|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
25.8.2014 13:12:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2,5 let starotrok in njegova trma
25.8.2014 13:52:02   
Katy78
Moj prvi je bil podoben kaliber, sicer ne tako ekstremen, kot opisuješ ti, ampak ja, tudi pri njemu so teorije iz knjig odpadle. Jaz sem se držala tega, da moram biti dosledna hkrati sem pa izbirala bitke, se pravi, da je bilo pri manj pomembnih stvareh tudi po njegovo, pa izsiljevat se mu nisem nikoli pustila – naj si gre sam vzet za pit, ne pa da mu prineseš ti, potem se pa zmrduje. Zdaj ima skoraj 6 let in je velikoooo bolje, je pa na momente še vedno »težek«. user posted image No, ampak kar ti hočem povedat – to je karakter, ki ga prinese s seboj na svet. Lahko ga do določene mere spoliraš, popolnoma preoblikovat ga pa ne moreš. Tega se zavedam sedaj, ko imam ta drugega, ki je zdaj star skoraj 2,5. Priden, miren, ubogljiv, vodljiv, ogromno, ampak res neverjetno ogromno se mu da že zdaj dopovedat...Vzgoja pa enaka. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
25.8.2014 14:43:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2,5 let starotrok in njegova trma
25.8.2014 15:05:08   
m_o_i
moje skromno mnenje: isce oz. raziskuje, kje so tvoje meje.
ti pa le mazi nogico, ko ga zaboli in isci robcke prave velikosti-ne predstavljam si pa, kje in kdaj se bo to nehalo.

pies: sem cisto dobronamerna; smo bili tu, brez skrbi!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2,5 let starotrok in njegova trma
25.8.2014 18:21:05   
petea
Najdi mu vrstnisko druzbo za igro, zacni z otrokom sodelovat, ne samo kaznovat, zaposli ga, otrok v tej starosti ze komot sodeluje pri enostavnih hisnih opravilih.
Postavi meje, ki so ti sprejemljive in se jih drzi.

Morda bi bilo dobro, da razmislis, zakaj te tako mali otrok tako zlahka obvladuje.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
25.8.2014 21:48:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2,5 let starotrok in njegova trma
25.8.2014 22:55:47   
K_a_t_i
Predlagam, da se vam vsaj za 1 teden pokvari TV. Sem skoraj prepricana, da bo vecina tezav izginila. Glede na napisano, da je to edini cas, ko je malo miru, je mulc ze zdavnaj skapiral kako jih izsiliti.

Predpostavljam, da zaspan in lacen ni? (ker to sta prva dva razloga za tecnobo - no, poleg nervoznega starsa)

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
26.8.2014 10:56:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2,5 let starotrok in njegova trma
26.8.2014 12:45:02   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
tuki pri nas nima nobene družbe razen v vrtcu, ni na našem koncu nobenga tolko starega, edino vnučki od ene sosede ki pa so tu kadar jih pač čuva.


Pa se za druženje dogovori s kom odraslim ali najstnikom, za katerega veš ali vsaj upaš, da bi jima skupno druženje ustrezalo.

Imam občutek, da mu je enostavno dolgčas, in išče načine, da spremeni monotonijo teh tednov in (pretežno) druženje z istimi osebami.


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
stvar je v tem da ni važno z kom je on se tako obnaša.


Kako to misliš? Ali ima enake izpade, če je s tabo, očetom ali s kom tretjim?
Ali ima izpade v tvoji družbi, neodvisno od tega, ali sta sama ali v družbi?


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
dons naprimer je bil priden cel dan in sva se zabavala celo popoldne šla na kolo, pa na sprehod pa mal v peskovnik, knjigice gledala, zato se jutrišnjega dne že potiho bojim ker zna bit čist kontra...


pusti se presenetit ...

nekako si že 'v nizkem štartu' glede tistega njegovega ravnanja, ki ti je nesprejemljivo, in že prvi znaki te verjetno 'začnejo iztirjati'



IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
in tudi ga ne mažem z kremami čeprav ima ogromno željo po tem, ker vem da ga bom sicer mogla skoz mazat, pa potem pozabi za cel teden na kremo, pol pa spet pride dan ko bi pa on se kr neki mazal...

mazanje, crtljanje, negovanje je eno tako čudno početje, ki ga včasih enostavno ni nikoli dovolj ...

p.s.: tudi jaz sem morala v tem poletju pomesti pred svojim pragom in se 'sprijazniti' s tem, da eden od mojih sinov enostavno rabi veeeliiiikooo več mojega crtljanja od ostalih; ko mi je to kliknilo, so se nekatere zadeve, ki jih z njim nisem znala rešiti, kar naenkrat 'čudežno' uredile user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
26.8.2014 13:15:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2,5 let starotrok in njegova trma
26.8.2014 14:01:16   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
ja Petea enako se obnaša kjer koli je in skomerkoli je

Tudi v vrtcu?
Če je tam drugače, jih malo povprašaj, kako se one spoprijemajo z določenimi področji, kjer imaš ti (največje) težave.


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
vem da negativne misli privlačijo negativno, ampak sem res prav obupana ker ne vem več kaj narest, kaj delam narobe, vse probavam pa nič...


preveč preizkušaš, preveč se ukvarjaš z otrokom, preveč se vse vrti okoli njega

Kaj narediti? Še enega otroka. user posted image
So pri vsaj dveh otrocih odnosi in ravnanja v družini hitro drugačna. user posted image

Šalo na stran.
Nehaj biti popolna mama. Nehaj pričakovati od otroka popolno vedenje. Je samo otrok. Nehaj se obremenjevati z vajinimi 'trki'. Nehaj s strahom pričakovati vsak naslednji dan. Uživaj v družbi otroka.


Mi je zanimivo, da nič ne pišeš o očetovem mnenju. Torej - kako on gleda na celotno zadevo?

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
tule so edino - 2 otroka ki sta dobesedno zagrajena okoli hiše in mora bit že praznik da sta sploh zunaj star 7,8 let, pa potem še 2 punčki ki sta pa tudi že 10 let stari ampak nista vsak dan tu ker sta starša ločena. kadar pa so vnučki tele sosede tukaj pri njej se pa vedno družimo in tudi jih počuvam


pa pozvoni pri vratih teh ostalih družin ti in predlagaj kakšen dan za druženje oz. varstvo

poleg otrok pa se sigurno najde še kakšen odrasel, ki bi se lahko družil s tvojim sinom?


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
če se le da počuvam in izkoristim potem za v ta namen da se imajo otroci luštno in gremo ali v peskovnik ali na poganjalčke, gugalnice pač kar koli že.

Ali je tvoj otrok sedaj kaj časa brez tebe v bližini?

Včasih je otrokom čisto dovolj, da so nekje blizu doma in da se sami zaigrajo.


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
želim si da sva čim več skupaj ampak pol ure pa mislim da se lahko tudi sam zaigra, al je še premajhen?


Si tudi on tega želi ali je morda njemu tvoja družba že prekomerna?

Ja, toliko star otrok (pa pravzaprav že veliko manjši) se lahko sam zaigra, tudi za več časa kot pol ure. Samo imeti mora možnost in čas za to, da se sam zamoti s stvarmi, ki ga zanimajo.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
26.8.2014 19:02:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?