stara 7 mes in ne uživa še mleka, jajc, svinjine in ostalih stvari, ki naj bi jih šele po enem letu. Drugače pa igrače niso sterilizirane, pes jo liže po dolgem in počez itd. Skratka ne zavijamo jo v vato in do sedaj še ni bila bolna in nikoli še ni imela povišane temp.


Imam dva sina, 20m in 5m. Prvi je bil ful nekompliciran otrok, nič ni jokal...in je blo vse super.
Pa sem mislila, da bo drugi tudi in sem si rekla, da ne bom komplicirala, tudi časa nimam za kompliciranje in tudi nisem sterilizirala dud, ta večji ga je lupčkal in mu tiščal rokice v usta, pa nismo komplicirali.

No, in mali je fasal Escherichio coli, bakterijo v črevesju, ki mu povzroča strašne krče in malček trpi. Seveda ne trdim, da jo je dobil odnas, lahko, da ga je nekdo tretji prijel za rokico, on pa hop, v usta.

In smo začeli komplicirat.....

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 11:52:56   
slutnja
od cesa se dobi to bakterijo? mal razvijam znanje od bolezni...


_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 13:12:10   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: bina28

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Tudi jaz se strinjam z vami. Moja hčerka je stara 7 mes in ne uživa še mleka, jajc, svinjine in ostalih stvari, ki naj bi jih šele po enem letu. Drugače pa igrače niso sterilizirane, pes jo liže po dolgem in počez itd. Skratka ne zavijamo jo v vato in do sedaj še ni bila bolna in nikoli še ni imela povišane temp.


Imam dva sina, 20m in 5m. Prvi je bil ful nekompliciran otrok, nič ni jokal...in je blo vse super.
Pa sem mislila, da bo drugi tudi in sem si rekla, da ne bom komplicirala, tudi časa nimam za kompliciranje in tudi nisem sterilizirala dud, ta večji ga je lupčkal in mu tiščal rokice v usta, pa nismo komplicirali.

No, in mali je fasal Escherichio coli, bakterijo v črevesju, ki mu povzroča strašne krče in malček trpi. Seveda ne trdim, da jo je dobil odnas, lahko, da ga je nekdo tretji prijel za rokico, on pa hop, v usta.

In smo začeli komplicirat.....

Verjetno marsikdo ne ve, da je človeška slina polna bakterij in zelo škodljiva, pasja pa npr. celo zdravilna - zdravi razne bolezni kože, npr. glivice, kar vam lahko potrdi tudi stroka. Mamičino lizanje dude, ki pade na tla, dojenčku najverjetneje ne prinese nič dobrega, sploh ko je še manjši in v fazi razvijanja črevesja. Jaz nikoli nisem lizala dude. Če je nisem imela možnosti umiti, je bila pač brez. Sem pa proti kompliciranju v tem smislu, da se razkužuje roke in vse po vrsti sterilizira. Zavijanja dojenčka in otroka v vatko ima lahko verjetno večje posledice kot da mu pustiš, da si tlači v usta svoje rokice, ki niso ravnokar umite in razkužene.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 13:28:47   
Anonimen
Jas se imam tudi za mamico, ki ne komplicira ... pri dobrih 8m je vse, razen beljaka, stročnic, citrusov, mleka, jagod, svinjine in oreščkov.
Pa če duda pade na tla, jo je obvezno treba oprat, ne pa sterilizirat. Ker je bila skos na AM smo flaške sterilizirali 1. mesec, potem pa samo pranje pod vročo vodo ... igračk ji ne steriliziram preden jih ji 1. dam ... njene cotke perem skupaj z najinimi, brez posebnega praška, psom pa ne dovolim da jo ližejo. Dovolm ji, da ko se plazi po travi, da da sem pa tja kako travico v usta itd.
Ma sem že zarad dojenja, tolk komplicirala in se žrla, da sem si pri uvajanju GH rekla: "Punca ne kompliciraj, pri dojenju se ni obneslo, pri GH se tut ne bo in ni vredno." Tak da HB tamala nima nobenih težav s prebavo, ker če bi bnila pa na kaj alergična in to, pa verjamem, da bi hitro začela komplicirat ...

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 13:44:39   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

ker če bi bnila pa na kaj alergična in to, pa verjamem, da bi hitro začela komplicirat ...


Če ima otrok težave, npr. alergijo na določeno hrano, to zame ni kompliciranje.  Če je pa otrok brez težav, potem pa res ne vidim smisla v "zavijanju v vatko".

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 13:53:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

ker če bi bnila pa na kaj alergična in to, pa verjamem, da bi hitro začela komplicirat ...


Če ima otrok težave, npr. alergijo na določeno hrano, to zame ni kompliciranje.  Če je pa otrok brez težav, potem pa res ne vidim smisla v "zavijanju v vatko".

Ja saj tako sm jaz mislila, pa malo nerodno povedala user posted image .

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 14:37:04   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

ker če bi bnila pa na kaj alergična in to, pa verjamem, da bi hitro začela komplicirat ...


Če ima otrok težave, npr. alergijo na določeno hrano, to zame ni kompliciranje.  Če je pa otrok brez težav, potem pa res ne vidim smisla v "zavijanju v vatko".

Ja saj tako sm jaz mislila, pa malo nerodno povedala user posted image .


Nič hudega, se zgodi tudi najboljšim. user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 14:46:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

ker če bi bnila pa na kaj alergična in to, pa verjamem, da bi hitro začela komplicirat ...


Če ima otrok težave, npr. alergijo na določeno hrano, to zame ni kompliciranje.  Če je pa otrok brez težav, potem pa res ne vidim smisla v "zavijanju v vatko".

Ja saj tako sm jaz mislila, pa malo nerodno povedala user posted image .


Nič hudega, se zgodi tudi najboljšim. user posted image


user posted image

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 15:49:34   
nadya
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Tak da HB tamala nima nobenih težav s prebavo, ker če bi bnila pa na kaj alergična in to, pa verjamem, da bi hitro začela komplicirat ...



Sej če je otrok na kej alergičen tut ni treba komplicirat.... Moj user posted image  je alergičen na jajca, pa zato nč bolj ne kompliciram. Pač ne je jajc, pri drugih stvareh pa tut ni prikrajšan. Kupim testenine brez jajc, piškote brez jajc....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 16:40:10   
Taddy78
Sem tudi ena izmed mamic, ki ni komplicirala, ampak je pa nekaj drugega kar je pa tudi res. Se sploh ne gre, da mu zaradi kompliciranja ne bi dala kake hrane, ampak zato, ker ti mali trebuščki težje prebavljajo določene stvari.

Za alergije pa je tudi  tako, da se lahko razvijejo dosti kasneje in sploh niso pogojene s kakršnim koli kompliciranjem.

Doma imamo kmetijo in polno živali, isto jih boža, včasih celo ne umijemo rok ko pridemo v hišo, ampak se nam je tudi zgodilo, da je od ene muce fasal nek izpuščaj...od takrat malo pazim...

Pa še to...mi do 1.leta nismo vedeli kaj je zamašen nos, ob prihodi v vrtec pa smo fasali glih vse kar je bilo možno in že 2x pristali v bolnici....

(odgovor članu nadya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: moj JAKOB....
6.8.2009 17:14:51   
miapia
Ja, mačke so pa ena taka živalca, ki se jih jaz najraje izognem, ker nikoli ne veš, kaj ti bodo prinesla. Razen če veš, da je skoz v stanovanju in da se ne potepa.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: moj JAKOB....
7.8.2009 10:36:41   
mokatela
Pozdravljene, še ena mamica ki ne komplicira :-) Me veseli, da nas je več takšnih :-) user posted image user posted image user posted image

Naši dve pupi pri enem letu jesta čisto vse z nama. Kar midva jeva, to jesta tudi oni dve. Nič kuhanja posebej zanju, kar je na mizi, to jemo vsi. Jesta tudi grahec, pa občasno malo fižolčka v kakšni joti. Pa ni nikoli bilo nobenih problemov. Pri 4 mesecih sva začela davat kašico postopoma, najprej zelenjavno a jima je sadna kasneje šla bolje v slast. Novalac smo jedle do 6 meseca, pol pa preklopili kar na alpsko mleko, pa kak keksolino, rižolino, čokolino. Pa še to le zjutraj in zvečer, čez dan pa "normalno" hrano. Sedaj pa le zvečer dobita flaško s čokolinom, ker sta tako navajeni zaspat user posted image .

Pa tudi nasploh nič ne kompliciram. Če pade, pade - šola za drugič. Če se valja po tleh, naj se valja, če je kako travo, naj je. Zvečer itak romata v bano se kopat user posted image .


(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: moj JAKOB....
7.8.2009 14:35:57   
con
Z vsem dolžnim spoštovanjem do vseh "nekomplikatorskih" mamic pred mano, vendar se z vami ne morem strinjati.
Saj v večini primerov ne gre nič narobe, če po vaše "ne komplicirate", v nekaterih primerih pa lahko otročki doživijo hude posledice.
Znanost dela raziskave in objavlja izsledke zato, da je ljudjem življenje lažje in boljše. Če vi teh novih dognanj nočete uporabiti (saj imate možnost in tudi vedenje o tem), pa se meni to zdi neodgovorno do vašega lastnega otroka.

< Sporočilo je popravil con -- 7.8.2009 14:37:06 >

(odgovor članu mokatela)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: moj JAKOB....
7.8.2009 14:41:30   
Anonimen
con ... lej, nikjer nisem napisala da sem ji pri 4ih mesecih dala piščanca ... mal sem si prebrala na netu kdaj kaj lahko in se tega držala ... samo niti slučajno pa nisem kot ena mamica, ki jo poznam, ki je pred uvajanjem GH prebrala 5 knjig, naredila nevmkake raziskave glede tega, tamalmu tehta hrano, da ja ne bo kaj preveč, na travo ne sme, ker so tam klopi, preden ga vzame si razkuži roke ... btw tamali je povsem zdrav, nima alergij ali česa podobnega ... v glavnem zavija ga v vato tako, da bi ga pomoje koj pobralo, če bi ga v peskovnik spustila ... si rajš ne zamišljam kaj se bo z njim zgodilo, ko bo šel v vrtec user posted image ... saj je vse lepo in prav kaj stroka pravi ... samo malo zdrave pameti pa tut ne škoduje, a ne?

(odgovor članu con)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: moj JAKOB....
7.8.2009 14:46:24   
slutnja
tud jaz nevem ko moja mala gre z 10mesci v varstvo, ce vrtca ne dobimo sicer pa v vrtec kaj pa bo potem....tam pa mislim da ni popolno nobenega zavijanja v vato in tudi jedo kar po vecini vse...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "nekomplikatorske" mamice...
7.8.2009 15:03:03   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi

LP PA ČIMMANJ KOMPLICIRAJTE IN BODO VAŠI OTROCI ZDRAVI K DREN!!!!!


Žal je to najbolj butast stavek, ki sem ga zadnje čase prebralauser posted image .

Drugače pa mi je ravno do ......... ali komplicirate ali ne, sploh ne vidim smisla hvaljenja v nekompliciranju. In še to, otrok ti je star šele 8 mesecev, to če ni bil bolan, še ni dejstvo tvojega nekompliciranjauser posted image .

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "nekomplikatorske" mamice...
7.8.2009 16:32:00   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi

LP PA ČIMMANJ KOMPLICIRAJTE IN BODO VAŠI OTROCI ZDRAVI K DREN!!!!!


Žal je to najbolj butast stavek, ki sem ga zadnje čase prebralauser posted image .

Drugače pa mi je ravno do ......... ali komplicirate ali ne, sploh ne vidim smisla hvaljenja v nekompliciranju. In še to, otrok ti je star šele 8 mesecev, to če ni bil bolan, še ni dejstvo tvojega nekompliciranjauser posted image .


Treba je ubrat eno zdravo mero. Totalno nekompliciranje verjetno ni v redu, pa tudi zavijanje v vatko ni v redu. Sicer pa starši sami krojimo otrokovo prihodnost. Je pa očitno že res, da pretirana čistoča in branjenje tal in "umazanije" ni v dobro otroku. Še človeku ne.
Mi je pa všeč, da je več staršev, katerih otroci so "umazančki" in "vsejedčki" kot pa tistih, ki se bojijo še lastne sence.user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?