|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Črpanje mleka
21.10.2008 11:41:56   
bubyca
Pozdravljene punce!

Ker moram dvomesečnega sinka pustiti za kakšni dve urici v varstvu (vmes bo seveda jedeluser posted image ), si moram izčrpati mleko.... Zdaj pa me nekaj zanima - včeraj zvečer sem nekaj črpalain potem dala v hladilnik. Ali lahko danes vzamem mleko ven iz hladilnika in nadaljujem s črpanjem v isto flaško ali je bolje, da vzamem novo flaško? Ali je torej priporočljivo mleko jemati ven in not iz hladilnika???

In še nekaj - koliko ml si sploh moram izčrpati???

Vnaprej hvala vsem za odgovore,

Bubyca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Črpanje mleka
21.10.2008 12:00:21   
suprmedo
pozdravljena
Moja malčica bo stara 4 mesece in mleko si redno črpam za vsak obrok odkar sma prišle iz porodnišnice. v porodnišnici sem še dojila ker pa sem staknila eno bakterijo sma prekinile dojiti in sem kasneje in še sedaj črpam. Koliko ml moraš izčrpat naj boljše je da obe dojki sprazniš. če boš otroka hranla po steklenički je najboljše da mu v stekleničko vedno dapš nekaj ml več in boljše da pusti kot pa premalo. mleko lahko hraniš v hladilniku. najboljše pa je da danes vzameš novo posodico in črpaš v novo
saj v otroških trgovinah se kupijo ti lončki od aventa ti so zelo vredu.najboljše pa je da ve eno posodico načrpaš toliko mleko kolko ti dete poje.saj če imaš dovolj mleka ne rabiš shranjevat ostankov.

(odgovor članu bubyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Črpanje mleka
21.10.2008 13:57:23   
Ryssa
Jaz ko dam mleko v hladilnik, ga ven vzamem takrat ko ga tudi porabim, ni fajn dajat mleko v hladilnik in ven in nazaj itd.
Mleko si izčrpaj v novo posodico, potem pa jo daj v hladilnik in ko bo mleko hladno, ga lahko mešaš z ostalim mlekom v hladilniku.

Aja pa suprmedo pohvale za 4-mesečno črpanje user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil Ryssa -- 21.10.2008 13:58:41 >

(odgovor članu suprmedo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Črpanje mleka
5.11.2008 19:16:19   
majaS80
Pozdravljene,

Tudi jaz še nimam izkušenj s črpanjem mleka.... in ker včasih moj user posted image  spi več kot 4 ure skupaj, mene pa prsa že zelo bolijo, bi si rada višek izčrpala in hranila za kasneje....

torej če si izčrpam mleko in bi ga želela zamrzniti, lahko npr. ob enem črpanju napolnim posodico koliko pač gre, npr. do polovice in nato ob drugem še do vrha
in šele potem to skupaj v eni posodici dam v zamrzovalnik? Lahko mleko mešam?
In kako dolgo je lahko mleko v zamrzovalniku?

Hvala za pomoč
LP


_____________________________

MajaK

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Črpanje mleka
5.11.2008 19:18:32   
Ryssa
Mleko lahko mešaš samo pazi da je mleko hladno. Ne mešat hladnega in toplega. 

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Črpanje mleka
5.11.2008 19:34:55   
majaS80




Ryssa

Hvala za odgovor.
Mi še poveš nekaj,
kako se naredi ta trakec za otroka ko se rodi 
in kaže koliko je star?

Hvalauser posted image





_____________________________

MajaK

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
5.11.2008 20:40:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu majaS80)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Črpanje mleka
5.11.2008 20:58:48   
Ryssa
IZVIRNO SPOROČILO: majaS80





Ryssa

Hvala za odgovor.
Mi še poveš nekaj,
kako se naredi ta trakec za otroka ko se rodi 
in kaže koliko je star?

Hvalauser posted image






Greš na stran http://www.lilypie.com in si ustvariš trakec  (izbereš baby and kids birthday), potem pa kodo kopiraš v svoj profil.

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Črpanje mleka
5.11.2008 22:46:31   
majaS80
user posted image  hvala

_____________________________

MajaK

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Črpanje mleka
5.11.2008 22:50:20   
Majuska
Jaz sem pri vsakem črpanju vzela novo flaško ... je pa res, da ko si črpam, dojki izpraznem, kolikor pač gre. Ni merila, koliko ml naj bi si načrpala, to je odvisno od tega, koliko mleka imaš.

Ni najbolj fajn jemat flaško ven in noter iz hladilnika. Na sobni temperaturi materino mleko lahko stoji do 10 ur (pri temp. 22 C) ... če boš dajala nazaj v hladilnik in ven, se gotovo zmanjša kvaliteta mleka. Jaz ga po črpanju pustim še kake pol urice zunaj, če bi mali slučajno hotel dodatek, potlej pa dam v hladilnik, itak se lahko notri shranjuje do 5 dni.

Več odgovorov pa najdeš na http://www.dojenje.net




_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu bubyca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Črpanje mleka
6.11.2008 20:31:03   
majaS80




Mene pa zanima koliko dojenček pri 2 mesecih popije mleka na obrok.
Ker samo dojim sploh ne vem, kakšna količina bi to naj bila?

Hvala




_____________________________

MajaK

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Črpanje mleka
7.11.2008 10:46:47   
stunfek
ali je crpanje lahko tudi eden od ncinov, da si oveca "zalogo" mleka? ima katera kaj izkusenj s tem?

_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Črpanje mleka
7.11.2008 11:37:54   
lana17
...jaz sem nekje prebrala, vrjetno je bilo v navodilih poleg aventovih posodic, da se hladno in toplo mleko ne meša. Jaz načrpam mleko vnovo psoodo in jo posravim v hladilnik, ko se shladi pa prelijem v eno posodo.

_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Črpanje mleka
7.11.2008 11:39:21   
lana17
IZVIRNO SPOROČILO: stunfek

ali je crpanje lahko tudi eden od ncinov, da si oveca "zalogo" mleka? ima katera kaj izkusenj s tem?


Mislim, da ja. V proodnišnici sem imela navall mleka ins em prosila,če mi lahko dajo črpalko. Pa jo nisem dobila, ker naj bi imela po črpanju še večmleka,kar mi je nekako razumljivo.


_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Črpanje mleka
7.11.2008 13:55:32   
evi28
Jaz ga po črpanju pustim še kake pol urice zunaj, če bi mali slučajno hotel dodatek, potlej pa dam v hladilnik, itak se lahko notri shranjuje do 5 dni.


No jaz sem takrat, ko sem si črpala, zasledila, da je lahko načrpano mleko v hladilniku 24 ur, nato ga pa porabiš, ali pa daš zmrznit.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Črpanje mleka
9.11.2008 11:33:35   
pikicai
jst sm zdravnico vprašala v hladilniku je lahko mleko en dan vzmrzovalniku pa 6 mesecev, si pa tudi črpam mleko že 2 mesca, z električno črpalko (pa ne aventovo ker je zanič)

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Črpanje mleka
9.11.2008 11:53:33   
Anonimen
Jaz si crpma 5 mesecev in pol. Mleka nikoli ne mesam svezega z unim od prej. Tudi iz steklenicke v katero nacrpam ne prelivam v njej segrejem ker se na vrhu nabere mascoba in pa tudi na stenah steklenicke se nabere mascoba ce bi prelivala bi ostala na steklenicki. V hladilniku imam mleko tudi po 24 h.

Upam da sem ti kaj pomagala z nasveti imam pa Aventovo rocno cepalko in me dobro sluzi ze skoraj pol leta.

(odgovor članu pikicai)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Črpanje mleka
9.11.2008 23:14:34   
Majuska
IZVIRNO SPOROČILO: evi28

Jaz ga po črpanju pustim še kake pol urice zunaj, če bi mali slučajno hotel dodatek, potlej pa dam v hladilnik, itak se lahko notri shranjuje do 5 dni.


No jaz sem takrat, ko sem si črpala, zasledila, da je lahko načrpano mleko v hladilniku 24 ur, nato ga pa porabiš, ali pa daš zmrznit.


Po novih merilih je mleko lahko v hladilniku do 5 dni.


_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Črpanje mleka
9.11.2008 23:17:10   
Majuska


IZVIRNO SPOROČILO: stunfek

ali je crpanje lahko tudi eden od ncinov, da si oveca "zalogo" mleka? ima katera kaj izkusenj s tem?


Živjo štumfkova user posted image   ja, zato si tudi črpam ...  no mleka imam zaenkrat dovolj in si ne rabim večat zaloge, bolj skrbim za to, da ga ne bi prehitro izgubila. Črpam si zjutraj (prvi obrok mali dobi moje mleko po flaški) in zvečer, preden grem spat.


_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Črpanje mleka
10.11.2008 8:50:41   
ANIME
Bom kar tukaj vprašala ...

Kako pa ve potem pogrevate to načpano mleko, ki je nekaj časa stalo v hladilniku.

Ali se splača kupit grelnik ali ne ...


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Črpanje mleka
10.11.2008 16:45:56   
evi28
Po novih merilih je mleko lahko v hladilniku do 5 dni.

Naj bo tako, ali pa drugače, in to govorim striktno samo zase, jaz ga 5 dni nebi pustila v hladilniku in potem dala moji mali.
Mogoče za koga malo banalna primerjava, vendar tudi če pustiš sveže kravje mleko, ki ga ne skuhaš, 5 dni v hladilniku, se gotovo skisa...user posted image

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
10.11.2008 18:33:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu evi28)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
10.11.2008 18:34:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu evi28)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
10.11.2008 18:36:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ANIME)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Črpanje mleka
10.11.2008 19:41:04   
evi28
Potem pa že...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?