|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 11:06:30   
hanitah
Ali obujete čevlje od starejšega bratca/sestrice mlajšemu otroku?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 11:13:56   
LuLu
Bi, če bi bila istega spola, tako pa ne gre. Ona noče njegovih user posted image

(odgovor članu hanitah)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 11:42:42   
Katy78
Ta mali (16 m.) zdajle nosi prehodne čevlje od bratca, pa zimske bo imel tudi njegove, prav tako spomladanske prehodne, ker so še čisto lepi čevlji, saj se tako mali še dosti vozijo v vozičku in jih ni uničil. Pa za naslednjo zimo so od starejšega zimski čevlji še čisto lepi, vprašanje edino, če mu bodo prav, ker se mi zdi, da tamalemu nogica hitreje raste kot je starejšemu. Kar je pa od 3 let naprej, pa ni šans, da jih dobi mlajši bratec, ker so večinoma popolnoma znošene/uničene. Edino gumijaste škornje pa spravljam tudi večje številke, ker jih starejši nima kaj uničit. Tako da ja, mlajši bo tele manjše številke ponosil za starejšim batcem, ker so dobro ohranjeni, zakaj pa ne. Itak bo te jesenske prehodne nosil ca. 2 meseca, potem pridejo na vrsto zimski za kakšne 3 mesece in potem spet spomladanski za 2-3 mesece.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 11:51:32   
Najaa
Če so ohranjeni ja. Razne superge vržem stran, ker jih tavečja res ponosi. Poletne in zimske ohranjene pa je nosila tamala za tavečjo. Pa copate. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 12:03:54   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Bi, če bi bila istega spola, tako pa ne gre. Ona noče njegovih user posted image


Pri nas pa gre (vsaj zaenkrat) kljub razliki v spolu.

Mala nosi bratove zimske čevlje, gojzarje in kakšne poletne TeVa sandale, pa tudi kakšne prehodne.
So pa za sinom večinoma čevlji kot nenošeni. Če bi bili pošvedrani, z odrgnjenim in obrabljenim podplatom (kar kaže na določen položaj nog med hojo) in podobno potem jih verjetno mali ne bi dala.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 12:40:14   
ronja
Ja in celo taprva dobi že kakšne nošene in je prav nič ne moti:). Ko kupujeva, pa navadno kupiva nevtralno, če se da (na srečo je tamala tomboy in so ji všeč črne fantovske superge:)).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu hanitah)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 13:25:53   
mateyka
srečnica. naša je tomboy, pa bi VSE roza, pa še glic povrh, imela priceskine obleke in pajkice ter obenem plezala po drevesih ter vse to veselo zatikala in trgala user posted image
skoraj vsako jutro mi razlaga ter me spomni kako se mora lepo oblečt, da bi rada lepo majco (sem ji uspela odpovedat, da pač dolga krinolina ni za na igrišče - torej hlače), glic in muce ter roza..

je pa zbirčna pri čevljih - ne morem napovedat, če bo kake nošene že nosila. mora probat in če so ji udobni, ni problema, če ne, pa noče..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 13:42:44   
ronja
imela priceskine obleke in pajkice ter obenem plezala po drevesih ter vse to veselo zatikala in trgala

to itak:) oblekce in krilca so zakon. Ampak supergi so ji bli pa črni všeč. Potem čevlje si je pa srebrnee zbrala - go figure!

kaj je to glic

a ti bi pa rada nosila neudobne čevlje?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 13:43:57   
mamica deklicam
pri nas tamala ponosi od večje, če pridejo prav in so še dobri. K sreči nista izbirčni in tudi obujeta kakšne bolj "fantovske" in upam, da bo tako ostalo. user posted image user posted image

Ko bosta večji in bosta bolj znosili, bo pa verjetno treba obema nove kupovati

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 13:58:10   
josephine27
Odvisno od stopnje obrabljenosti. Telovadne od prvega sem do zdaj vse zmetala stran, ker so bili vsi ornk ponošeni, enako sandali. Čevlje imamo pa bolj za na lepše pa so vsi dobro ohranjeni. TUdi nekateri copatki so ostali skoraj nenošeni, ker je imel dvoje, pa gumjasti škornji so bili lani samo ene parkrat v rabi, enako snežki. Take stvari ponavadi pustim. Samo včasih zaradi številke vseeno ne pridejo prav pa je treba spet nove kupit. Ko bosta večja in bo noga počasneje rasla bo pa itak treba po moje vse nove kupit.

_____________________________



(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 14:36:57   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
kaj je to glic


glic ali glitz (verjetno iz nemškega glitzern, to glitter), glitter, shine; kar se sveti user posted image

a ti bi pa rada nosila neudobne čevlje?user posted image


seveda ne. sam pravim, da ni nekega pravila. torej tudi če nekaj vzamem, ne vem ali se mi splača. ne morem vnaprej vedet a čem nekaj vzet ali ne, ali bo nosila ali ne. mora prav probat na nogo in potem vemo. in to ne velja samo za rabljena obuvala, tudi za nova.

lahko je ful lep/ohranjen/nov/drag (take your pick) čevelj, pa mi bo rekla da ji ni kul.

aja, seveda pomaga, če je roza user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 12.9.2013 14:38:14 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 15:13:29   
hedviga
Ma neee, ona noče njegovih user posted image tako da podarimo naprej. KAr je ohranjenega seveda.
Sem pa od moje sestre dobila nekaj res dobrih čevljev za oba. Je kupovala Naturino in kvaliteta se res pozna, so bili kot nedotaknjeni. No, dokler jih nista dobila naša dva user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 15:55:37   
ronja
mora prav probat na nogo in potem vemo. in to ne velja samo za rabljena obuvala, tudi za nova.

Ja, itak da mora probat, saj ti tudi probaš čevlje, preden jih kupiš, ne?

Se mi je zdelo, da bi znalo bit glic bleščanje oz. bleščice. Ja, to masta tudi punci radi.

hedviga, to se pa tudi meni dogaja: mi dajo prijateljice krasne, dobro ohranjene cotke in čevlje, kvalitetno narejene, iz dobrih materialov.. mojim jih pa rata znucatuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
12.9.2013 17:34:01   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
mora prav probat na nogo in potem vemo. in to ne velja samo za rabljena obuvala, tudi za nova.

Ja, itak da mora probat, saj ti tudi probaš čevlje, preden jih kupiš, ne?


lej, men je pač potem mal nerodno neki okol spraševat, če ma kdo rabljene čevlje za podarit, pol pa ona proba in zavihne nos..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
13.9.2013 10:49:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hanitah)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
13.9.2013 14:44:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
13.9.2013 15:44:11   
patrino
Pri nas načeloma nimamo nič proti rabljenim čevljem, vendar se nekako pri vseh treh držimo nasveta, ki sva ga slišala od znanca, ki je ortoped. Enkrat je čisto slučajno pogovor nanesel na čevlje in "dedovanje" le teh in je rekel, da naj bi bilo obuvanje že nošenih čeveljčkov otroku, ki je v najzgodnejšem obdobju , ko se mu stopalo še oblikuje in ko začenja s samostojno hojo, nepriporočljivo. V kasnejšem obdobju naj zadeva ne bi bila tako delikatna, se pa naj bi izogibali vseeno, uporabi že nošenih planinskih- pohodnih čevljev, smučarskih čevljev, drsalk....Vzrok naj bi bil v tem, da se stopalce pri čisto malih otrocih težje in neprimerno razvija v čevljih, ki jih je že oblikovalo in znosilo eno drugo- drugače oblikovano stopalo. Pri starejšem otroku, pa naj bi ob teh planinskih in drugih že nošenih in po stopalu oblikovanih čevljih, noga ne imela prave lege in opore, hkrati pa bila lahko po drugi strani na določenih mestih pretesna. To sicer pri večjem otroku ne bi povzročilo na silo preoblikovanje stopala, saj ponavadi teh vrst čevljev ( planinskih, smučarskih...) ne nosimo tako dolgo. Je pa hoja v njih neudobna in nemalokrat stopalo tišči, ga ožuli ali pa ne oprime tako kot je treba in mu ne daje potrebne opore.

Skratka....zgoraj naštetih čevljev ne nosijo eden za drugim in jih raje podarim na Karitas, saj sem pač mnenja, da je za tiste , ki si ne morejo čevljev kupiti, vseeno bolje rabljen čevelj, kot noben.
Fanta eden za drugim tako nosita natikače (crocse), gumijaste škornje, ski bootske,...izjemo delamo tudi pri smučarskih čevljih in plezalnih, če mali potrdi, da ga zadevščina ne tišči in da se v njih ok počuti.
Dečva je pa tako unikatna in ponavadi ne deduje šlap za nikomer ...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
13.9.2013 18:30:18   
hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Dečva je pa tako unikatna in ponavadi ne deduje šlap za nikomer ...


JA dečva je user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
14.9.2013 14:31:05   
zelda35
Zelo redko...mogoče kakšne zelo dobro ohranjena za šibanje po domačem vrtu.
Glede oblačil nimam nič proti, sem pa mnenja, da se čevlju vseeno pozna, če je bil že predtem nošen. Zraven tega se čevlji zelo težko operejo-sčistijo...mam fobijo pred glivicami user posted image

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: čevlji od sestrice/bratca?
15.9.2013 12:12:54   
šrimpf
Dobila sem veliko rabljenih čevljev od svojih nečakov, pa malemu obujem le škornje pa kake zimske čevlje, ki niso dolgo na nogi in res niso tako zgonjeni. sandale in superge pa vedno kupim, itak jih tako zdela, da niso za drugam, ko za v kanto. edino prve tevice sem shranla, ker so pa res lepo ohranjene. zdaj dobimo punčko, pa bom videla, ali bodo bratčevi čevlji sploh aktualni

(odgovor članu zelda35)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?