|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 19:03:57   
mami_miki
Že preden se je naš malček rodil, smo si kot vsi starši želeli, da bi ponoči čim več spal.
Po dveh meseceih (sedaj jih ima 4) spi ponočo 8 ur! Spat gre okrog pol enajste in se zbudi okrog pol 8 zjutraj, poje in spi še 3 ure.
Recept???user posted image
Moja kolegica je rodila 7 mesecev pred mano. Njena punčka prespi tudi cele noči. Ko sem jo vprašala kako je to dosegla je rekla, nič, ti ga samo redno hrani.
In tako sem ga od prvega dne hranila na tri ure. Če je spal, sem ga zbudila. Točno na vsake tri ure. Nato se je sam navadil po mescu in pol in se začel zbujati sam na tri ure.Nato je po mesecu in pol že spal po 4 ali 5 ur ponoči. Vedno več. Potem pa je po dveh mesecih prvič prespal celo nočin tako še zdaj spi celo noč.Pa še nekaj zelo pomembnega, se mi zdi.
Nato smo bili na rojstnem dnevu, ko je spal dobrih pol ure v vozički. Nato se je začel premetavat, pa mi je starejša kolegica rekla, naj ga obrnem na drugo stran. In res. Spal je dalje. Ker tudi nam ne paše celo noč na eni strani ležat, oni pa so še majhni in se ne morejo obrnit, tako da jih mormo mi!

Tako sem to začela prakticirat še ponoči!
Po nekje 4 urah je začel nekaj migat, v bistvu ko sem zaslišala da se hoče prebudit, sem vsakič hitro vstala iz postelje in ga obrnila na drugi bok in v hipu je zaspal dalje, brez da bi ga hranila in tako še spal 4 ure.
Sedaj pri 4 mesecih spi,pa ga ne pbračam več, ker sam od sebe spi.

Ne vem. Upam, da vam bo pomagalo. Poskusite najprej čez dan, v vozičku ali na kavču, ko spi, nato še ponoči.

Pa še to: ponoči ga na previjam, in zjutaj ne naredim svetlobe, ko ga hranim, ravno toliko, da vidim da pripravim obrok pa da mu najdem ustauser posted image . Da se ne prebudi. Tako spi vs skupaj skoraj 10,11 ur-jaz pa z njim!!

Se mi zdi, da je najhuje če mami ni naspana, zato z veseljem delim to izkušnjo z vami in upam, da vam bo pomagalo!

Pa čez dan se sajte normalno pogovarjat na glas...naj telefon zvoni...Živite normalno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 19:07:25   
barbi007
Počakaj še kakšen mesec ali dva user posted image ...če bo še vedno tako...
LP

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 19:14:49   
kaya2007
Počakaj še kakšen mesec ali dva ...če bo še vedno tako...


točno tako user posted image  naša je spala prve 3 mesece, še malo več, potem pa...user posted image

(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 19:26:27   
Anonimen
ja, nam se je tudi pri 5. ali šestih mesecih začelo bujenje na 10 minut user posted image

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 19:32:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mami_miki
Pa čez dan se sajte normalno pogovarjat na glas...naj telefon zvoni...Živite normalno.

Tudi sesala sem prve mesece, pa se ni zbudil. Potem pa...user posted image

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 19:38:39   
Strawberrie Cherrie
Hehe, Ožbej je menda do 7m super spal. Sedaj se dojimo 65x ponoči, vmes bi malo stal??, pa se smejal?, pa igral in ostale zadeve. Bog ne daj, da ima zadelan nosuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 19:53:55   
eva1
Pri nam spimo v kosu 8 ur od 1 meseca dalje(pa nismo nič obračali)...celo noč pa od 4.5 meseca dalje-ko sem zvečer začela dajati kašice, ker ji dojenje ni bilo več dovolj..in sedaj pri skoraj 9 mesecih še vedno tako spi(12-13ur brez zbujanja) in tudi podrazno ne bo afne guncala ponoči-no jih lahko, ampak bo potem tudi sama zaspala brez joške,dojenja, ali karkoli drugega!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 20:12:39   
simona76
Otroci so različni... ni recepta user posted image ...

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 20:37:56   
hebeba
Ah, ja!!! Tudi pri nas je bilo tako lepo, ko je imel 4 mesece. Potem pa se začenjo obračat, pa bavcat, pa zobki, pa sedeti, pa .....

Tudi jaz sem bila tako navdušena nad mojim malim korenjakom in sama nad sabo, ko je spal do 10h. Zdaj pa, če spi do 7h je že pravi luksuz!

Srečno!


(odgovor članu simona76)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 21:05:20   
Anonimen
Hvala za tvoje mnenje! Vsak nasvet pride prav!

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 21:17:48   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

Počakaj še kakšen mesec ali dva ...če bo še vedno tako...


točno tako user posted image  naša je spala prve 3 mesece, še malo več, potem pa...user posted image


se podpišem

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 21:22:51   
Brbs
Tako kot so rekle predhodnice: vsak otrok je drugačen, ni recepta. So nasveti, ki pa ni nujno, da primejo.

Našega sem tudi od vsega začetka dojila na max 3 ure, ponoči je sam imel takšno uro. Pa še nikoli ni spal več kot 6 ur skupaj, ponavadi se pa ponoči zbudi 3-4krat. Sploh ne utegnem prit do njega, da bi ga nazaj uspavala, ko se zbudi, hoče takoj zizo. In mu jo raje dam, kot pa da me sesedi izselijo iz bloka....user posted image
Tako da tiste, ki vam dojenčki spijo celo noč - takšni pač so. Imate veliko srečo. No, pa saj tudi meni ni hudega, ampak bi pa raje spala celo noč brez vstajanja...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 21:24:10   
spela14
Moja ljubica (7mes.) ga tudi kvačka čez noč. Pediatru sem omenila, da se zbuja ponoči, velikokrat s krči, to se dogaja že 2-3 mesece. Pa je par dni vredu (s krči) se samo zbuja, pa spet jovo na novo. Čez dan ni poblemov. Nisem dobila nobenega konkretnega odgovora. Ena od variant je da se ne naje dovolj in se zato zbuja, ko jo dam zvečer spat se še podojiva. (do 2 mes. nazaj sva se samo dojile, zdaj počasi dodajava gosto hrano). Težko je krivec gosta hrana, ker se to dogaja že toliko časa. Ima kdo kakšno podobno težavo?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 22:18:07   
babylove
In tako sem ga od prvega dne hranila na tri ure. Če je spal, sem ga zbudila


Ponoči se otroka ne budi za hranjenje, razen če ima težave s pridobivanjem teže. Ali pa če se mami ne ljubi spat.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: če vaš dojenček ne spi!
26.9.2007 23:27:32   
mami_miki
hej!

Vam bom povedala čez par mesecv. Do takrat pa še naprej pa ga bom obračala.
Pa še to s mi zdi: če čez dan ne poje dovolj, se kakšno urco ali dve prej zbudi. Mislim, da otrok lahko spi, če je dovolj sit. Otrok rabi troje: hrano, carklanje, ljubezen. Drugače ne joka, razen če je bolan.
Pa še to: pri dveh mesecih prvi zobek! Jokal je samo čez dan, pa se slinil, pa rokico v usta.Saj je res hitro, baje pa da se eni že z zobkom rodijo, je rekla pediatrinja, redki, ampak se.
Pa tako: moj mišek je ceeeeeeeeeeel dan pokonci, od pol 11 dopoldan pa do pol 11 ali 11 zvčer. Vse ga zanima, mogoče še zato spi ponoči. Ok, Čez dan spi pol ure.
Je pa res, da ga ne izključujemo iz dogajanja. Vse je normalno naglas, ponoči, ko pa se vse umiri pa zaspi.

Ja upam da ni to samo zdaj!!!!user posted image
Če je po meni...bo spaluser posted image

(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 0:45:13   
pupa06
tudi jaz sem govorila, da če je po meni, bo spala, spala in še enkrat spala user posted image .... pa je prve 4 mesece res spaaaaaala, prava mala zaspanka je bila. Spala je tudi po 9 ur skupaj brez dojenja. Ja, pa jaz sem jo tudi obračala, ko je že spala kakšne 3 ure, sem jo obrnila na drugo stran, ker se mi je smilila spati toliko ur skupaj samo na enem boku.
Potem, po 4 mesecih pa se je začelo user posted image , na uro, pol ure, v glavnem non stop zbujanje, tudi s krči kot je napisala spela14, vse do danes (9 mesecev), s tem da jo zdaj ne dvigujem iz posteljice ko zajoče, ampak jo probam pomiriti v posteljici, potem enkrat sredi noči, ko sem že čista koma, jo vzamem (ko se ne zavedam več) pa jo dam na joško, skupaj spiva in se dojiva vse do jutra. Pa jaz sem ji tudi pri 4,5 m začela dati rižolino zvečer, da bi bolj spala, pa žal ni nič pomagalo user posted image

Pravijo pa tudi, da dojeni otroci težje prespijo celo noč kot pa otroci s flaško.

Želim ti še naprej prespane noči, vsaj nekdo, če že drugi ne moremo user posted image

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 7:31:24   
Jasmina82
... hm....
Stara modrost...

Boljs spanc k zganc ;)

ma ves vazn da teb to funkcionira pa tudt ce ga zbujas ;)

Lp

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 9:12:15   
Šaki
Že preden se je naš malček rodil, smo si kot vsi starši želeli, da bi ponoči čim več spal.


jz pa da bo zdrav.


Tako sem to začela prakticirat še ponoči!
Po nekje 4 urah je začel nekaj migat, v bistvu ko sem zaslišala da se hoče prebudit, sem vsakič hitro vstala iz postelje in ga obrnila na drugi bok in


ja to sm jz tudi delala in res pomaga!

Pa čez dan se sajte normalno pogovarjat na glas...naj telefon zvoni...Živite normalno.

to pa itak.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 21:35:40   
Speedy07
hm.moj sin je pa začel pred dvema tednoma spati ponoči sam,kar tako od sebe.nič nisem prakticiral.
še takrat,ko je bil sin v trebuščku mamice,sem si želel le eno-lahko da bo bedel ponoči,da bo naporen,sam da bo zdrav.ok,vsi nimamo istega mišljenja.
pa daj no,otroka se pusti spat,če lepo pridobiva na teži.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 21:49:27   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: mami_miki

hej!

Pa tako: moj mišek je ceeeeeeeeeeel dan pokonci, od pol 11 dopoldan pa do pol 11 ali 11 zvčer. Vse ga zanima, mogoče še zato spi ponoči. Ok, Čez dan spi pol ure.




Tole pa morem komentirati-4 mesečni otrok je buden čez dan 12 ur-katastrofa za moje pomje...pri 4 mesecih pa res še kako nujno rabijo spanje čez dan,pa ne pol ure...da ne govorim spanje ob 23h...otrok kot prvo rabi rutino , spanje, hrano in cartanje...seveda ti potem ponoči spi, če je revež 12 ur pokonci...jst sem pri xx letih podnevi pokonc 14 ur, pa zvečer kr padem dol  kaj da 4- mesečni otrok ne bo!
Moja 9-mesečnica rabi čez dan 2x spanje po 2 ure in ponoči spi 12-13ur v kosu, 2.5 letnik ponoči tudi spi 12 ur, podnevi pa 2 ure! Tako da me nobena mama ne prepriča, da 4-mesečni otroku zadostuje v 12urah pol urni spanec...user posted image user posted image

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 21:52:15   
zelva
Ja se strinjam, mal huda je ta na cel dan pol ure!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 22:07:24   
Speedy07
kaj pa sedaj punco obsojate?kaj naj ona tuki,nej otroka sili,da gre spat?ma vsak otrok je drugačn,tud moj sin je včas buden kar cel dan,pa zvečer spi.seveda smo mi bolj zmantrani,če se pa ukvarjamo z njimi,oni pa sam ležjo pa gledajo okol.

(odgovor članu zelva)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 22:16:18   
MiRaNi
Pred kratkim sem pisala, da moja mala čez dan ne spi. Sodeč po odgovorih je takih veliko. Kaj naj naredimo tiste mame katerih otročički ne spijo čez dan? Imate predlog? naj jih hipnotiziramo ali kaj? Saj jih ne moremo prisiliti.

(odgovor članu Speedy07)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 22:19:50   
eva1
ne speedy07-otroku je treba ritem upeljat-sej otrok se kr ne rodi z enim ritmom, mi starši ga uvedemo-in mislim, da 4-mesečni otrok potrebuje spanje čez dan-ker potem pa na drugi temi bereš, kako je user posted image naporen, pa težaven...pa se nič sam ne zamoti, veliko joka-ja seveda ko je pa zaspan, nima nekega ritma, ....pač moje mnjenje,zaradi mene pa naj počne vsak kakor hoče-samo pol pa nočem poslušati, kako je nam fajn, ko imamo tako pridne otroke(imam dva ki sta res zlata z nobenim nimam nonenih težav) in mislim, da ne zaradi tega, ker sta po naravi taka, ampak imam zasluge zato jaz-ker sem že od začetka pozorna na določene stvari in se držim določenega reda! 

(odgovor članu Speedy07)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: če vaš dojenček ne spi!
27.9.2007 22:26:31   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: myska

Pred kratkim sem pisala, da moja mala čez dan ne spi. Sodeč po odgovorih je takih veliko. Kaj naj naredimo tiste mame katerih otročički ne spijo čez dan? Imate predlog? naj jih hipnotiziramo ali kaj? Saj jih ne moremo prisiliti.


jaz sem imela z mojo princesko na začetku tudi nekaj težav-ni hotela spat drugje kot pri meni v naročju-seveda ker imam doma še enega nadobudnega 2-letnika pač ni mogla bit cel dan v naračju in pri men spat...recimo sem jo uspavala z dojenjem jo odnesla v poslo, pa je bil čez 2 minute že jok...posledično je bila tudi zelo tečkana, ker je bila tok utrujena da ni mogla nič...dokler nisem poštudirala in jo začela dojiti v moji postelji leže in je tako zaspala, jaz pa sem se potem samo odmakila, jo pokrila in odša-in je začela spat-očitno ji je bilo zoprno ko sem jo iz tolpega objema dala v hladno posteljo,ni me več vohala..al kaj jst vem, pač vedla sem da moram najti način da to nespanje presekamo-res sem rabla skoraj 1 mesec, ampak potem je bil mir-dečva naspana in en velik dobrovoljček..

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?