|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
4.12.2006 19:46:54   
abi
Ojla punce,

na uho mi je prišlo naslednje: mati otroka ni potrebno delati vikendov (ki so v sklopu del. časa) če jih seveda ne želi ? 
Polovični delovni čas mi je poznan, tole pa res ne vem, je res - ali ne drži ?
Za odgovore se zahvaljujem.
                               
                                                       -A-

user posted image  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
4.12.2006 19:49:57   
XXYY
Živjo!

Kot sem jaz seznanjena, da ti ob NEDELJAH ni potebno delati, do otrokovega 3 leta ali če ga še dojiš. Za sobote pa ne vem, če je kaj s tem.
 
In tudi ti ni potrebno delati ob PRAZNIKIH.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
4.12.2006 19:52:05   
Strawberrie Cherrie
Ravno s tem problemom sem se ubadala nekaj dni nazaj, ko so pri mojmu trgovci ful jamrali na to zadevo -
Za sobote res ni kje napisano, kako in kaj, kar se pa tiče 4urnega delovnega časa, praviš, da so ti stvari poznane.
Za nedelje pa si poglej Uradni list št.4697 oz. smo se o tem dosti pogovarjali na Čvekanje ...
Bom ti poiskala link...

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
4.12.2006 19:54:32   
Strawberrie Cherrie
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1216982&mpage=1&key=delo%2Cnedeljah


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
4.12.2006 19:56:09   
Strawberrie Cherrie
Aja, pa da te ne bo zavedlo - tukaj je govora samo o NOVI kolektivni pogodbi za dejavnost v trgovini; ne vem pa kako je s kakšno drugo stroko

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
4.12.2006 22:56:57   
Anonimen
V naši dejavnosti (avto taksi prevozi) so prosti vikendi (ali pa prazniki) samo MIT. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
5.12.2006 9:13:28   
Strawberrie Cherrie
Ok, se pravi za dejavnost - TAXI tale zakon ne veljauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
13.12.2006 14:01:19   
MH0
Kako je zdaj s tem? Moraš ob sobotah, nedeljah in praznikih delati ali ne? Kako je s popoldanskim in nočnim delom? Zanima pa me predvsem za zdravstvo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
13.12.2006 14:03:58   
Anonimen
ja tud mene MH0

(odgovor članu MH0)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
13.12.2006 14:51:46   
Tasika
Nočno delo ureja Zakon o delovnih razmerjih:
190. člen
(varstvo v času nosečnosti in starševstva
v zvezi z nočnim in nadurnim delom)
(1) Delavcu, ki neguje otroka, starega do treh let, se lahko naloži opravljanje nadurnega dela ali dela ponoči samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju.
(2) Delavka v času nosečnosti in še eno leto po porodu oziroma ves čas, ko doji otroka, ne sme opravljati nadurnega dela ali dela ponoči, če iz ocene tveganja zaradi takega dela izhaja nevarnost za njeno zdravje ali zdravje otroka.
(3) Enemu od delavcev-staršev, ki ima otroka, mlajšega od sedem let ali hudo bolnega otroka ali otroka s telesno ali duševno prizadetostjo, in ki živi sam z otrokom in skrbi za njegovo vzgojo in varstvo, se sme naložiti, da opravlja nadurno delo ali delo ponoči, samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju.

V kolektivni pogodbi za zdravstvo pa ne najdem nič več napisanega na temo prostih nedelj za starše ali kaj podobnega. Žal.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
13.12.2006 14:54:38   
MH0
Hmmmmm, madonca pa kdo bi to vedel? Saj pa mora obstajati jasen odgovor.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
13.12.2006 16:44:26   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: MH0

Hmmmmm, madonca pa kdo bi to vedel? Saj pa mora obstajati jasen odgovor.


Dvomim, pri nas v našem sistemu ni JASNIH ODGOVOROV user posted image , nekateri deli raznih zakonov niso samo dvoumno ampak celo troumno napisaniuser posted image , zato je pa toliko lukenj skozi katere nekateri prav lepo živijo (in to nismo mi NAVADNI SMRTNIKI)

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
13.12.2006 17:08:10   
Disney
Nočnih ti ni treba delat do otrokovega 3 leta,za nedelje in praznike pa močno dvomim.Sama sem tudi zaposlena v zdravstvu in ker imamo ob vikendih in praznikih celodnevno delo in še vedno dojim,mi ni treba delati cel dan ampak sam pol dneva.In s tem imam takšne p user posted image  ,tolk komplicirajo.Zdaj jim pa moram prinest še potrdilo od pediatra,da še vedno dojim.Ko sem jim pa omenila,da mogoče bom šla po 4 ure,pa kako to,saj da ne morem user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
13.12.2006 20:13:07   
Minka Pobalinka




Abi  ne bo šlo..user posted image

Sem šla gledat in imamo SKPGD - splošna kolektivna pogodba za gospodarske dejavnosti.. tam pa nič ne piše, da bi bili lahko prosti čez vikende. Preostane ti edino skrajšani del .čas.. user posted image

http://www.gzs.si/Nivo3.asp?IDpm=1789&ID=466



(odgovor članu Disney)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
14.12.2006 10:04:50   
MH0
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris


IZVIRNO SPOROČILO: MH0

Hmmmmm, madonca pa kdo bi to vedel? Saj pa mora obstajati jasen odgovor.


Dvomim, pri nas v našem sistemu ni JASNIH ODGOVOROV user posted image , nekateri deli raznih zakonov niso samo dvoumno ampak celo troumno napisaniuser posted image , zato je pa toliko lukenj skozi katere nekateri prav lepo živijo (in to nismo mi NAVADNI SMRTNIKI)


Delno imaš verjetno prav, ker jasni odgovori so si lahko med sabo različni. Bom pa drugače vprašal. Kdo bi moral oz. mora biti sposoben dati jasen odgovor na to vprašanje. A ve kdo na koga se je treba obrniti? Razen na samega delodajalca seveda.user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
15.12.2006 14:31:56   
Tasika
Na delodajalca še najmanj, njim je ponavadi še manj jasno kot tistim, ki bi pravico uveljavljali. Ko najdeš neskladje, se naj bi obrnil na zakonodajalca, ta naj bi odpravil neskladja med različnimi zakoni. Povdarek na 'naj bi', ker praksa je spet nekaj drugega. Pa roki za odpravo neskladij tudi.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ...Prosti vikendi...mit ali resnica ?
21.12.2006 8:01:58   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: MH0

Kako je zdaj s tem? Moraš ob sobotah, nedeljah in praznikih delati ali ne? Kako je s popoldanskim in nočnim delom? Zanima pa me predvsem za zdravstvo.


Pozmam dve ženski, ki delata v zdravstvu in jim do otrokovega 3. leta starosti ni bilo treba delati vikendov in praznikov. Če je še tako, pa ne vem.

V naši službi na srečo tudi je tako oz. to je vse odvisno, če ti tvoj delodajalec to dovoli oz. odobri.

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?