|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
2.10.2010 1:55:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
2.10.2010 9:07:38   
oka
pa tud sicer je eno tako nadrkano dete, ko se prebudi: pusti ga pri miru, bo se ugriznil!

user posted image user posted image sori ker se smejim ampak pri nas je z malo madam kar se tega tiče isto. Do prve skodele kakava gleda tako grdo, da je že prav smešna.

Kar pa se problema s kričanjem tiče pa po pravici povedano ne vem kaj naj ti svetujem. Lahko da je to ena faza, ker sem že večkrat prebrala, da se starši srečujejo s takim problemom. Mogoče sanja tako živo, mogoče mu zaspi roka ali noga in ga zbudi tisti zoprni mravljinčasti občutek... Jaz vem za mojega sina kadar ga kaj muči (pa je že 12 letnik), da se mu tako sanja, da kriči in tolče okoli sebe. Takrat ga samo pomirim, pobožam, mu tiho prigovarjam in se nekako umiri. Ko pa je bil manjši pa se mu je to dogajalo, če je zaspal v avtu in se med vožnjo prebudil. Takrat se mu je dobesedno tako "utrgalo", da smo se morali ustaviti in ga pomiriti. Pri nas je sicer zaleglo, da sem ga stisnila k sebi, ga ujčkala in zibala in kaj zapela pa se je umiril. Ni se umiril takoj, se je pa po nekaj minutah prigovarjanja. Sem pa imela občutek, da takrat, ko je tako kričal še ni bil čisto buden ampak nekje vmes in se ni mogel umiriti, dokler se ni čisto zbudil.




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
2.10.2010 9:17:20   
Splišni
A pa to kar napol v spanju kriči, a ne? Se v bistvu sploh ne predrami čisto?

Ker to je pogosti pri tej starosti, sem jaz tudi brala takrat, ko je naš to počel, tudi ene toliko star. Sicer vaš mal zmaga v pogostosti tega, he, he, sam  je pa to vseeno izgkleda pač tak pojav v tem obdobju. Ma ne pomaga nič, včasih edin npr. če prižgeš luč, če ga nesš v dnevno in prižgeš TV, pač nekaj, kar ga na hitro zdrami (vsaj malo), včasih pa niti to ne. Bo minilo.
Tisto grdo gledanje pa ja, tud to ja, tud to pač majo eni. Moje nečakinje niti slučajno nisi smel pogledat, ko se je prebudila. Smo moral vsi proč gledat, prav matrali smo se. Pol je blo pa dobro čez nekaj časa. Eno taki so, hecni pač.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
2.10.2010 11:33:19   
miapia
Pri nas je podobno, a v lažji obliki, ko se tudi na dve uri zbudi, se joka, cvili, nerga, včasih tako neutolažljivo joka, da jo moraš potolažiti. V večini primerov vstanemo, damo dudo, čeprav sva ugotovila, da to izkorišča, ker si lahko sama posreže. Včasih povzdigneva glas. Potem pa spi par dni od mraka do zore.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
2.10.2010 13:15:43   
AnciM
Pri nas pomaga, da ga zbudim. Ne nežno prigovarjanje, ne božanje... to samo poslabša vse skupi. Ga dvignem al pa zelo naglas pokličem. Potem je ponavadi mir do naslednjih sanj. Enkrat se spomnim, da sem morala enega pliškota ven vzet, ker ga je kao nadlegoval. user posted image

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
2.10.2010 17:31:02   
majra
Pri nas je podobno trajalo od 18-22 meseca, ene 2 noči v tednu. Grozljivka! Nič ni pomagalo! Tulila tudi po pol ure skupaj. Vse kar sem probala naredit je bilo samo slabše. Edina stvar, ki je včasih vpalila, je bilo, da je mož v dnevni sobi prizgal računalnik in na youtubu spuščal narodnozabavno muziko user posted image  user posted image
Po 22 mesecu je pa minilo kot bi odrezal

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
2.10.2010 18:39:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu majra)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
2.10.2010 18:43:04   
Katy78
Sodelavka je imela isto težavo s takrat 2-letnikom. Sredi noči je začel kričati in ko ga je hotela pomiriti, je kar tepel okoli sebe in sploh ni zakapiral, da je mamica ob njemu. Pediatrinja je rekla, da so to nočne more in da je najbolje otroka takrat dvigniti in ga nežno predramiti, npr. odnesti v kopalnico in malo zmočiti obraz z vodo da se predrami in potem uspavati nazaj. Pri njih je potem to delovalo in je ponavadi kar hitro nazaj zaspal. Potem okoli 3. leta se je pa nehalo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
2.10.2010 21:05:27   
ronja
Ronja se je parkrat tako ustrašila in sem naredila isto kot je predlagala katy (oz. njena p). Jaz jo vsakič zbudim - primem jo, jo rahlo stresem in ji govorim dokaj vedno bolj na glas: "Ronja, Ronja, mami je tu, ej, lubica, vse je v redu, sanjala si!" Včasih se sploh ni mogla takoj zbudit in sem jo dvignila in po potrebi tudi odnesla ven, magari prižgala luč v kopalnici, da jo je predramilo. POtem, ko se prebudi, je pa vedno ok, se pomiri. Nikoli se ne dere pol ure, jo kar takoj zbudim.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
2.10.2010 21:28:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
3.10.2010 11:06:48   
ronja
Ne me strašit!!! Lejla je ravno 21 mesecev stara... Kaj nas čaka?user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
4.10.2010 8:42:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
4.10.2010 9:07:48   
vseved
mi smo parkat imel tako in ker nism mogla več poslušat tega,sm ga preselila k seb na spalnco,tko da zdej vsi spimo celo noč...user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
4.10.2010 9:17:55   
kristinaj
tudi naš je to nekaj časa delal.... pa sem ga imela v dnevni malo sem ga nosila, ko sem ga položila nazaj v posteljico je začel vreščati in potem po urci vreščanja sva oba zaspala na kavču....

kakšenkrat sem ga kar na kavču pustila, kakšenkrat sem ga nesla v posteljico...

zakaj se to dogaja, ne vem, se pa že dolgo ni...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
4.10.2010 9:29:38   
smeja2
nam se to tud dogaja in to od kar je šla septembra v vrtec user posted image .
tamala bo mela zdele 2 leti.
je pa zadeva čist ista kot jo opisuješ ti metulj333 :)
kr neki...se zbudi pa kr neki teži, v glavnem karkoli nardim jaz ni dobr user posted image user posted image .
sm jo probala crkljat pa božat pa me ful stran odrivauser posted image .
tko, da jaz jo kr pustim, da se buni, če začne pa kej metat al pa da proba mene udart (enkrat me je prov konkretno po glavi s flaškouser posted image ) jo pa k seb stisnem (ampak to res močno, tko da se mi ne more vn izvit) in pol se še neki časa dere pol prav pa mami grem ajat in zaspi v trenutnku user posted image user posted image . Ta prvič se je mal bolj dolgo drla, sam pol k je skapirala, da je ne bom spustila je pa popustila.
spi pa pri meni user posted image .
upam samo, da čimprej mine...vam pa tudi to želim user posted image user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
4.10.2010 10:06:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vseved)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
6.10.2010 10:11:48   
Grizo
metulj333, pri nas je bilo zelo podobno. Mali je pri 2,5 letih še vedno ponoči pil mleko po flaski in odkar je bil suh je bila vsako noč drama!

Vpitje, histerija, pa "luuulat" in takoj za tem "ne kahlo", "ne nišče". In nič ni pomagalo, še najslabše je bilo če sem ga potrpežljivo in prijazno tolažila. Najbolje je bilo, da smo ga pustili se dreti (kar je bilo zelo težko, ker je potem zbudil še 10M sestrico). In čez kakšno uro, "Mimi (mleko o.p.) bi!" In vse jovo-na-novo.

In tako je bilo 3-8x na noč. Nakar je meni prekipelo. Mislim, a je kakšen zakon proti mučenju staršev? In smo mu ponoči ukinli flaško. Je pač "počila" in smo jo vrgli stran. Danes, 5 dni od začetka mlečne abstinence user posted image , je že 2. noč prespal v kosu, od 20h do 6h. user posted image Prvič po 2,5 letih! Sem si pa že zaslužila user posted image

Zdaj pa me čaka samo še odstavljanje male pikice (sestrice) user posted image


_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
6.10.2010 15:18:17   
hedviga
No, Metulj, pri nas je s tamalim ista pesem.
Že nekje od začetka avgusta cele ceremonije. Sredi noči se usede in jamra, joka, tolče ob stranice...skratka vse živo.
Še nismo ugotovili razloga niti kako to spremenit. Nekoliko se je vmes že umirilo, zdaj pa sta še bolna in je spet ista pesem.
Najlažje ga dat k sebi spat, ampak on je to zdaj tudi že naštudiral, da je seveda pri očiju lepo prijetno in toplo...


_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
7.10.2010 10:23:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hedviga)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Histericni jok in vrescanje sredi noci...
8.10.2010 14:21:58   
hedviga
O fino. No, mi te milosti še nismo deležni. Oba ga biksata že od rojstva. No, Špela je kar ok napram Mihcu...Oba z možem sva že dobro leto in pol ko zombija user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




vrtec ali ne
fantek712

1 leto star otrok v vrtec,varstvo starih staršev, varuška?

vrtec (51%)

stari starši (37%)

varuška (10%)

drugo (2%)


Število vseh glasov: 322

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!