|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čaj malinovih listov
28.6.2007 18:25:07   
Anonimen
Mamice, zanima me, ali ste pile ta čaj v nosečnosti in od katerega tedna dalje? Če sem prav razumela, se potem bolje odpiraš, Drži? Kje se ga pa kupi?
Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čaj malinovih listov
28.6.2007 20:16:43   
*Uršula*
pila čaj, pa presredek masirala. Rezultat: prerezana in dobila5 šivov. me ni nč pomagal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čaj malinovih listov
28.6.2007 20:18:09   
Anonimen
Kupiš ga v Sanolaborju, pije se ga pa od 36. ali 37. tedna dalje, nisem prepričana, zato sem ga jaz začela raje od 37. tedna pit. Kakšen bo efekt, bomo pa videli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čaj malinovih listov
28.6.2007 20:22:42   
Blejka26
piješ ga 4tedne pred porodom,kajti prej ga naj nebi ker lahko povzroči prezgodnji porod.Jaz sem ga pila in to vsak dan,...jaz sem se zelo hitro odpirala,porod je potekal samo tri ure.Šivana sem bila-en šiv.Ne vem no jaz mislim da je vse to odvisno od človeka.Zej ne morem reči da sem se odpirala hitro zaradi čaja ali zaradi tega ker mi je bilo tako usojeno.Sedaj sem zopet noseča in čaj bom 100%pila,ker res nikoli ne veš.Škodovati ti ne more.Kupiš ga pa v domačih lekarnah

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu *Uršula*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čaj malinovih listov
28.6.2007 22:33:43   
Jančika_
Pila sem ga v drugi nosečnosti nekje proti koncu, se ne spomnim več točno, mislim, da zadnja dva tedna. Kupila sem ga v Biotopicu. Rodila sem pa ekspresno - v eni uri od prvega popadka, v porodni sobi sem bila manj kot 20 minut. Samo ne vem, če lahko to pripišem ravno čaju, ker je bil to pač moj drugi porod, ki gre načeloma hitreje kot prvi, in je že prvi bil relativno hiter.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čaj malinovih listov
29.6.2007 8:28:02   
puncica
pila čaj in malo masirala presredek rezultat: prišla v porodnišnico 8 cm odprta in niso me rezal user posted image user posted image če je to od čaja pa ne vem user posted image ker tud prvič sem rodila v 2 urah bila 4 cm odprta pa nisem čaja pila

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čaj malinovih listov
29.6.2007 8:43:23   
al1*
Tudi jaz sem ga pila v drugi nosečnosti. Ker je bilo poletje, sem si kuhala čaj kar iz svežih listov iz domačega vrta. Rodila sem v 45 minutah (sprožen porod), nič prerezana, dva šiva. Če je "kriv" čaj, pa ne vem. 

_____________________________

lp


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čaj malinovih listov
29.6.2007 13:39:49   
enaS
jaz sem pila čaj in si masirala presredek, pa sem bila kljub temu rezana. mislim, da je vse odvisno od elastičnosti tvoje kože in od babice, ki čuva presredek. čaj sem kupila na ljubljanski tržnici.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čaj malinovih listov
29.6.2007 13:41:29   
viv_
Pila čaj, nisem masirala, rezultat:
1. 4 ure brez šivov
2. 40 minut brez šivov

user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu enaS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čaj malinovih listov
29.6.2007 13:56:13   
Anonimen
Hvala vsem za izkušnje. Poskusila bom, pa kar bo bo. Škoditi ne more, kajne?

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čaj malinovih listov
29.6.2007 17:21:55   
kapica
Ne, skodit sigurno ne more. jaz sem ga tud danes kupila in ga bom zacela pit. Pa ce mi samo psihicno pomaga, bom zadovoljnauser posted image .

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čaj malinovih listov
29.6.2007 19:32:19   
dorina
Točno tako, škodit ne more!
Jaz sem ga pila od 35. tedna dalje in sem rodila v 4 urah, od tega sem bila v porodni sobi 1,5 ure. Res sem se zelo hitro odpirala (7 cm v 1 uri), glede na to, da sem rodila prvič, pa tudi šivana nisem bila nič, čeprav nisem nič masirala presredka.

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čaj malinovih listov
30.6.2007 12:38:24   
Anonimen
Upam, da je vsaj okusen.

(odgovor članu dorina)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čaj malinovih listov
30.6.2007 14:32:14   
nana 27
Ne vem, če gre pri tem čaju toliko za to, da si šivan ali ne. To boš v vsakem primeru, če nimaš elastične kože.  Ta čaj je namenjen mehčanju materničnega vratu in bolj intenzivnim popadkom. Tudi jaz sem prišla odprta v porodnišnico in se v eni uri odprla ter rodila. Bila sem šivana, ampak popadkov je bilo pa vsaj hitro konec user posted image  in tudi zdaj čakam na pravi teden, da začnem piti čaj. Čaj ni škodljiv, ker vsebuje veliko mineralnih snovi. Nima posebnega okusa, ampak eno skodelico na dan boš z lahkoto popila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čaj malinovih listov
14.7.2007 22:51:35   
suky
Čaj nej bi se pil  mesec pred porodom, skodelico na dan. SEm ga pila vsak dan. Porod sem imela sprožen, bila sem samo slab prst odprta pol sem se pa na brzino odprla, dobila tri šivčke. Rodila v slabih treh urcah od prihoda v porodnišnico. Ne vem, če je bil čaj kriv za hitrostno odpiranje ampak, če bi šla še nekrat rodit, bi ga sigurno pila. Presredka si pa nisem masirala. Ta čaj nej bi itak rahljal rodilne poti, na presredek ne vem če kej vpliva.
kupila sem ga pa na Ljubljanski tržnici.

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo!!!

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čaj malinovih listov
5.8.2007 13:34:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al1*
Ker je bilo poletje, sem si kuhala čaj kar iz svežih listov iz domačega vrta.


Nasvet prosim..
Liste si samo posušila in potem kuhala čaj, kajne? Razmišljam, da bi šla tudi jaz po malinove liste in si ga lepo doma naredila.

(odgovor članu al1*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čaj malinovih listov
6.8.2007 16:33:39   
Naja30
Škodit ne more. Jaz sem ga pila zelo neredno zadnji mesec pred PDP, v porodno prišla odprta 3cm, porod je trajal 8 ur, odpirala sem se zelo počasi, dobila 2 šiva!
Glede na tako različne odgovore se mi zdi, da nima čaj kaj tu zraven user posted image  Ampak kot pravim, škodit na ziher ne more.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čaj malinovih listov
8.8.2007 20:08:11   
karin412
Po nasvetu babice iz KR porodnišnice naj bi se čaj pilo po 3 skodelice na dan, mlačnega. Zadnje trimesečje.
Ne priporoča se edino v prvem trimesečju, drugače ni škodljiv. Zelo koristen tudi za druge težave.
Potem je super tudi kopriva - jaz pijem po eno šalco na dan, za železo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Čaj malinovih listov
15.8.2007 14:05:30   
neli99
jaz sem pa brala ašiča, pa pravi da če bi mamice vedele kako plahtica lajša porod, bi jo vse pile (mehča porodne poti). pa sem si zmešala čaj: plahtica, malinovi listi, rman in robida in sem ga pila od 5mes dalje. pa so mi sprožili porod, pa sem se hitro odpirala (3h). ne vem če je bil to čaj. me je pa zdaj v drugo strah piti malinove liste, ker baje pospešuje porod, jaz sem pa mela na začetku neke krvavitve. tako zdaj pijem samo plahtico pa rman. neli

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?