|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
1.11.2006 15:26:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prvi piškot
1.11.2006 15:28:34   
Udb
Jaz sem mu dala pri 6. mesecih baby piškot. Trenutno so pač taka "pravila" prehrane dojenčkov! Meni se nekatera zdijo nesmiselna. Pač ponudiš, opazuješ, gledaš če je kakšna reakcija.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prvi piškot
1.11.2006 15:32:01   
noe
Jaz sem mu dala ene od Hippa , ki so brez jajc, pa jih je fajn sprejel.
Po mojem je to čist odločitev vsakega posameznika , katero hrano bo izbral. lp

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prvi piškot
1.11.2006 15:42:36   
Katrin
Mi smo pričeli s piškoti Plazma tam nekje po osmih mesecih.

Lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prvi piškot
1.11.2006 16:38:06   
sezam
Kot prve piškote sem ji kupile ene v DM - mislim, da so bili riževi. Dobila sem jih pa na tisti polico, ko se dobijo diabetična prehrana. Plazmo pa sem ji dajala tam nekje od 7 M.

Glede jajc, je pa da po 1 letu se smatra kot celo jajce. Sam rumenjak pa lahko dobi že prej.

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prvi piškot
1.11.2006 17:43:53   
mojsoncek
Jaz sem nasemu piscancku kupila piskote Glutano Short Cake Ring, ki so brez glutena, mleka in jajc v Sparu. Jih veselo papca ze od 5. meseca naprej. So taki fini rahli, da se lepo stopijo v ustih.

lp

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prvi piškot
1.11.2006 20:05:19   
petka
Kako pa jim dajete piškotke - s hrano ali kar same?

Jaz sem našemu skoraj 6mesečniku dala Hippov piškotek, ki se jih dobi v DM-ju, pa se mu je toliko stopil, da ga je skoraj tretjino odgriznil in potem je skupaj s piškotkom izbruhal še celo flašo mleka ... user posted image .

Sem se tolk ustrašla, da ne dobi več piškota (samega), sem pa verjetno res trapasta, ker sem prehitevala...user posted image

_____________________________





(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prvi piškot
1.11.2006 20:07:02   
mucica1
Čau auroraa,

mi od 6. meseca naprej veselo papcamo PLAZMA piškote. Sem šla ravnokar ponovno preverit sestavine, pa tisti, ki jih imamo mi NE VSEBUJEJO JAJC. Sem jih ravno  zato kupila. So pa njamiuser posted image in našemu lumpu se kar očke zasvetijo, ko zagleda škatlicouser posted image .
Pa še midva z user posted image  jih imava zeloooo rada. user posted image

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prvi piškot
1.11.2006 20:29:28   
soncicaT
Tudi jaz sem se že spraševala, kaj mu ponudit. ene sem gledala v DM-u, jih kupila in nazadnje jaz pojedla..user posted image ..nekak sem še cvikala mu jih ponudit.

Odločila sem se, da začnem s keksi, testeninami in podobnimi zadevami po 8. mesecu. Rumenjak lahko ponudiš pred enim letom! Beljak pa po 1. letu.

So me pa zamikali tile ki jih je mojsonček omenila...grem kar jutri v spar pogledat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prvi piškot
1.11.2006 21:09:18   
eya
Mi bomo tudi piškote dali malemu čez kak mesec, to je po 8. mesecu, predvsem zaradi glutena. A si sigurna, da tile piškoti, ki jih omenjaš, ne vsebujejo meda? Ker tudi tega naj ne bi jedli do enega leta...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prvi piškot
1.11.2006 22:22:59   
mojsoncek
Eya - Glutano piskoti so tudi brez medu

lp

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prvi piškot
2.11.2006 21:34:01   
Bonnie_RR
Jaz sem svojemu user posted image  prvič dala plazma piškot vmešan v sadno kašico (sem ga naribala na steklen strgalnik) pri 5,5 mesecih.
Od nekje 7 meseca pa mu dajem baby piškote za v roko (da ga sam poglodauser posted image ), plazmo pa samo v kašice, v roko pa ne, ker mi drugače kar kose "grize" - so pretanki...

Če ni reakcije, je tako ok...user posted image

Lp

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prvi piškot
3.11.2006 0:37:28   
sonchica
jaz dajem mojemu baby piškotke ,star pa je 5,5 mes...

_____________________________



(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prvi piškot
3.11.2006 9:58:13   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: bonnie_

Če ni reakcije, je tako ok...user posted image

Lp


Punce večkrat pišete, da pazite, da ni reakcije, ko dajete gluten. Ampak pri glutenu ne gre za klasično alergijo v smislu flekov po ličkih kot npr. po jagodah, ampak lahko prezgodnje uživanje glutena povzroči celiakijo kasneje, ko so npr. otroci že v šoli. Če slučajno ne veste, kaj je celiakija-spremeni črevesno sluznico v taki meri, da pride do motenj absorbcije hrane iz črevesja in torej posledično pomeni hujšanje, motnje v rasti, pomanjkanje vitaminov. Pa tudi druge, še večje težave povzroči. Zdravilo? Ga ni oz. je potrebno izvajati strogo dieto, ki ne vsebuje izdelkov iz pšenice...torej brez palačink, piškotov, testenin...oz. mora biti vse iz moke, ki ne vsebuje glutena.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prvi piškot
3.11.2006 12:03:29   
lenika
Jaz svojemu user posted image  sigurno do 8. meseca piškotov ne bom dajala, ke ne vidim nobene potrebe po tem. Pa tudi z vsemi ostalimi glutenskimi izdelki bomo počakali vsaj do 8. meseca, ker so posledice lahko prehude. Saj je veliko druge hrane, ki jo dojenček do 8. meseca lahko je.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prvi piškot
3.11.2006 16:32:54   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: eya

Punce večkrat pišete, da pazite, da ni reakcije, ko dajete gluten. Ampak pri glutenu ne gre za klasično alergijo v smislu flekov po ličkih kot npr. po jagodah, ampak lahko prezgodnje uživanje glutena povzroči celiakijo kasneje, ko so npr. otroci že v šoli. Če slučajno ne veste, kaj je celiakija-spremeni črevesno sluznico v taki meri, da pride do motenj absorbcije hrane iz črevesja in torej posledično pomeni hujšanje, motnje v rasti, pomanjkanje vitaminov. Pa tudi druge, še večje težave povzroči. Zdravilo? Ga ni oz. je potrebno izvajati strogo dieto, ki ne vsebuje izdelkov iz pšenice...torej brez palačink, piškotov, testenin...oz. mora biti vse iz moke, ki ne vsebuje glutena.


Sori, samo tole je pa meni že pretiravanje...user posted image  

No, pač vsaka po svoje...

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prvi piškot
3.11.2006 18:22:05   
natalia
Jaz svojemu sigurno do 8. meseca piškotov ne bom dajala, ke ne vidim nobene potrebe po tem. Pa tudi z vsemi ostalimi glutenskimi izdelki bomo počakali vsaj do 8. meseca, ker so posledice lahko prehude. Saj je veliko druge hrane, ki jo dojenček do 8. meseca lahko je.


aja, ko pa bo stara 8 mesecev pa 2 tedna pa ne bo dobila celiakije, če ji daš gluten?

punce, po občutku.
uporabljam pa Wiener piškote, ker se zelo hitro topijo in se ne lomijo.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prvi piškot
3.11.2006 19:57:44   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: bonnie_

IZVIRNO SPOROČILO: eya

Punce večkrat pišete, da pazite, da ni reakcije, ko dajete gluten. Ampak pri glutenu ne gre za klasično alergijo v smislu flekov po ličkih kot npr. po jagodah, ampak lahko prezgodnje uživanje glutena povzroči celiakijo kasneje, ko so npr. otroci že v šoli. Če slučajno ne veste, kaj je celiakija-spremeni črevesno sluznico v taki meri, da pride do motenj absorbcije hrane iz črevesja in torej posledično pomeni hujšanje, motnje v rasti, pomanjkanje vitaminov. Pa tudi druge, še večje težave povzroči. Zdravilo? Ga ni oz. je potrebno izvajati strogo dieto, ki ne vsebuje izdelkov iz pšenice...torej brez palačink, piškotov, testenin...oz. mora biti vse iz moke, ki ne vsebuje glutena.


Sori, samo tole je pa meni že pretiravanje...user posted image  

No, pač vsaka po svoje...

Lp



Bonnie, ampak je res...moja prijateljica, stara 27 let, ima celiakijo in je samo kruh, ki ga sama speče, testenine, ki so brez glutena, piškote si sama peče... Vse te stvari so precej dražje, pa še meni malo neokusne. Ampak se navadiš. Če bi tvegala in jedla vseeno stvari iz pšenice, bi sčasoma dobila raka na črevesnih resicah. Žalostno, ampak je res.

IZVIRNO SPOROČILO: natalia

aja, ko pa bo stara 8 mesecev pa 2 tedna pa ne bo dobila celiakije, če ji daš gluten?



Vsak teden se pozna...

Sicer pa je bil namen mojega posta v tem, da vam napišem, da ni neke vidne alergijske reakcije na gluten.

Lp!

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prvi piškot
8.11.2006 22:41:17   
SOONka







Glede jajc v piskotih brez veze komplicirate.
Meni je pediatrinja ze pri petih mesecih rekla, da lahko hrecki dam v zelenjavo kuhan rumenjak..

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prvi piškot
9.11.2006 8:55:57   
lenika
Ja po 8. mesecu je možnost za razvoj celikalije veliko manjša. In zato bom počakala, saj kot sem že napisla, je veliko druge hrane in mu ljub temu še ta 2 meseca ne bo nič manjkalo.

(odgovor članu SOONka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prvi piškot
10.11.2006 21:53:13   
pomarančas
Jaz sem kupila pa v Baby centru ene od Hippa in so primerni od 6. mes naprej. Dam mu jih pa tako, da mu jih zdrobim v sadno kašico.
Sem mu pa tudi že dala baby piškot v roke, ampak moram biti skoz zraven in budno paziti, ker se naredi, da prevelik kos odgrizne.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prvi piškot
11.11.2006 9:57:30   
smeska
Jaz pa mamic včasih ne razumeme. A vam je res tako hudo počakat še en mesec, a bi rade dajale stvari prej, da bi bilo tudi vam bolj "zanimivo". Otrok se še razvija, vsak del telesa napreduje iz dneva v dan. 

Pa še nekaj, res je da so sedaj drugačna pravila prehranjevanja kot pred leti... So pač to ugotovili, raziskali. Če vam je pa tako vseeno, kaj so ugotovili, potem pa začnite dajat piškote pa meso kar pri dveh mesecih... češ saj ni reakcije. Včasih si rečem potem vam pa tudi mobilnih telefonov ni treba uporabljat, saj so navadni še vedno dobri... pa ravno tako so različen napredek stuhtali strokovnjaki, pa se veselo poslužujete vsega tega, a pri otroški prehrani pa ne...

Meni ne bo nič težje če bom otroku dala kakšno stvar malo kasneje, če bo otrok zdrav.  Saj to ne pomeni, da če bi mu prej, bi imel pa kakšno bolezen, samo zakaj bi izzivala, zaradi tega da bo bolj zanimivo... Zanimivo je lahko tudi kaj drugega.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prvi piškot
11.11.2006 10:25:38   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: smeska

Jaz pa mamic včasih ne razumeme. A vam je res tako hudo počakat še en mesec, a bi rade dajale stvari prej, da bi bilo tudi vam bolj "zanimivo". Otrok se še razvija, vsak del telesa napreduje iz dneva v dan. 

Pa še nekaj, res je da so sedaj drugačna pravila prehranjevanja kot pred leti... So pač to ugotovili, raziskali. Če vam je pa tako vseeno, kaj so ugotovili, potem pa začnite dajat piškote pa meso kar pri dveh mesecih... češ saj ni reakcije. Včasih si rečem potem vam pa tudi mobilnih telefonov ni treba uporabljat, saj so navadni še vedno dobri... pa ravno tako so različen napredek stuhtali strokovnjaki, pa se veselo poslužujete vsega tega, a pri otroški prehrani pa ne...

Meni ne bo nič težje če bom otroku dala kakšno stvar malo kasneje, če bo otrok zdrav.  Saj to ne pomeni, da če bi mu prej, bi imel pa kakšno bolezen, samo zakaj bi izzivala, zaradi tega da bo bolj zanimivo... Zanimivo je lahko tudi kaj drugega.




Kaj naj bi bilo pri tem zanimivo? user posted image

Me pa nekaj zanima:
Danes so predvsem pedatri zelo neenotni pri skoraj vseh stvareh. Enim priporočajo to in ono že pri teh mesecih, drugim pol leta kasneje ipd.
Koga zdaj poslušat oz. kako vedet, kaj je prav, če se še sami strokovnjaki ne znajo med samo zmenit, kaj in kako?







_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu smeska)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prvi piškot
11.11.2006 20:59:06   
Anonimen
Obstajajo Hippovi piškotki od 4.meseca naprej, ki so brez glutena in brez jajc.
Sem jih videla v Dubaju, pri nas jih pa nisem zasledila. POglej v Avstriji mogoče se pa tam dobijo.

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prvi piškot
11.11.2006 21:11:11   
soncek&luna
moj skrat je pri 6 mesecih zacel jest plazma piskotke in so brez glutena... do enega leta sem gledala, da sem vse stvari kupovala brez glutena, ceprav je sem pa tja dobil tudi navaden kruhek... drgac so pa mannerjevi bebi piskotki tut zelo dobri, se fajn topijo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?