|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 10:06:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Revisions: 1 | Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 10:52:17   
Najaa
Ja, ene skupine imajo smolo in jih skoz ali premeščajo ali razdirajo... imajo pa tudi nekateri otroci to smolo, ker so rojeni tak čas. Moja tamala bi mogla it v skupino od 1-2 in ker je prišla v vrtec malo kasneje, so tisto skupino zapolnili, njo pa dali med malo starejše. Zdej v jeseni gre pa nazaj tja, kamor bi mogla it najprej. user posted image Eh brezveze, sam zmedo delajo. Čeprav načeloma mislim, da to ni nič slabega za otroka, ker se tako navaja na več ljudi itd, ampak vseeno je malo smotano, ko že spoznaš vzg. in ravno ko se navadiš, se vse menja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 10:54:14   
špelin@
Vidim, da cenzura na RR več ne dela user posted image user posted image user posted image

No, šalo na stran: verjamem, da te je razpenilo, ampak verjemi, da te bo v OŠ marsikaj še bolj... Jaz sem se z določenimi stvarmi raje sprijaznila, edino pri varnosti še vedno ne popuščam.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 11:01:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 11:08:55   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin
To je zame tako, kot da bi se učil množiti predno na se nučiš seštevati.

No tole je pa skor malo huda primerjava - pa saj vrtec vendarle ni šola, no. user posted image  
Kaj pa tisti otroci, ki gredo recimo komaj s 3 leti v vrtec ali 4? In v domačem varstvi niso jemali "snovi", ki so jo drugi otroci, ki so bili v vrtcu?
Eni pa res pretiravate do amena, no. Pomisli raje na tiste, ki sploh vrtca ne dobijo - tisti se ne bi obremenjevali s takimi nepomembnostmi. user posted image Bistvo vrtca je, da ima otrok zanesljivo VARSTVO in da se tam ZABAVA. Ne pa v jemanju ne vem kakih vse snovi - za to je potem šola.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.7.2010 11:09:49 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 11:10:40   
Najaa
Sej verjetno ne bo preskočil, ampak bodo njemu dali za delat po njegovih močeh. Sej vzg. štekajo, če je otrok najmlajši, da ne more nekaj delat, kakor eno leto starejši. Vsaj pri moji tamali so štekale to.
Pri starejši pa ja, je bilo podobno kakor je zdaj pri vas. Njeno skupino so razdelili in še ne 3 leta stara je skupaj s še 3 otroci šla med 5-letnike. user posted image Pa takrat sploh nisem dojela vsega, zdej se spomnem npr., da mi je vzg. rekla, da oni ne bodo otroka preoblačili, če se polula, moja pa se je takrat komaj odvadila plenice... eh to je že drugo, pa me je vseeno spomnilo zdej ko tvoje berem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 11:18:45   
Anonimen
Zapozneli učinki vročine user posted image ? Kakšen besednjak, svaka ti čast user posted image .

Sicer bo pa vedno januarski-tudi v šoli. Kaj boš pa potem? Ko bo pred nekaterimi vrstniki skoraj eno leto v fizičnem razvoju?

Moja je v isti homogeni skupini ves čas. In prav fajn se ima, tako pravi. Samo nisem neka ultra ambiciozna mama, in je fajn tudi meni, če je njen. Za vse ostalo ima pa čas še celo življenje. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 11:26:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 11:28:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Požrla sem to da je tamali nazadoval v govoru,...


In misliš, da je kriv vrtec user posted image

Poglej raje sebe, kako govoriš....


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 11:30:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 11:32:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 11:33:57   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin
pa glede govora, lepo prosim, ne mi stakimi najedat. Prav, a ti si pa svetnica??? 

Ne, ona je milijonarka user posted image

Mal' heca pa mal' zadihat in bo lažje.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 11:35:14   
Anonimen
moti me to, da bo 1l kar preskočil.



To bi morala misliti eno leto nazaj, namesto da (navajam samo tvoje izraze) zdaj pičkolariš in goniš ljudi v tri krasne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 11:39:38   
zmajaz
Kaj pa naj potem jaz rečem, ko v našem vrtcu sploh ni skupin po starosti, ampak so kar kombinirane skupine 1-6?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 11:42:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 11:44:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 12:16:49   
kristinaj
je še nekaj hujšega .... od kolegice pupa bi morala v zadnjo skupino, v predšolsko ampak ker je polna je ostala v eni zadaj

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 12:20:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 12:32:38   
mate0ja
Ne razumem vas ravno najbolje. Kakšno nazadovanje? Pa saj to je ja vrtec. Vzgojiteljice naredijo letni plan, ki je sestavljen iz področij. Edini priročnik, ki ga pri tem uporabljajo je kurikul. Vsako leto imajo imajo na nečem večji poudarek. Potem obstajajo še tedenski in dnevni plani (priprave), kjer točno definirajo kaj bodo delali in tam so opredeljena vsa področja (jezik, matematika, gibanje, glasba ...). Po moje so samo neka priporočila za prvo in druga za drugo starostno skupino (to predvidevam, ne vem točno), sicer pa ni po letih specifično razdeljeno kaj "se mora otrok naučiti". Glavno da radi hodijo v vrtec imajo tam ljubeče in zanesljivo varstvo, da imajo družbo in da lahko ustvarjajo, se naučijo kako pesmico, pravljico, gredo na sprehod ali na igrišče opazovat okolico ...

Jest bi bla vesela, če otroka prestavijo v višjo starostno skupino, saj se od starejših veliko nauči.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 12:40:07   
Najaa
nalin, če so ga ruknili za 2 leti naprej, pol ga bodo ziher vsaj še enkrat prestavili oz. bo ostal z drugo skupino do šole, ko bodo njegovi šli v šolo.
Meni se zdi, da te moti samo to prestavljanje. Sej 1x recimo še gre, če ga pa vsako leto mečejo sem in tja je pa res malo bedno.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 14:05:00   
barni
Mene pa bolj kot to moti, da se med letom menjavajo vzgojiteljice. Ker gre iz ene druge skupine vzgojiteljica na porodniško, mora potem naša tja, k nam pa pride ena študentka????

Mah, to mi je čisto mimo. In da se vsako leto skupini zamenja vzgojiteljica (ali pa pomočnica sa j je isto), mi je tut čisto mimo.

Letos imamo vsaj to srečo, da gre naša vzgojiteljica naprej z njimi in da skupina ostane več ali manj enaka. upam, da potem med letom ne bo spet menjav. NAšo to čisto iz tira vrže, rabi kar nekaj časa, da se privadi na nov režim.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 14:20:09   
urška76
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

je še nekaj hujšega .... od kolegice pupa bi morala v zadnjo skupino, v predšolsko ampak ker je polna je ostala v eni zadaj


V taki skupini je bil tudi moj sin, pa se mu čisto nič ne pozna, da bi karkoli nazadoval. Je res, da je imel (oz. še ima tale dva tedna) super vzgojiteljico, ki se je tem otrokom (štirje so takšni, ki gredo letos v šolo in so bili lani v predšolski skupini) posebej posvetila in jim je dajala dodatne naloge.
Mislim, da z kolikor toliko ok vzgojitzeljico, te ni potrebno čisto nič skrbeti za tvojega sina. Zoprno je edino tole prestavljanje. Pa še to bolj za nas starše, kot za otroke.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 14:40:13   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Kaj pa naj potem jaz rečem, ko v našem vrtcu sploh ni skupin po starosti, ampak so kar kombinirane skupine 1-6?

Kaj pa naj jaz rečem, ko hčerka sploh ne dobi vrtca??? Mislim, da greste nekatere res v ekstreme. Vrtec je res za varstvo in zabavo, socializacijo in seveda učenje skozi igro, ampak za resno učenje je tu šola. Moja hčerka še zdaleč ni zaostala, ravno nasprotno. Pa nima neke socializacije z vrstniki, ker je ne more imeti, snovi pa tudi ne jemlje nobene, ker nismo vzgojitelji in jo pač učimo skozi vsakdan in skozi življenje.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 20:24:34   
mayci
Nalin, ne sekiraj se toliko... Veš, v vrtcu ni prav predpisane "snovi", ki bi jo jemali, tako kot v šoli.. So postavljeni le okvirji za delo, vsaka vzgojiteljica pa sama naredi letni delovni načrt in verjemi mi, da je od vsake tako različen, da otrok sigurno ne počne istih stvari, kot jih je prejšnje leto...
Tako da, če te je mučilo to, da bi preskočil kakšno "snov" si lahko brez skrbi.user posted image


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ma naj gredo v pm. ti klinčevi "vrtc...
20.7.2010 20:28:53   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Kaj pa naj potem jaz rečem, ko v našem vrtcu sploh ni skupin po starosti, ampak so kar kombinirane skupine 1-6?

Kaj pa naj jaz rečem, ko hčerka sploh ne dobi vrtca??? Mislim, da greste nekatere res v ekstreme. Vrtec je res za varstvo in zabavo, socializacijo in seveda učenje skozi igro, ampak za resno učenje je tu šola. Moja hčerka še zdaleč ni zaostala, ravno nasprotno. Pa nima neke socializacije z vrstniki, ker je ne more imeti, snovi pa tudi ne jemlje nobene, ker nismo vzgojitelji in jo pač učimo skozi vsakdan in skozi življenje.

Moj post je bil mišljen čisto ironično ali kako bi temu sploh rekla, ker ene tako komplicirajo - saj sem že prej rekla, da kar se mene tiče, je vrtec zato, da ima otrok zanesljivo varstvo in da se tam zabava, zato mi ni jasno, kaj bi se toliko obremenjeval s temi kurikuli, kot da so otroci v šoli in so preskočili razred. In tudi to sem napisala, da naj pomisli na tiste, ki vrtca sploh ne dobijo - v primerjavi s tem, so opisane "težave" povsem banalne.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?