|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "urnik" hranjenja
29.1.2009 8:04:11   
Kaja08
Mene pa zanima, kdaj hranite otroke - takrat, ko so lačni, ali ste uvedle kakšno rutino oz. urnik, kdaj naj je. Pa preden me katera napade - zadnjič sem prebrala, da mora otrok (naš je star 8 mesecev) imeti neko rutino in je treba temu prilagoditi tudi obroke, ne pa da ga hraniš samo takrat, ko začne tulit, da je lačen... Kakšno je vaše mnenje na to?

_____________________________

Žiga je car!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "urnik" hranjenja
29.1.2009 8:38:51   
end1
se strinjam, otrok rabi rutino in pet obrokov na dan, pri taveliki nam je uspelo, zdaj uvajam hrano tamalemu in prvo s kosilom. 

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "urnik" hranjenja
29.1.2009 8:41:30   
Anonimen
Jaz svojo Nežo pač ne morem na določene ure hranit,ker še vedno čist različno čez dan spi.Pač obroke prilagodim glede na spanje.Včasih je kosilo malo prej,včasih pa kasneje.Ker če ona glih ob 12 spi,jo že ne bom šla budit,da ji bom dala kosilo.Ga pač je,ko se zbudi,zato tudi skuham takrat za njo.

(odgovor članu end1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "urnik" hranjenja
29.1.2009 9:51:19   
Najaa
Prvo sem hranila, ko je želela. In drugega bom tudi.
Tudi jaz ne jem ob istih urah.
Čisto se strinjam z rutino, ampak ne na uro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "urnik" hranjenja
29.1.2009 13:33:51   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Prvo sem hranila, ko je želela. In drugega bom tudi.
Tudi jaz ne jem ob istih urah.
Čisto se strinjam z rutino, ampak ne na uro.






Se strinjam user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "urnik" hranjenja
29.1.2009 18:44:54   
Jelcy
Pri nas je vse odvisno kdaj se zbudi in popije mleko, nato sadna malica in pol kosilo...enkrat je ob 12, drugic ob 14 in mislim da ni nic narobe, tudi mi nismo zmeraj ob istih urah lacni!! Glih ob 17 mu ne delam kosila, ampak popoldansko malico, ampak mislim da je kaka urca odtopanja zmeraj.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "urnik" hranjenja
29.1.2009 19:20:43   
špelin@
Po mojem je nekje pri 8. mesecih že čas, da se otrok zave nekega reda glede hranjenja. Morate se zavedati, da bo šel slej ko prej v organizirano varstvo, kjer bodo določene ure za hranjenje in mu bo vsekakor lažje, če mu bo že od doma jasno, da so vsakemu obroku namenjene določene ure.
Pa tudi če boste z otrokom doma ali bo pri babici, dvomim, da se vam bo dalo "preseravat" z dveletnikom, ki bo težil, da ne bo jedel kosila z ostalo družino in boste morale za njega posebej poskočiti na povelje in pacat ob "njegovih" znakih lakote user posted image

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "urnik" hranjenja
29.1.2009 19:39:18   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Po mojem je nekje pri 8. mesecih že čas, da se otrok zave nekega reda glede hranjenja. Morate se zavedati, da bo šel slej ko prej v organizirano varstvo, kjer bodo določene ure za hranjenje in mu bo vsekakor lažje, če mu bo že od doma jasno, da so vsakemu obroku namenjene določene ure.
Pa tudi če boste z otrokom doma ali bo pri babici, dvomim, da se vam bo dalo "preseravat" z dveletnikom, ki bo težil, da ne bo jedel kosila z ostalo družino in boste morale za njega posebej poskočiti na povelje in pacat ob "njegovih" znakih lakote user posted image


jaz se pa s tem strinjam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "urnik" hranjenja
29.1.2009 19:57:18   
inesc
Tud pri nas se je uveljavila neka rutina. Je ob približno istih urah, pol urce gor ali dol, če slučajno spi.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "urnik" hranjenja
30.1.2009 13:45:32   
josephine27
Pri nas je rutina prišla sama od sebe nekje pri 7 mesecih ko je začel dobivat že tri obroke goste hrane. user posted image Prej smo imeli težave s spanjem čez dan sedaj k imamo nek urnik pa lepo zaspi skoraj vedno enako zvečer.
Seveda mu urnika nisem vsiljevala ampak sem ga bolj opazovala doker nisem pogruntala kako pa kej mu najbolj ustreza.
Hrano mu ponudim ko je čas za obrok plus minus pol ure. Poje pač kolikor je lačen - ga ne silim. Če spi ga seveda ne grem budit ampak mu ponudim hrano ko se zbudi.  Ko je ati doma - za vikende se včasih urnik malo poruši.
Dokler smo se samo dojili pa itak ni bilo nobenga reda.user posted image Aja zdaj smo stari 8m in še mal.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "urnik" hranjenja
30.1.2009 14:35:41   
xerox
Jaz se pa s tem strinjamuser posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "urnik" hranjenja
30.1.2009 16:46:14   
Elvircek
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Po mojem je nekje pri 8. mesecih že čas, da se otrok zave nekega reda glede hranjenja. Morate se zavedati, da bo šel slej ko prej v organizirano varstvo, kjer bodo določene ure za hranjenje in mu bo vsekakor lažje, če mu bo že od doma jasno, da so vsakemu obroku namenjene določene ure.
Pa tudi če boste z otrokom doma ali bo pri babici, dvomim, da se vam bo dalo "preseravat" z dveletnikom, ki bo težil, da ne bo jedel kosila z ostalo družino in boste morale za njega posebej poskočiti na povelje in pacat ob "njegovih" znakih lakote user posted image



Tudi jaz se povsem strinjam s špelin@ mnenjem... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Naj bo dan lep in prijeten!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "urnik" hranjenja
30.1.2009 18:39:58   
tally
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Po mojem je nekje pri 8. mesecih že čas, da se otrok zave nekega reda glede hranjenja. Morate se zavedati, da bo šel slej ko prej v organizirano varstvo, kjer bodo določene ure za hranjenje in mu bo vsekakor lažje, če mu bo že od doma jasno, da so vsakemu obroku namenjene določene ure.
Pa tudi če boste z otrokom doma ali bo pri babici, dvomim, da se vam bo dalo "preseravat" z dveletnikom, ki bo težil, da ne bo jedel kosila z ostalo družino in boste morale za njega posebej poskočiti na povelje in pacat ob "njegovih" znakih lakote user posted image


carica user posted image user posted image


_____________________________

13.5 2008 sva dobila najino miško Emilijo.
26.02.2010 pa še pikeca Aleksa.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
30.1.2009 19:06:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tally)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "urnik" hranjenja
30.1.2009 20:13:40   
Anitka
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

špelina - podpišem!

pri nas imamo urnik hranjenja, na pribl. 3h. če spi, ga seveda ne budim in počakam, da se prebudi in da pride "k sebi". mu ne tiščim takoj žlice v usta.

tudi ostali imamo približno isti urnik.


Podpišem pod obojeuser posted image user posted image


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "urnik" hranjenja
30.1.2009 22:27:18   
P*****
Bom kar tukaj vprašala... Kdaj kuhate pri uvajanju. Mojauser posted image je stara 5 mesecev in počasi sva začeli z uvajanjem GH. Danes sem kuhala krompir in korenček samo je bila tako lačna, da ni mogla dočakat, da bi se skuhalo. Tako, da se je dojila potem pa je bilo vse postano. Postanega ji pa nisem hotela dati za jest (pri naslednjem obroku). Ko je lačna ne more počakatuser posted image Kako vi to rešujete? 

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "urnik" hranjenja
31.1.2009 11:39:11   
AnciM
Tako, da že imava nekakšen urnik hranjenja. Brez urnika je to zelo težko. Midva imava 1 obrok GH in ta je vedno ob 11h. Tako vem, da dam krompir kuhat ob 10:30, jabolko pa ob 10:55. user posted image Si je pa ta urnik sam postavil. Spi ponavadi do 8 - 9h in za zajtrk zelo malo poje. Potem je pa ob 11h volčja lakota.

(odgovor članu P*****)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "urnik" hranjenja
4.2.2009 7:47:28   
Kaja08
Zanima me še to, koliko obrokov GH imajo 8 mesečniki? Mi imamo zaenkrat 3 - dopoldne sadni,  opoldne zelenjavni, zvečer pa še mlečna kašica. Študiram, da bi še popoldne dala GH, samo nimam idej, kaj naj bi jedel??  Ali je mogoče preveč, da bi imel že 4 obroke GH?

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "urnik" hranjenja
4.2.2009 13:27:14   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Zanima me še to, koliko obrokov GH imajo 8 mesečniki? Mi imamo zaenkrat 3 - dopoldne sadni,  opoldne zelenjavni, zvečer pa še mlečna kašica. Študiram, da bi še popoldne dala GH, samo nimam idej, kaj naj bi jedel??  Ali je mogoče preveč, da bi imel že 4 obroke GH?


mi smo stari 9in pol, pa imamo 6obrokov. od tega 2x AM, preostali 4je pa GH. tako traja že nekaj časa. ji/mu ponudi namesto AM kkašne druge mlečne dodatke. jogurt ali skuto, pa primešaš sveže sadje.
drugače pa ima svoj red že en konkreten čas.

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "urnik" hranjenja
4.2.2009 15:18:15   
pizamca
Fajn bi bilo imet rutino, ne samo pri hranjenju, tudi pri spanju.

Tako pa se moja zbuja in hodi spat, ko ji paše in posledično tudi ne morem uvesti rutine pri hranjenju. ZDaj npr. jo je sprememba vremena tako vrgla, da čez dan ni mogla spat, kar je pomenilo kosilo in mailce ob cca. isti uri, zato pa sta bila večerja in zajtrk drugače. Danes, ko bi pa spala, bo pa verjetno cel dan prespala, za kosilo je bila pa tako tečna, da ji nisem niti ene žličke spravila v usta. Večerja bo verjetno bolj pozno, pa tudi kosilo bo šele ob cca. 16.00. Jaz ji priredim, gledam na to, da ni lačna, sicer je pa še lažje, ker se pri 10m veeeeeliko doji in redko odkloni kakšen obrok dojenja. Lažje jo je podojiti med spanjem kot pa ji dajati GH med spanjem.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "urnik" hranjenja
4.2.2009 15:42:49   
ksenci
nisva točno na ure, ampak nekako imava takšen dnevni razpored pri 6,5 mesecih

6- flaška
10-sadna malica-frutek, banana, doma skuhano sadje,..
12 flaša-zaspi do14
14- kosilo
16 -flaša zaspi-18
18 po. malica sadje ali skuta
21-rižolino
pol pa še ponavadi okoli 00 flaška

držima se tega vrstnega reda, vendar je včasih časovni zamik.

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "urnik" hranjenja
4.2.2009 15:44:20   
ksenci
no morm še povedat, da še ne poje veliko naenkrat zato imava toliko obrokov

Lp

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "urnik" hranjenja
4.2.2009 15:47:05   
ksenci
IZVIRNO SPOROČILO: P*****

Bom kar tukaj vprašala... Kdaj kuhate pri uvajanju. Mojauser posted image je stara 5 mesecev in počasi sva začeli z uvajanjem GH. Danes sem kuhala krompir in korenček samo je bila tako lačna, da ni mogla dočakat, da bi se skuhalo. Tako, da se je dojila potem pa je bilo vse postano. Postanega ji pa nisem hotela dati za jest (pri naslednjem obroku). Ko je lačna ne more počakatuser posted image Kako vi to rešujete? 


ponavadi spi do14.oo in imam na štedilniku kuhano, na toplem že nekje ob 13.30, vendar ne še zmiksano, če se slučajno prej zbudi, da mu dam takoj, ker če predolgo čaka je presitn in noče jest.

(odgovor članu P*****)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "urnik" hranjenja
4.2.2009 22:45:05   
Toja22
Jaz sem pri moji predvidevala kdaj bo lačna. Ponavadi ni prej kot v treh urah po prejšnem obroku. Drugače se mi pa zdi da je to z lakoto otroka vedno lažje, ko je otrok starejši. Se mi zdi da zna pol že malo "potrpeti" kar prej sicer res ni možno.

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "urnik" hranjenja
5.2.2009 10:33:33   
Čmrlika
Jaz bi se tud strinjala z rutino, redom...mam sicer prvega user posted image ,ampak sem si zadala da bom probala imet pri spanju in hrani red...tako da midve zdaj pri 9 in pol mesecih imava 5 obrokov...približno na tri ure...malo gre včasih mimo...ker ziher je ne budim, da ji dam malco user posted image ... vedno papa v svojem stolčku, trudim se, da ko j e le možno jemo vsi pri mizi, ...zjutraj ko sva same, tud jaz papacam zajtrk,al malico ob njej...se ziher malo manj najem, ker moram še njej davat, pa mi ne škodi user posted image  user posted image  user posted image

tako nekako...tud ko smo kje drugje nakosilu je vedno z nami pri mizi in papa z nami, pa če ni glih njena ura...samo da je z nami. in nama krasno laufa.user posted image user posted image user posted image

No, ji pa kdaj tud kaj vmes ponudim, med temi tremi urami, kak keksek , korenček, jabolko ...ker ko vidi da kdo kaj papa bi ona tud, kot da jo stradam cel dan...user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Toja22)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?