|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
24.4.2010 15:45:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
24.4.2010 16:34:47   
Gina
Kakor jaz to razumem, sta recimo flonidan in claritine na isti osnovi, aerius pa na zelo podobni (loratadin, dezloratadin) in najbolj verjetno so to primerljive tablete, zamenljive na nek način. Tako kot npr. zyrtec in letizen na drugi osnovi - cetirizin. Feksofendin in telfast recimo tudi.

Če te še kaj zanima:
http://www.ivz.si/knjiznica/arhiv/reg_zdravil/RZ_SEST.HTM

< Sporočilo je popravil Gina -- 24.4.2010 16:36:25 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
24.4.2010 17:09:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
24.4.2010 21:22:43   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

hej Gina! user posted image  ta del tud jz stekam, zanima me bolj podrobno - kaj in kako te zadevce inhibirajo receptorje za histamin...


U matr, ti si pa res zahtevna. Jaz probam in če deluje deluje, če pa ne, pa ne. A ni samo to važno, da prime, pa da nimaš stranskih učinkov?

Kako pa zyrtec inhibira receptorje za histamin? Itak vse te tablete načeloma (ker ene tablete name delujejo, druge pa čisto nič) zavirajo reakcijo histamina v telesu. Kako se pa res nisem spaševala. Zdaj me pa firbec matra?

In kako to recimo, da cetirizin name deluje, levocetirizin pa čisto nič?

< Sporočilo je popravil Gina -- 24.4.2010 21:29:28 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
24.4.2010 22:13:11   
Jančika_
Khm, o ostalem se mi ne sanja, zame je važno, kar je napisala Gina - da deluje in da nima stranskih učinkov. Meni so Zyrtec zamenjali z Aeriusom, pa sem imela take glavobole, da ni bilo za nikamor. Od Zyrteca sem pa "samo" utrujena.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
24.4.2010 22:58:22   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Khm, o ostalem se mi ne sanja, zame je važno, kar je napisala Gina - da deluje in da nima stranskih učinkov. Meni so Zyrtec zamenjali z Aeriusom, pa sem imela take glavobole, da ni bilo za nikamor. Od Zyrteca sem pa "samo" utrujena.



Jaz nisem nič utrujena od nobenih antihistaminikov, (v bistvu ravno obratno - od alergije sem tako utrujena, da živet ne morem, po tabletih pa končno živim)sem se pa po zyrtecu redila, pa ni mi prijel za oči. Sem zamenjala za telfast. Zadovoljna. NImam stranskih učinkov.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
25.4.2010 0:36:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
25.4.2010 11:05:29   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

koliko pa jih uporabljate? men je pulmologinja dala za 3 mesece Aeriusa, zdaj pa sm ene 10 dni brez in je katastrofa, spet tezko diham user posted image



Neprestano jih uporabljam, ker se ne morem izognit vsem rečem, na katere sem alergična.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
25.4.2010 15:17:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
25.4.2010 21:33:33   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

user posted image  uf, kaj pa ti tele zadevce na dolgi rok povzrocajo? user posted image  jetra, ledvice pa to?


Menda ni neke katastrofe. Pred leti so te zadevice povzročale težave s srcem menda, zdaj pa pravijo da ne več. Je pa tako, da nimam izbire. Je enostavno nimam. Ali dolgoročno oslepim in si pljuča trajno okvarim, ter sem vsak teden na urgenci, ali pa jem tablete in sem relativno več ali manj ok. Simpl. Nehala sem se žret zaradi tega. Bi bilo trapasto. user posted image za tablete.  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
26.4.2010 16:52:36   
Felicita
evo, če kej pomaga: http://en.wikipedia.org/wiki/Desloratadine#Desloratadine_vs._loratadine

sicer sm tut jest na aeriusu, sicer bolj po potrebi pa še vseen... menda res ni hudih dolgoročnih posledic oz. so v mojem primeru lahko akutne mnogo mnogo hujše kot morebitne dolgoročne.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
26.4.2010 21:38:27   
Jančika_
Predlani sem bila kar celo sezono na Zyrtecu (cvetni prah). Lani, med nosečnostjo, pa čudežno nisem imela popolnoma nobenih težav, nisem mogla verjet, da je možno, čeprav sem brala na forumih, da so ženske pisale, da se jim je med nosečnostjo stanje izboljšalo. Zdaj dojim in tudi ne jemljem nič, pa niti ni sile, ni hudega. Upam, da je sprememba trajna, ne znam si pa razlagati, zakaj je do tega prišlo.user posted image

Gina, jaz sem od antihistaminikov tako svinjsko utrujena in zaspana, da me recimo ponoči nič, ampak res nič ne zbudi. Predlani se je moral mož navaditi ponoči vstajati, če sta ga mulca sračkala, ker jaz enostavno nisem nič slišala. Koma. On vedno spi tako trdno, da ne sliši otrok (ali pa se dela, kaj pa vemuser posted image ), ampak takrat sem pa zmagala.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
26.4.2010 21:44:48   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Predlani sem bila kar celo sezono na Zyrtecu (cvetni prah). Lani, med nosečnostjo, pa čudežno nisem imela popolnoma nobenih težav, nisem mogla verjet, da je možno, čeprav sem brala na forumih, da so ženske pisale, da se jim je med nosečnostjo stanje izboljšalo. Zdaj dojim in tudi ne jemljem nič, pa niti ni sile, ni hudega. Upam, da je sprememba trajna, ne znam si pa razlagati, zakaj je do tega prišlo.user posted image

Gina, jaz sem od antihistaminikov tako svinjsko utrujena in zaspana, da me recimo ponoči nič, ampak res nič ne zbudi. Predlani se je moral mož navaditi ponoči vstajati, če sta ga mulca sračkala, ker jaz enostavno nisem nič slišala. Koma. On vedno spi tako trdno, da ne sliši otrok (ali pa se dela, kaj pa vemuser posted image ), ampak takrat sem pa zmagala.



Jp, jaz med drugo nosečnostjo tudi nisem imela nobenih znakov. Vse minilo. POtem je prišlo nazaj, kot je minilo. Prvič sem dobila alergijo pa ravno s prvo nosečnostjo. Prej nikdar nič. Kaj češ, nosečnost zmeša hormone, zgleda da tudi imunski sistem - včasih na boljše, včasih na slabše.

To mora biti grozno, da te tako uspavajo. Eno mojo znanko tudi. Mene res ne in sem vesela da me ne. Me pa alergije same tako strašno zmatrajo, da nič ne morem (če ne jemljem antihistam.), telo se ves čas bori kot na fronti (enako kot bi imela ta hudo ta pravo gripo s 40 vročine, čisto enako se počutim), da se moram prisilit zjutraj vstat, karkoli naredit, živet.... A tebe alergije pa nič ne zmatrajo, ko jih imaš?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
26.4.2010 22:10:07   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

A tebe alergije pa nič ne zmatrajo, ko jih imaš?

Na splošno ne tako zelo; mislim, splošno počutje ni tako slabo, pridejo pa dnevi, ko ne morem normalno dihati, tisto je pa zoprno. Pri meni je glavni problem, da se mi zaradi non štop nabrekle sluznice vnamejo sinusi. Po operaciji je sicer veliko boljše, so mi pa kar povedali, da se mi bodo verjetno zaradi alergije polipi sčasoma spet pojavili. No ja, vsaj pretin se mi ne more zviti nazaj...user posted image . Resne težave z alergijo so se mi pojavile v drugi nosečnosti, prej sem imela samo oči rdeče in pekoče, pa občasno fleke po telesu. Takrat mi je pa potem udarilo na dihala.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
26.4.2010 22:18:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
27.4.2010 15:05:26   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Me pa alergije same tako strašno zmatrajo, da nič ne morem


enako. najbolje je, da okolica komentira, saj je samo alergija user posted image


Ja, pa ne le to. Še norčujejo se. V resnici nimajo niti najmanjšega pojma, kaj se v telesu pri ornk alergiji dogaja. Pa menijo, da je to psihično stanje, ne pa fizično. Edino če si alergičen npr. na tablete ali čebele razumejo. Tisto te ne bi izpostavljali piku ali uživanju kemije....vse ostalo se jim ne zdi enako, zdi se jim skoraj da ne tvoja kaprica, nekaj, kar si sam kriv, da imaš, ker že tako hočeš.

Pri ljudeh, ki imajo "malo alergije", se pravi ne trpijo prav ekstra med alergijo, samo malo jim teče iz nosu ali jih srbijo oči, njihov obrambni sistem dela malo prav, malo narobe. Odvisno od njihovega psihofizičnega stanja. Kadar so dobre volje, so "pametni" tudi njihovi obrambni mehanizmi, pa recimo pršice ne prepoznajo kot sovražnika in obratno. Pri ljudeh, ki imamo res hudo alergijo, le ta ni odvisna od našega počutja, ampak naše telo vedno, brez izjeme reagira na alergen s hudim napadom nanj. Vsako leto hujšim v bistvu. NIkdar nima naše telo dnevov, ko bi prah ali na karkoli smo pač alergični spoznalo za nekaj nič hudega. In se bori in bori... kot pri gripi. IN utrujen si enako mnogo. Vsaj jaz.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
27.4.2010 15:12:33   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

A tebe alergije pa nič ne zmatrajo, ko jih imaš?

user posted image . Resne težave z alergijo so se mi pojavile v drugi nosečnosti, prej sem imela samo oči rdeče in pekoče, pa občasno fleke po telesu. Takrat mi je pa potem udarilo na dihala.



NO, tole je tipična slika dolgoročnega alergijskega dogajanja. Telo ustvari nek ključek za napadalca. Potem naredi veliko ključkov, da napdalca lažje uniči. Več ko imaš stikov z napadalcem, hujši obrambni sistem vzpostavi. Najprej človeka alergija ne moti skoraj nič. Potem mu gre malo na živce, potem šele se začnejo malo bolj resni znaki. Vsako leto več in več. Ker je obrambni sistem vedno bolj učinkovit. Ker napada napačno reč, je ne more uničit. Obramba ni premalo močna, trapasta je. Napada reči, ki jih načeloma ni treba napadat. Ali pač...ker se sprašujem, če ni morda svet vseeno malo bolj strupen, kot je bil nekoč in naša telesa to zaznavajo na neki ravni. Tudi rastline s pelodom izločajo zaradi onesnaženega okolja vedno več ne vem več česa, sem zadnjič brala v enem časopisu - menda agresivnega in ne prav zdravega. Pa če prav premislimo, tudi v najpogostejših alergijah - recimo na klor, plesni...telo reagira v bistvu na strupe, ne kr neki brez veze.
Skratka, če alergije ne ustaviš v zgodnji fazi, se pojavijo sekundarni znaki, ki so vedno hujši. In potem jo vedno težje ustavljaš, ker samo tableti več ne primejo. Celo v anafilakso lahko padeš. Vsakič lažje. Če bi jaz to vedela pred 15. leti, bi ravnala drugače kot sem.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
27.4.2010 17:29:13   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

mi katera zna povedati, kaka je razlikaa med obema antihistaminikoma?


Prvi vsebuje učinkovino loratadin, drugi pa desloratadin.

Desloratadin je aktivni metabolit loratadina.
Laično rečeno se loratadin v jetrih presnovi v desloratain, ki deluje antihistaminično.
Po nekaterih študijah naj bi uživanje slednjega imela manj stranskih učinkov - predvsem zaspnosti.


Če je pa dejansko kaj na tem, je najbolje, da preveriš sama.
Name tudi loratadin, torej stari dobri Flonidan, namreč ne deluje uspavalno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
27.4.2010 17:36:39   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Če je pa dejansko kaj na tem, je najbolje, da preveriš sama.
Name tudi loratadin, torej stari dobri Flonidan, namreč ne deluje uspavalno.



pomoje dost odvisno od posameznika... jest s flonidanom in letizenom nisem mela problemov, ampak tut nobene koristi od njiju (sta 'prešvoh'). po claritinu sem bla obupno zaspana, so me 1x skor na urgenco vlekli k sm bla tok apatična (s tem da imata flonidan in claritine enako učinkovino v enaki koncentraciji) medtem ko mi aerius trenutno super služi... pomoje je dost odvisno od samega metabolizma posameznika pa od pomožnih sestavin, pa verjetno je še kak 'hakelc', sicer skor gotovo ne bi blo tisoč in ene variante teh antihistaminikov.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
27.4.2010 18:00:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
27.4.2010 18:04:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Razlika Claitine:Aerius?...
28.4.2010 14:45:52   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

to me blazno frustrira, da se moras uciti iz svojih izkusenj...


Jap, zelo podobne izkušnje imam - hb brez anafilakse.
Kar se tiče alergologije, mi je pa lepo iskreno rekla ena zdravnica, da je to pač mlada znanost, še precej neodkrita, tako da je najboljše, da se sama opazujem.....Skratka, najboljše da se sama še diagnosticiram zgleda....ker je premlada znanost....še ne vejo kaj dosti. Je pa resnica, da ko obiščeš tako veliko zdravnikov, slej ko prej enega normalnega vmes najdeš, ki ti tudi kaj razloži in kaj ve. Škoda samo to, da preden prideš do nekoga, ki kaj ve, porabiš vsaj 10 let hoje od zdravnika do zdravnika....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?