|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
8.9.2009 20:37:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 20:42:03   
ledenaa
Očitno je pač v genih user posted image
Se ne sekiraj,dokler teža ne vpliva na zdravje/ razvoj se nimate kaj sekirat


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 20:42:08   
jakaracman
Kaj pa pije?Zakaj ko neha jesti, četudi po 3 žlicah mu daješ še?Zakaj mu zvečer v mleko daješ še grisolino?Kako kuhaš, daješ moko v hrano?
Samo nekaj vprašanjuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
8.9.2009 20:46:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 20:55:17   
K_a_t_i
Verjetno je pol litra mleka ter 2dl jogurta dnevno bolj kalorično kot če bi pojedel košček kruha in deci mleka za zajtrk/večerjo, mali kos mesa z zelenjavo in krompirjem za kosilo ter sadje za malico. Res je pa zelo odvisno tudi kaj pije vmes. Gosti sok recimo velja že za cel obrok.
A bolj pestre prehrane mu pa ne spravite dol? user posted image
Pa naj se veliko giba (kok časa nazaj je pa sploh shodil? Ko enkrat začnejo tekat naokrog, tudi več pokuri). Saj kaj drugega pa že težko naredite!

Za našega so tudi govorili, da je debel pa se mu pri 2,5l nikjer ne pozna.

BTW - če je tale fantek v profilu tvoj, se meni sploh ne zdi debel!


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 20:57:11   
K_a_t_i
še na olju ne kuham, ampak samo v vodi

No, zdej mi je jasno zakaj ne je nič drugega! user posted image Pa ne zameri mi. Samo za 14m fantka nič od naštetega ni "greh" - vse pa seveda v mejah normale /maščobe, začimbe,.../.



< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 8.9.2009 20:58:18 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 21:01:34   
mateyka
saj res, kaj pa pije? naša je nekaj podobnega kot vaš, pa je en tak mali štepsl user posted image

samo ne mara sokov in pije samo vodo. pa mleka spije samo 2deci zjutraj in 2 zvečer, namesto grisolina v mleku pa dobi žitne kosmiče brez sladkorja (od milupe une modre).kosila pa jaz tudi kuham juhe zanjo, ker nič preveč ne mara drugega, samo pazim, da ni skoraj nič mastno (kako zrno graha masla na njeno porcijo), ker ne mara drugače jest.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
8.9.2009 21:02:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
8.9.2009 21:04:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 21:07:05   
mateyka
umpalumpa, naša je ista. samo naša tudi poje toliko mleka pa ni bucka - poglej link na fotke v podpisu. meni se szdi da ni mleko. pač faza. a tvoj že hodi? to je kar velik kalorijski zalogaj..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 21:08:19   
vanilla
No, jaz pa imam en drug predlog, če je res toliko predebel, da se opazi in da res čisto nič drugega konkretnega ne poje in se vseeno redi... Kaj če je težava s ščitnico??

Od moževega bratranca sinček se je tudi zelo redil, samo on je resnično že na oko zelo debel in je zaradi tega tudi nazadoval v razvoju, kar pri tebi ni težava. So mu pa šele po dveh letih "pametni" dohtarji ugotovili vzrok v delovanju ščitnice, čeprav sem jaz to sumila že od začetka.

No, to je samo moje mnenje... obstaja tudi ta možnost, ker težav s ščitnico ima danes zelo veliko ljudi. Eni se redijo, drugi hujšajo... ne vem...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 21:11:18   
mateyka
ma ja, ko shodijo ful porabijo, ker plezajo in tečejo, kar prej niso. gre ful več. po moje počakaj da shodi potem pa boš videla. mene je pa skoz skrbel, ker so tukaj vsi govorilikako malo tehta (našvedskem so babice vedno rekle super, tukaj je pa na dnu lestvice, kot en podhranjenček - samo vem da ni, ker je živahna in ji nič ne manjka).če je vse ostalo normalno in se veliko giba, počakaj da shodi imo.
in kar furaj te juhice, so čisto zdrave user posted image jaz kar za vse to juho zdaj skuham, so tako osvežilne, da prav pašejo in moj mož zdaj hujša, tako da.. why not? user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 21:30:02   
kaya2007
mogoče bi res morali preveriti kako je s ščitnico, če ne zdaj, pa potem ko shodi in če ne bo nič bolje...saj zdaj še ni panike, ampak čez par let boste pa res morali kaj ukrenit, da ne bo imel vse življenje težav s preveliko težo user posted image

pa nekako dvomim, da je krivo mleko...naša spije vsak dan kakšen kakav ali dva (od milupe, mislim da je 2dcl v tetrapaku), ne dolgo nazaj je spila tudi še kakšno flašo AMja (čeprav 210ml res nikoli), pa pri 28mes še nima 10kg. smo očitno v drugi skrajnosti.
mogoče bi poskusili omejiti kruh ali pa ga zamenjali s polnozrnatim/rženim?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 21:34:00   
ledenaa
Ah no no,to je larifari da ko otrok shodi da gre vse dol

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 21:34:27   
K_a_t_i
Aaahhhhhhh, zdej šele vidim, da sploh še ne hodi user posted image . Daj času čas! Pri nas so šla obdobja rasti vedno - najprej v širino in nato čez noč v višino. Pol pa odvisno kdaj ga je kdo vidu - al je bil "kr debeluškan" user posted image , al pa začudenje "kok je pa shujšal",....

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 21:37:46   
Anonimen
Men je tud ena kolegica zadnjič rekla - OOOO kako je shujšal user posted image , je nabrž shodil, ne?
Je, ja, sam tud prej je bil samo proti njenemu obilnejši.

umpa -če bo vse posreči, pridemo na celjski sejem v soboto, pa se lahko vidimo user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 21:38:21   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ah no no,to je larifari da ko otrok shodi da gre vse dol

Najbrž res če ma od te hoje samo to "da zna hodit". Lahko je pa to ZELO konkretna sprememba - ni več sprehodov v vozičku, otrok dejansko HODI (ne samo od kavča do mize), začne teči, "teče" na poganjalcu,... Naš je /poleg vrtca/ vsaj 3 ure na dan v aktivnem gibanju - verjetno bolj težko reči, da od tega ni odvisna njegova "postava".


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 22:01:21   
mateyka
ma ja, ko tečejo in hodijo - ni primerjave od prej pri porabi kalorij, imo. je razlika. mogoče bo več pojedel? se kar dosti stvari spremeni. naša je mela nočne hoje - je vstajala v spanju in se zabijala v ograjo, pol pa jok user posted image po moje sanjala kako se trudi hodit in tečt in svašta se ji je dogajal v glavi, ful akcija in potem je podoživljala user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 22:06:17   
Anonimen
Debelost tezko komentiram, ker ne vem, kako fantek zgleda, bi pa rekla dva stvari.

Ko pogledam slike bejbe pri enem letu, se mi tudi zdi, da je bila pravi buhteljcek user posted image , takrat se mi je zdela pa cisto normalen, zdrav dojen otrok. Tko da ti pogledi nekoga od zunaj so lahko zelo subjektivni. Lahko je res debel, lahko je pa samo buhteljcek kot so pri tej starosti zdravi otroci.

Pri prehrani se mi zdi, da pretiravas, ker otrok naj je hrano, ki je dobra, diseca, polna, kar pomeni tudi kaksno kapljico olja. Prav je, da celotna prehrana ne temelji na "pohanih piškah", ampak v drugo smer pretiravati spet ni zdravo, ker potem je tako kot pri kaksnih puncah, ki so stalno na dieti; v bistvu nic ne jedo pa so se vedno debele. Poskusaj "okusiti" vase jedilnike....kuhana zelenjava z malcek olja ali drobtnic je ziher boljsa kot mleko na mleko od obroka do obroka.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 22:14:15   
Anonimen
eh, 14 mesecev, ne ga srat pa debel...sploh pa če še ne hodi, to se komot porihta....pol, k bo star 5 al pa 6 let, pa če bo še kr debel, ajd, pol je pa fajn se mal zamislit kaj in kje gre narobe. folk pa pač more komentirat, pa če prov nobenga nič ne briga...mamice pa valjda zaskrbljene, sploh ob tem blazotnem trendu popolnosti, otrok pa debel, groza, a ne...

pa še neki - ne se maščob izogibat, otrok v razvoju nujno rabi maščobe. pa iak zdej k smo vsi ultra osveščeni, pa nič maščob, pa p vse pusto in ligh, ma jst ne verjamem da je sploh v tem času še kdo debel zarad maščob. folk je debel zarad oh in cukra. kruh, testenine, riž itd. pa cukr vsepovsod, ma si ene kosmiče narediš za zajtrk, pa misliš kolk za zdravje skrbiš in zdravo ješ, pa sam cukruser posted image

sej vem da pr teb to še ni aktualno, sam za  kasnej, ne se maščob bat in jih otroku odrekat, da ne bo debel. k od žličke olja v juhci al pa margarine na kruhu zjutri za zajtrk in polnomastnega jogurta še noben ni bil debel.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 22:22:34   
mateyka
ne se maščob bat in jih otroku odrekat, da ne bo debel. k od žličke olja v juhci al pa margarine na kruhu zjutri za zajtrk in polnomastnega jogurta še noben ni bil debel.


jaz dajem od začetka tamali vse polnomastno in maslo in olje in vse tako da bo "dobro za rast" pa je taka zbirčnica. mlečni izdelki še, samo kosila so pa - khm, tako bolj na izi z maščobo. ne mara preveč polnih okusov zaenkrat. pizza in karkoli pečeno je krneki zanjo. pač. saj bo drugače čez nekaj let user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 22:24:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne se maščob bat in jih otroku odrekat, da ne bo debel. k od žličke olja v juhci al pa margarine na kruhu zjutri za zajtrk in polnomastnega jogurta še noben ni bil debel.


jaz dajem od začetka tamali vse polnomastno in maslo in olje in vse tako da bo "dobro za rast" pa je taka zbirčnica. mlečni izdelki še, samo kosila so pa - khm, tako bolj na izi z maščobo. ne mara preveč polnih okusov zaenkrat. pizza in karkoli pečeno je krneki zanjo. pač. saj bo drugače čez nekaj let user posted image


ma sej ne mislim da je treba zdej otroka šopat z maščobouser posted image sam pač, eni rews mislijo, da je to sovražnik št.1 in pol vse kuhajo in pečejo brez olja, otrokom dajejo dietne in kao light čokolade in bomboneuser posted image itd.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
8.9.2009 22:28:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
8.9.2009 22:29:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
8.9.2009 22:30:10   
Anonimen
a nam zaupaš kake mere? ker po moje ni tko hudo, no

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?