|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta slovenije
8.8.2007 22:46:41   
andrej77
Madona kako birokratski znamo bit v sloveniji... pol se pa ubijaš, pa siviš - zarad neumnosti... naprimer pri našem monopolistu Pošti Slovenije...

Problem je, ker z ženo ne veva, na kateri naslov bodo poslali pošto... na naslov stalnega prebivališča, ali na naslov začasnega prebivališča... Prijavljeno imava obe prebivališči, po podatkih ZZZS imava pri njih naslov začasnega prebivališča, na kartici je bil zadnji izpis naslov stalnega prebivališča (razvidno iz recepta)...

če bo prišlo na naslov začasnega prebivališča ne bo problema, če pa bo prišlo na naslov stalnega prebivališča, pa bi znalo priti do problemov, ker bi morala žena pred njimi podpisati Pooblastilo (obrazec Pošte Slovenije P-71) - imajo rubriko overitev oz. podpis poštnega delavca...

Ima kdo kakšno idejo, kako presekati "gordijski vozel"? so pa na pošti stalnega prebivališča zelo pikolovski, niti pod razno ne gredo nič "na roko", o kakšnem človeškem odnosu ni ne duha ne sluha...

a mislite, da bi doma napisano pooblastilo prišlo v poštev?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
9.8.2007 8:45:02   
Anonimen
Na pošti stalnega preživališča naredi preusmeritev pošte na začasno prebivališče. Nekaj se plača, pa je.

(odgovor članu andrej77)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
9.8.2007 9:07:04   
hrchy
ja, ce to preusmeritev upostevajo...
meni so zadevo preposiljali en mesec, potem dva meseca ne, sem se sla pritozit, pa je blo spet v redu dva meseca, potem spet ne... od marca dalje na sreco dobivam vso posto na pravi naslov...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
9.8.2007 9:07:17   
Nasy
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Na pošti stalnega preživališča naredi preusmeritev pošte na začasno prebivališče. Nekaj se plača, pa je.


ni smisla, ker priporočene pošte ne preusmerjajo, druge (navadne) pošte ne pričakujemo

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
9.8.2007 9:12:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nasy

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Na pošti stalnega preživališča naredi preusmeritev pošte na začasno prebivališče. Nekaj se plača, pa je.


ni smisla, ker priporočene pošte ne preusmerjajo, druge (navadne) pošte ne pričakujemo


Tako. Priporočenega oz. uradne pošte ne preusmerjajo. Jaz imam tudi večno ta problem. Sem tudi hotla napisat pooblastilo pa kao ne morejo upoštevat. Tako da morem če dobim kakšno tako pošto nujno se zapeljat kkšno soboto ali pa celo med tednom in jo it iskat. Beda. Mam namen si naslov sprement.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
9.8.2007 10:19:44   
andrej77
dones sem bil na pošti... baje da bo zadostovalo doma napisano pooblastilo... upam, ker čene bom nekoga z okenca potegnu za vrat, ker jih imam sedaj pa dovolj

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
9.8.2007 15:09:38   
andrej77
pa še pisni odgovor odgovornih na pošti:
"
Pozdravljeni,   izdaja pooblastila je določena s Splošnimi pogoji izvajanja univerzalne poštne storitve (objavljeni so na spletni strani www.posta.si, pošiljamo pa vam jih tudi v priponki besedila), v katerih je navedeno, da lahko pooblaščenec prevzame pošiljke naslovljene na pooblastitelja na podlagi overjenega ali neoverjenega pooblastila.   Učinkovito in splošno rešitev težav pri prevzemu vseh vrst pošiljk, naslovljenih na drugo osebo, omogoča overjeno pooblastilo. Pooblastilo se lahko overi na pošti, na upravni enoti, pri notarju ali na slovenskem veleposlaništvu v tujini. Kopija pooblastila se hrani na pošti, zato je pri izbiri te možnosti poenostavljen prevzem pošiljk s strani pooblaščenca; takšno pooblastilo velja do navedenega datuma oziroma do preklica. Obstajajo še druge, neplačljive možnosti prevzema pošiljk, ki se razlikujejo glede na vrsto poslane pošiljke in so opisane v nadaljevanju.   1. Pošiljke, ki se vročajo v skladu z Zakonom o poštnih storitvah (npr. priporočeno pismo, vrednostno pismo, paketi) se praviloma vročajo osebno naslovniku, lahko pa se vročijo tudi odraslemu članu gospodinjstva (brez pooblastila) ali pooblaščencu na podlagi pooblastila (overjenega ali neoverjenega). Neoverjeno pooblastilo mora vsebovati podatke, ki so navedeni v 22. členu Splošnih pogojev. Neoverjeno pooblastilo je lahko sestavljeno tudi na hrbtni strani obvestila o prispeli pošiljki, ki ga naslovniku pusti pismonoša.   2. Pisma, ki se vročajo v skladu z Zakonom o splošnem upravnem postopku (pisma so značilne modre barve) se vročajo osebno naslovniku ali pooblaščencu - pooblastilo je prav tako lahko neoverjeno ali overjeno.   3. Pisma, ki se vročajo v skladu z Zakonom o pravdnem postopku (pisma so bele barve) in Zakonom o kazenskem postopku (pisma so rumene barve) in imajo oznako "OSEBNO!ZPP" oz. "OSEBNO!ZKP" se dostavljajo 2-krat. Pri prvem poskusu vročitve se vročajo osebno naslovniku ali pooblaščencu na podlagi overjenega ali neoverjenega pooblastila, pri drugem poskusu vročitve pa se lahko vročijo tudi  odraslemu članu gospodinjstva (brez pooblastila). (Če navedena pisma nimajo oznake "OSEBNO!ZPP" oz. "OSEBNO!ZKP" se dostavljajo enkrat in se razen naslovniku ali pooblaščencu lahko vročijo tudi odraslemu članu gospodinjstva brez pooblastila.)   Neoverjeno pooblastilo vam žena lahko sestavi doma, pri prevzemu pošiljke ne potrebujete njenega osebnega dokumenta, temveč le svojega. Predlagamo pa vam, da si uredite overjeno pooblastilo, ki bo veljalo za prevzem vseh vrst pošiljk do preklica; obrazec lahko prevzamete na pošti in ga izpolnite doma (na terenu pa vam ga lahko izroči tudi vaš pismonoša - žena ga bo podpisala v prisotnosti pismonoše, ki bo pooblastilo tudi overil in kopijo pooblastila odnesel na pošto v hrambo). Cena takega pooblastila trenutno znaša 6,2594 EUR, z njim pa lahko žena pooblasti največ 5 oseb.     Lepo vas pozdravljamo,   
Nataša Kruder
Služba za tehnologijo poštnih storitev
 
    Pošta Slovenije d.o.o., Slomškov trg 10, 2500 MARIBOR  telefon: (02) 449 2219, telefaks: (02) 449 2371

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
17.8.2007 20:11:58   
kačkan
Midva mava tud začasne in stalne naslove, tko da ti lahko povem moje izkušnje. Na "stalni" pošti lahko za celo leto urediš preusmeritev pošte na začasni naslov - stane okoli 2000 rajnkih SIT, velja eno leto. Za priporočene pošte (dohodnina, sodišča, centri za socilano delo...) pa ta preusmeritev ne velja; v mojem primeru mi tisti listek poštarca zapakira v kuverto in mi pošlje na začasni naslov, potem pa grem dvignit. Seveda pa je to samo dobra volja uslužbenca, ne pa njena dolžnost.
Predlagam, da na vse te inštitucije pošlješ potrdilo o začasnem bivališču z razlago, da pač želiš pošto prejemati na ta naslov. Midva sva to nardila, pa pošto dobivava na začasni naslov - brez problema.
Pooblastilo, da ti lahko nekdo drug dviguje priporočeno pošto na pošti ne velja, pa tud tisti, ki bi tako pošto dvignil se s tem obveže, da ti jo dostavi; kar pa je zelo moteče, saj je potrebno odgovoriti v določenih rokih.
Upam, da sem ti pomagal, lp

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
19.8.2007 10:23:12   
El_juero
IZVIRNO SPOROČILO: andrej77


 
2. Pisma, ki se vročajo v skladu z Zakonom o splošnem upravnem postopku (pisma so značilne modre barve) se vročajo osebno naslovniku ali pooblaščencu - pooblastilo je prav tako lahko neoverjeno ali overjeno.
 



S tem se najbolj ne bi strinjal. Če se vroča po ZUP, se mora pošta vročiti osebno osebi na katero je naslovljena. Pooblaščenca za vročitev si je potrebno eventualno urediti prej pri organu, od katerega pričakujete pošto. Od kje ste prepisali navedeno.      

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
19.8.2007 14:38:02   
andrej77
IZVIRNO SPOROČILO: El_juero

IZVIRNO SPOROČILO: andrej77


 
2. Pisma, ki se vročajo v skladu z Zakonom o splošnem upravnem postopku (pisma so značilne modre barve) se vročajo osebno naslovniku ali pooblaščencu - pooblastilo je prav tako lahko neoverjeno ali overjeno.
 



S tem se najbolj ne bi strinjal. Če se vroča po ZUP, se mora pošta vročiti osebno osebi na katero je naslovljena. Pooblaščenca za vročitev si je potrebno eventualno urediti prej pri organu, od katerega pričakujete pošto. Od kje ste prepisali navedeno.      


prepisal nisem od nikjer... to je copy/paste e-maila, ki so mi ga poslali s Pošte Slovenije, podpis pošiljateljice sem tudi dal

(odgovor članu El_juero)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
19.8.2007 22:27:30   
El_juero
Se opravičujem. Sem bil premalo pozoren. Vsebina pa velja. 
Upam, da ste si oz. si boste uspeli urediti zadeve.

LP  

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
28.8.2007 22:36:51   
Naty_ka
IZVIRNO SPOROČILO: El_juero

IZVIRNO SPOROČILO: andrej77


 
2. Pisma, ki se vročajo v skladu z Zakonom o splošnem upravnem postopku (pisma so značilne modre barve) se vročajo osebno naslovniku ali pooblaščencu - pooblastilo je prav tako lahko neoverjeno ali overjeno.
 



S tem se najbolj ne bi strinjal. Če se vroča po ZUP, se mora pošta vročiti osebno osebi na katero je naslovljena. Pooblaščenca za vročitev si je potrebno eventualno urediti prej pri organu, od katerega pričakujete pošto. Od kje ste prepisali navedeno.      


Midva sva uredila vsa poblastila pa vseeno ne morem sprejeti nobene take pošte.

Drugače pa: kar se preusmeritve tiče. Pri nas imajo vsako poletje zaposlene same nepismene poštarje. Moj bo počasi popuser posted image , ker mu vso pošto odnesejo na stari naslov. Pa je že opozoril poštarja, pa nič ne pomaga.

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

(odgovor članu El_juero)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: če se men ne bo sfrtajčkalo... - pošta sl...
31.8.2007 9:50:19   
honey
Po mojem mnenju je najmanj problemov, če se obvesti vse institucije, od koder se pošta dobiva, o začasnem naslovu s prošnjo, da se pošta dostavlja na ta naslov. Tako sem jaz imela kar nekaj let, dokler se z možem zdaj nisva preselila in sem spremenila naslov stalnega bivališča.

(odgovor članu Naty_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?