|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
21.4.2007 7:30:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako si urediti recepte
21.4.2007 7:37:32   
Anonimen
Fascikl pa u mapce prozorne daj noter.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako si urediti recepte
21.4.2007 10:18:17   
Putka
V mapce, ali pa v velik zvezek. Jaz jih tako nalepim, da se obe strani da prebrat, printe not nalepim, nekaj na roko napišem... Ena zmešnjava, ko hočem kaj najti. Tako da vložne mapce niso slaba ideja, ker jih lahko prestavljaš...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako si urediti recepte
23.4.2007 14:34:52   
Anonimen
 Imam zložene v fascikle. Vsak fascikel je opremljen s črko (od A do...X)

Znotraj fasciklov, pa so npr. recepti iz Anje, Lise (tisti, ki so iz več listov) opremljeni z nalepkico, kjer je številkica (od 1 do.....x)

Potem sem si pa v Excelu naredila tabele.
Naslovi:

Juhe, predjedi, mesne jedi, zelenjavne jedi, sladice, solate...
Vsak naslov ima tabelo, kjer so jedi razvrščene po abecednem redu glavnih sestavin, hrani, zelenjavi, drug stolpec je ČRKA fascikla, kjer recept najdem, tretji stolpec pa št. recepta. čertti stolpec naslov recepta.

npr:

ZELENJAVNE JEDI


- Avokado >>> A >>> št. 12 >>> nadevan avokado

- beluši >>>>B >>> št. 34 >> butarica iz belušev
- brokoli ...
- cvetača ...

JEDI IZ PIŠČANCA

- Ananas - piščanes z ananasom
- ajdova kaša - nadevan piščanec z ajdovo kašo
- paprika (pisana) - Piščanćja prsa s pisano papriko
- piščanec na žaru
-
....

itd.

Potem, ko želim kaj kuhati, pogledam v hladilnik, kaj za robe imam, poiščem v seznamu sestavino in kaj želim kuhati, recept se pa potem najde en, dva tri, da mi ni potrebno vse recepte skozi iskati.

Upam, da sem jasno napisala in nisem preveč zakomplicirala user posted image .

Seveda si tabelo lepo sprintaš in zvezeš, opremiš s slikicami...

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 23.4.2007 14:35:11 >

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
23.4.2007 21:17:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako si urediti recepte
24.4.2007 9:57:50   
Anonimen
Ti kar vprašaj user posted image

rabiš samo cm x cm nalepkice, ter fascikel in luknjač. Pa računalnik seveda. In ker je v Excelu tabela si lahko seznam urediš kakor hočeš.

Tako greš samo 1x vse recepte, ki jih imaš v mapi skozi in si najljubše spišeš ven. Včasih imam en recept tudi pri dveh različnih naslovih napisan, ker je pač glavna sestavina enaka.

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 24.4.2007 9:59:50 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako si urediti recepte
24.4.2007 15:20:15   
lolita_0
Znotraj fasciklov, pa so npr. recepti iz Anje, Lise (tisti, ki so iz več listov) opremljeni z nalepkico, kjer je številkica (od 1 do.....x)
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Mislim da ni problem v organizaciji receptov, pač pa v količiniuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako si urediti recepte
24.4.2007 15:51:22   
Anonimen
lolita jaz imam čez 200 sredinskih receptov iz Lise in Anje. Pa še precej sprintanih iz neta, knjižic...

Ta sistem verjami pri veliki količini najbolj prav pride.

(odgovor članu lolita_0)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako si urediti recepte
24.4.2007 16:05:44   
lolita_0
Paštetov kruh, sploh ne dvomim v tvojo organizacijo in verjamem da tvoj sistem funkcionira. Lahko pa iz lastnih izkušenj povem, da ni velikokrat ni problem v organiziranosti receptov, pač v v njihovi količini in uporabi. Moja mama namreč že 20 let zbira recepte iz različnih revij, pa da ne boš mislila, da je vrhunska kuharica, kje pa, njen jedilnik v zadnjem času sestavljajo le še dunajci in ocvrtki, recepte pa še kar napej zbirauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako si urediti recepte
24.4.2007 21:53:12   
Peli
Jaz sm jih redno spravljala v fascikle, tolk časa da sta bla dva premal, potem sm enkrat pospravljala pa sm vseskupej stran vrgla, saj sm mogoče tiste recepte v petih letih rabila 5x. V glavnem poleg mojih petih kuharic ki jih imam, tistih receptov niti slučajno ne pogrešam!

(odgovor članu lolita_0)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako si urediti recepte
25.4.2007 15:15:04   
crci06
brez zamere, ampak se mi zdi, da je večina dobrih receptov že kje natipkanih.

Jaz imam 5 kuharic. Uporaljam le občasno eno.
Mapico, kamor si spravim kakšen recept, ki mi je res všeč. Notri jih je cca 20.
Blokec, v katerega si jaz zapišem kakšen recept, ki ga uporabljam. Npr. ga preberem iz različnih virov, sestavim skup, naredim po svoje, mi uspe, potem pa si v blokec točno napišem, kaj sem dala notri.
Npr. za kurjo rižoto mi v blokcu prav piše, da moram uporabit 2 manjši kuri, če želim polno globoko ponev. Enkrat sem poskusila z 1 kom, je bilo čisto premalo mesa. Drugič sem poslusila 3, je bilo preveč. Zdaj mi v receptu piše: za polno ponev... 2 kokoši... x šalčk riža...  in od takrt me ne skrbi, da bom spet vse zaj...

Pa kar nekaj receptov imam na računalniku, ko pa se mi "zalušta kar nekaj", pa posurfam...

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako si urediti recepte
26.4.2007 11:49:31   
Jutra
Meni je tudi pregledno v fasciklu. Pa dodajaš izrezke iz revij, mapce z recepti...

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?