|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   :(
14.8.2011 15:15:31   
skrita
Pred kratkim sem se prijavila na ZAVOD izključno, ker nam kot tričlanski družini ne gre skozi čez mesec oz komaj, saj so stroški najema, položnic, vrtca in vsega preveliki. Čeprav nerada, sem se prijavila na zavod, saj je moj pritiskal name, da nam bo tako bolje z tistimi nekaj dodatnimi evri na mesec! Torej sem uredla preživnino na sodišču in tako pridobila denarno pomoč iz CSD ter s tem oproščena tudu plačila vrtca! vem, da me boste sedaj mnoge obsojale, samo sem žeskoraj 2leti brez dela, in mi je prav hudo, ker sem od nekoga z otrokom odvisna! Sploh ker to tolikokrat med prepiri dobim očitano:( Živim namreč v manjšem kraju, kjer je prav težko najti kakršno zaposlitev, podgomno je brezposelnih. To ni izgovor, vendar sem poslala toliko ponudb, vlog, itd vendar se mi zdi da imajo povsod že nekoga izbranega:(.  Sem že skrenila z vprašanja...Torej urejena je sporazumna preživnina! V kolikor bi/bova šla z njim narazeb ali lahko vložim oziroma tožim za višjo preživnino?
Mah mi je prav hudo, ker res nimam sreče v življenju. Imam zdravstvene težave, doma se prepirava z nojim in res nimam kam it. Domov bi lahko šla, vendar jetam pritisk še hujši, mislim da sem o tem že pisala, ali tudi ne, nebi šla ponovno v podrobnosti vendar tako tu kot tam doživljam psihično mučenje!
Ravno sedaj sva se sprla, ker je moj dobil novo zaposlitev in dela svojo smeno, vendar mora kljub temu večkrat nazaj v službo ali po opravljenem šihtu ali celo pred in sedaj sva se skregala še ker, njegovi šefici smrdi, ker ga na vsake toliko pokličem na njegov osebni mobilni telefon, zakaj ga toliko kličem!
ja pismo, cece dneve se mora prilizovat nje, jaz ko pa ga pokličem pa mu teži! Zatežena do amena, vendar moj tega ne opazi ali noče opazit, ker si noče ogrozit službe sploh ker ve, da ni enostavno dobiti zaposlitev.
Spet sem zašla , sem pa želela vsaj na kratko izpostavit dele, da mi tudi morga katera kaj pametnega svetuje! Skupaj sva že dolgo vendar zadnje čase se več ne pogovarjava normalno. Zjutraj vstane gre na računalnik, gre nazaj počivat in pa na job! če je v konrta smeni ko pride iz tam, hoče počivat, čekirat računalnik in potem če se mu da kar je bolj redko gremo ven skupaj. To me še ne moti toliko kot to, da sem bila že imenovan az takšnimi psokami da se lahko zjokaš! Ne pravim da tudi jaz ne izrečem hudih, vendar šele takrat ko me razjezi do konca! Za njim treba pospravljat, likat, kuhat, itd potem pa mi očita da ne delam nič in uživam doma! Bi raje delala nekje kjer bi bila vsaj v stiku z ljudmi ne pa da sem zoliko doma. On pa dela pa še uživa v svojem psolu:
Vidim da veza en pelje nikamor vendar nimam moči oditi ker nimam kam!
Vewm sem slabička in to rpiznam Sram me je rpiznati kaj se dogaja pri nama meni ljubim osebam, ker bi se poutila osramočeno. Najemnine nisem sposobna plačevat ker imam prhodkov, razen trenutni iz csd, pa še to nisem želela ker res nem želim da bi moj otrok moral vraćati ta denar, ko bo starejši. Vem tudi da bom težko našla nekoga zase, ker mamice samohranilke ne čaka noben odprith rok:( Rada bi da bo bolje vendar vem da nebo. Otroka vozim v vrtec (je v vrtcu, ker če dobim službo nimam drugega varstva) izključno jaz, oče (partner) je vsega skupaj peljal lahko preštejem na obe roki kolikokrat. Vedno izgovori kaj ga gnjavim naj mu enkrat pustim spati!
Ali je možno preko csdja dobiti kakšno stanovanje ugodno, pa da ni spet kakšnega hakla, da bi spet trebalo kaj vračat od najemnine?
Bi šla vstran samo si nimam poguma.



SE opravičujem za ločila, pisavo, vendar obokana tipkam p aše pod pritiskom!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: :(
14.8.2011 15:21:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skrita
V kolikor bi/bova šla z njim narazeb ali lahko vložim oziroma tožim za višjo preživnino?

Lahko.
Ali je možno preko csdja dobiti kakšno stanovanje ugodno, pa da ni spet kakšnega hakla, da bi spet trebalo kaj vračat od najemnine?

Ne. Edina varianta je sodelovanje na občinskih razpisih za neprofitna stanovanja (nimajo pa tega vse občine), kjer pa se povprečno čaka nekaj let.

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: :(
14.8.2011 19:27:23   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: skrita
da bi moj otrok moral vraćati ta denar, ko bo starejši.




Otrok bo plačeval le v primeru, če bo kaj podedoval oziroma dobi kako nepremičnino nase pisanouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: :(
14.8.2011 19:28:35   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: skrita


Ali je možno preko csdja dobiti kakšno stanovanje ugodno, pa da ni spet kakšnega hakla, da bi spet trebalo kaj vračat od najemnine?





Možna varjanta je, da greš na csd in se zmeniš, da si boš sama poiskala najemniško stanovanje in ti potem oni krijejo subvencijo za najemnino. moraš pa izpolnit vlogouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: :(
14.8.2011 19:30:59   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: skrita

V kolikor bi/bova šla z njim narazeb ali lahko vložim oziroma tožim za višjo preživnino?


ja, tožbo moraš podat, vendar je zelo dolgotrajen postopek, zato je boljše že v osnovi nastavit malo višjo preživnino( kar pa v tvojem primeru ne bi bilo pametno ja)user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: :(
14.8.2011 20:57:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya
IZVIRNO SPOROČILO: skrita
Ali je možno preko csdja dobiti kakšno stanovanje ugodno, pa da ni spet kakšnega hakla, da bi spet trebalo kaj vračat od najemnine?

Možna varjanta je, da greš na csd in se zmeniš, da si boš sama poiskala najemniško stanovanje in ti potem oni krijejo subvencijo za najemnino. moraš pa izpolnit vlogouser posted image

Tržnih najemnin ne subvencionira CSD, temveč JSS (Jasvni Stanovanjski Sklad) in to ne vsem najemnikom, temveč samo tistim, ki so kandidirali na zadnjem možnem razpisu za neprofitna stanovanja in/ali tistim, ki so oddali vlogo za nujno bivalno enoto.
Od 1.1.'12, ko bo veljal nov zakon, pa bo odobritve in/ali zavrnitve subvencij najema tržnih stanovanj vodil(urejal CSD, ki bo v povezavi z JSS (povezani evidenci).

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: :(
14.8.2011 21:08:58   
skrita
Kakšna pa je možnost za stanovanje, če zaprosim kot nezaposlena oseba?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: :(
14.8.2011 21:10:44   
Kerensa*
Čakaš nekaj let. Večina prosilcev je namreč nezaposlenih (vsaj eden v družini).

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: :(
14.8.2011 21:20:53   
skrita
Je katera preživljala podobno situacijo, pa da se je obrnilo na bolje (vem da je ta možnost ničelna!) vendar še vedno upam...:( Nobena ne komentira?! Sem res jaz tista ki bi mogla popustit in delat svoje, njegovo in še več samo zato ker ne zaslužim ničesar?Me ima pravico zaradi tega takole obračat? Rada bi samo menja, ker meni še vsakič da občutek ko me tako poniža, da morda vseeno ima prav. Se pravi služi da imamo hrano, stanovanje nad glavo, plačane račune ipd? Torej zaradi tega ima pravico spati in je moja dolžnost  oziroma delo, če že ne delam oziroma nimam joba kot on(proti temu nimam nič, mi je pa hudo ko vidim da otrok atija zavrača saj je malo z njim) da skrbim da vsako jutro godpeljem otroka v vrtec in grem ponj? da jo vozim igrat, k zdravniku, ...Perem brez pripomb, prav tako umivam posodo in opravljam ostala gospodinjska opravila... Ga prosim naj vsaj enkrat posesa, ker ja to počnem vsakodnevno redno, on čaka ker ve da bom tako ali tako jaz. Vse ga je treba opominjat kot še enega otroka! Potem pa sem jaz gnjavator! NNevem ali je res to narobe in se nimam pravice pritoževat ter naj požiram vse po vrsti ali ima res prav?!

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: :(
14.8.2011 21:24:13   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: skrita

Je katera preživljala podobno situacijo, pa da se je obrnilo na bolje (vem da je ta možnost ničelna!) vendar še vedno upam...:( Nobena ne komentira?! Sem res jaz tista ki bi mogla popustit in delat svoje, njegovo in še več samo zato ker ne zaslužim ničesar?Me ima pravico zaradi tega takole obračat? Rada bi samo menja, ker meni še vsakič da občutek ko me tako poniža, da morda vseeno ima prav. Se pravi služi da imamo hrano, stanovanje nad glavo, plačane račune ipd? Torej zaradi tega ima pravico spati in je moja dolžnost  oziroma delo, če že ne delam oziroma nimam joba kot on(proti temu nimam nič, mi je pa hudo ko vidim da otrok atija zavrača saj je malo z njim) da skrbim da vsako jutro godpeljem otroka v vrtec in grem ponj? da jo vozim igrat, k zdravniku, ...Perem brez pripomb, prav tako umivam posodo in opravljam ostala gospodinjska opravila... Ga prosim naj vsaj enkrat posesa, ker ja to počnem vsakodnevno redno, on čaka ker ve da bom tako ali tako jaz. Vse ga je treba opominjat kot še enega otroka! Potem pa sem jaz gnjavator! NNevem ali je res to narobe in se nimam pravice pritoževat ter naj požiram vse po vrsti ali ima res prav?!



glej glede na to da je bil on zaposlen in ti doma, je bilo njemu to nekako samoumevno. Ni pa tvoja dolžnost. saj sedaj tud ti prispevaš denar enakopravno, tako da si lahko komot porazdelita kaj delauser posted image ....moški ego si pač misli, da ženska, ki je doma oz. je nezaposlena samo leži in noge uluft. Vsega ostalega pa ne vidijo

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: :(
14.8.2011 21:39:47   
betty.ford
skrita,

kar se tiče vrtca je prav, da je otrok v vrtcu. dobi stik z drugimi pa tudi glede prehrane ima urejeno.

če je z možem res nevzdržno... oz če se počutiš ponižano zaradi njega...
sicer je malo drzna misel, a vseeno: če si bolj iz vaškega okolja, povprašaj malo naokrog, če kdo oddaja kakšno sobo,... ali pa če kdo od kmetov potrebuje pomoč, kakšna bolj zaposlena družina pomočnico...

glede služb je žal tako, da ne priletijo skozi okno. tudi pisanje prošenj ne pomaga prav veliko (še vedno pa priporočam, da tega ne opustiš). delo pa rešuje, ker ti daje občutek odgovornosti tudi izven družine.

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: :(
16.8.2011 10:00:41   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: skrita

da skrbim da vsako jutro godpeljem otroka v vrtec in grem ponj? da jo vozim igrat, k zdravniku, ...Perem brez pripomb, prav tako umivam posodo in opravljam ostala gospodinjska opravila...



...oprosti skrita, ampak to počnemo tudi tiste mamice, ki smo polno zaposlene - torej imamo okoli 8 ur manj časa na dan kot ti....

Za začetek ti svetujem, da se nehaj smiliti sama sebi in se primi v roke. Če ni dela v tvojem mestu, je pa kje drugje. Marsikdo se vozi 2 ali 3 ure (1 -1,5 ure v vsako smer) vsak dan v službo. V našem kraju je takšnih okoli 3000 ljudi! (tudi mamic in tudi samohranilk)

Ko si boš našla službo in boš finančno samostojna se pa lahko tudi odseliš v najemniško stanovanje in nisi več odvisna od partnerja s katerim očitno nisi srečna.

Vsaka pot se začne s prvim korakom. Zate je ta korak to, da se nehaš smiliti sama sebi!!!

To, da te kot samohranilke več nihče ne bi maral - ker imaš pač otročka je pa srednjeveška izjava user posted image

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: :(
16.8.2011 10:11:15   
mateyka
ne me hecat, tako male in si že resno zastavljajo dolgoročne hobije - neverjetno user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: :(
16.8.2011 10:26:10   
mateyka
Sem res jaz tista ki bi mogla popustit in delat svoje, njegovo in še več samo zato ker ne zaslužim ničesar?Me ima pravico zaradi tega takole obračat?


ne. ni res. to je zahodna percepcija. drugje po svetu priznavajo in vrednosijo vodenje gospodinjstva veliko bolj. je pa to vedno določeno tako, da se dogovorita (poudarek - dogovorita, tako da sta oba zadovoljna, ne pritiskata ali manipulirata).

poznam en kup islamskih družin kjer možje ne zganjajo nekega pritiska na svoje žene, ker oni delajo in one skrbijo za družine. in tudi prevzamejo (v dogovoru) določena družinska opravila, velikokrat tudi otroke - saj jih zaradi odsotnosti ne vidijo veliko (in mislim, da te to najbolj moti). in indijske družine, kjer imaš isto ureditev in je spoštovanje do dela v gospodinjstvu IN sodelovanje. hočem rečt - se dogaja in JE možno. samo morata oba gledat čez "ista očala", a ne?[img] http://i422.photobucket.com/albums/pp305/Meeposmini/Smileys/confused-thinking-smiley.gif[/img]

npr. bušido (japonski samuraji) je nama z možem blizu user posted image user posted image tam žena skrbi za vso gospodinjstvo IN za ves denar user posted image mož samo prinese vse domov. potem pa mora žena vse spedenat. zgleda kot ena majhna firma in žena mora bit kar sposobna "podjetnica", da je za vse poskrbljeno in da je vse preskrbljeno. s tem, da moj mož doma še pomiva tla (jaz sesam), wc, okna in posodo (50%) user posted image v glavnem jaz sem "financ minister" za tekoče zadeve pr bajt (trenutno) user posted image je pa res da se za vse večje stvari zmeniva in pogovoriva, ni zdaj da bi jaz neko diktaturo zganjala. in zna se zgodit, da bova čez nekaj let spremenila ta sistem. treba bit fleksibilen in se prilagajat glede na situacijo imho..

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: :(
16.8.2011 10:36:27   
mateyka
ok prvi post je napaka user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: :(
16.8.2011 12:40:20   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: skrita

da skrbim da vsako jutro godpeljem otroka v vrtec in grem ponj? da jo vozim igrat, k zdravniku, ...Perem brez pripomb, prav tako umivam posodo in opravljam ostala gospodinjska opravila...



...oprosti skrita, ampak to počnemo tudi tiste mamice, ki smo polno zaposlene - torej imamo okoli 8 ur manj časa na dan kot ti....



user posted image user posted image user posted image in ne jamramo!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: :(
16.8.2011 12:53:33   
mateyka
punce, ne gre se kdo koliko dela v gospodinjstvu opravi in zraven ne jamra, ampak kako jo zaradi tega "ker ne služi denarja in ne hodi v službo" tretira mož.
če iti ne pospravi z mize za sabo po kosilu, ker ona ne dela, če ne preživi nič časa z otroci, ker ona ne dela (in ma cajt), če ne naredi nič za družinsko skupnost, ker ona ne dela - meni se zdi to narobe. ne vem pa kako se to zdi vam; meni ni zdravo za partnerski odnos. še posebej, ker eni strani to ni všeč in jo odtujuje tak tretma. saj potem je skoraj služkinja svojemu možu user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: :(
16.8.2011 14:00:33   
kajajaka
Se popolnoma strinjam Mateyka, ampak dejstvo je, da se je potrebno postavit na svoje noge in udarit po mizi, da se tak dedec zgane in kaj naredi v gospodinjstvu. Sam od sebe očitno ne bo. In najbrž tudi po pogovoru ne bo, ker tega ni navajen... Ampak to je druga zgodba.

Jaz sem bolj odgovarjala na njeno tarnanje o tem, da gre le ona v vrtec po tamalo, pa k zdravniku... Ja za boga, pa kaj? Jaz tudi in še marsikatera- zato, ker je pač moj delovnik drugačen od moževega in grem lažje jaz v vrtec kot on. In ona ima vsekakor več časa kot on. O tem ni dvoma, če je doma.

Ne-pomoč v gospodinjstvu je pa druga zgodba, se strinjam, da bi ji moral vseeno pomagati.

Skrita govori o tem, da bi šla stran od partnerja. Tu pa ji lahko pomaga le, da se postavi na svoje noge (finančno in čustveno) in smiljenje sama sebi nič ne pomaga - samo še bolj ji zbija samozavest.

Nekateri ljudje pač potrebujejo "brco v rit", da se zganejo in kaj naredijo zase. In po vsem napisanem mislim, da je skrita ena od njih.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: :(
16.8.2011 14:13:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
Nekateri ljudje pač potrebujejo "brco v rit", da se zganejo in kaj naredijo zase. In po vsem napisanem mislim, da je skrita ena od njih.


mogoče je res. ne poznam je tako dobro, da bi lahko to rekla. user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?