|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 10:05:05   
tanja22
Ojla, sem v veselem pričakovanju in ker se seveda nisem mogla upreti nakupu za dojenčka, sem kupila nekaj bodijev, ki se oblačijo čez glavo. Teh se mi je zdelo po trgovinah še največ :)

Sedaj pa me zanima, ali so res tako nepraktični??Ali se da navaditi nanje?

Hvala in LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 10:11:59   
lily32
Osebno imam raje te za čez glavo.
Morda je dobro, da si nabaviš tudi kakšnega na gumke, saj je vsaj prva dva-tri tedne lažje preoblačenje, potem pa so OK tudi tisti čez glavo. 

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 10:19:37   
Ajra RR
Pri novorojenčku je boljše, če uporabljaš bodije, ki se zapenjajo tudi ob straneh. Bodi razgrneš na previjalni, dojenčka položiš nanj in oblečeš. Pri novorojenčku je oblačenje čez glavico res malo zoprno.

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 10:24:36   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Pri novorojenčku je boljše, če uporabljaš bodije, ki se zapenjajo tudi ob straneh. Bodi razgrneš na previjalni, dojenčka položiš nanj in oblečeš. Pri novorojenčku je oblačenje čez glavico res malo zoprno.


se strinjam. meni so prve 3 mesece res veliko bolj praktični ti na preklop čeprav sem za prvega kupila oboje.


_____________________________



(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 10:25:55   
Najaa
Ne vem, meni tudi čez glavo ni bil problem oblečt otroka. Na preklop je fajn, ker otroka sam obračaš pri oblačenju, no čez glavo ga pa pač mal dvigneš. Meni je oboje ok.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 11:06:30   
kajajaka
Tudi jaz prve tedne (tam do 2 meseca) veliko raje uporabljam bodyje na preklop -gumbkr, ker so veliko bolj praktični. Potem je pa otroček že toliko bolj "trden", da ga lažje čez glavo oblačiš.

Poleg tega je bilo pri naši prvorojenki zelo pomembno tudi, da so se bodyji za čez glavo na rami zapenjali, ker so imeli tisti brez gumbov veliko prevelike odprtine in so naši mali drobižki kar čez rame dol padali user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 11:49:23   
mateyka
jaz osebno sem imela vse bodije na preklop do 6-8 meseca. šele ko sedi se mi zdi smiselno čez glavo vlačit obleke, prej mi je brez veze neki mrcvarit "štruco" user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 12:50:23   
nusi
meni so odgovarjali čimdlje na preklop - to je z gumbki ob strani, potem pa nujno dva gumbka na rami, ker tisti, ki se samo čez glavo dajo se razprejo in potem ima tamal cel dekolte zunej user posted image , kar se mi pa sploh ne zdi ok, še posebej v bolj hladnih mesecih ne.

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 15:22:56   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ne vem, meni tudi čez glavo ni bil problem oblečt otroka. Na preklop je fajn, ker otroka sam obračaš pri oblačenju, no čez glavo ga pa pač mal dvigneš. Meni je oboje ok.


Meni tudi.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 18:25:11   
Aleda
Jaz sem pa dobila večino bodijev za začetek  na preklop,nekaj sem jih pa še sama kupila. Pomoje so tut uni za čez glavo vredu, samo da se lahko dovolj odpre odprtina za glavo.
So mi pa všeč tudi tiste majčke za zavezat, jih imam ene par za kdaj namesto bodija.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 21:38:06   
taška30
Pri taprvi sem imela večino na preklop, pa tudi tiste majčke za zavezat, ker so jih tako promovirali v materinski šoli, pa mi oboje nekak ni blo všeč in sem hitro prešla na te čez glavo, pri tadrugi pa samo čez glavo. Pa je bilo čist ok.

(odgovor članu Aleda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
22.1.2012 21:59:34   
Arwenko
Jaz sem imela nekaj na preklop, večino pa za čez glavo, pa je bilo čisto ok. Tako da se ne sikirat, vse se bo porabilo. 

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
27.1.2012 11:40:08   
monita
prvič smo imeli vse za čez glavo, ene dva smo meli na preklop, pa je šlo vseeno lepo... sedaj pa razmišljam da bi res kupila te na preklop, ampak jih nikjer ne najdem... a mi lahko poveste kje jih je mogoče kupit?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
17.2.2012 14:36:34   
archie
Jaz za prve mesece sploh nisem kupila bodijev. Je imela kar pajacke oblečene (najbolj praktični). Drugače so mi bile pa majčke na preklop preveč zakomplicirane...

_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu monita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
17.2.2012 14:44:47   
LittleSun
Mi smo imeli oboje in pri nobenem ni bilo posebnih težav. prve dni ko ne veš kako bi sploh prijel ta mali čudež je mogoče boljše če imaš kakšen bodi na preklop, zato da imaš ti boljši občutek, potem ko se pa navadiš na otroka in ga že bolj "upaš" prijet grejo pa tudi tile čez glavico čisto lepo. Saj imajo razporke na ramenih in ni ravno kot da mu jih tlačiš čez. user posted image user posted image ne skrbi, boš videla da gre čisto enostavno

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
17.2.2012 16:18:17   
Katy78
Jaz sem tudi imela na začetku tiste na preklop, so se res fajn obnesli, kasneje pa potem navadne za čez glavo.

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
17.2.2012 16:22:44   
kimica86
Jaz pa imam vse bodije za čez glavo in se zapenjajo spodaj.. Meni so osebno tej na preklop bolj nepraktični, ker so pri straneh tisti gumbki in se mi potem zdi, da, ko moj otroček spi na tistem boku, da jo žuli od tistih gumbkov.. Zato pa imam tudi vse benkice (majčke) na trakce, brez gumbkov..

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
17.2.2012 20:31:58   
marjetka1975
Moja izkušnja je taka, da prvi mesec se mi je zdelo bolj praktično če sem uporabila body na preklop, pol kasneje je pa vseeno.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
20.2.2012 10:37:58   
zaspancek1
Dokler se je dalo (torej do velikosti 68) sem uporabljala bodije na preklop. So mi bili bolj praktični. Ok, poleti bi lahko prišli bolj prav tudi tisti čez glavo (ker sta pri teh na preklop spredaj dve plasti), sicer pa ne.

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
23.4.2012 20:48:41   
diwali
Mi smo praktično od začetka uporabljali tista za čez glavo. Če so kolikor toliko kvalitetni, se super oblačijo. Na preklop so mi bili še najbolj všeč poleti, ko sem ga lahko razpr47la, da mu ni bilo tako vroče.

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
23.4.2012 22:55:35   
ronja
Meni je tudi oboje ok. Prva je poletna in je bilo pasje vroče takrat, tako da je bilo kar fajn, da ni imela samih na preklop, kjer imaš dve plasti čez - ji je bilo namreč še v eni plasti vroče in je bila v najhujši vročini itak samo v plenčki, ampak recimo v avto (brez klime) je ne moreš dat nage, pa v vozičku maš tudi navadno vsaj eno plast oblečeno - in je fajn, da je tanka.

Kar se mene tiče, pri 3. bodije uporabljam v gl. samo za ven, doma imamo pa majčke, ker je tako lažje za dajat ga lulat. pri vsakem je drugače, ker so rojeni ob različnih letnih časih, pa še Ronje nisem dajala lulat do 6. m., Lejla pa Svit sta pa različna spola in se temu prilagaja tudi tole brezpleničenje, hehe. Skratka - stvari, ki jih pri prvi nisem uporabljala kaj dosti (majčke na preklop recimo), sem zdaj skoz in obratno: recimo overalke, kis e zapenjajo zadaj, so mi bile pri Lejli zakon, ker je punčko ful izi tako dat lulat, fantka pa nemogoče. Edino hlačke s stopalkami so mi bile vedno zakon. pa pajacki, ki se zapenjajo spredaj in med nogami.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
24.4.2012 16:53:10   
diwali
Ah, vsaka mama in otrok imata svoj priljubljen način. Kupi le nekaj osnovnega, potem pa pošlji dragega v trgovino ali pa naroči preko neta. Morda si le oglej trgovine pred porodom, potem pa imaš v minutki kupljeno in plačano. Dobre trgovine imajo stvari na zalogi in jih dobiš včasih že naslednji dan.

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
25.4.2012 9:33:20   
Aninchy
Jst pa takole pravim. Bodiji na preklop so fajni, če imaš taveliko previjalno mizo in lahko bodi raztegneš in potem daš otroka gor in ga lepo "zaviješ". Jaz osebno pa sem imela ta ozko previjalno in so mi bli na preklop zelo nepraktični, ker sem mogla otročka umaknit, če sem hotla razpret bodi,... So mi bli za čez glavo veliko bolj praktičniuser posted image Imela sem samo menda 2 na preklop in jih skor nič nisem uporabljalauser posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu diwali)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
25.4.2012 21:29:54   
diwali
Monita tule jih je nekaj http://solemio.si/dojencki/otroski-body.html in so preverjeno kvalitetni. Jim pa mogoče še pošljite mail, ker včasih se da dogovorit, da posebej nabavijo.


IZVIRNO SPOROČILO: monita

prvič smo imeli vse za čez glavo, ene dva smo meli na preklop, pa je šlo vseeno lepo... sedaj pa razmišljam da bi res kupila te na preklop, ampak jih nikjer ne najdem... a mi lahko poveste kje jih je mogoče kupit?

prvič smo imeli vse za čez glavo, ene dva smo meli na preklop, pa je šlo vseeno lepo... sedaj pa razmišljam da bi res kupila te na preklop, ampak jih nikjer ne najdem... a mi lahko poveste kje jih je mogoče kupit?

(odgovor članu monita)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: (ne)praktičnost bodijev za novorojenčka
25.4.2012 22:32:57   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz osebno sem imela vse bodije na preklop do 6-8 meseca. šele ko sedi se mi zdi smiselno čez glavo vlačit obleke, prej mi je brez veze neki mrcvarit "štruco" user posted image

Jaz sem tudi nakupila bodije na preklop in jih uporabljala kolikor dolgo se je le dalo. Nakupila sem jih v BC in Leclercu.
Sem dobila nekaj bodijev za čez glavo, pa jih nisem nikoli oblekla - mi je bilo čisto nepraktično.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dekliška imena
jagodka7

Katero ime je najlepše?

Isabela (27%)

Lina (10%)

Neli (10%)

Zoja (20%)

Taja (9%)

Brina (23%)


Število vseh glasov: 400

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!