|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ??
30.9.2010 14:01:55   
nelikka
zdravo sem noseca ravnokar zanosila,zanima me kaj naj naredim..delam v gostinstvu kot natakarica,dvigavam tesko se naprezam sem veliko na nogah,pogodbo imam do konca decembra,kaj naj delam in sefu nic ne povem da sem noseca,ali da grem na bolniško takoj  ker s tem potem avtomatsko se mi ne prekine pogodba ali kako to gre?res nevem kaj da naredim???hvala za nasvet,odgovor,karkoli!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ??
30.9.2010 14:06:02   
Kerensa*
Če si zdrava (nosečnost namreč ni bolezen ali poškodba), potem bolniške ne boš dobila, pa noseča gor ali dol. Informacija o tem, da vsaki nosečnici odobrijo bolniško, je fama.

(odgovor članu nelikka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ??
30.9.2010 14:09:56   
bučkabb
poznam zelo veliko natakaric, ki so delale do konca svoje nosečnosti brez problema, malo so se losale nošenja gajb in podobnih težkih bremen ostalo pa gre

nosečnost ni bolezen......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ??
30.9.2010 14:16:53   
nelikka
pol naj povem sefu da semnoseca in da bom delala dokler mi bo slo,s tem da se nebom naprezala in dvigavala teskih stvari..

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ??
30.9.2010 14:18:54   
vesna_b
če si noseča, če si na bolniški, karkoli.... ko ti pogodba poteče, ti poteče. konec. potem pa ali ti podaljšajo, ali pa ne.
glede na razmišljanje večine delodajalcev, ti lahko povem svoje predvidevanje - da ti pogodbe ne bo podaljšal. žal je tako, pa tudi takrat se ti bo že videlo, torej zanikat in skrivat ne boš mogla več
ne vem, lahko poveš kaki sodelavki/sodelavcu, pa on-a namesto tebe dviguje težje stvari. lahko poveš tudi šefu. če pa delaš sama in res dviguješ težje, pa po moje ne bi blo težko dobit bolniško.  AMPAK tudi v tem primeru ti pogodba poteče... čeprav... ne vem, če drugače nimaš problemov - bolniško jemat ?!?!?

kaj bi storila jaz? ne vem. šefu ravno ne bi šla povedat, ker se lahko še marsikaj zgodi, bi si probala to težo razdelit. čeprav... jaz sem tudi noseča, in dvigujem tamalo, ki ima 15 kg, pa ni bilo še nič narobe. upam, da tudi ne bo, čeprav... vse, ki smo noseče drugič ali tretjič ali..., imamo doma nekoga, ki ga skoraj moramo malo dvignit, stisnit...

< Sporočilo je popravil vesna_b -- 30.9.2010 14:20:19 >

(odgovor članu nelikka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ??
30.9.2010 14:19:03   
Kerensa*
Ni ti treba povedati, da si noseča (tudi po zakonu si dolžna povedati šele mesec dni, preden bi šla na porodniški dopust). Delaj, kakor delaš do sedaj, v prvih mesecih se malce pazi zaradi nevarnosti spontanega splava, upaj, da ti bo podaljšal pogodbo, če se ti do Novega leta še ne bo preveč poznalo, da bi sam ugotovil, če bo pa pač situacija, da boš morala povedati, potem pa pač povej in sprejmi posledice. Sklepam, da ti je otrok pomembnejši od delovnega mesta.

(odgovor članu nelikka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ??
30.9.2010 17:09:14   
darja.mark
Jaz sem delala še v gostinstvu ko sem bila noseča. Delala sem celo nosečnost, gajbe namesto da sem dvigovala, sem jih z nogo porivala po tleh al pa sem se lepo pripognila in jo vlekla. Hja, se je blo treba znajt, kadar ni bilo nobenega da bi mi pomagal. Ko so prišli še ostali sodelavci pa so gajbe nosili oni. In delala sem v restavraciji, kjer smo imeli kar dosti dela in včasih ni bilo težko lavfat sem in ttja s tistim trebuhom in toliko krožniki v rikah, a nimaš kaj, treba je delat :). So me gosti spraševali (smo meli več al manj redne in so me že poznali) če bom kar tam rodila, hehe. še v zadnjem mesecu sem delala po 10 ur na dan tko da..vse se da če si zzdrava in če je z vama vse ok.

glede pogodbe ti pa ne znam svetovat, samo a ni tako da nosečnici ne smejo prekinit pogodbe? mislim, ne sme te na cesto zabrisat? sem to že večkrat slišala če je pa res pa ne vem user posted image

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ??
30.9.2010 17:38:13   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
glede pogodbe ti pa ne znam svetovat, samo a ni tako da nosečnici ne smejo prekinit pogodbe? mislim, ne sme te na cesto zabrisat? sem to že večkrat slišala če je pa res pa ne vem user posted image

Ja - če je za nedoločen čas, res ne smejo - če je pa za določen in se pogodba izteče, ti je pa na žalost NISO dolžni podaljšati, pa nosečnost gor ali dol.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ??
30.9.2010 18:53:41   
gaya24
Prej je ena napisala da je fama, da lahko gre vsaka nosečnica na bolniško....ni čist tako...odvisno od ginekologa...Najbolše, da se pogovoriš s svojim ginekologom....mogoče te pa da na bolniško...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ??
30.9.2010 21:29:56   
Kimmi
Ne vem sicer kako je s tem, ampak meni je prejšnji teden ginekolog rekel, da po novem ginekolog sploh ne sme več predlagati bolniške - lahko te napoti (oz. če meni, da rabiš bolniško te mora) na kliniko in potem oni odobrijo ali ne odobrijo. Rekel, je da se je dolgo časa pripravljalo, in je bilo samo vprašanje časa, kdaj se bo to začelo (zaradi lažnih oz. namišljenih bolnišk).
Ampak kot pravim, to sem slišala samo od njega, potrdila je temu tudi ena kolegica, zasledila pa tega še nisem njikjer, tako da ne trdim za 100%. Me pa res zanima, če je katera še kaj slišala na to temo.

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ??
1.10.2010 8:02:35   
benika
Ne vem sicer kako je s tem, ampak meni je prejšnji teden ginekolog rekel, da po novem ginekolog sploh ne sme več predlagati bolniške - lahko te napoti (oz. če meni, da rabiš bolniško te mora) na kliniko in potem oni odobrijo ali ne odobrijo. Rekel, je da se je dolgo časa pripravljalo, in je bilo samo vprašanje časa, kdaj se bo to začelo (zaradi lažnih oz. namišljenih bolnišk).


Na kakšno klinikouser posted image Ginekologi že tako ali tako ne odpirajo bolniške ampak napišejo predlog izbranemu zdravniku, on pa potem presodi ali ti jo odpre ali ne. Po enem mesecu pa tako ali tako odloča komisija. In ja, prav je, da se tole talanje bolnišk malce zmanjša.

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ??
1.10.2010 8:06:59   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Na kakšno klinikouser posted image Ginekologi že tako ali tako ne odpirajo bolniške ampak napišejo predlog izbranemu zdravniku, on pa potem presodi ali ti jo odpre ali ne. Po enem mesecu pa tako ali tako odloča komisija. In ja, prav je, da se tole talanje bolnišk malce zmanjša.



s tem se pa jaz totalno strinjam. sam je dejstvo, da če imaš "dobrega"user posted image  zdravnika, ti bo pa za kaj drugega predpisal bolniško... pa tud razumem ženske, ki delajo težja dela, v proizvodnji, ne razumem pa kakih pisarniških frajl, ki takoj, ko izvejo, da so noseče, tečejo po bolniško. pismo, saj sediš, nimaš fizičnega dela...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ??
1.10.2010 11:18:54   
Kimmi
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ne vem sicer kako je s tem, ampak meni je prejšnji teden ginekolog rekel, da po novem ginekolog sploh ne sme več predlagati bolniške - lahko te napoti (oz. če meni, da rabiš bolniško te mora) na kliniko in potem oni odobrijo ali ne odobrijo. Rekel, je da se je dolgo časa pripravljalo, in je bilo samo vprašanje časa, kdaj se bo to začelo (zaradi lažnih oz. namišljenih bolnišk).


Na kakšno klinikouser posted image Ginekologi že tako ali tako ne odpirajo bolniške ampak napišejo predlog izbranemu zdravniku, on pa potem presodi ali ti jo odpre ali ne. Po enem mesecu pa tako ali tako odloča komisija. In ja, prav je, da se tole talanje bolnišk malce zmanjša.



Predvidevam, da na kliniki za rizične nosečnosti. Ker on je poudaril, d a tudi predloga osebnemu zdravniku ne sme več napisati... lahko te napoti le na kliniko...
Saj pravim ne vem, to mi je ginekolog zdaj omenil, nisem pa še njikjer zasledila. Je pa moja prijateljica ravno danes dobila bolniško od osebne zdravnice, tako da ne vem kaj je na tem in kaj ne...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ??
1.10.2010 19:37:50   
janjja



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Če si zdrava (nosečnost namreč ni bolezen ali poškodba), potem bolniške ne boš dobila, pa noseča gor ali dol. Informacija o tem, da vsaki nosečnici odobrijo bolniško, je fama.

se strinjam, res je tako, žal.
 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ??
1.10.2010 20:08:19   
benika
Predvidevam, da na kliniki za rizične nosečnosti.


A to sploh obstajauser posted image Obstaja sicer ambulanta za patološko nosečnost, kamor so napotene nosečnice s težavami v nosečnosti, ampak to ni nobeno zagotovilo za bolniško.

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ??
4.10.2010 11:09:05   
krokar
Nosečnost ni bolezn in bolniške se ne dobi kar na lepe oči. Sploh pa čedalje manj gledajo kakšno delo opravljaš. Moj G pravi, da je to naravni fiziološki pojav in plod je dobro zavarovan pred zunanjimi vplivi in dejavnikiuser posted image Sama imam čez 11 dni rok in doma 15 mesečnico, ki je komaj shodila in je kot živo srebro. Verjemi, da sem dostikrat bolj vtrujena od nje, kot od dela...no pa sem donosila čisto brez problema!
Saj bo šlo. V prostem času si pa le privošči malo več počitka in pusti,da ti partner masira noge, križ in maksimalno razvaja.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?