|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   (Neuporabna) anglescina...
25.9.2010 23:30:20   
Freya88
Naj mi nekdo obrazlozi, zakaj je v skoraj vseh osnovnih solah prvi tuji jezik anglescina? Razen seveda v dvojezicnih solah...! Imamo stiri sosednje drzave, v nobeni izmed njih ne govorijo anglesko, po mojih dosedanjih izkusnjah se v nobeni izmed njih skoraj nisem mogla zmenit po anglesko, zal pa poleg hrvascine ne govorim drugega (sosednjega) jezika...! Saj drugace ne recem, anglescino je pametno znati, jaz osebno si brez nje ne znam predstavljat zivljenja, saj jo uporabljam (zal) tudi v vsakdanjem pogovoru!:) Ampak ne razumem,  zakaj se jim zdi nemscina, italijanscina in seveda hrvascina toliko nepomembna...? Nocm zdej povedat, da bi se mogli ucit vseh teh jezikov... ampak... ma kaj vem, pretiravam ne?:D

Anyways...!;)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: (Neuporabna) anglescina...
25.9.2010 23:56:03   
Felicita
lej, hočeš nočeš je angleščina svetovni jezik. rabiš ga za branje interneta in je daleč najbolj uporaben jezik. v avstriji se brez nadaljnega VSE zmeniš v angleščini, ravno tako praktično kjerkoli po svetu z izjemo italije in francije, kjer pa vključiš roke pa tudi gre. pa to ni naša krivda, ampak njihova (ker ne znajo angleško). jest ti lahko povem da mam sošolce iz krajev, kjer je prvi tuji jezik bodisi italijanščina bodisi nemščina in zdej na faksu trpijo in se mučijo, ker nimajo dovolj podlage za branje študijske literature ki je, praktično vsa, v angleščini.  torej, meni osebno se zdi veliko bolj pomembno znat angleščino dovolj dobro, kot pa znat več 'majhnih' jezikov (s tem da moj 2. tuji je španščina, ki je po številu nativnih govorcev 2. na svetu) nekej na pol. verjemi, vem kaj govorim, angleščino (edino) uporabljam dnevno (pa ne govorim figurativno), španščine nisem že več let; nemščino (3. tuji) sem že vso pozabila, hrvaščine pa nikoli nisem govorila pa sem čist lepo prišla čez na hrvaškem dokler sem še hodila dol.
tko da ja, meni se zdi da po nepotrebnem kompliciraš. user posted image svet se, na žalost odvija v angleščini. no pa kitajščini, ki se jo bo treba tut počas začet učit.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 0:39:07   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Naj mi nekdo obrazlozi, zakaj je v skoraj vseh osnovnih solah prvi tuji jezik anglescina? Razen seveda v dvojezicnih solah...!  .........................


Anglescina je lingua franca. Je delovni jezik. Jezik strokovne literature - iz ocitnih razlogov.  Pravzaprav je anglescina tisto kar je bila v Jugoslaviji srbohrvascina. Edino, da nas sedaj ta anglescina ne moti, celo veseli smo, da se je ucimo... Kaksne.... user posted image user posted image user posted image .... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 1:22:56   
*miska.mcc*
Saj drugace ne recem, anglescino je pametno znati, jaz osebno si brez nje ne znam predstavljat
zivljenja, saj jo uporabljam (zal) tudi v vsakdanjem pogovoru!:)

no, zato!  1 jezik mora prevladovat po mojem. ce ne bi bilo kot v babilonu!user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 6:22:29   
m_o_i
user posted image
ravno tako praktično kjerkoli po svetu z izjemo italije in francije


pa ne ze spet neanglesko govoreca francijauser posted image  jaz sem prezivela sama en teden v Parizu/Cergyju in se nisem pogovarjala drugace kot anglesko-niti rok nisem uporabljala! tudi s francozi, ko smo v vrstah za karte stali (Louvre), z natakaricami, v trgovinah, na metroju in v hotelu cvek z domacini, francoz na letalu...
sem sla mal prestrasena tja, ker sem tocno to poslusala od vseh-pa sploh ni resuser posted image  no, bonžu,bosva, kafe o la, mersi sem pa res uporabljala-to pa je tudi vse.

topic: anglescina JE svetovni jezik in po moje je prav,da se je ucimo/ucijo. jaz sem pogresala drug tuj jezik-predvsem nemscino v soli(EMSO pac), cirilice in srbo-hrvascine pa so nas uciliuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 8:22:43   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Naj mi nekdo obrazlozi, zakaj je v skoraj vseh osnovnih solah prvi tuji jezik anglescina? Razen seveda v dvojezicnih solah...! Imamo stiri sosednje drzave, v nobeni izmed njih ne govorijo anglesko, po mojih dosedanjih izkusnjah se v nobeni izmed njih skoraj nisem mogla zmenit po anglesko, zal pa poleg hrvascine ne govorim drugega (sosednjega) jezika...! Saj drugace ne recem, anglescino je pametno znati, jaz osebno si brez nje ne znam predstavljat zivljenja, saj jo uporabljam (zal) tudi v vsakdanjem pogovoru!:) Ampak ne razumem,  zakaj se jim zdi nemscina, italijanscina in seveda hrvascina toliko nepomembna...? Nocm zdej povedat, da bi se mogli ucit vseh teh jezikov... ampak... ma kaj vem, pretiravam ne?:D

Anyways...!;)


Glej, hoče ali nočeš je angleščina svetovni jezik, ki ga pač moraš znat. Govorijo ga čisto vsi izobraženci na tem svetu, ko greš pa po izobrazbeni lestvici navzdol pa se dejansko lahko zgodi, da kak mehankar ali sobarca v Franciji ne bosta imela pojma, kaj ji hočeš dopovedat v angleščini.
Zato je angleščina absolutno "must", žal se jo pri nas začno otroci v šolah učit prepozno in premalo intenzivno.

Glede drugega in tretjega tujega jezika - res škoda, da se jih pri nas ne poučuje že v osnovni šoli. Zato staršem ne preostane drugega, kot da za to poskrbijo sami v popoldanskem času.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 8:49:28   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

user posted image
ravno tako praktično kjerkoli po svetu z izjemo italije in francije


pa ne ze spet neanglesko govoreca francijauser posted image  jaz sem prezivela sama en teden v Parizu/Cergyju in se nisem pogovarjala drugace kot anglesko-niti rok nisem uporabljala! tudi s francozi, ko smo v vrstah za karte stali (Louvre), z natakaricami, v trgovinah, na metroju in v hotelu cvek z domacini, francoz na letalu...
sem sla mal prestrasena tja, ker sem tocno to poslusala od vseh-pa sploh ni resuser posted image  no, bonžu,bosva, kafe o la, mersi sem pa res uporabljala-to pa je tudi vse.

topic: anglescina JE svetovni jezik in po moje je prav,da se je ucimo/ucijo. jaz sem pogresala drug tuj jezik-predvsem nemscino v soli(EMSO pac), cirilice in srbo-hrvascine pa so nas uciliuser posted image  


kaj pa vem, mogoče v Parizu res lahko prideš skozi z angleščino, v provansi je pa druga zgodba..

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 9:09:02   
Freya88
Ok, ok... razumem!:) Ocitno sem samo jaz imela taksne izkusnje v tujini, da me anglesko niso razumeli...!:D V Italiji me v pizzeriji ni razumela da hocem navadno pizzo na pol in da naj dajo pol meni, pol pa kolegici. V Avstriji me tip ni razumel, ko sem ga v trgovini vprasala kje imajo garderobe... in podobne, meni kot tujcu v drzavi pomembne stvari!
Moj necak je v 7. razredu in tolk kolko zna on anglescine, sem jo jaz v 8-letki znala nevem, v 5. Oni so letos zaceli z nemscino, kar je meni absolutno prepozno!
Kakorkoli, hocem povedat da se ucijo/mo premalo tujih jezikov, in da si (na zalost) vcasih ne mores nic pomagat tudi s tistim jezikom, ki ti gre dobro!:)

LP:)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 9:10:42   
Nenya
Iz izkušenj - Pariz - ja angleščina v najbolj turističnih delih običajno gre, v uradih, bolnici, metro postajah in kjerkoli izven glavnih turističnih žil pa ne tako zelo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 10:59:44   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

Iz izkušenj - Pariz - ja angleščina v najbolj turističnih delih običajno gre, v uradih, bolnici, metro postajah in kjerkoli izven glavnih turističnih žil pa ne tako zelo.


evo, točno to... sej tko bom rekla, nekdo ki pride v ljubljano bo verjetno pohvalil, kok dobro ljudje govorimo angleščino. čim se pomakneš v kakšno manjšo vas v periferijo... well, ne bo več tok zlo dobro. mene v franciji letos, ko smo bli v provansi pol k... niso zastopil - ne natakarji, ne prodajalci, ne... u glavnem, čist sm bla razočarana. ker načelno ljudi ne sodim vnaprej, pa sm rekla da če sem se po celi evropi lahko vse zmenla - eee, napaka, v provansi ni šlo.

Freya, če te to matra se pač nauči osnovnega besedišča (cca 100 besed) v tujem jeziku, kar ni težko... jest si osnove (pozdravi, prosim/hvala, vprašat za wc, številke,...) vedno pogledam - še v grščini sem se to naučila, ker pač ne veš kaj te lahko doleti. je potovanje prec lažje.

In ne, po mojem mnenju je znanje 2eh tujih jezikov (in ja, slej ko prej jih znaš do konca srednje šole) čez glavo dovolj in definitivno nad evropskim povprečjem. ne vidim razloga se učit 3 ali celo več tujih jezikov, sploh pa ne tekom osnovne šole, ko so razlike med družboslovci/jeziksolovci in naravoslovci še toliko bolj očitne in je nekomu, ki mu že angleščina ne leži se učit še enega ali 2 jezika muka isusova. tiste, ki jih pa to res zanima, si pa izberejo ustrezno šolo naprej (jest recimo sem šla na jezikovno gimnazijo) ali se vpišejo v tečaje - obstajajo tudi brezplačni, pa je. možnosti so, ni mi pa všeč, da bi to turili na vrat na nos vsem po vrsti, ker nekateri pač niso za to. poleg tega je tuki še problem uporabe - jest na primer, sem se učila 4 leta špansko, pisala maturo, sodelovala v takih in drugačnih aktivnostih, naredila mednarodni certifikat. potem pa nisem več mela stika s španščino in sem jo - pozabla. razumem jo še, govorjeno in brano, da bi pa skupi spravla 5 stavkov iz lufta pa ne bi šlo več... mogoče po par dneh v špansko govorečem okolju. torej je popolnoma nesmiselno se jezik učit, če ga ne uporabljaš...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 11:30:34   
gita10
jaz se tudi strinjam, da je prvi tuji jezik angleščina - veliko bolj je praktična od drugih jezikov. Moj mož je imel v osnovni šoli ruščino, v srednji pa kot drugi jezik nemščino in vedno ponavlja kako mu je žal, da se ni učil angleščine in kolikokrat moram jaz zadeve prevejat prav zaradi tega.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 12:15:33   
mateyka
ja, sej ne vem zakaj vsak, ki trdi da ga noben ne razume angleško, ne nosi unega žepnega fraze-rja/slovarja v žepu. tam maš napisano "kje je wc", "eno kavo s smetano bi", "kje je McDonalds" itd.. in se ne bo problem zmenit. če pa to ni dovol, pa doma pogledaš za kake stavke in si jih splonkaš na papir. za šoping v avstriji ali italiji že bo user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.9.2010 12:16:08 >

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 12:46:47   
sončnica24
Saj je vse odvisno kje živiš, od ene znanke otrok hodi v 2. razred oš in imajo dodaten jezik samo možnost nemšine o angleščini ne duha ne sluha, se pravi je možnost samo ta da ga vpiše izven pouka. Ta šoal je manja šin je izven maribora. V mariboru v vrtcu kamor moj otrok hodi pa imajo eno punco, ki jih uči angleščino že v vrtcu, sicer samo praktično npr. da povedo kaj imajo za zajrt v angleščini, to mi je všeč ker je takšen čito lahki način, da se otroci par besed naučijo.

Je pa res angleščina svetovni jezik, ki ga večina govori in meni osebno tudi bolj všečen kot nemščina katero sem se učila vso srednjo šolo pa še malo osnovno ampak mi nikakor ni sedla.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 13:24:30   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
In ne, po mojem mnenju je znanje 2eh tujih jezikov (in ja, slej ko prej jih znaš do konca srednje šole) čez glavo dovolj in definitivno nad evropskim povprečjem. ne vidim razloga se učit 3 ali celo več tujih jezikov, sploh pa ne tekom osnovne šole, ko so razlike med družboslovci/jeziksolovci in naravoslovci še toliko bolj očitne in je nekomu, ki mu že angleščina ne leži se učit še enega ali 2 jezika muka isusova. tiste, ki jih pa to res zanima, si pa izberejo ustrezno šolo naprej (jest recimo sem šla na jezikovno gimnazijo) ali se vpišejo v tečaje - obstajajo tudi brezplačni, pa je. možnosti so, ni mi pa všeč, da bi to turili na vrat na nos vsem po vrsti, ker nekateri pač niso za to.

Podpis - enim jeziki ful ležijo, drugi so pa, hočeš nočeš, čisto anti in tak človek (ali otrok) se ful ful namuči že s tistim 1 oz. 2 jezikoma, ne da bi se moral po silem učiti še več.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 13:33:01   
ona
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

user posted image
ravno tako praktično kjerkoli po svetu z izjemo italije in francije


pa ne ze spet neanglesko govoreca francijauser posted image  jaz sem prezivela sama en teden v Parizu/Cergyju in se nisem pogovarjala drugace kot anglesko-niti rok nisem uporabljala! tudi s francozi, ko smo v vrstah za karte stali (Louvre), z natakaricami, v trgovinah, na metroju in v hotelu cvek z domacini, francoz na letalu...
sem sla mal prestrasena tja, ker sem tocno to poslusala od vseh-pa sploh ni resuser posted image  no, bonžu,bosva, kafe o la, mersi sem pa res uporabljala-to pa je tudi vse.



Ej,to pa težko verjamem,smo bli za prvomajske v parizu in se na vseh teh destinacijah,ki si jih omenila nikakor ni dalo zmenit nič,res prav NIČ po angleškouser posted image
Na metroju oz. na blagajni za metro so me gledali,kot,da sem sedmo čudo,ko sem po angleško vprašala pač kar rabim,v kahičih ni šans,da znajo angleško,edino mogoče v muzejih za eno silo razumejo,ma drugje res nobeden te ne razume,kaj šele v kakšnih kioskih,trgovinah....user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 13:38:28   
zmajaz
Hm - nisem še bila v Franciji, tako da praktičnih izkušenj nimam, vem pa, da so francozi zelo ponosni na svojo francoščino in morda včasih namerno kaj nočejo razumeti. Spomnim se, ko sem enkrat delala prek študenta v enem klicnem centru in je klical en taksist s Hrvaške, ker je pač prejel en naš dopis. Jaz mu hočem razložit, zakaj gre, pa mi reče, da on pa ne razume slovensko - sem mu lepo rekla: "ja jaz pa po hrvaško ne znam povedati." Potem sva se pa lepo vse zmenila dalje - jaz po slovensko, on po hrvaško, pa sva se vse lepo razumela. Samo ta njihov ponos, ne ... Samo ko je videl, da ne bo nič dosegel, je pa vse lepo razumel. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 14:43:16   
ronja
ma kaj vem, pretiravam ne?


Ja, angleščina je pač 1000x bolj uporabna od katerega koli od sosednjih jezikov, tako pač je. Skoraj vsi jo skoraj ves čas rabimo, če ne delamo ravno za tekočim trakom. pri nas še med študijem nisi imel knjig v slo. in je bilo praktično vse v ang. Si ne predstavljam, da je ne bi znala... Pa ves net... Gor imaš začuda informacij, vsi programi so napisani v angleščini, skoraj vsa navodila za praktično karkoli... Ne vem, tu se res ne strinjam s tabo.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: (Neuporabna) anglescina...
26.9.2010 17:23:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Naj mi nekdo obrazlozi, zakaj je v skoraj vseh osnovnih solah prvi tuji jezik anglescina? Razen seveda v dvojezicnih solah...! 

Saj drugace ne recem, anglescino je pametno znati, jaz osebno si brez nje ne znam predstavljat zivljenja, saj jo uporabljam (zal) tudi v vsakdanjem pogovoru!:) Ampak ne razumem,  zakaj se jim zdi nemscina, italijanscina in seveda hrvascina toliko nepomembna...?


Brez da sprašuješ, imaš odgovor na dlani.

Zakaj ne nemščina kot prvi jezik? Ne vem, v mojih šolskih časih je bila prvi jezik na nekaterih šolah (ne blizu meje z Avstrijo).
Hrvaščina/srbščina je toliko razumljiva, še vedno, tudi mlajšim generacijam, da se enostavno zmeniš, če se želiš. In obratno-tudi Hrvati, Srbi, Makedonci,...nas razumejo - če želijo, se osnovne stvari zmenijo in ni dejanske vsakodnevne potrebe po učenje.
Italijanščina je relativno lahka in se je naučiš lažje kot npr. angleščine ali nemščine, če začneš s prvo lekcijo (moje izkušnje).

Od tvojega pomanjkanja jaz pogrešam samo cirilico in ruščino.


(odgovor članu Freya88)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: (Neuporabna) anglescina...
27.9.2010 12:28:30   
FLOWR12
Na naši Oš tudi imamo tudi prvi jezik angleščino. Ampak moja punca je v devetem razredu in se poleg angleščine že tretje leto uči tudi nemščine, ki si jo je izbrala kot izbirni predmet.

Lani pa je šola šla tudi v obvezi drugi tuji jezik v sedmem razredu in to je nemščina.

Tak da pri nas bodo otroci jezikovno podkovaniuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: (Neuporabna) anglescina...
28.9.2010 12:27:11   
Freya88
Ok, sem zvedala da je po novem (ko sem bla jaz v soli tega ni bilo) v osnovni soli tudi drugi tuji jezik, nemscina. Kar se mi zdi edino pravilno... ce ze ne druga, da se otroci vsaj naucijo izgovarjat nemske besede, ki jih jaz mimogrede ne znam!:S Zato mi pa tudi kaj prevec ne pomaga, da imam tisti slovar za telebane, ce pa ne vem kako kaj izgovorit... in zato sem tudi mnenja, da mora bit vsaj se en jezik - za samo osnovo!

Ampak ok... pustimo...!:D

(odgovor članu FLOWR12)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: (Neuporabna) anglescina...
28.9.2010 13:09:52   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Naj mi nekdo obrazlozi, zakaj je v skoraj vseh osnovnih solah prvi tuji jezik anglescina? Razen seveda v dvojezicnih solah...! Imamo stiri sosednje drzave, v nobeni izmed njih ne govorijo anglesko, po mojih dosedanjih izkusnjah se v nobeni izmed njih skoraj nisem mogla zmenit po anglesko, zal pa poleg hrvascine ne govorim drugega (sosednjega) jezika...! Saj drugace ne recem, anglescino je pametno znati, jaz osebno si brez nje ne znam predstavljat zivljenja, saj jo uporabljam (zal) tudi v vsakdanjem pogovoru!:) Ampak ne razumem,  zakaj se jim zdi nemscina, italijanscina in seveda hrvascina toliko nepomembna...? Nocm zdej povedat, da bi se mogli ucit vseh teh jezikov... ampak... ma kaj vem, pretiravam ne?:D

Anyways...!;)


Pomoje res pretiravaš. Zakaj?
Zelo dobro znam govoriti in pisati angl., tudi razumem zelo dobro. Tudi hrvaško zelo dobro govorim, razumem in pišem. Nemško razumem osnove, razumem vsako 5.besedo, pisat ne znam.
Če pogledamo to v praksi.
Otrok se uči hrvaško...lahko uporablja samo na Hrvaškem in mogoče v Srbiji...s tem, da hrvati zelo doboro razumejo slov. jezik, ampak se radi delajo nore. Torej je ta jezik res neuporaben.
Otrok se uči italijanščine...lahko uporablja samo v Italiji, torej pride prav bolj primorskemu delu Slo...

Ko gledam sebe...kjerkoli sem bila (Grčija, Romunija, Češka, Avstrija, Nemčija, Italija), sem se vse lahko zmenila v angleščini. Sicer se skoraj vsak dan bolj kot ne srečujem z nemško govorečimi, saj dosti sodelujemo z avstrijskimi konjari, ampak se z njimi v večini pogovarjam angleško. vsaka 3 beseda je mogoče nemška, to je pa tudi vse.
Potem je tu še Švedska, Nizozemska...tu vsi skoraj tekoče govorijo Angl. Moj ima dosti sorodnikov na Švedskem in tisti, ki ne znajo slovensko, vsi z mano govorijo angleško.

Doma smo se en dan ravno pogovarjali, da bi sina vpisala k enemu od jezikov in seveda sem bila edina za angleščino...user posted image



(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: (Neuporabna) anglescina...
28.9.2010 13:19:07   
mateyka
Zato mi pa tudi kaj prevec ne pomaga, da imam tisti slovar za telebane, ce pa ne vem kako kaj izgovorit... in zato sem tudi mnenja, da mora bit vsaj se en jezik - za samo osnovo!


kako to misliš? saj majo vsi slovarji zraven v oklepaju še napisano kako se izgovarja.
tele znakce: http://freeweb.t-2.net/savel/leksikon/podatki2/izgovor.htm

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?