|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "pravni nasvet" mi zna kdo pomagat???
6.11.2010 20:55:40   
3Sonček3
Sej nevem če to glih spada v temo finančnih težav, pa vendar se mi je zdela ta najbolj primerna, torej...

zanima me kako bi stvar rešila v dani situaciji.
Delam za neko podjetje, ki sem ga našla na internetu (izdeluje se zapestnice). Z vodjo tega podjetja nisva nikoli govorila na štiri oči, vse se odvija po telefonu, e-mailih ali navadni pošti. Kaj lahko storim v primeru da mi "delodajalec" ne izplača mojega dela? On mi namreč po pošti pošlje materijal, jaz delo opravim in mu ga po pošti pošljem nazaj. Po prejeti pošti je denar nakazan, kaj pa če ni? Vem da se lahko odločim za tožbo, vendar, a bo dovolj da imam jaz kot dokaz "pogodbo" e-maile na katere mi je odgovarjal in me z njegovimi odgovori zavajal... Ali bi zgubila tožbo ker sem pač sama brez kakršnihkoli prisil podpisala pogodbo in z njim sodelovala?

Za vse odgovore se najlepše zahvaljujem




< Sporočilo je popravil 3Sonček3 -- 6.11.2010 20:56:28 >


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
6.11.2010 20:58:45   
Anonimen
Kaj piše v pogodbi? Na kakšni osnovi in kdaj ti plača - običajno so to osnovni elementi resne pogodbe.

(odgovor članu 3Sonček3)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
6.11.2010 21:03:59   
3Sonček3
Tako je, tega elementa v pogodbi ni, napisala sem samo svoje podatke 2x in to je to, piše le da en narejen izdelek plačajo po 0,30€ in da tako lahko na mesec zaslužiš tudi do 1200€. O datumu pa ne duha ne sluha, zato sm mislna če bi ga to vprašala po e-mailu in bi dobila njegov odgovor, bi lahko to potem uveljavlala kot dokaz, nevem no mal sm zmedena.


< Sporočilo je popravil 3Sonček3 -- 6.11.2010 21:04:44 >


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
6.11.2010 21:05:03   
Anonimen
Ok, torej piše, koliko zaslužiš.
A dobiš kakšno potrdilo, kaj si poslala, kdaj in kakšni količini?

(odgovor članu 3Sonček3)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
6.11.2010 21:08:04   
3Sonček3
To pa nevem, ker še nisem poslala pogodbe nazaj, ker sem v dilemi. Js bi si sigurno beležla odposlano robo, sm to ni "pravni dokument" ane js bi lahko napisala neki kar bi se popolnoma razlikovalo od dejanskega stanja.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
6.11.2010 21:11:30   
Anonimen
Kaj pa vem, 3sonček3, lahko nekaj zaslužiš, lahko pa je to še eden od nategov. Kaj če v ponedeljek pokličeš kontaktno številko (najbrž jo imajo) in vprašaš, česar ne veš?

(odgovor članu 3Sonček3)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
6.11.2010 21:17:39   
Maisha
Živjo, a lahko napišeš za katero podjetje oz. osebo gre? Lahko tudi na zs.. (ne sprašujem zaradi posla user posted image , vem pa kdo "nateguje"...)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
6.11.2010 21:19:09   
m_o_i
ma naj grejo v rit user posted image  nategovanje ljudi, ki zelijo na posten nacin prit do denarjauser posted image

ce nima jajc se ti pokazat pred ocmi VSAJ enkrat(podpis pogodbe, koneckoncev tudi videt, kdo si TI), potem jih ziher spara-jajca namrec- za to, da te bo na suho nategnil ob prvi priliki  user posted image

ma ovinek okol teh in podobnih biznisov!!!!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
6.11.2010 21:24:24   
3Sonček3



IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Kaj pa vem, 3sonček3, lahko nekaj zaslužiš, lahko pa je to še eden od nategov. Kaj če v ponedeljek pokličeš kontaktno številko (najbrž jo imajo) in vprašaš, česar ne veš?
 
To je vse res da lahko pokličem, vendar v primeru spora nimam pisnega dokazila o svojem vprašanju in njegovem odgovoru, zato se raje poslužujem pisanja.




IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ma naj grejo v rit [img]smileys/hudicek1.gif[/img]  nategovanje ljudi, ki zelijo na posten nacin prit do denarjauser posted image

ce nima jajc se ti pokazat pred ocmi VSAJ enkrat(podpis pogodbe, koneckoncev tudi videt, kdo si TI), potem jih ziher spara-jajca namrec- za to, da te bo na suho nategnil ob prvi priliki  user posted image

ma ovinek okol teh in podobnih biznisov!!!!
 
Sej mogoče bi se lahko "dobila" vendar sm js iz Ribnice on pa iz Nove Gorice, možnosti snidenja nisem dala ŠE na razpolago, on pa pred začetkom dela tudi ne zahteva tega.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
6.11.2010 21:28:26   
m_o_i
...po zacetku dela pa ne bo zelel srecanja user posted image

ne vem no-meni tole vse skupaj smrdi. ce je biznis posten, je vse jasno obema stranema in pod/na-pisano na papirju (pogodba) konec pika amen user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
7.11.2010 7:04:12   
Kerensa*
Vsi pisni dokazi (torej e-maili, predlog pogodbe, potrdila o priporočenih pošiljkah telefonski izpiski itd.), ki dokazujejo obstoj pogodbenega razmerja ali nakazujejo na to, da naj bi se to zgodilo, so dovolj dobra pravna podlaga za tožbo, v kolikor izplačila ne bi bilo.
Se pa pridružujem mnenju tistih predhodnic, ki pravijo, da če osebe vsaj 1x pred začetkom dela ne srečaš, ne zaupaj. In pri kasnejši potencialni tožbi (v katero se ti zaradi neplačanega enega "paketa" najverjetneje sploh ne bi spustila) je tudi zelo težko verjetno, da bi kaj iztožila, saj gre ponavadi za ljudi (če govorimo o tistih, ki nategujejo), katerim nimaš česa vzeti. Tako ti sodba o tem, da ti nekaj pripada, ne bi čisto nič koristila.
Moje mnenje - jaz bi se (če že) spustila v to samo, če osebo prej srečam in če bi vsaka primopredaja (materiala, izdelkov in denarja) potekala osebno in to ne na moje stroške (nenazadnje prodajalec zasluži več, torej naj on pride po izdelke).

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
7.11.2010 8:25:32   
7lina7
pusti stvar na miru!! na ta način so ljudje že hoteli izdelovat obeske,verižice... pa je na koncu bil le nateg!!  verjetno moraš pred začetkom "dela" poslat nekaj denarja in to na pp,ali??   potem pa itak ne slišiš več o tej osebi.. pozabi!!

_____________________________

Lin@


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
7.11.2010 11:26:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: 3Sonček3

Tako je, tega elementa v pogodbi ni, napisala sem samo svoje podatke 2x in to je to, piše le da en narejen izdelek plačajo po 0,30€ in da tako lahko na mesec zaslužiš tudi do 1200€. O datumu pa ne duha ne sluha, zato sm mislna če bi ga to vprašala po e-mailu in bi dobila njegov odgovor, bi lahko to potem uveljavlala kot dokaz, nevem no mal sm zmedena.



A imaš odprt s.p.? Ali delaš preko študentske napotnice? Ali pa delaš po kaki podjemni in avtorski pogodbi.....? Ali pa imata zgolj pogodbo na tvoje ime in priimek, da ti on plača vsak izdelek po 0.30 EURa?




< Sporočilo je popravil liliana -- 7.11.2010 11:27:13 >

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
7.11.2010 14:54:35   
3Sonček3



IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: 3Sonček3

Tako je, tega elementa v pogodbi ni, napisala sem samo svoje podatke 2x in to je to, piše le da en narejen izdelek plačajo po 0,30€ in da tako lahko na mesec zaslužiš tudi do 1200€. O datumu pa ne duha ne sluha, zato sm mislna če bi ga to vprašala po e-mailu in bi dobila njegov odgovor, bi lahko to potem uveljavlala kot dokaz, nevem no mal sm zmedena.

 

A imaš odprt s.p.? Ali delaš preko študentske napotnice? Ali pa delaš po kaki podjemni in avtorski pogodbi.....? Ali pa imata zgolj pogodbo na tvoje ime in priimek, da ti on plača vsak izdelek po 0.30 EURa?





Tole bo tapravo.


IZVIRNO SPOROČILO: 7lina7

pusti stvar na miru!! na ta način so ljudje že hoteli izdelovat obeske,verižice... pa je na koncu bil le nateg!!  verjetno moraš pred začetkom "dela" poslat nekaj denarja in to na pp,ali??   potem pa itak ne slišiš več o tej osebi.. pozabi!!
 
Ja js naj bi mu po prevzemu prvega paketa plačala 65€, kasneje naj bi se ta denar dobil nazaj. Tko je blo men rečeno.



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Vsi pisni dokazi (torej e-maili, predlog pogodbe, potrdila o priporočenih pošiljkah telefonski izpiski itd.), ki dokazujejo obstoj pogodbenega razmerja ali nakazujejo na to, da naj bi se to zgodilo, so dovolj dobra pravna podlaga za tožbo, v kolikor izplačila ne bi bilo.
Se pa pridružujem mnenju tistih predhodnic, ki pravijo, da če osebe vsaj 1x pred začetkom dela ne srečaš, ne zaupaj. In pri kasnejši potencialni tožbi (v katero se ti zaradi neplačanega enega "paketa" najverjetneje sploh ne bi spustila) je tudi zelo težko verjetno, da bi kaj iztožila, saj gre ponavadi za ljudi (če govorimo o tistih, ki nategujejo), katerim nimaš česa vzeti. Tako ti sodba o tem, da ti nekaj pripada, ne bi čisto nič koristila.
Moje mnenje - jaz bi se (če že) spustila v to samo, če osebo prej srečam in če bi vsaka primopredaja (materiala, izdelkov in denarja) potekala osebno in to ne na moje stroške (nenazadnje prodajalec zasluži več, torej naj on pride po izdelke).


Ja če naredila maximalen "paket" in bi mi pripadalo 1200€ bi ga šla, sicer pa samostojni podjetniki razpolagajo z vsem svojim premoženjem, torej...mislm da s.p.-ji ne živijo v najemniških stanovanjih in tut avte majo vrjetno tko da me nebi zanimalo. Od nekje bi dubu ta dnar


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
7.11.2010 15:00:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 3Sonček3

Ja js naj bi mu po prevzemu prvega paketa plačala 65€, kasneje naj bi se ta denar dobil nazaj. Tko je blo men rečeno.


Jaz ti priporočam, da opustiš tole "kariero".

(odgovor članu 3Sonček3)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
7.11.2010 15:05:25   
Anonimen
Če že znane in uveljavljene firme nočejo uresničevati tistega, kar so oni sami zapisali v pogodbo in imaš vso pravno osnovo, da tisti denar od njih terjaš, potem od nekoga, ki bi delala po domače že v štartu še manj lahko pričakuješ, da ti bo plačal, kar obljublja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
7.11.2010 17:04:15   
m_o_i
Ja js naj bi mu po prevzemu prvega paketa plačala 65€, kasneje naj bi se ta denar dobil nazaj. Tko je blo men rečeno.


ma, zavohala sem ga ze vceraj user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
7.11.2010 17:27:29   
Tjasa27


Ja če naredila maximalen "paket" in bi mi pripadalo 1200€ bi ga šla, sicer pa samostojni podjetniki razpolagajo z vsem svojim premoženjem, torej...mislm da s.p.-ji ne živijo v najemniških stanovanjih in tut avte majo vrjetno tko da me nebi zanimalo. Od nekje bi dubu ta dnar



ja stanovanje imajo pisano na babico, avto pa na otroka...... ne si mislit da bi s tožbo oz. izvršbo dobila ta denar ni šans. barabe imajo vse naštudiran

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "pravni nasvet" mi zna kdo poma...
7.11.2010 18:40:59   
3Sonček3



IZVIRNO SPOROČILO: Tjasa27



 Ja če naredila maximalen "paket" in bi mi pripadalo 1200€ bi ga šla, sicer pa samostojni podjetniki razpolagajo z vsem svojim premoženjem, torej...mislm da s.p.-ji ne živijo v najemniških stanovanjih in tut avte majo vrjetno tko da me nebi zanimalo. Od nekje bi dubu ta dnar



ja stanovanje imajo pisano na babico, avto pa na otroka...... ne si mislit da bi s tožbo oz. izvršbo dobila ta denar ni šans. barabe imajo vse naštudiran

Ja to pa vem, poznam še enga tazga sm na srečo nimam posla z njimi. Mislm da bo bolše za moje živce da se bl stran držim od  tega posla, kr je tut mal prelepo da bi blo res... morm mu še e-mail napisat da bi rada srečanje pa da vidmo kakšna bo reakcija.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Tjasa27)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?