|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 11:49:50   
kiki13
Lep pozdrav vsem!

Ker so nam zdravniki povedali, da naj bomo pripravljeni na najhujše, da je samo vprašanje časa kdaj bo narava zmagala, me zanima kako je s temi pomirjevali ob smrti naših najdražjih? 
Malo me skrbi za mamo, kako bo to vse prenesla, ker je že sedaj dosti hudouser posted image

Ve kdo, kako to gre? Domov ti verjetno nihče ne pride, da bi ti dal kakšno pomirjevalo npr. ko je najhuje-recimo pogreb?

hvala za kakršen koli odgovor
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 11:58:48   
mala maja
ne na dom ne pride noben, razen če naredim reklamo za mastne denarce pridejo ja eni...
Lahko pa pokličeš njenega osebnega zdravnika in poveš situacijo, če
je dokaj razumen zdravnik ti bo dal kakšen apaurin za na pogreb.user posted image


(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 11:58:54   
Anonimen
Meni jih je osebni zdravnik predpisal in prinesel takoj po smrti.
Sam osebno jih odsvetujem. Ker to more it ven iz tebe. S tem sam agonijo podaljšuješ.
Ko jih nehaš, je vse še tam. Nikamor ne odide.

(odgovor članu kiki13)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 12:07:38   
Anonimen
Se strinjam s Karin.
Žalost ne bo šla nimakor in žalovanje je proces, ki gamoraš čutiti, doživeti in potem preživeti, da lahko greš dalje.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 12:07:48   
Anonimen
Ja, pa stranski ucinki so. Apaurin lahko povzroci veliko zaspanost ali pa nespecnost. Moja mami celo noc ni spala (samo je dobila nekaj pomirjevalnega zarad tezav po skorajsnji prometni nesreci - nekaj z vrtoglavico al kaj je ze bilo) npr. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 12:21:19   
srki
Je že res, da ne pomagajo preboleti izgubo, pomagajo pa verjetno, da se ne zlomiš npr., ko izveš tragično novico ali na pogrebu.

Pri nas imamo tudi takega zdravnika, ki rade volje pride na dom, če drugače ne gre, če ga pokličeš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 12:28:36   
Putka
Samo ne Apaurin. To je strup in hudo zasvojljivo (?) zdravilo.

Če drugače ne uporablja zdravil, ji kak Persen ali zeliščni čaj nabavi, samo čim manj kemikalij.

In kot je zgoraj napisala, te tablete pa izkrivijo realnost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 12:47:28   
smigli
Normalno, da zdravila ne preženejo bolečine, ampak malo pomagajo ter omilijo prebroditi trenutni šok.
Persen ter zeliščni čaji so pa absolutno preblaga pomirjevala ob tako težkih trenutkih.
Na tvojem mestu bi poklicala osebnega zdravnika in ga vprašala za mnenje ter pomoč.


(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 15:20:34   
Anonimen
Jaz se pogreba sploh spomnim ne, moj pravi da sem bila kot robot, čist brez življenja. Zadeta kot še nikol v življenju. Niti ne vem kdo je bil tam, nič.
Čez pol leta k sm jih nehala jemat sem pa mislna da se mi bo sfuzlalo.
Ko so ostali že skoraj dali ven vso žalost, je pr men šele vn butlno.
Pa sem tud hotla sam za pogreb čez dat uzetuser posted image

(odgovor članu smigli)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 15:33:03   
lelaval
Ker so nam zdravniki povedali, da naj bomo pripravljeni na najhujše, da je samo vprašanje časa kdaj bo narava zmagala,


Mislim, da je že to dosti, kar so povedali zdravniki. Enostavno je sedaj treba to sprejet, pa mislim, da bo ob smrti lažje.
Mogoče je lahko samo govorit tako, ko pa si sam v tej situaciji, pa ni lahko.
Žal sem sama v isti situaciji - imam mamao hudo bolano in zdravniki so tudi nam dejali, da nima smisla "dajat lažnega upanja".

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 21:00:32   
frutka_
Od naravnih pomirheval je bil nekaj časa nazaj "moderen" Persen. Sicer pa po nasvetu doktorja lahko dobiš tudi kaj na recept. Pač pri osebnem zdravniku se moraš oglasiti. Tudi sama doživljam podobno stisko zdaj ko sem noseča in mi je ginekolog rekel, da če želim lahko kaj vzamem, seveda po njegovem receptu. Zaenkrat se nisem odločila za nič. Ponoči poskušam odmisliti grde misli. Čez dan pa se čimbolj spočiti in počivati-aktivno.
Najbolj pomaga da zaprem oči in poskušam misliti pozitivno...na svojega otroka,  na možija, na pupiko v trebuhu,...Ne delam načrtov za naprej ampak za danes, le redko za jutri. Zaenkrat mi to ustreza.
Upam, da bo čimprej posijal sonček za vsa nas!
Lelaval zate pa en velik user posted image .

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
19.5.2008 21:41:14   
Matejčika
Jaz nisem vzela nič. Še persena ne. Me je malo strah teh zdravil. Na pogrebu mi je bilo normalno zelo hudo. Ampak sem bila mnenja in še vedno sem, da pomirjevala podaljšajo trpljenje oz. se prestavi. Jaz in moj mož, sva hotela dat to skozi tak kot je treba, prebolet in sprejet. Sem pač cele dneve ležala pred TV, se jokala, spala... Pa sem preživela.
Mislim pa, da če bi tvoja mami res potrebovala pomirjevala (močna), bi jih osebni zdravnik predpisal za vsak slučaj. Drugače pa kot so že rekle predhodnice, Persen pa lahko jih vzame mislim da več na dan.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
20.5.2008 7:25:03   
spps
jaz sem tudi za to,da se je čimmanj pomirjeval,če je že na tem,naj se vzame neki nekaj na zeliščni osnovi,apaurin in podobno lahko tvojo bolečino otopi in šele čez čas izbruhne na dan.
sama sem pojedla neko zeliščne kroglice,ki se dobijo v Nemčiji.je pomagalo al ne,ne vem,ker sem bila v šoku in preveč žalostna.moraš bolečino spustit iz sebe,potem je lažje...

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Matejčika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
20.5.2008 14:10:35   
*bubi*
Kiki, glede na napovedi zdravnika je prav, da stojite mami ob strani že zdaj in ji skušate pomagati v najtežjih trenutkih. Če se bojiš, da bi se psihično zlomila, je kljub vsemu bolje obiskati zdravnika že prej in razložiti situacijo. Najverjetneje bo res napisal prav Apaurin.
kot so ostale že napisale, je potrebno proces žalovanja dati skoz, zdravila tega ne morejo nadomestiti. Lahko pa pomagajo v tistih res najhujših trenutkih. Tukaj bi ti svetovala, če si le sama dovolj močna in psihično zmoreš, da nekako nadzoruješ porabo (količinsko in časovno).

Samo ne Apaurin. To je strup in hudo zasvojljivo (?) zdravilo


Če nisi iz stroke ne govori neumnosti.

Zdravila iz te skupine so varna zdravila in ne povzročajo odvisnosti, če se jih jemlje v manjših količinah krajši čas. To sem imela v mislih s tistim nadzorom uporabe.

 

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
20.5.2008 14:20:12   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Samo ne Apaurin. To je strup in hudo zasvojljivo (?) zdravilo


Če nisi iz stroke ne govori neumnosti.

Zdravila iz te skupine so varna zdravila in ne povzročajo odvisnosti, če se jih jemlje v manjših količinah krajši čas. To sem imela v mislih s tistim nadzorom uporabe.


Saj zato pa govorim, ker sem iz stroke. Pač malo bolj laično sem napisala, ker znam pa tudi zakomplicirati. V Sloveniji je pomoje 1 % ljudi, ki anksiolitike jemlje manj kot 14 dni, ostali kronično. Zdravniki sami včasih ne vedo, da predpisujejo zdravilo, ki povzroča odvisnost.

Sicer pa odličen prispevek v prejšnji oddaji preverjeno (si lahko pogledaš v arhivu Pop tv).

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
20.5.2008 14:26:30   
Putka
Še kopirano iz original navodil v Slo najbolj predpisanega pomirjevala:

Bodite posebno pozorni pri uporabi zdravila Helex:
- ce ste nagnjeni k zasvojenosti ali zlorabi alkohola, psihoaktivnih snovi in zdravil, to povejte
zdravniku, saj alprazolam lahko povzroci navajenost ter psihicno in fizicno odvisnost;
- hitro zmanjševanje odmerka ali nenadna prekinitev jemanja benzodiazepinov, tudi alprazolama,
lahko povzroci pojav odtegnitvenih simptomov. Zdravljenja zato ne smete prekiniti nenadoma,
ampak morate odmerke alprazolama zmanjševati postopoma (predvsem bolniki z epilepsijo).
Odtegnitveni simptomi se lahko kažejo kot blaga nihanja razpoloženja in nespecnost ali huda
oblika s trebušnimi in mišicnimi krci, bruhanjem, potenjem, tresenjem in delirijem. Po
prekinitvi zdravljenja pri bolnikih s panicno motnjo se ponovni znaki panicnih znakov pogosto
kažejo kot odtegnitveni znaki;
- ce imate ali ste v preteklosti imeli depresivne motnje ali so vas obhajale depresivne misli ali
misli o samomoru, to povejte zdravniku;

Pa še o dolžini zdravljenja, po priporočilih proizvajalca. Če to prebere laik, se verjetno zdi ok, če jemlje zdravilo več mesecev.

Ce ste prenehali jemati zdravilo Helex
Trajanje zdravljenja predpiše zdravnik (zdravljenje anksioznosti do 6 mesecev, panicne in sorodne
motnje do 8 mesecev), sami ga ne smete prekiniti, saj obstaja možnost nastopa odtegnitvenih
simptomov. Odmerek zdravila zmanjšujte postopno in tem pocasneje, cim dlje je trajalo zdravljenje in
ne vec kot 0,5 mg vsake tri dni.

Apaurin lahko jemljejo tudi otroci:

Otroci, starejši od 6 mesecev: 1 mg do 2,5 mg 3-krat na dan.
Zdravljenje začnemo s priporočenimi odmerki; po enem do dveh tednih lahko zdravnik odmerek po
potrebi zmanjša, tako da jemlje bolnik zdravilo enkrat na dan, najbolje zvečer.


< Sporočilo je popravil Putka -- 20.5.2008 14:28:48 >

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
20.5.2008 16:54:53   
madela
Naj povem še svoje mnenje o pomirjevalih.
Najprej zgodba moje mame. V naročju ji je umrl 8-mesečni sinek v ambulanti pri zdravniku. Ko je začela jokat in tulit(kar je po moje normalno,ko ti kar naekrat umre otrok) in seveda so jo takoj nafilali s pomirjevali. Dobila je tudi pomirjevala za domov. V glavnem,ko jo danes vprašam o pogrebu...in ko gledam slike je popolnoma odsotna zaradi pomirjeval.Mami je žal,da jih je jemala,saj pravi,da je bila zadeta od pomirjeval in je skoraj tako,kot da ni bila na pogrebu,pač ni bila psihično prisotna.

Sedaj pa še moja izkušnja. Ko sem rodila mojga sinčka so mi povedali,da mora v KC Ljubljana,ker je z srčkom nekaj hudo narobe. Začela sem jokat in spraševat kaj,kaj,kaj....Že po eni minuti je prišla z injekcijo,da bi mi dala pomirjevalo. Grobo in odločno sem jo zavrnila in povedala,da tudi če bo moj otrok umrl in če se mi bo mešalo od žalosti (kar se na srečo ni zgodilo) nočem,da mi dajo pomirjevalo,ker hočem bit pri polni zavesti.

Bistvo tega in še zmeraj vztrajam pri tem,da nočem pomirjeval,je zame to,da hočem biti pri polni zavesti,kot sem že zgoraj napisala in ne zadrogirana od nekih zdravil.Ne bojim se odvisnosti,pač pa se bojim,da bi morala ljubljenega človeka na zadnjo pot pospremit v takem stanju,ko ne bi bila JAZ.


Draga Kiki,pomisli kaj bi si tvoja mama želela. Jok in huda bolečina,ko si še sam želiš umreti je popolnoma naravna reakcija ob tako hudem dogodku in za moje pojme je ni treba zatirat s pomirjevali. Enkrat se je tako ali tako treba soočit s tem. Morda bi bilo res bolje kupit samo kak pomirjevalni čaj,ki ne deluje tako močno,da se ne bi zavedal niti samega sebe,kaj šele dogajanje okrog tebe.

Pošilajm ti objem user posted image  in bodite močni.

< Sporočilo je popravil madela -- 20.5.2008 16:57:12 >

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
23.5.2008 10:37:15   
Lusa
kiki,madela ti je vse lepo napisala.Tudi jaz ob smrti 11mesečne hčerke in pred tem nisem nikoli vzela niti 1tablete oz pomirjevala.Na pogrebu sem se z mikrofonom  v roki poslovila od nje  s svojimi besedami in menim ,da mi je dalo ravno to moč ,da sem lahko naprej dokaj mirno šla skozi proces žalovanja.Seveda pa pridejo trenutki ,ko bi kdaj zajokal ,ampak takrat tud to nardim.

kiki in frutka ,za vaju pa user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
9.6.2008 22:54:51   
kaya2007
jaz sem zvečer jemala xanax, da sem lažje zaspala in mi je pomagalo-čisto sem bila pomirjena.

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
9.6.2008 23:22:19   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Sam osebno jih odsvetujem. Ker to more it ven iz tebe. S tem sam agonijo podaljšuješ.
Ko jih nehaš, je vse še tam. Nikamor ne odide.


Se strinjam.
Ko sem rodila svojo mrtvo punčko v 32t, so mi jih v P ponujali, pa jih nisem hotla, čeprav sem ponoči zelo spala. Treba je dat ven iz sebe, prej ali slej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
10.6.2008 7:10:08   
Ronči
Kolkor pozam sebe, bi jih vzela. Vsak naj se odloči po svoje. Preboleva pa vsak na svoj način, temu se ni moč izognit.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
11.6.2008 14:54:13   
Seven*
Ko je moja Ema imela možgansko operacijo, so mi ponudili Apaurin. In sem vesela, da sem ga vzela, ker me je kmalu po operaciji moj otrok rabil 100%. Tablete so mi pomagale prebrodit noči, ko nisem vedela če bo sploh preživela. Si ne predstavljam kako bi sicer funkcionirala. Mislim, da je tudi otrok profitiral v tem smislu, da sem bila bolj prisebna in prisotna. Imela sem še namreč mastits in razpadle poporodne šive. Vse v kompletu seveda.

Če je zdravilo v pravih dozah je lahko v pomoč v težkih trenutkih. Je pa res, da zdravila delujejo na vsakega malenkost drugače.



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
12.6.2008 11:12:11   
frutka_
Ej, nikoli se na forumu nismo o tem pogovarjali. V bistvu se mi je vedno zdelo kot da je to drugi svet in sem nanj imuna. No, pa je življenje ubralo svojo pot in me postavilo na realna tla.
V vseh trenutkih bolečine mi največ pomeni moj moži. Pa pogovor z njim. Razumevanje in objem. Pa tudi da me pusti pri miru ko želim...Vsem želim mir in srečo. Lepo se imejte in pocartajte svoje sončke!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
14.6.2008 16:14:15   
* Mateja *
V primeru smrti, pogreba ne vem akako je, vem pa da je moja mama enkrat pila heleks ko ji je mama umrla, ampka zato da se je malo pomirila. In če to tvoja mama rabi zakaj pa ne. Ker iz majhne psihične težave kaj hitro zraste velika, če nisi pravočasno zdravljen. Je pa res, da žalovato moraš, da daš žalost ven iz sebe, sam eni na en način, drugi na drugega.
sama sem pred enim letom imela panične napade in ne predstavljam si, da takrat nebi vzela tiste boge polovičke ta švoh helexa. ker enkrat sem napad preživljala tako, brez zdravil, p asem milsila, da bom umrla, kar se mi je dogajalo. In nisem postala odvisna, ne se bati zaradi tega! To so zdravila, ki ti pomagajo v kritičnih trenutkih, ko enostavno ne moreš nadzirai svojih čistev, telesa,... NI mi žal, da sem ga vzela parkrat, Persen in zeliščni čaji pa niso nič. Tisto lahko spiješ npr.pred izpitom na faksu, da si bolj skuliran, ampka ko se ti težave konkterno pojavijo, ti pomagajo samo zdravila, ne pa zelišča.

POkličte zdravnika, da jo pogleda, da se z njo pogovori in bo že on sam vedel kaj je najbolje za mamo!!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ''pomirjevala'' ob smrti najdražjih
16.6.2008 18:31:38   
Zamima
glede Helexa - helex povzroča zasvojenost, zato ga ni priporočljivo jemati dalj časa, ampak ga je treba počasi (postopoma) ukinjati in najti zamenjavo - antidepresive, ki ne povzročajo zasvojenosti.
Čeprav panični napadi niso ravno depresija, tudi za pomoč njim delujejo antidepresivi. ki pa seveda imajo na začetku jemanja obupne stranske učinke user posted image .
Kasneje je tudi te potrebno posotpoma ukinjati, ne prenehati naenkrat, ker lahko dosežemo samo nasprotni učinek od željenega.


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?