|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
30.4.2009 10:22:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 10:33:31   
donat
Dobremu prijateljuuser posted image

pa zdaj ko so birme dajejo ljudje okrog 50eur plus kakšen šopek pa parfum ali uhane ( zlate; Swarovski,..), po moje za poroko okrog 100eura, nekje tuuser posted image


lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 10:35:29   
donat

nisem do konca prebrala
ops, poročna priča si!!!! potem pa okrog 400 eura ali več


lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 10:35:46   
gita10
ne vem če bo dovolj 100 eur. Pri nas priča plača fotografa, pa šampanjec na matičnem, pa v kuvertu ne moreš kot priča dati 100 eur, ker 100 eurov že svatje prinesejo. Vsaj 200 ali pa kakšno darilo v tej vrednosti.

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 10:44:08   
mala maja
matr ste vis skromni. pri nas so sedaj za birmo padala darila od 500 do 1000€ S tem da je vsaj 500€ denarja pa še kakšna zlata zapestnica. Ravno azdnjič je kolegica jamrala ko je šla v dveh letih že 3-jič za botro.

Drgač pa pri nas je navada da plača priča koslilo, pa časti kakšno pijačo. Posbej darila ne da. no vsaj pri nama je bilo tako.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 10:46:40   
Maleal
500eur

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 10:57:32   
donat
500 eur, pa jaz plačo dobimi z potnimi stroški in malico točno 502 eura, kredita pa tudi ne morem dobiti, pa še mi vsaka tri mesca podaljšujejo pogodbouser posted image user posted image , jesti in plačati položnice pa moram.

lp

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 11:23:40   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

matr ste vis skromni. pri nas so sedaj za birmo padala darila od 500 do 1000€ S tem da je vsaj 500€ denarja pa še kakšna zlata zapestnica. Ravno azdnjič je kolegica jamrala ko je šla v dveh letih že 3-jič za botro.

Drgač pa pri nas je navada da plača priča koslilo, pa časti kakšno pijačo. Posbej darila ne da. no vsaj pri nama je bilo tako.


Čisto preseravanje. ****ti ljudje kje vam je pamet.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 11:30:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

matr ste vis skromni. pri nas so sedaj za birmo padala darila od 500 do 1000€ S tem da je vsaj 500€ denarja pa še kakšna zlata zapestnica. Ravno azdnjič je kolegica jamrala ko je šla v dveh letih že 3-jič za botro.

Drgač pa pri nas je navada da plača priča koslilo, pa časti kakšno pijačo. Posbej darila ne da. no vsaj pri nama je bilo tako.


Čisto preseravanje. ****ti ljudje kje vam je pamet.


Tudi moje mnenje. Midva od svojih prič sploh nič nočeva, ker nama ni do tega, da bi se oni skeširal zaradi naju. Ma ne rabim nič, mater. A se poročam zato, da dobim darila?user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 12:57:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

matr ste vis skromni. pri nas so sedaj za birmo padala darila od 500 do 1000€ S tem da je vsaj 500€ denarja pa še kakšna zlata zapestnica. Ravno azdnjič je kolegica jamrala ko je šla v dveh letih že 3-jič za botro.

Drgač pa pri nas je navada da plača priča koslilo, pa časti kakšno pijačo. Posbej darila ne da. no vsaj pri nama je bilo tako.


Čisto preseravanje. ****ti ljudje kje vam je pamet.


Prav res.Bom junija prica svoji sestri,pa vem,da ne pricakuje taksnega zneska.Haloo,500-1000eu.
Sem se porocila pred stirimi leti,dobila prstane,v denarju skupaj 700eu-od treh povabljencev,drugo,neka darila-posoda,bistek,posteljnina...samo poroko sva financirala sama.
Da bi pa midva pricakovala denar od posameznikov v toliksne znesku...bi naju kapuser posted image .

< Sporočilo je popravil kleopatra28 -- 30.4.2009 13:06:11 >

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 13:00:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

ne vem če bo dovolj 100 eur. Pri nas priča plača fotografa, pa šampanjec na matičnem, pa v kuvertu ne moreš kot priča dati 100 eur, ker 100 eurov že svatje prinesejo. Vsaj 200 ali pa kakšno darilo v tej vrednosti.


Kako ne mores dati v kuverto 100eu+fotograf+pijaca...lepo te prosim.Kam sploh to pase,se folk poroca zaradi denarja ali iz ljubezni....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
30.4.2009 13:01:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 13:16:28   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

ne vem če bo dovolj 100 eur. Pri nas priča plača fotografa, pa šampanjec na matičnem, pa v kuvertu ne moreš kot priča dati 100 eur, ker 100 eurov že svatje prinesejo. Vsaj 200 ali pa kakšno darilo v tej vrednosti.


Kako ne mores dati v kuverto 100eu+fotograf+pijaca...lepo te prosim.Kam sploh to pase,se folk poroca zaradi denarja ali iz ljubezni....user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image  Se isto sprašujem.


Ne nisem mislila vse to - ampak nekaj od tega ali pa v kuverta. Pri naju sta si priče fotografa razdelila, šampanjec naj bi  moževa pričeva, muziko moja priča (brat). 
Najbolje, da se dogovorite z drugo pričo.
jaz sem bila že 3x poročna priča in vem, da je to zelo velik strošek, zato nisem hotela nobeno od prijateljic za pričo ampak brata, ki pa vem, da bi neglede na to ali je priča ali ne enak znesek zapravil na moji poroki- kot bom jaz nekega dne na njegovi. (če jo bom kdaj dočakala)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 13:16:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

ne vem če bo dovolj 100 eur. Pri nas priča plača fotografa, pa šampanjec na matičnem, pa v kuvertu ne moreš kot priča dati 100 eur, ker 100 eurov že svatje prinesejo. Vsaj 200 ali pa kakšno darilo v tej vrednosti.


Kako ne mores dati v kuverto 100eu+fotograf+pijaca...lepo te prosim.Kam sploh to pase,se folk poroca zaradi denarja ali iz ljubezni....user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image  Se isto sprašujem.


Mogoce iz ljubezni do denarjauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 13:25:58   
cukr07
Daj pač toliko kolikor se ti zdi in kolikor si zmožna da daš.

Meni gre tudi že na živce to preseravanje kdo da več. Če sam pomislim, ko sva se midva pred dvemi leti poročila, je tašča celo paniko zganjala pa spraševala koliko nama je kdo dal, da bi potem ona pač dala več, da bi bila kao boljša (najbolj jo je zanimalo koliko sta nama moja starša dala). Ravno iz tega razloga sva se odločila, da nisva nikomur razlagala koliko sva od koga dobila.

Če ti pa kaj pomaga sva od vsake priče (najinih bratov) dobila po 400€. Res, da smo v zelo, zelo dobrih odnosih, vendar se nama je zdelo to čist preveč. To sva jima tudi povedala, vendar sta vztrajala da morava pač vzeti, ker je pač taka njuna odločitev. Pa še ful sta nama pomagala pri organizaciji poroke.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 13:31:13   
blaža
pri nas je navada, da plačata poročni priči prstana. vsak enega v bistvu, ker plačata oba prstana, obe priči.

In ko sta najini priči vstrajali, mi je blo kar malo nerodno si nevem za kakšne prstane zmišljevat in sem probala bit skromna. no pa itak mi sama vrednost prstana ne pomeni veliko. bolj mi pomeni kot nek simbol, spomin, na samo poroko in še vse kar drugega, pa ni trba da je z velikim dijamantom.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 13:32:36   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

matr ste vis skromni. pri nas so sedaj za birmo padala darila od 500 do 1000€ S tem da je vsaj 500€ denarja pa še kakšna zlata zapestnica. Ravno azdnjič je kolegica jamrala ko je šla v dveh letih že 3-jič za botro.

Drgač pa pri nas je navada da plača priča koslilo, pa časti kakšno pijačo. Posbej darila ne da. no vsaj pri nama je bilo tako.



U skromnost, je pa lepa čednost.user posted image

pol smo pa res narobe nardili, ker ne bomo krstili otrok.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 13:35:06   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

... dobremu prijatelju?


če te nekod izbere za pričo mu darilo ne bi smelo bit pomembno, po svojih financah, pretiravala pa zihr ne bi, jaz sem bratu dala za rinke (normalne si je zbral, ne neke unikate drage ko satan).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 13:55:55   
eva1
kot prvo..čist odvisno, od zmožnosti priče...mi smo dali 500€!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 14:07:11   
Anonimen
Pravoslavna poroka za primer brez denarja ne gre.Ne vem zakaj ste ene tak proti temu.user posted image Dandanes imajo tamladi že vse, zato se večinoma pri nas daje kar denar. V kuverto, lepa misel in to je to.Midva sva dala za poroko skor 2000€, če vključim še odkup neveste, pa ostale ceremonije. V kuverto je šlo pa 500€ na koncu po večerji.

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 14:12:53   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Pravoslavna poroka za primer brez denarja ne gre.Ne vem zakaj ste ene tak proti temu.user posted image Dandanes imajo tamladi že vse, zato se večinoma pri nas daje kar denar. V kuverto, lepa misel in to je to.Midva sva dala za poroko skor 2000€, če vključim še odkup neveste, pa ostale ceremonije. V kuverto je šlo pa 500€ na koncu po večerji.


Ma sej ne, da je kdo proti temu, da se da denar. Ma kaj nisi pomislila, da mogoče nekdo komaj preživi iz meseca v mesec? kaj se kredit najame, da se lahko gre na poroko?

Midva z možem sva se poročila pred sedmimi leti in sva tudi prosila za denar, ker sva že prej živela skupaj in si res nisva želela pet servisov krožnikov,...Pa so ble cifre tam okoli 20.000sitpa do 30.000sit, tudi 10.000sit. No 10.000sit ni pokrilo niti stroške od kosila, kaj pele, da nama je kej ostalo. No ma midva se nisva poročila zato, da si bova dnar s tem nagrebla. za najino poročno potovanje, sva morla plačat še na obroke, ker, če ne ne bi šla, od denarja ki sva ga dobila za poroko sva si pa takrat kupila kamero( 95.000sit)

Ne, da je kdo proti, ma ok, če lahko pač daš, če pa nimaš,.. Pa tudi v stisko spravljaš svoje prijatelje, če kao pričakuješ ne vem kolko denarja, če se to pričakuje od njega.user posted image



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 14:20:01   
Anonimen
Mislim, da je največji problem pri denarju dandanes zato, ker se je vse tako zaokrožilo. Včasih si dal 20 tisoč sit za darilo in je bilo olala denarja. Danes pa dat v kuverto 50€ je pa malo sramotno. Vsaj kolkr čijem naokoli, ko gredo kot povabljenci.Čeprav denar je denar.Itak, da so težki časi, sam ljudi je pač sram dat 12 tisoč (50€) za darilo.

In ja, žal nekateri vzamejo kredit, da gredo lahko kot gostje na poroko.user posted image user posted image Jaz v tem primeru raje ne grem, itak.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 14:21:39   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Mislim, da je največji problem pri denarju dandanes zato, ker se je vse tako zaokrožilo. Včasih si dal 20 tisoč sit za darilo in je bilo olala denarja. Danes pa dat v kuverto 50€ je pa malo sramotno. Vsaj kolkr čijem naokoli, ko gredo kot povabljenci.Čeprav denar je denar.Itak, da so težki časi, sam ljudi je pač sram dat 12 tisoč (50€) za darilo.

In ja, žal nekateri vzamejo kredit, da gredo lahko kot gostje na poroko.user posted image user posted image Jaz v tem primeru raje ne grem, itak.



Se strinjam s tabo. Če nimam sem raje doma.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 14:24:08   
blaža
Drugače pa jaz vedno gledam tako, da je vrednost, ki jo namenim nekje taka, da se pokrije kosilo, na katerega sem bila povabljena, pa da še kej ostane, da si sama mladoporočenca kej kupita.

Npr. če je kosilo na osebo ene 50e, pa greva midva z možem, je to 100e, pol pa še od 50-100e kot darilo. Tako se mizdi da je minimalen znesek nekje 150-200e. Če nimam, res raje ne grem. Govorim če nisi priča.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 14:27:18   
Spiria
Lani sem bila v vlogi priče in sem mladoporočencema plačala res uživantski vikend paket.
Všeč mi je bilo, ker se od prič ni pričakovalo, da plača kaj na poroki - prstana, fotografa ali kako večerjo, pijačo itd, ampak sta želela za vse to poskrbeti sama, po svojih željah. Tako da kar sem dala, je bilo res moje darilo po moji izbiri...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?