|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
29.7.2007 11:49:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
29.7.2007 12:13:02   
Anonimen
Jaz imam že 11 let Đonsonove (user posted image ) 14 dnevne.Sem zelo zadovoljna z njimi,tako da jih sploh ne upam zamenjati.
ja čist možno je da so malo debelejše in te režejo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
29.7.2007 12:17:18   
dory
jst mam ze fuuuul dolg johnsonove 14 dnevne in jih ne menjam...pa se vem kako je,ce dober vids ali tolk de vids :)

prej sem mela zeisove in so me skoooz rezale....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
29.7.2007 12:53:37   
Strawberrie Cherrie
FreshLook.  Mesečne.


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
29.7.2007 14:15:58   
Nyah*
Jest mam tut ze 10 let  Johnsons, najprej sem imela 14 dnevne (Acuvue), sedaj ze nakaj let pa mam mesecne (Surevue), pa ne menjam, za nobeno ceno.

Lahko, da so debelejse, Nalin, ker tele Johnsons so res ultra mehke in tanke se mi zdi, pa mogoce bo trajalo nekaj casa, da se navadis, ce se sploh bos.user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
29.7.2007 15:07:22   
Slončica
Kaj pa če bi probala Ciba Vision Night and day,so mesečne,in jih ne rabiš vn devat,lahko spiš z njimi.Jst jih mam po cel teden not,sploh ne vem da jih mam,pol pa jih dam vn tok da jih sčistim pa nazaj not.Res da je cena nekolk višja sam so vredne.Nosim jih pa že od svojga 15 leta..ja skor 11 let,šit staram seuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
29.7.2007 15:36:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
29.7.2007 15:49:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
29.7.2007 20:32:17   
lojzika
Jst sem tudi imela te od ciba vision sedaj pa imam neke O2optix. Oboje mesečne, so se mi pa kar naprej trgale po 7-14 dneh. Nato pa mi je okulist priporočil te pa so fajn.

Vmes sem pa 1x probala ene Zeiss. So bile menda debelejše ampak ribale so me ko user posted image  tako da če te ribajo potem boje da zamenjaš.

Te O2 optix so tudi po 3 pakirane. One Ciba vision pa po 6 in osebno meni tudi paše ker imam različne dioptrije.

Včasih imajo v kakšni optiki akcijo da dobiš ob pregledu en paketek zastonj za en mesec. Kao za probo, če se naročiš na samoplačniški pregled. No ampak cena pregleda tudi kar nanese.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
29.7.2007 20:43:30   
Udb
Če do konca meseca naročiš na 080-leče, dobiš zastonj tekočino zraven. Jaz sem jih ravnokar naročila.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
30.7.2007 8:20:47   
žlička
Če do konca meseca naročiš na 080-leče, dobiš zastonj tekočino


jaz nisem nič dobila, pa sem naročila leče in se eno tekočino :(

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
30.7.2007 9:57:40   
Bonnie_RR
Js bi imela pa eno vpr. za tiste, ki imate leče. Ste jih na začetku dobile na probo, ali kar takoj za skoz?

Moj dragi ima namreč očala. Večkrat sva se že pogovarjala, da bi si nabavil leče, pa skoz jamra, da noče dati veliko denarja, potem mu pa lahko oči leče zavrnejo. Zato me zanima, kako to izgleda. Nakup leč namreč. Je res, kar pravi?

Hvala!


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
30.7.2007 10:00:20   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: bonnie_

Js bi imela pa eno vpr. za tiste, ki imate leče. Ste jih na začetku dobile na probo, ali kar takoj za skoz?

Moj dragi ima namreč očala. Večkrat sva se že pogovarjala, da bi si nabavil leče, pa skoz jamra, da noče dati veliko denarja, potem mu pa lahko oči leče zavrnejo. Zato me zanima, kako to izgleda. Nakup leč namreč. Je res, kar pravi?

Hvala!

Priporočen je pregled oči pred prehodom na leče - tudi zaradi razlik v dioptriji. Poleg tega ti zraven ponavadi naročijo testni par leč, ki jih sprobaš preden greš v nakup. Vsaj tako je bilo pri meni.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   leče dejte mi pomagat
30.7.2007 10:05:03   
Anonimen
evo tema kot naročeno zame. sama sem špeglarca že kr neki lasa, enkrat sem clo nabavla leče - pred poroko ampak jih sploh nisem mogla nosit. seveda sem se najprej 20 let matrala da sem jih nod dobila k so se tko zvijale k želatina :) pol sem mela že tko čist prešvicane roke pa razdražene pči. no pol so me še mal motile, pol sem bla še vsa panična kako bo z mejkupom, pol pa še kva če mi kej v uč pade in ali se žoklnem kej v oko, pa veter pa ne vem kva še vse me je motil. predvsem v glavi očitno :)

no zdej pa punce moje..dejte me mal potolažt in povejte mi kam nej grem v kranju po leče, pa pregled bom tut rabila pa kok ta zadeva stane. pa kere so najbolj take da ne motjo..zdej iz postvo vidim da najbolj hvalte đonsonove? kje pa to prodajajo?

hvala za vse nasvete user posted image

(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
30.7.2007 10:41:26   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: Udb

IZVIRNO SPOROČILO: bonnie_

Js bi imela pa eno vpr. za tiste, ki imate leče. Ste jih na začetku dobile na probo, ali kar takoj za skoz?

Moj dragi ima namreč očala. Večkrat sva se že pogovarjala, da bi si nabavil leče, pa skoz jamra, da noče dati veliko denarja, potem mu pa lahko oči leče zavrnejo. Zato me zanima, kako to izgleda. Nakup leč namreč. Je res, kar pravi?

Hvala!

Priporočen je pregled oči pred prehodom na leče - tudi zaradi razlik v dioptriji. Poleg tega ti zraven ponavadi naročijo testni par leč, ki jih sprobaš preden greš v nakup. Vsaj tako je bilo pri meni.


O, fajn! Hvala!user posted image

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
30.7.2007 12:09:36   
filipinka
Johnsonove leče so najkvalitetnejše! Tako, da se kar vrni! Trenutno so najudobnejše za nosit 14-dnevne Oasys! probaj, če še nisi! Pri nas dobiš probni par zastonj! Piši na ZS in ti jih pošljem!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
30.7.2007 12:11:51   
filipinka
Vidim, da sprašujete še o pregledih! Definitivno je najprej treba opraviti pregled in  pri nas se pokaže vstavljanje in rokovanje z lečami, potem se hodi še na uvajanje-če ne gre! Pri nas vsak dobi probni par lečk zastonj!

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
30.7.2007 12:13:30   
filipinka
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

Kaj pa če bi probala Ciba Vision Night and day,so mesečne,in jih ne rabiš vn devat,lahko spiš z njimi.Jst jih mam po cel teden not,sploh ne vem da jih mam,pol pa jih dam vn tok da jih sčistim pa nazaj not.Res da je cena nekolk višja sam so vredne.Nosim jih pa že od svojga 15 leta..ja skor 11 let,šit staram seuser posted image

Z nobenimi lečami ni dobro sapt, čeravno gor piše -night-! Posledice se lahko pokažejo čez kar nekaj let!

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
30.7.2007 12:42:11   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: filipinka

IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

Kaj pa če bi probala Ciba Vision Night and day,so mesečne,in jih ne rabiš vn devat,lahko spiš z njimi.Jst jih mam po cel teden not,sploh ne vem da jih mam,pol pa jih dam vn tok da jih sčistim pa nazaj not.Res da je cena nekolk višja sam so vredne.Nosim jih pa že od svojga 15 leta..ja skor 11 let,šit staram seuser posted image

Z nobenimi lečami ni dobro sapt, čeravno gor piše -night-! Posledice se lahko pokažejo čez kar nekaj let!


to glede posledic se že nekaj let sprašujem. Pa še zdaj nevem odgovora. Imam leče Johnsons-mesečne, ki jih ne prenesem najbolje, vmes sem probala Zeiss in je bilo še slabše. Na pregledih je pa vse ok.

Zdaj pa bistvo, v najstniških letih sem imela Ciba Vision - letne leče, s katerimi sem bila res zadovoljna. Samo sem jih pa takrat večkrat tudi čez noč not pustila, sej veste nori najstniški časi, štoparski vikendi v Portorožu, in sem tudi z njimi spala ...

Zdaj pa nevem, zadnje čase imam skoraj vsak dan očala, ker me leče motijo. Bom pa v naslednje po dolgem času spet kupila Ciba Vision in upam, da bo potem kaj bolje.

LARA: jaz jih jemljem v tisti optiki, ki je v Globusu (2. nadstropje), imajo zdaj tudi preglede za leče.

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
30.7.2007 12:53:44   
tintin
Lara: optika Optimist
Jaz nosim Johnson Acuvue2 (14 dnevne) - edine, ki jih prenesem, ker imam ful občutljive oči...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
1.8.2007 11:43:04   
Slončica
IZVIRNO SPOROČILO: filipinka

IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

Kaj pa če bi probala Ciba Vision Night and day,so mesečne,in jih ne rabiš vn devat,lahko spiš z njimi.Jst jih mam po cel teden not,sploh ne vem da jih mam,pol pa jih dam vn tok da jih sčistim pa nazaj not.Res da je cena nekolk višja sam so vredne.Nosim jih pa že od svojga 15 leta..ja skor 11 let,šit staram seuser posted image

Z nobenimi lečami ni dobro sapt, čeravno gor piše -night-! Posledice se lahko pokažejo čez kar nekaj let!

Predvidevam da delaš v tej stroki,po odgovoru sodeč.Night and day so zelo kakokovstne leče ki imajo na leči miljone por,ki prepuščajo kisik tako da je oko non stop "na zraku",za nošnjo pa so zelo udobne ker jih sploh ne čutim.Res pa je,da se posledice vidijo čez par let kot so odstopanje roženice in spremenjena oblika roženice,ker se lahko oko upre leči.Zaenkrat nimam nobenih problemov,ko bojo pa šuški grem pa na lasersko operacijo.
Pregled je dobro opraviti pri kakem dobrem okulistu in tm te tud testirajo.če si primeren "kandidat"za leče.Mene osebno očala zelo ovirajo in ne zdržim brez leč.Ko sem bila noseča jih nisem mogla nositi zarad pritiska in sem bla prov nesrečna..

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
1.8.2007 12:29:44   
Slončica
Voda iz pipe uničuje leče Dusseldorf | 1.8.2007 | STA / .N.B.



Uporabniki kontaktnih leč morajo zagotoviti, da te ne pridejo v stik z vodo iz pipe in se tako zaščititi pred vnetjem.
user posted image
user posted image
user posted image















user posted image
Amebe v vodi iz pipe se pritrdijo na leče in tako vnamejo roženico. Voda iz pipe namreč pogosto vsebuje mikroorganizme, ki povzročajo vnetje oči, pravi nemški strokovnjak iz Društva očesnih optikov (ZVA). Amebe se pritrdijo na leče in tako vnamejo roženico. Uporabniki kontaktnih leč morajo zato biti še posebej paziti na higieno in pravilno čiščenje svojih leč.Strokovnjaki tako priporočajo, da si morajo pred uporabo leč vedno z milom umiti roke in jih popolnoma osušiti. ZVA tudi priporoča, naj uporabniki med obiskom savne ali bazena nosijo dnevne kontaktne leče ter se tako izognejo vnetju oči.


za lahkotno branje

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
1.8.2007 17:58:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: leče dejte mi pomagat
1.8.2007 18:07:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA
no zdej pa punce moje..dejte me mal potolažt in povejte mi kam nej grem v kranju po leče, pa pregled bom tut rabila pa kok ta zadeva stane.


Zdaj ne vem točno, kako se optiki reče, ampak je v treh joškah nekje in je pregled na zdravstveno kartico zastonj, tudi če potem leč ali očal ne kupiš tam. Sicer tam nisem bila sama, ampak je bil prek kratkim moj sodelavec. Ne vem pa, kako je s tem drugje.
Kar pa se leč tiče, imam jaz že 25 let različne leče, pojma nimam, katere imam trenutno. Pač ene preko interneta naročene. Sem trpežno bitje.

Filipinka, za katero optiko gre? Saj tu lahko poveš, to ni reklama, ker se o tej temi pogovarjamo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Leče: jonsons vs. clarus
1.8.2007 18:09:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

Pregled je dobro opraviti pri kakem dobrem okulistu in tm te tud testirajo.če si primeren "kandidat"za leče.


Jaz sem sicer bila na pregledu, samo mi je merila samo dioptrijo, če bi vedela, da bo tako, bi ji takoj povedala kakšno dioptrijo imam, pa bi samo leče nabavla. Na koncu mi je pa za eno oko še napačno izmerila, tako da sem potem drugič tudi za drugo oko kupila leče z dioptrijo ki jo imam na očalih in je sedaj vse ok.



Nalin, kaj pa krivuljo, ti je izmerila? V glavnem še en podatek poleg diotrije mora biti. Če se prav spomnim. Če ne celo dva ... Ja, zdaj sem šla gledat recept in sta res še dva podatka poleg diotrije. Krivulja pa najbrž še velikost.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 1.8.2007 18:12:14 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?