|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:13:17   
Katja85
lepo pozdravljene. sem nekje na polovici nosečnosti in tako začenjam z nakupovanjem stvari. počasi. user posted image bo torej zimski. veliko je tem in debat kaj vse rabimo in kaj ste vse kupile svojim malčkom in malčicam. mene pa zanima česar nikakor oz. nikoli ali pa ste zelo malo potrebovale. bilo bi mi zelo v pomoč, da se kasneje lažje odločim pri nakupu. vem, da je pr vsakem drugače, včasih otrok kaj ne sprejme ali preprosto preživi tudi brez tega, vendar me zanimajo vaše izkušnje in mnenja.
papauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:15:16   
Volga
Flašk.

(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:17:04   
Anonimen
Naš je zimski(rojen novembra) in sem kupila kengurujčka, ki ga dejansko nisem rabila. Ker ko je bil majhen, je bilo zunaj premrzl oin ga nisem okoli nosila v kenguruju, kasneje (marca,...), ko bi ga lahko, pa mi je bil že pretežek, tak da sem ga raje dala kar v voziček.

(odgovor članu Katja85)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:17:44   
Anonimen
dude in flašk praktično nismo rabili. pa stajice tudi ne.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:26:25   
anckabancka
Mandljevega olja ne rabiš. Dobiš v porodnišnici testerčke... Pa še nekaj druge otroške kozmetike, pa nastavke za dojenje od aventa, pa termometer za vodo... Vse to v darilnem paketu v LJ. porodnišnici. user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:33:04   
Katja85
flašk? ojej... kaj pa če nebo hoto zizat? se dojit? pol pa na žlico vse. pa čaj na žlico potem takem dajat? težka naloga... mislim da flaš nebom črtala s seznama. hehehe kaj pa te tetra majčke in bodiji in to? (kake sploh zgedajo tetra majčke? hihi ne spoznam se sploh...user posted image ) pa kozmetika? tolko teh maž pa vse kozmetike in tega je treba? jaz sem ravno seznam pisala prej iz foruma kaj bi naj potrebovali, pa sem pol beležke popisala hehehe user posted image rabim zibko pa še postlco potem? pa ležalnik potem pa stolček za hranjenje? ni to malo too much... ufff...user posted image

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:36:17   
m_o_i
mi pa lih flask nismo imeli (oz. smo imeli Aventove, a niso ustrezale), tak da smo jih potem pridno kupovali user posted image
kozmetike ne kupuj NIC-razen trdega mila mogoce...

3/4 najmanjsih cotk (st.50-56) nas ni nikoli nosil, pa je bil rojen s 45imi cm (se dobro, da sem vse dobila in jih nisem kupovala! pa me je drzalo, da bi vsaj kak bodi kupla hihi). torej ne pretiravaj z oblacili, ker nima smisla...

kenguruji, slingi in vse ostale podobne zadeve-nisem kupovala prej-in se dobro! ker ne bi noter zdrzal niti 5 minut!nerad se nosi plus svica non stop. spoznaj otroka prej in se potem odlocaj(te zadeve niti niso tok poceni).

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:37:55   
*miska.mcc*
jaz sem za mojo najmlajso pripravila:
2 flaski
2 dudi
posteljico in posteljnino
vozicek(globoka kosata+lupinica)
plenicke (pampers, tetra, povijalne)
oblekice
aspirator za nos
fiziolosko
vato
hladilno kremo
palčke za usesa
digitalni termometer

to je to



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:38:27   
emaa
Ne kupuj flašk v naprej, če se ne bo hotel dojit otrok, oz. mleka ne bo, pošlji dragega v trgovino po te stvari. Jaz flašk nisem še pri dvojčkih kupovala v  naprej, ampak šele potem. Tetra majčke nisem rabila, so bodiji bolj praktični, povijalnih plenic ne rabiš. Kozmetike: kremico za ritko, fiziološko in kakšno gazo(za popek čistit). Za stolček za hranjenje se ti ne mudi, saj ga ne rabiš ob rojstvu, ležalnik tudi lahko malo počaka. Če boš imela zibko, potem rabiš še posteljico, saj zibko preraste, lahko pa imaš samo posteljico. Kupi osnovne stvari, ki se jih res rabi, ostalo lahko še po potrebi kupiš kasneje, ko boš videla, če res rabiš.

(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:38:58   
m_o_i
 ce mas zibko, mas lezisce za vsaj 3 mesece-posteljico kupis potem. lezalnik sem jaz zacela kr hitro uporabljat, stolcka za hranjenje pa se nimam, pa je star ze skoraj tri meseceuser posted image
ceprav si cela navdusena in bi kupla vse kar vidis-res rajsi pocakaj z dolocenimi stvarmi!

prve dneve rabi hrano, obleko in toplo postlco (pa mami in atija seveda) - nic drugega! no, pa plenicke tudiuser posted image (ceprav bi se lih tak pokakal/a ane)

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 4.8.2010 11:41:05 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:42:20   
anckabancka
Od kozmetike kupi: trdo milo, lekarniško hladilno mazilo, fiziološko in alkohol za popek. Vprašanje če boš alkohol sploh rabila. Ene patronažne ga svetujejo, ene pa ne...

Pa zase ne pozabi lanolin za bradavice mazat.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:43:53   
MTFP
Mislim da je vsaj ena flaška za začetek fino da je doma - za vsak slučaj. Tetra in makro majic nisem nikoli potrebovala. Bodijev smo kar nekaj na dan zamenjali (je bil polivanček) hlačk pa malo manj. Od kozmetike sem prvi mesec uporabljala samo olivno olje in Bepanthen, ter eno trdo milo in šamponček (mleka za telo nisem uprabljala nikoli).
Ležalnik je bil v uporabi dobre tri mesece, tako, da kakega dragega mislim da niti nima smisla kupovati. Zibelka ni nujna, vendar sem bila sama zelo zadovoljna z njo - jo je pa hitro prerastel.
Prenosna posteljica je zakon, sem pa za gor kupila še tisti nastavek za spati, ki ga je pri cca 2 in pol mesecih prerastel, tako da je bil v uporabi 14x (na morju).
Palček zavijalček - mi je sicer fajn, ampak bi preživeli brez njega. Stajico imamo pa samo za pospravljanje igrač, ker ni nikoli hotel biti v njej.

Aja je fino imeti še kak canesten pa cinkovo ali praško pasto, čeprav to lahko kupiš kasneje (nekaj pa je v paketu). Sploh če imaš lekarno blizu in ti gre kdo lahko iskati ne pretiravaj s kozmetiko, saj sproti vidiš kako kožo ima otrok in kaj potrebuje.

Za ritko umivat prvi mesec sploh nisem uporabljala čistilnih robčkov, ampak samo vodo in to-to krpice.

(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:47:24   
vesna_b
zibka ni nujna, če jo imaš, kmalu rabiš posteljico
tetra majčke pri nas niso ravno laufale, sem imela samo 2, pa so skoraj nove šle naprej. nekih debelih pajackov tudi ne kupuj, čeprav bo zimski, ker... bo itak imel nekaj spodaj. no, razen hlače z naramnicami (pajac)
ležalnik smo uporabljali, stolček za hranjenje tudi - še sedaj, ko je že 2 leti stara
ne kupuj preveč odejic, ker zihr še kako dobiš (pri nas imamo eno na vsakem vogalu)

košaro za voziček - če imaš voziček z zimsko prevleko za čez nogice, tudi ta ni nujna. no, naša je res da majska, pa tudi zato košare nisem kupovala...

in pa res ne kupuj manjših oblačil od 56 - ker ti bodo ostale neponošene... jaz sem imela 2 pajacka 56, ostalo pa kar 62 - ker nekaj smo še dobili, imam pa pajacek št 56, čisto nov, nikoli oblečen, ki čaka, če ga bomo v drugo kaj rabili... (in to kupljen v baby centru)

< Sporočilo je popravil vesna_b -- 4.8.2010 11:48:56 >

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:47:52   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Od kozmetike kupi: trdo milo, lekarniško hladilno mazilo, fiziološko in alkohol za popek. Vprašanje če boš alkohol sploh rabila. Ene patronažne ga svetujejo, ene pa ne...

Pa zase ne pozabi lanolin za bradavice mazat.



podpis. alkohol je nam ostal, ga nismo rabili. tu bi dodala edino še sterilne zložence.

nismo rabili flašk, dud, ležalnika, stajice, tone igrač (dokupuješ po potrebi), oblačila v velikosti 50...

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:54:29   
tix
- ležalnika, zibke in koška ne potrebujemo - je kar takoj začel spati v kinderpadu, čez dan ograjen na kavču.

- od kozmetike le trdo milo in fiziološko, ostalo se dobi v paketu ali pa se ne rebi - npr. hladilnega mazile ne uporabljam pa je ritka ok

- Dobro je imet kaj za bradavice jaz uporabljam linolin multimam in bepanten pa malo izmenično mažem

- za umivanje uporabljam mullerjeve vatne krpice in vodo

- so mi pa ful prav prišle tamale tetra krpice jih imam ene 30 pa so skoz v obtoku

- flašk nisem v naprej kupovala, sem pa pol sestro poslala ponje

- oblekice 56, potem jih je mož z veseljem še nekaj 50 dokupil :-)

bom premislila po kosilu če je še kaj user posted image


(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 11:58:49   
Katja85
hehe. no fino da sem se odločla vas povprašat...tetra majce bom črtala (sam me ne bodo potem v porodnišnici kregali kje jih mam? in zakaj mam bodije namesto njih?) lanolin? hmmm... to je ista zadeva kot bepanten za bradavice in to? canesten mam vedno doma (sem luskavičarka user posted image ) hmmm... palček zavijalček?? to pa morem zdaj it pogooglat kaj je to...ehehehe...nikoli slišala...
hvala vam...vsemuser posted image


_____________________________

sijaj, sijaj sončece...

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 12:18:51   
lananai
Za tetra majčke ne bo noben vprašal. Itak ga v svoje cunje oblečeš samo za domov. So bodiji ful bolj praktični. Povijalnih plenic ne kupuj v naprej, mi jih nismo rabili. Zibke ne rabiš, lahko gre od začetka v posteljico 60/120. Ne rabiš raznih sterilizatorjev stekleničk in črpalke za mleko - če boš slučajno rabila, se kupi naknadno. Lanolin za bradavice je super, ampak v CE dobiš en mini že v porodnišnici in meni je zadoščal. Ko sem ga porabila, me bradavice niso več bolele, nisem rabila novega kupovat, je kar drag. Od kozmetike sem iemla samo trdo otroško milo in johnson's baby olje. No, pa kremo za ritko. Nič drugega ne rabiš.

Kengurujčka smo mi ogromno rabili, je bila naša spomladanska. Vi ga boste najbrž manj, če sploh. Ruto sem dobila sposojeno, ampak je nisem nikoli rabila, ker se mi je zdelo, da obe trpiva, ko je noter.

(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 12:30:54   
khurde
bodiji so fajn uni na preklop. še posebej, če je prvi otroček, ga nekako velik lažje not spraviš user posted image lanolin je bolje kot bepanthen - ni treba vsakič bradavic umivat, bepanthena naj otroček ne bi dobil v usta.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 12:53:15   
ursi
Mi izmed teh bolj "popularnih" reči nismo nikoli rabili:

- zibelke : je šel takoj v otroško posteljico
- sterilizatorja : smo pač prekuhali v loncu
- grelnika za flaško : sem pač pogrela pijačo, ko je rabil ali naredila svežo
- ležalnika : za hranjenje od začetka sem uporabila kar lupinico, drugače pa smo skoz tko leteči, da nekega stalnega poležavanja doma ni, al je pač ležal na kavču alsmo se kako drugače zaposlili
- palček zavijalček (al kaj je že tista stvar) : pač v smeti in redno odnašanje ven
- kozmetiko smo kupovali sproti, ker moraš tudi mal pogruntat, katera kozmetika otročku paše

mah saj sem sigurno še več reči pozabila, saj niti nisem na tekočem, kaj vse mamice kupujejo. Mogoče bi lažje napisala, kaj dejansko smo res dobro izkoristili. user posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 13:01:54   
MAŠKA
Zanimivo... kar ene ful rabite druge sploh neuser posted image

Jaz si ne predstavljam, da ne bi imela ležalnika in ne predstavljam si, da ne bi imela flašk (mleka sem imela pri obeh premalo.

Mi je pa bil najbolj brezvezen nakup blazina za dojenje in kengurujček.

Nikoli nisem rabila npr. črpalke za istiskanje mleka...

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 13:12:13   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Jaz si ne predstavljam, da ne bi imela ležalnika in ne predstavljam si, da ne bi imela flašk (mleka sem imela pri obeh premalo.



Ležalnik je bil pri nas tudi zakon! user posted image

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 13:47:49   
ursi
Ja, saj ravnov tem je fora, kar eni ful rabijo drugi sploh ne. Zato jaz mislim, da tega sedaj nima smisla kupovati saj ni nujno potrebno za začetek in potem sproti vidiš, ali bi ti pasalo al ne, ali bi rabila, al ne. Itak si pa nekaj dni še v porodnišnici preden prideš domov in že v tem času se je meni pokazalo, da bom rabila flaško (sem dodajala) in smo pač za začetek kupili eno. Itak sproti pol vidiš. Ampak za začetek ničesar od raznih kengurujčkov, stajic, in ostale krame ne rabiš. Rabi oblekice, vse kar se tiče previjanja, mogoče okoli prehranjevanja (mleko in flaške) avtosedež in posteljico (v kolikor ne bo pri vama spal).

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 14:03:08   
Anonimen

. palček zavijalček??


Ne rabiš.
Da drek še arhiviraš doma nekaj dni user posted image Bljak. Zaviješ plenice v trgovinske vrečke in direkt v smeti.

(odgovor članu Katja85)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 14:06:48   
pomlad08
Ja, se strinjam z Ursi, bo že mož potem skočil v šoping po manjkajoče stvari. Vidim, da smo res različne, meni se zdijo nepotrebni:
posteljica (spi pri nama)
ležalnik (ga dam kar na odejico ležat)
flaške (sem jih imela pri prvem pripravljene, pa nikoli uporabljene)
voziček (moj drugi je zdaj star 1 mesec, pa je voz še neuporabljen),
nujno pa moram imeti:
sling (mi je 100x bolj kot voz)
lanolin
majice za dojenje

No to je bilo na hitro ...

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 14:07:53   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


. palček zavijalček??


Ne rabiš.
Da drek še arhiviraš doma nekaj dni user posted image Bljak. Zaviješ plenice v trgovinske vrečke in direkt v smeti.


ja, ta koš je res nateg. mi plenice zbiramo na balkonu, pa vsakič, ko gremo ven, jih odnesemo v kanto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?