|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
30.5.2007 21:58:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:03:20   
eya
Zakaj pa se ne bi "učil", saj v bistvu dokler gre za igro (ne pa neko prisilo), je vse ok. Saj ste mu tudi za medota, kužka,... morali povedat, kako se mu reče, a ne.


_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:03:41   
Naja31
Resnično ne vidim v čem je problem.
Moj 2 letnik tudi "zna" šteti do 10, pa sem prepričana, da se mu niti sanja ne, kaj naj bi to bilo. Ampak niti pomislim ne, da ne bi štel.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
30.5.2007 22:06:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:11:01   
eya
Tudi o črkah že ima, ali pa bo kmalu imel, predstavo, zakaj so "dobre". Ko ti tipkaš po tipkovnici, ko bereš časopis...mu pač tako razložiš, za kaj so črke-če ga bo zanimalo.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
30.5.2007 22:14:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:14:56   
borovnicka
Skozi igro in na njegovo željo. Zakaj pa ne? Naš je poznal vse črke še preden je govoril. Vsakič ko je videl kajkšno črko je začel ponavljati, če ni vedel te je pogledal, da si mu prebral. In velikokrat se hecamo, da je eden redkih, ki zna prebrati: otorinolaringolog user posted image .

_____________________________

nagajivčka TT

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:16:26   
Marogica
Nalin, nisi čudna, vendar je očitno ta "igra" otroku všeč. Saj za marsikatero stvar otrok v tej starosti ne ve točno, kaj pomeni, pa jo rad dela, bere, gleda... Važno je, da jo rad dela. In otroci imajo različna zanimanja. Moj ta starejši je bi tudi tak, da je to sam hotel. Sva hodila po ulici in je številke in črke kar iz avtomobilskih tablic braluser posted image . Eni po  poti govorijo, moj je bral.. In to nekje okrog 20 mesecev oz celo malo manj in seveda še ne vseh črk.  On je prišel doma do mene in rekel:"Mama, pridi, gremo pisat", namesto "Mama, pridi se igrat z npr. avtom".

V glavnem, da ne bom dolgovezila...kot sem že rekla, vse skupaj ni nič posebnega ali pretiranega, tako dolgo, dokler otrok hoče..

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:16:58   
Naja31
Ne biti tako prepričana, da nima predstave.
Moj Marko zdaj, ko bereva knjige, pokaže tam kjer piše in reče"mami beri". Torej že ve, čemu črke služijo.
In tudi Žan bo kmalu prikapčil.
Po tej tvoji logiki je otroke nesmiselno učiti karkoli, preden spoznajo to stvar..Kako naj se potem sploh naučijo kaj novega?
A če bi bile številke namesto črk bi bilo ok? Ker to, da je nekaj samo eno ali pa več pa verjetno že ve.

Mislim, da delaš problem tam kjer ga ni.


(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:17:32   
borovnicka
Aja - pa itak je vesel, če kje piše nodi, pa ta pa mam, ker ve kakšno je zaporedje, ve zaporedje za svoje in brtačevo ime in je na to ful ponosen, pa rad tipka po tipkovnici in ponavlja kja je napisal. To je zanj igra.

_____________________________

nagajivčka TT

(odgovor članu borovnicka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
30.5.2007 22:19:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:20:10   
Naja31
No važno da žan zraven uživa.


Pri tej starosti je to itak najbolj pomembno,
Drugo bi bilo če bi ga tvoj dragi silil, da se uči črke.

Pa da ne boš mislila, zdaj že vsi znajo brati še pred osnovno šolo, tako da je pri 6ih kar malo pozna.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 30.5.2007 22:21:14 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:20:11   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

ok, štekam, očitno je moja predstava o tem, da otrok to spozna pri letih 6,7 mimo.


ja.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
30.5.2007 22:20:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:23:40   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

ok hvala da ste me streznileuser posted image


Drugič pa ne pij toliko....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
30.5.2007 22:33:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 22:42:21   
tejkooo
Mislim, da delaš problem tam kjer ga ni.

Kaj češ ženske!user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil tejkooo -- 30.5.2007 22:46:19 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 23:03:28   
mamuška
Brez panike, če otrok pri tem uživa in je to igra. Naš smrkolin je poznal črke malo pred 2 letom. Imeli smo neke kocke s črkami in stvar je šla tako daleč, da smo jih za nekaj časa skrili. No, potem nam je pa cajteng "kradu", ker njega črke zanimajo. Zdaj pir 4 letih in pol, bere bolje kot večina drugošolčkov, pa ga - prisežem!!!- nikoli noben ni učil. Če mu daš tastaturo, napiše karkoli mu rečeš. NA roke je pa drug problem, tam je hitro pečen. Tako da - dokler je to igra, dokler to ni "trening in dril", dokler je zraven smeh - brez panike.

(odgovor članu tejkooo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
30.5.2007 23:26:13   
Anonimen
Meni se ne zdi nic prezgodaj user posted image  Bivsi dijak nase gimnazije (ga poznam tudi osebno ze od prej), je pri 2-letih znal abecedo - ampak on je bil tolk pameten - je preskocil razred, je star toliko kot jaz, pa je 1. letnik faksa user posted image  

Pri 5-ih sem jaz ze znala brati, tako da je za moje pojme pri 6, 7 pozno - razen, ce otroka to reees ne zanima.

LP, Ribica

(odgovor članu mamuška)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
31.5.2007 7:38:01   
puncica
Kaj se sekiraš, če mu je zanimivo zakaj pa ne, pa če ima ati voljo ga učit, pa naj, po moje ne more bit nič narobe user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
31.5.2007 7:45:26   
Anonimen
Pri 5-ih sem jaz ze znala brati, tako da je za moje pojme pri 6, 7 pozno - razen, ce otroka to reees ne zanima.


Ha, ha, jaz pa pri štirih, tako da je zame pri tepih pozno user posted image

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
31.5.2007 7:54:27   
mika
kot so ti že napisale, če je žanu to zanimivo, zakaj pa ne?

moja pupa je pri letu pa pol znala hudo mravljico(sem že večkrat pisala o tem ). kak mesec sva ji z možem morala prebrati neštetokrat. pol pa jo enkrat za foro vprašam: no kako gre huda mravljica in je začela govorit. midva nisva mogla verjeti, da jo zna. dvomim da je razumela vsako besedo kaj pomeni, ampak se ji je pesmica zdela zanimiva. na ta način se ona uči. pravzaprav zna vse svoje knjigice na pamet. brat ji moram tako dolgo, dokler si jih ne zapomni.

ali pa  barve: enkrat sem ji povedala kakšne barve je katera barvica in potem ni dala miru...mami šeuser posted image ...dokler jih ni znala. enako z imenovanjem in štetjem prstkov.....

pa sej je tudi to za otroke igra. mi gledamo na to kot učenje, ker se  kasneje v šoli ocenjuje. otroku pa je vseeno al se uči pesmico al črke, samo da je zanimivo.

< Sporočilo je popravil mika -- 31.5.2007 7:56:44 >

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
31.5.2007 8:06:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
31.5.2007 8:34:43   
Magi*
dokler gre za igro in ati ne bo pričakoval rezultatov, je to povsem OK. sam ne ga obremenjevat s preverjanjem znanjauser posted image

našo je komaj zdaj začelo zanimati kaj piše v knjigah in potem vzame svojega omiljenega Pedenjpeda in "kao" bere. počasi se bo tudi kako črko naučila, ampak hočem, da je to spontano, skozi igro in je tudi pod razno ne mislim popravljati in učiti v OŠ smislu. zna pa vse pesmice, ki ji jih beremo, na pamet. pa se je tudi povsem spontano naučila.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Leto in pol star otrok in učenje črk
31.5.2007 9:18:50   
Pi-kica 1
Naš Samo se jih je tudi naučil, prej ko je znal govoriti. pač posledica tega, da je bil veliko v bolnici in smo posledično prebrali ogromno knjigic. Med njimi je bila tudi ena z abecedo v obliki slik in ta mu je bila najljubša. Nekaj časa so mu bile zanimive tudi male tiskane, teh pozna približno polovico. Tudi šteti zna do deset in pozna številke. KOt so ti že predhodnice napisale, nič ni prehitro, dokler je to igra.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?