|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 10:04:05   
Kerensa*
Več glav več ve, pravijo...

Iščem "Zakon o oploditvi z biomedicinsko pomočjo", ki je bil veljaven v času bivše Jugoslavije oz. v prvih letih samostojne Slovenije.

Konkreten primer, v bistvu... fant je bil spočet s spermo darovalca. Na Ginekološki kliniki mu ne dajo nobenih podatkov (klasika user posted image ). Mama ne ve, kdo je bil darovalec, fant bi pa rad našel svojega biološkega očeta.

Any idea? Any help? Anything at all?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 10:38:54   
alda
kolikor mi je znano, se identiteta darovalca ne same razkriti.
Možno pa naj bi bilo le v primerih, ko gre za "življenje ali smrt", pa še to ,le takrat ko se darovalec s tem strinja!


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 10:45:25   
Kerensa*
Identiteta darovalca (in ostali podatki o njem, ki se hranijo do max. 50 let) so poklicna skrivnost, ja in ugotavljanje očetovstva po 42. členu OPBM ni dovoljeno.

Ampak obstaja pa register darovalcev, v katerem so, med drugim, zapisani tudi podatki o rojstvu otroka, spočetega z darovano spermo.

Ne gre za življenje in smrt... gre za otroka, ki bi rad samo spoznal svojega biološkega očeta. Pa zakoni gor ali dol.

Kje v KC se hranijo ti podatki (glede na to, da gre za oploditev konec 80-ih let)?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 10:53:36   
liliana
Na Ginekološki kliniki mogoče......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 10:54:37   
Kerensa*
Ja, to vem, ampak kje na Ginekološki kliniki? user posted image

Ker to, da je bilo "spočetje v epruveti" opravljeno na GK LJ, že vemo. Ampak to je pa tudi vse, v bistvu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 11:00:15   
liliana
Glede na to, da veš, da uradno ne moreš zaprositi za podatke, ki jih želiš, rabiš nekoga, ki dela na Ginekološki kliniki in ki te bo popeljal v tajne arhive ali pa ti celo sam poiskal podatek in tvegal izgubo službe......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 11:03:28   
Kerensa*
Ne računam na to, da obstajajo bebci, večji od mene. user posted image

Sprašujem pa vseeno čisto resno... kako priti do tega podatka?... kajti podatek obstaja, torej mora obstajati tudi pot do njega... takšna je pač moja logika, ko hočem iti z glavo skozi zid.

Vprašanje sem objavila pa samo zato, ker iščem ideje, kako najti to pot.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 11:06:26   
liliana
Jaz ti pa čisto resno odgovarjam.....

glede na to, da sama veš, da uradne, zakonsko podkrepljene poti, da bi ti Ginekološka klinika izročila željeni podatek ni....obstaja le tista varianta, da zaobideš zakonodajo.....ni vmesne poti......


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 11:08:00   
Kerensa*
Kako pa jo zaobiti tako, da ni kaznivo? V bistvu iščem luknjo v zakonu, ja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 11:22:44   
liliana
Ja, mi je jasno kaj iščeš...zdaj pa poglej drugi vidik.....z vsem spoštovanjem do človeka, ki želi najti svojega biološkega očeta.....

Vsi darovalci so se za darovanje odločili ANONIMNO......in njihova identititeta mora biti strogo varovana, ker jim je bilo to obljubljeno.....ker so se na podlagi tega odločili za darovanje svojih celic, da pomagajo nekemu drugemu paru, ki ni mogel imeti otrok.....in iskanje lukenj v zakonu in izpodbijanje te anonimnosti je lahko zelo delikatna zadeva za vse bodoče darovalce, ki jim anonimnost ne bo več omogočena......

Malo premisli o tem vidiku, preden, kot sama praviš, rineš z glavo skozi zid......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 11:27:40   
Kerensa*
Vse to mi je jasno. Novinarki, ki me je klikala zaradi tega, sem tudi rekla, naj tega Italijana vpraša, če je pripravljen na vse posledice, ki jih to "raziskovanje" lahko prinese. Jaz namreč samo pomagam raziskovati - vse, kar bo naredil in če bo naredil, pa bo Italijanski gospodič naredil sam, po lastni volji. Jaz mu dam ideje, možnosti in smernice, vse ostalo pa je njegovo delo. Šel bo točno tako daleč, kakor bo želel iti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 11:38:56   
sakuL
definitvno se nadjejo luknje, to bi lahko odgovrila kaka s pravnega vidika...
vsi naši zakoni imajo luknjo.

jaz bi si želela spoznati svoje biološke starše, če bi bila spočeta na tak način... Mislm, da kot otrok imaš pravico spoznati svoje biološke starše , navsezadnje oni potem odločijo ali te želijo spoznati ali ne...
(moogoče preveč gledam reality TV?)user posted image

Sicer je res stvar in identiteta zavita v vato, ampak tukaj je lahko še toliko vprašanj in toliko zanimivega debatiranja okoli tega.

Če pomisliš, da lahko nekomu k je želel le pomagti unišič njegovo življenje potem, je pa tut kar kruto...user posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 11:43:51   
Kerensa*
V Sloveniji te možnosti, za očeta, po zakonu nimaš.

Na Švedskem, v Angliji, na Nizozemskem, na Novi Zelandiji, v Nemčiji,... jo pa imaš, po dopolnjenem 18. letu. Vsaj tako pravi stric Google.

In nekomu, ki ni bil nikoli v takšnem ali podobnem položaju, je nemogoče razložiti, kako zelo si takšen otrok želi izvedeti, čigav dejansko je. Večinoma ti otroci ne želijo nič drugega, kot to, da svojega očeta spoznajo. Če že ne to, pa vsaj to, da vedo, kdo je. O nobenem dedovanju ali preživnini ni govora, niti o rednih stikih. Samo vedeti želijo.

In isto je s tem Italijanom, ki jutri pride izključno zato v Slovenijo. No, najbrž bo moral priti še večkrat (in večinoma za brezveze).

Ampak ni vrag, no... če je darovalec še živ... če se da znane podatke v javnost in se upa na to, da se bo javil... upanje menda umre zadnje.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 12:00:09   
liliana
In na Švedskem je pred leti sodišče že razsodilo, da je moral darovalec semena plačevati preživnino za otroka ženski, ki je bila oplojena z njegovim darovanim semenom.....

In tako "razkrito" darovanje odbija tako darovalce kot tudi pare, ki se želijo oploditi na tak način.....zato Švedi hodijo na Dansko, kjer je anonimnost še zagotovljena......

Tudi Avstrija je s sprejetjem "razkritja" darovalcev postala manj zanimiva in se kaže upad tako darovalcev, kot tistih, ki se odločajo za oploditev z biomedicinsko pomočjo......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 12:03:32   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In na Švedskem je pred leti sodišče že razsodilo, da je moral darovalec semena plačevati preživnino za otroka ženski, ki je bila oplojena z njegovim darovanim semenom.....

To je bil primer, ko je znani darovalec podaril svojo spermo lezbičnima prijateljicama, da sta lahko postali materi. Situacija ni bila niti podobna tej. In še danes se tožarijo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 12:11:34   
sakuL
ja mislm, da s tem nebi kršila nobenih pravic nikogar če smao tako poizveduješ... preko socialnih omrežij. Se rpavi rabiš datum spočetja,...da se bo vedlo kateri dan (točno) so fanta "naredil" oz kdo je bil točno tisti moment darovalec... mislm da je to več poiskusov na danuser posted image
mislš da ne?
nevem pa točno kako bi preko socialanih omrežij prišla do info.... v trenutnem naboru je lahko več tisoč moških.... kolk pa je cca tale italijan star?

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 12:15:45   
Kerensa*
Datum spočetja žal ne bo nič pomagal, kajti darovano spermo se hrani od 6 mesecev (prej sploh ne gre naprej) do 5 let. Moški je spermo lahko torej daroval slabih 6 let prej, preden se je dotični Italijan rodil.

Starost sem pa od novinarke napol preslišala (izvem jutri)... al' je 18 let al' pa 28 let. Ampak bolj verjetno 18 let, kajti leta 1983 naj bi v Sloveniji šele opravili 1. oploditev "v epruveti" in leta 1984 sta se rodili dvojčici (od te oploditve).

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 12:20:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

To je bil primer, ko je znani darovalec podaril svojo spermo lezbičnima prijateljicama, da sta lahko postali materi. Situacija ni bila niti podobna tej. In še danes se tožarijo.


Tudi po švedskih zakonih se darovalci semena ne štejejo kot zakoniti očetje in otroci, spočeti z darovanim semenom, ne kot zakoniti dediči......tako kot pri nas.....zgodil se je pa primer, ko se lahko šteje za zakonitega očeta in za zakonitega otroka.....verjetno zaradi kake luknje v zakonodaji.......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 12:22:59   
sakuL


se pravi moraš okvirno gledat cca 6 let nazaj, kdo je takrat vse daroval spermo... en ceu kup descev, verjetn...
Kako se lotiš potem ločevanja, ketri ja, kateri ne...user posted image

edina varijanta, da glede na materin priimek nekdo pogleda v bolnišnici v arhiv, katero epruvetko so izbrali za mamo italijančkauser posted image
ma sej na polcij tut kršjo pravila, preverjajo vase mogoče zadeve, za kogar koli... bodo pa že... mau uč vrgl user posted image

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 12:32:42   
Kerensa*
Tale "naš" Italijan ne išče zakonitega očeta - tega že ima. Išče biološkega.

A obstaja kakšen šnelkurz italijanščine? Tako - do jutri? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 12:35:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL
se pravi moraš okvirno gledat cca 6 let nazaj, kdo je takrat vse daroval spermo... en ceu kup descev, verjetn...

Na srečo ne.
Menda jih je bilo, odkar v Sloveniji opravljajo te oploditve, "samo" 108.

Žal pa ne smem nikomur predlagati, da "vrže uč na epruvetko". Uradno se temu menda reče napeljevanje h kaznivemu dejanju - kar je tudi kaznivo. user posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 13:06:07   
mari1234

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Vse to mi je jasno. Novinarki, ki me je klikala zaradi tega, sem tudi rekla, naj tega Italijana vpraša, če je pripravljen na vse posledice, ki jih to "raziskovanje" lahko prinese. Jaz namreč samo pomagam raziskovati - vse, kar bo naredil in če bo naredil, pa bo Italijanski gospodič naredil sam, po lastni volji. Jaz mu dam ideje, možnosti in smernice, vse ostalo pa je njegovo delo. Šel bo točno tako daleč, kakor bo želel iti.


Tale je pa dobra user posted image ti boš samo prinesla vse možnosti, ki lahko še kako prizadanejo vpletene, na pladnju, odgovornosti pa ne prevzameš nobene ali kako? Pa se zavedaš, da boš usmerila "korake", ki jih prej sploh ne bi znali ubrati? Prehudo sprenevedanje user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 13:25:55   
pety78
Ojoj, groza!

In kaj bo mladenič dosegel, če bo želel spoznati biološkega očeta? Sperma, ki jo je izlil v kozarček mu je pomenila glih toliko, kot pa tista, ko je je pošprical po rjuhi! Na svojo žalost pa je želel nekomu pomagati, kar ga bo seveda nekoč morda celo teplo. Kaj bi človek naj naredil, ko se mu na vratih prikaže nekdo, ki mu bi naj bil njegov otrok? Ta otrok v svojih najstniških letih pa verjetno upa, da bo našel kakšenga bogatega očeta...

Ima očeta v pravem pomenu besede. Oče ni samo en darovan spermij, kot same na veliko opevate na RR, ampak je bistveno več. Oče je tisti, ki te ima rad in skrbi zate!

Jaz takim pač ne bi pomagala, razen, če bi šlo res za primer življenja in smrti, torej da potrebuje kakšnega darovalca, ki bi biološki oče lahko bil, recimo!

Torej, še 1x...kaj ta oseba želi od očeta? Samo spoznati ga...ja, itak....

_____________________________



(odgovor članu mari1234)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 14:34:18   
TomTaylor
Očitno gre za mladeniča, ki meni, da bo z odkritjem biološkega očeta našel svojo  lastno identiteto. Svetujem, da naj si raje poišče kvalitetnega psihiatra. 

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 14:35:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Tale "naš" Italijan ne išče zakonitega očeta - tega že ima. Išče biološkega.

A obstaja kakšen šnelkurz italijanščine? Tako - do jutri? user posted image


Temu "vašemu" Italijanu bi bilo zelo lepo, da bi ga nekdo pripravil na to (očitno je dete še v puberteti), da ga mogoče biološki oče ne bo želel videti in srečati, da ga biološki oče od vsega začetka ni želel za svojega otroka in da očeta, ki ga ima rad in ki si ga želi, že ima.....

Prav tako bi bilo lepo, da temu "vašemu" Italijanu nekdo razloži, kaj pomeni v bistvu oploditev z biomedicinsko pomočjo.....in da tako biološko seciranje, ki se pojavi predvsem v puberteti, ko se otrok "išče", lahko naredi več škode kot koristi.....

Ker ko se mu biološki oče ne bo želel oglasiti, ali ga ne bo želel videti, ga bo lahko to zelo potrlo......naj se še tako kruto sliši, dete očeta že ima in pri tem naj ostane.....biološki oče pa je bil le darovalec......sperme takrat pač ni izlil v prazno, ampak v epruveto, da je pomagal nekemu paru do otrok....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?