|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
18.3.2011 20:32:41   
* Mateja *
Pozdravljene mame!!!

Vidim, da si pišete o vaših majhnih pikicah, zato sem pomislila, da bi si lahko delile izkušnje tudi mame, ki imamo že velike nedonošenčke!! Ste za??
Prav fejst bi bilo mal poklepetam z mamami, ki smo si dajale pogum 5, 6, 7 let nazaj. Vidim, da ste še zmir tle!!

Moj sine ima sedaj že 6,5 let in je že pravi velikan, ki bo jeseni zakorakal prvič v šolo!!! Smo prenesli šolanje za eno leto!!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
18.3.2011 22:14:47   
kajalin*
user posted image moja mala pa 6,kak hitro je minilouser posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
19.3.2011 11:02:04   
**Tinkara78**
Pozdravljeni!

Naša mala nedonošenka (29. tedenska) je pa prvošolka . Nismo prestavili vpisa čeprav je novemberska. So ocenili, da prehiteva sovrstnike in da ne bi smelo biti problemov. In zaenkrat jih res ni. No vsaj takih ne s katerimi se ne bi srečevali tudi ostali starši prvošolcev user posted image user posted image

Pa tudi drugače po višini in teži prehiteva vrstnike, ki so rojeni normalno.

Za vse naše borce user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 19.3.2011 11:05:02 >

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
19.3.2011 15:23:00   
Janeja
Super ideja.
Mislim, da nas je bilo 5-6 let nazaj res kar nekaj z malimi borci.

Naša Lea je tudi že stara 6 let. Iz 24 tedenske mini štručke je zrasta v 6 letno, še vedno mini gospodično user posted image .
Srečo smo imeli neverjetno, saj je brez vsakih posledic ekstremne nedonošenosti. Je le nekoliko manjša in lažja od svojih vrstnikov, to je pa tudi vse.
Jeseni gre v šolo in komaj čaka. user posted image


Mateja, tebe in tvojega Nejca se še živo spomnim. Rodila si 2 meseca pred mano in vem, kako mi je bilo takrat hudo, ko sem brala tvojo zgodbo. Niti v sanjah si nisem mislila, da bom samo 2 meseca kasneje doživljala zelo podobno...
Pa nas poglej danes. user posted image


(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
20.3.2011 15:19:12   
* Mateja *
Moj Nejc po višini prehiteva pomoje vrstnike, zdej niti natančno ne vem kok meri, ma pomoje okol1,30cm. Zdej se je kar poredil in ma skor 26 kg.  Drgač ga pa zanima kr on hoče, niti pod razno mu ne približaš stvari, ki ga ne zanimajo. je ena velika trma. Posledic nimamo, razen težav pri R!!! Ma pomoje to ni posledica nedonošenosti.
Izgubil je že 4 mlečne zobke in končno smo dočakali tud enega stalnega! sem ga z žličko slišala. Sem se počutla kot pred 6 leti ko smo iskali prvi mlečni zobek.

Janeja tebe se tud jaz spomnim, pa anajmad ... pa še koga. Ma mi je ful pomagalo ko smo se tle gor med sabo bodrile in si izmenjevale izkušnje ter si tako pomagale.
Ti si nisi mislila da se ti lahko tako zgodi, jaz sploh nisem vedela da se to lahko zgodi, prej še nikoli nisem slišala za nedonošenčke, za prezgodnji porod.


(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
22.3.2011 9:06:08   
**Tinkara78**
Mateja- vi ste še večji od nas user posted image

Mene pa zanima, če se katera srečuje s problemi glede vida. Mi imamo kar nekaj težav.user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
26.3.2011 16:58:30   
* Mateja *
Mi zaradi same nedonošenosti nismo nikoli bili pri okulistu. Težav nikoli ni imel! vem pa, da so vsi mali borci hodili h okulistom, naš je bil tja napoten samo zaradi bulkice ki jo ma pri očesu. Da so vidli za kaj se gre!!

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
29.3.2011 14:53:53   
hedviga
Mamice, vsem vam user posted image user posted image user posted image  za vaše male borce in za njihov super razvoj in kapo dol vam , predanim mamam!!!


_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
29.3.2011 20:58:33   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Mene pa zanima, če se katera srečuje s problemi glede vida. Mi imamo kar nekaj težav.user posted image



Ne, HB nimamo nobenih problemov.
Okulista je imela Lea 2x še na EINT, potem pa nikoli več...

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
29.3.2011 21:04:14   
ZARA
Sem mislila, da se od svojih dedcev pogovarjate. Glede na naslov.user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
29.3.2011 21:18:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Sem mislila, da se od svojih dedcev pogovarjate. Glede na naslov.user posted image


Joj ZARA user posted image .

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
29.3.2011 22:25:56   
* Mateja *
ja itak. No sej kateri so res veliki nedonošenčki.... user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Sem mislila, da se od svojih dedcev pogovarjate. Glede na naslov.user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
30.3.2011 10:28:12   
**Tinkara78**
No mi imamo za sabo cca. 50 pregledov. Očala je začela nositi, ker je škilila. Potem so se začele težave z videvanjem mušic. Nakar so mi po cca. 25 pregledih povedali, da ima nitaste motnjave v steklovini -od rojstva. Možno, da zaradi pritiska ob porodu. Žal nas na to niso opozorili nikoli.

Trenutno se je hčerki vid v pol leta poslabšal za 30%. Trenutno ima pri dobrih šestih letih dioptrijo -2,0 in -3,25. Ponovni pregled imamo čez pol leta oz. po potrebi pod nujno.

Za primerjavo: pred dvema letoma smo imeli dioptrijo -0,75 in -1,0 (kratkovidna). Brez očal je samo pri športu. Redko se zgodi, da pozabi na njih.

Upam, da se malo zaustavi to naraščanje in da bi se vsaj malo izboljšalo. user posted image

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 30.3.2011 10:31:02 >

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
1.4.2011 22:10:27   
* Mateja *
Ojej, a se ji bo to kej popravilo al kako grejo te očesne zadeve??

Nejc je moj prvi otrok in po skoraj 7 letih se kar ne moremo odločit za šenga. Kaj pa ve?? A imate po nedonošenčku še kakega malčka??

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
3.4.2011 7:56:29   
**Tinkara78**
Mateja- žal se zadeva na da operirat. Upamo na najboljše.

Glede drugega otroka. Jaz sem šla pred leti na pregled, da vidimo če vse štima. To je bilo januarja. Potem marca je dobila mala koze- hudo obliko, za njo jaz, .. potem pa je zbolela za celo leto. In potem je leto polno sekiranja, stalnih obiskov pri zdravnikih minilo in se več nisva mogla odločit.

Žal sem preveč videla, preveč vem in se enostavno bojim. Če se pa zgodi (nimam zaščite, ker po x letih jemanja KT imam končno svojo M) bomo pa imeli. Ni pa v načrtu.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 3.4.2011 7:57:22 >

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
5.4.2011 23:45:29   
blev
Pozdravljene mamice, tudi naša Sara rojena s 533g v 25 t je sedaj prava velikanka . Junija bo stara 8 let ,velika je 132cm, ter ima 22 kg prava manekenka.Hodi v 2.r. , zaenkrat v šoli nima težav.Vid zaenkrat OK . Imamo še pa eno punčko staro3. leta in rojeno 4 dni prek PDP. Sem pa skoz celo nosečnost imela bolj pogoste preglede.lep pozdrav user posted image

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
12.4.2011 11:08:25   
katka katy
Pozdravljene mamice.user posted image upam da me sprejmete medse. sem mamica treh nabritih in navihanih otrok. imam dva fanta in eno majhno punčko.  prvi je bil rojen v 36 tednu sicer kot donošen otrok vendar še vedno mesec dni prezgodaj. sedaj julija bo star 10 let in hodi v četrti razred. drugi sin je rojen v 33 tednu in bo aavgusta star 5 let, no in ker so dobre stvari 3 imamo tudi punčko sedaj staro 10m  in rojena v 30 t.,

nimam ravno ekstremno nedonošenih otrok, vendar bi prav rada videla kako ti otroci odraščajo in se soočajo z vsakodnevnimi težavami.

največ skrbi mi povzroča drugi sin Andrej, sicer je nabrit kot ura, vendar imam pri njemu včasih občutek da me ne zastopi oz. ne razume jasnih in kratkih navodil. se to dogaja tudi vam? je pa 24 ur na dan v pogonu, ne more biti pri miru, če pa želim da bi malo npr. risala, pa pravi ne bom. skrbi me kako bo ko bo šel naslednje leto v šolo: ne zna še šteti do deset, vedno kakšno številko preskoči.  ne vem morda imam pa prevelika pričakovanja, morda kakšen nasvet.


_____________________________

naši sončki prehitro rastejo

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čvekanje o "velikih" nedonošenčkih
23.4.2011 21:50:01   
* Mateja *
Pri mojem Nejcu je bil potreben čas za vse te učenosti glede števil in črk. Mal mora otrok dozoret in pol ene stvrai stečejo same po sebi! Pisanje črk ga ne zanima, se podpiše in to je to. Zdej mamo fazo poslušanja glasov. recimo d kot drevo... in se mu to ful dopade. Šteje tudi do 10, tud po angleško (risanke)!! :-)

mene bolj bega trenutno to, ker smo že drugič v 14 dneh bolani. Kar vročina, kašelj, smrkav nos. Prvič dobil antibjotik ker mu je blo na pljučih slišat in zdej po 14 dneh kar ga ne pije ista pašta nazaj. za pop*****. pa še prazniki so zdej ko naše pediatrinje ni... :-(

(odgovor članu katka katy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...