|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 14:33:11   
Anonimen
Punce mene pa zanima kako vam rata imet kolkrtolk "kulturno" stanovanje tiste, ki imate doma muce ali kužite. Glede dlak mislim. Vse ostalo ni panike sam te dlake!
Kamor pogledam so. Pa sesamo in brišemo prah in vse samuser posted image
Da ne govorim o oblekah. Vse od dlak. Me je prav sram včasih k kam pridem.
Na kavč sem dala deke in so se dlake tolk zažrle notr da sploh ven ne grejouser posted image
In pol pridejo obiski se vsedejo in k grejo majo bel flek na ritiuser posted image . Če pa ni deke je pa še huje k pol kar po zraku letijo.

Mamo krtačo za muce sam se mi ne zdi da bi blo kej bolš. Pa jih vsak dan krtačim. No kolkr se pustitauser posted image .
Kolegica mi je rekla da se dobi taka rokavica ki potegne dlake nase. A kera ve kje so to dobi? Pa če res deluje?
Aja pa mačka sta čist navadna kratkodlaka ne z dogo dlako. Hvala bogu!

Ma ne vem no a vsem mucam tko dlake letijo dol? Jaz se prou čudim da nista moja mačka plešasta glede na to kolk kocin je po stanovanjuuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 14:35:30   
rija
ja, mi imamo doma sosedovega kužka in muco in edino kar je res svinjsko umazano je terasa user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 14:36:10   
Anonimen
Če pa ni deke je pa še huje k pol kar po zraku letijo.


Fak, do kuhinje in po posodah. Za bruhat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 14:43:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Če pa ni deke je pa še huje k pol kar po zraku letijo.


Fak, do kuhinje in po posodah. Za bruhat.


Pri nas mamo posode v omarahuser posted image

Ke pa dlake še niso zašleuser posted image

V omare pa gredo direkt iz pomivalca tako da...user posted image

Aja pa hvala za pomoč! Mi je zelo v pomoč tvoj nasvetuser posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 14:52:58   
Anonimen
Pri nas mamo posode v omarah


Kuhate pa verjetno ne v omarah...no, itak vsak po svoje.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 14:55:28   
mika
mi smo imeli muco, pa  ni bilo toliko dlak. navadi muco, da bo ležala na enem mestu in ji ne dovoli drugje. jaz sem v trgovini za živali kupila krtačko, ki se natakne na roko, nekaj podobnega kot rokavica.
naša je hodila ležat tudi  na moj stol in sem vsakič obrisala z vlažno krpo. potem se naredijo kepice in nič ne leti po zraku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 15:08:09   
mika
Kuhate pa verjetno ne v omarah...no, itak vsak po svoje.


žal se tudi kakšna dlaka najde tam kjer ne bi smela. mi trenutno nimamo nobene živali pa si želim imeti enega cartljivčka, ampak ne vem kakšnegauser posted image doma pri starših sem imela mini živalski vrt.  verjetno bom razmišljala še enih par let, ker nisem spet pripravljena čistit dreka okol bajte, dlak, mačjega wc...... mogoče činčilo.

< Sporočilo je popravil mika -- 10.1.2007 15:09:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 15:23:20   
2 Sraki
Midva imava doma mačka. Edina varianta, ki sem jo uvedla za lepše stanovanje je ta, da maček ne sme it na noben stol, sedežno ali posteljo. In se mi zdi da zadeva precej dobro deluje. Nobenih dlak po pohištvu, tako da meni ni panika imet notr živali. Po tleh pa posesam in pomijem ene 2-3 x na teden pa je. Je pa res, da je fino to pri živalih začet uvajat od vsega začetka, čeprav se tudi kasneje da z malo več potrpežljivosti.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 15:29:12   
nejcko
Mah, težko je. Mi smo imeli 2 koker španjela in obema je dlaka ful odpadala in ja, včasih kar frlela po zraku. Dlake je bilo za izvoz, čeprav sem psa redno krtačila, celo trimala in strigla, pripomočkov za nego sem imela pa toliko, kot da imamo frizerski salonuser posted image . Nobena krtača ni bila zares učinkovita.

Kaj pa vem, če imaš žival, moraš to vzeti v zakup, je pa res, da vsak človek ni tega sposoben. Mene osebno kakšna dlaka v margarini ni motila - sem jo dala ven, pa je bilo - medtem ko se mi človeški las gravža za bruhat, če ga kje najdem.

Aja, pa še to; pri sebi doma se mi je vedno zdelo, da je dlaka vsepovsod, da je ful opazna, da se prime na vsako oblačilo, drugje, kjer imejo živali pa tega nikoli ne opazimuser posted image , očitno zato, ker me te stvari ne motijo. Jaz imam rada živali in to vzamem v zakup, čeprav priznam, da mi je zdaj, ko smo brez psa, prav nobl fletno, ko ni treba več vsak dan sesalca vklapljatuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 15:38:52   
Anonimen
Pri nas ni nobenih dlak. Res, višavec se izgleda ne ... ne vem kaj, ampak dlak ni. Sestrin mešanec je pa poden, kar se tega tie. Pa ima tako kratko dlako, kot kakšen kratkodlaki mali ovčar. No ja, klobasa jo kličejo, zaradi oblike. V glavnem, sestra 2-krat na dan sesa, pa še so dlade kamorkoli pogledaš. Pač so psi različni, mi imamo res s tem ful srečo.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 15:39:14   
Marogica
Nam ratuje tako, da smo imeli do sedaj pse zunaj, ne pa v bajtiuser posted image . Sedaj, ko imamo še mladička in je zunaj mrzla zimauser posted image , ga pa imamo noter, ker še nima dlake, temveč puhec. Od pomladi dalje pa bo tudi on zunaj.

Kako? Moja mama sesa 1x dnevno, pa še s tako "pobiralko" za dlake najmanj 2-3x dnevno tla počisti.

Mislim, pa da za tiste, ki imajo živali v stanovanjih pač ni rešitve. Dlake so pač povsod. Enostavno se tega navadite pa malo večkrat čistite. Druge ideje nimam.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
10.1.2007 15:42:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 15:51:19   
Anonimen
Ma sej men ne gre tolk na živce dlaka. Se mi ne gravža al kej podobnga. Se mi prou nč na mojih mucicah ne gravža al pa na kkšnmu psičku. K jst res prou obožujem živali. Če bi blo po moje bi bli v hiški, z mojma mačkonoma, psom, zajci....user posted image
Pospravljam kolkr mam pač časa. Vsak dan mi pa res ne znese(mam službo do pol šestih!).
V bistvu me bolj moti to k drugi pridejo k nam in se mi zdi da je ful dlak na njih ko odhajajouser posted image . Pol mi je pa malčk nerodnouser posted image , sploh če je kkšn tak k vem da ne mara muc.

Muce pa jst obožujem tako da če pač dlaka pride "v paketu" pač pride. Očitno najboljš da se sprijaznim a?  Tiste k ne marajo mojih mačkončkov bom pa rajš ven na kavo peljala pa bouser posted image

Pa hvala za odgovoreuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 16:12:49   
baguSka
V bistvu me bolj moti to k drugi pridejo k nam in se mi zdi da je ful dlak na njih ko odhajajo . Pol mi je pa malčk nerodno , sploh če je kkšn tak k vem da ne mara muc.


U bistvu je pa to res se najmansi problem. Imas posebno pregrinjalo samo za goste in ga pac pogrnes samo v te namene.. Potem gostje ne bodo flekasti hodili od tebe, pa se tebi ne bo nerodno. Ce kaksen ne mara muc, pa pac muce za tisti cas zapres na balkon, pred hiso, v sobo.. Kamorkoli pac.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 17:58:03   
mojamoja
Naše pasje dekle ima svoje ležišče iz usnja, drugje ji ni dovoljeno spati.
Ležišče sesam dvakrat dnevno. Večinoma se zadržuje v kuhinji in dnevni sobi, ko se otrese enostavno takoj posesam, pa je mir in smo vsi zadovoljni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 18:19:22   
Anonimen
Mi imamo srečo, naša dva pesota ne puščata nič dlak oz. ni omembe vredno. Jaz ziher več las puščam.user posted image  In tudi kvečjemu v kakšnem piskru najdem svoj las, ne pa pasjo dlako.user posted image
Ima pa moj fotr mačke, tam je pa dlak za izvoz. Mal mi gre na jetra, ampak on ne puca in se tega v dnevih in dnevih nabere tu mač, zato pa je tko in glih to mi gre na jetra. No, samo mu je oproščeno, ker je že res star (letos bo 80 let). Sicer pa vzamem to v zakup in da bi me res motilo, da bi se mi gravžalo ali pa nekam ne bi hotla it zarad tega - naa, mam preveč rada živali. Kar se pa tebe tiče - če tebe ne moti, potem je itak ok, pa saj drugače sploh mela ne bi živalic user posted image , obiski pa mende vejo, da imata mačka in za moje pojme morajo to vzet v zakup. Saj počistiš kolikor se da, absolutno vsega se pa pač ne da.

(odgovor članu mojamoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
10.1.2007 18:27:47   
Njuškalo
Mi smo imeli tudi včasih ta problem..fuj...mi je bilo zelo zoprno,ko so bile povsod dlake.Ampak to je bilo ,ko je šel pes lahko na kavč, v vse sobe...potem,ko smo stanovanje prenovili, je bilo drugače.Pes v večino sob ne hodi več, na kavč tudi ne..ima svoje ležišče in je čisto zadovoljen.Tako,da ..saj so še dlake, ampak ne več v taki meri.Pač večkrat posesaš, pa je.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
14.1.2007 20:16:22   
Laubica
Ja mi imamomačaka in psičko,sta oba navajena da spita samo v svojih ležiščih,sesam vsak dan pa se mi zdi da se kopamo v dlakahuser posted image samo nič ne moreš tako to je če so živali v hišiuser posted image

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
14.1.2007 22:09:40   
Anonimen
Njuškalo laže, nč ji verjet. user posted image  user posted image  user posted image

No, resno, česanje, česanje, česanje in sesanje, sesanje, sesanje. Druzga ni, je pa tko no, da naši user posted image  gredo tud ful dlake dol, ker njen kožuh enostavno ne dohaja vremenskih sprememb in se pač dlaka menja x-krat na leto, da bi pa ravno v piskrih ble dlake pa tud ne no. Ista verjetnost kot da se tam znajde kak las, te mamo pa vsi a ne?

(odgovor članu Laubica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
14.1.2007 22:15:46   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Njuškalo laže, nč ji verjet. user posted image  user posted image  user posted image




grrr....bom psa naščuvala nate..naj te ugrizne s tistimi zobmi,kar jih še imauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
14.1.2007 22:19:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Njuškalo laže, nč ji verjet. user posted image  user posted image  user posted image




grrr....bom psa naščuvala nate..naj te ugrizne s tistimi zobmi,kar jih še imauser posted image user posted image user posted image


A če ne mu boš pa svojo protezo posodla? user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
17.1.2007 10:30:20   
lolipop
Naša muca je bila prvi otrok.user posted image  Dovolili smo ji povsod. Najraje je spala na likalni deski, da so bile potem srajce od mojega polne dlak. Za sesanje smo nabavili Dyson-a - animal pro. Nič se mi ni zdelo kritično do rojstva otroka, ko sem ugotovil, da tako ne gre več. Muca je tudi komaj čakala, da gre ven in je šla. Hvala bogu je sterilizirana. Zunaj se je misila (prevod:zgubila odvečno dlako). Ko je prišla notri, pa ni več smela povsod. Čez dan je bila z nami v dnevnih prostorih, ponoči pa sem ji pustila le predsobo in mojo delovno sobo, kjer je spala. Spi na blazini za na plažo, ki je polna njenih dlak. Jih pač posesam. Dlake pušča tudi na preprogi. Jo moj posesa.

Na kratko: pomaga, če gre ven. Blazine za na plažo pa ne bom več uporabljala. A sem vam to že povedala?user posted image



_____________________________

nof = nos
mama, nona = telefon
vala = hvala
vion = avion




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
17.1.2007 10:40:06   
Anonimen
Lolipop verjamem da pomaga sam moja dva ne bosta šla nikoli ven. Živimo v bloku v 4em nadstropju zraven najbolj prometne ceste. Ni šans. Jih mam pa preveč rada. Sicer pa ... bomo pač vsak dan sesal kaj pa čmo.
Sicer se mi pa zdi da največ dlak leti dol k se "mlatita" med sabo. Takrat kar letiuser posted image .
Itak pa v spalnico nimata dostopa, drugje pa sta povsod, ne smeta na pult in na mize, za drugo me pa ne moti.

(odgovor članu lolipop)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
17.1.2007 12:32:54   
lolipop
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Jih mam pa preveč rada.


Tukaj te popolnoma razumem. Jaz sem imela cele travme, moj pa še bolj, ko mačeta ni bilo domov tri dni. To je najdalj, kar se je potepala. Zdaj jo je že malo minilo.

Če boš menjala sesalec, kupi Dysona. Samo z njim spravim dlake stran iz preproge, blazine in dek, na katere se uleže, če ne pazim nanjo. Včeraj se je ulegla v voziček! Za posrat. user posted image



_____________________________

nof = nos
mama, nona = telefon
vala = hvala
vion = avion




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Čisto stanovanje in domače živali-možno?
17.1.2007 12:39:07   
Anonimen
ne vem js mam kratkodlakega mačka in dlak ni. doma smo pa imeli dva na pol perzijca pa še dolgodlakega psa - samojeda, pa zdej ma mat nemškega špica. en maček in pes so bli beli in to se je res vidl dlak povsod, po cunah in tepihih ma povsod. niti mi ni šlo tolk na jetra razn na kakih črnih hlačah. mat pa itak sesa vsak dan k obsedena user posted image  js nism za te šose zato sem hvaležna da mam mačka k se ne movsa čeprov ma dostop povsod dlak ni!

(odgovor članu lolipop)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?