|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   črno-beli seznam
22.5.2007 21:03:00   
pajčolanka
danes me je ena punca na enem forumu čist osupnila s temle seznamom.
http://www.ljudmila.org/merc/ljudjeza/poskusi/crna-lista.html
nism vedla da se toliko reči še vedno preiskuša na živalih. potem pa vidiš da obstaja tud beli seznam kjer so proizvajalci ki tega ne počnejo.
ne vem no...

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: črno-beli seznam
22.5.2007 22:47:18   
Anonimen
Jaz sem že čisto zmedena. Ne vem kolikokrat sem že dobila info, da Beiersdorf ne spada na črno listo, tu je pa gor. Kaj je zdaj res?

(odgovor članu pajčolanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: črno-beli seznam
22.5.2007 23:05:17   
Shania
Tašonka, žal je tudi Beiersdorf na črnem seznamu:

ČRNI SEZNAM

Obstaja tudi sivi seznam - podjetja, ki se niso želela opredelit, ali testirajo ali ne, oz. podpirajo testiranje drugih podjetjih (ali jih celo financirajo):

SIVI SEZNAM

Potem pa je še bela lista - podjetja, ki ne testirajo na živalih:

BELI SEZNAM



Ravno v petek je bil v Mariboru performance proti podjetju P&G,ki je ogromno in vplivno podjetje z letnim prometom vec kot 68 milijard ameriških dolarjev. Zaradi pohlepa po profitu patentira letno okrog 20 000 novih kemijskih sestavin, da bi plasiralo na tržišce »nov« in »izboljšan« izdelek. Podjetje, ki je bilo sprva znano po milih in detergentih, je svojo proizvodnjo razširilo na številne kozmeticne izdelke, izdelke za osebno higieno, pralna sredstva, prigrizke, celo hrano za pse in macke (Always & Alldays, Ariel, Eukanuba, Gillete, Head & Shoulders, Hugo Boss, Iams, Lacoste, Lenor & Downey, Max Factor, Old Spice, Pampers, Pantene, Pringles, Wash'n'Go …).

P&G sicer priznava, da za poskuse izkorišca kunce, morske prašicke, hrcke, bele dihurje,podgane in miši, za pasjo in macjo hrano tudi pse in macke, a o sami naravi poskusov molci. Podjetje P&G se seveda zaveda, da vecina javnosti nasprotuje poskusom na živalih za kozmeticne izdelke in cistilna sredstva, zato želi dajati vtis, da posega po poskusih na živalih le, kadar nima alternative. A resnica je drugacna. V javnost je pricurljala vest, da je podjetje prikrito lobiralo za zaustavitev prepovedi preizkušanja kozmetike na živalih v Evropski uniji. 27. aprila letos je Evropski center za oceno alternativnih metod (ECVAM) ponudil bolj humane postopke za preizkušanje kozmeticnih proizvodov in njihovih sestavin. Alternative so sicer dostopne že vec let, a ECVAM je moral dokazati, da so enako dobre oz. boljše od postopkov, ki se izvajajo na živih živalih. Dokler alternativne metode ne bodo odobrene, bodo kozmeticna podjetja zakonsko sicer še lahko preizkušala relativno blage kemikalije na oceh živali, a najdlje do leta 2009, ko bo v Evropski uniji vecina poskusov na živalih za kozmeticne izdelke popolnoma prepovedana.

Ne nasedajte zmeraj novim, kar manicnim izboljšavam kozmeticnih in higienicnih izdelkov, saj s svojim nakupom nehote podpirate milijonske marketinške kampanje, ki so glavni povod za izvajanje novih in ponavljajocih se poskusov na laboratorijskih živalih. Z eticnim nakupom imate možnost podpreti podjetja, ki svojih izdelkov oz. njihovih sestavin ne preizkušajo na živalih (crno-beli seznam, ki sem ga nalepila).

 
Mimogrede, eden izmed zelo razširjenih poskusov na živalih, ki ga določena podjetja lahkobno priznavajo je ti. Draizov test draženja oci, pri katerem se živim laboratorijskim zajckom v oci nanašajo kemikalije, nakar se v 14-dnevnem casovnem obdobju spremljajo spremembe v oceh – rdecenje, zatekanje, gnojenje, krvavenje, razjede roženice in slepota. Pri tem živali ne dobivajo nobenih sredstev za lajšanje bolecine.
 
lp,
Shania


 

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: črno-beli seznam
22.5.2007 23:12:28   
Anonimen
Zanimivo...user posted image

(odgovor članu pajčolanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: črno-beli seznam
22.5.2007 23:48:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

Tašonka, žal je tudi Beiersdorf na črnem seznamu:



Eh šit no, jaz pa cel čas v dobri veri, da je Beiersdorf na beli listi, Niveo kupujem.user posted image Hvala za info. Zdaj si moram pa res vzet čas in se napiflat belo listo in nagruntat, kaj lahko kupujem.

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: črno-beli seznam
22.5.2007 23:55:18   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

IZVIRNO SPOROČILO: Shania

Tašonka, žal je tudi Beiersdorf na črnem seznamu:



Eh šit no, jaz pa cel čas v dobri veri, da je Beiersdorf na beli listi, Niveo kupujem.user posted image Hvala za info. Zdaj si moram pa res vzet čas in se napiflat belo listo in nagruntat, kaj lahko kupujem.



Ravno zadnjič mi je ena znanka nek mail poslala, pa še zraven pripomnila "ti, veš jaz ful pazim, kaj kupujem pri kozmetiki. Vedno Niveo, ker ni testirana na živalih!"

No, sem jo mogla žal razočarat in poslat seznam. ;) Se mi zdi, da največ ljudi misli, da Nivea ni testirana.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 0:03:43   
Urša
Sem gledala v nedeljo na TLPju, je bil prispevek o tem. Grozno!


_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 0:12:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Shania
Se mi zdi, da največ ljudi misli, da Nivea ni testirana.

Ja, saj verjetno imam zato to dezinformacijo.

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 0:54:25   
Anonimen
Saj zato pa jaz vedno kupujem iz Avona 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 8:05:41   
pajčolanka
mene je čist šokiralo, res, ker tud jaz sem do sedaj najraje kupovala niveo. sem mislila da ne dela testov na živalih.
ne vem sem razmišljala ali je moja"lepota" in "čistoča" res tako pomembna da zaradi mene mučijo živali in mislim da ni. v končni fazi imamo tudi beli seznam in včeraj sem si vzela malo časa in malo preštudirala in ugotovila da ima tudi beli seznam vse izdelke ki jih potrebujem dam sem "lepa" in čista" .
pa tudi drugače sem bila presenečena kako veliko podjetij in proizvajalcev se še vedno poslužuje poskusom na živalih. in to sama zveneča imena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 8:36:21   
2ursae
kaj, a bausch&lomb je tud črn user posted image  ... pišuka. Men se zdi ful problem, ker je v naših trgovinah tako široka ponudba izdelkov podjetij, ki so na črni listi ... saj če pogledam belo listo, ne poznam skoraj nobenega proizvajalca, seveda razen našega Leka in Afrodite - bravo naši user posted image  (L'occitane in Lush sta pa predraga zame) user posted image

Ok, za P&G je že splošno znano (pampersk ravno zato v življenju nisem kupila user posted image ), za Niveo sem bila pa res v dobri veri, da ne testirajo, imam doma praktično vse od njih. Ja nič, bo treba mal zamenjat, ni druge user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 8:39:58   
Taula
Se mi zdi, da največ ljudi misli, da Nivea ni testirana.


Jaz kokoš sem tudi to mislila.user posted image

Kaj pa Gariner? Kje je..ker jaz ga ne najdem, ali pa sem spregledala.user posted image



_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 8:45:43   
2ursae
Garnier je žal tud na črni listi:

  • L'Oréal (Anais Anais, Bilage, Biotherm Cosmetics & Skin Care, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani, Helena Rubinstein, Lancôme, Logics, Matrix Essentials, Maybelline, Ombrelle, Ralph Lauren Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy, Vital Nutrients)

    _____________________________

    moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


    (odgovor članu Taula)
  • Neposredna povezava do sporočila: 13
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 8:47:10   
    Taula
    Garnier je žal tud na črni listi:


    J...user posted image  hm..v akcijo za novi tonik.user posted image

    _____________________________

    NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



    (odgovor članu 2ursae)
    Neposredna povezava do sporočila: 14
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 8:47:38   
    Mala_princeska
    Črni Seznam - Nivea user posted image  v dobri veri da ni na seznamu sem P&G zamenjala za Niveo user posted image  - se mi zdi najboljša kozmetika, sploh za tamalo.

    Črni seznam - kaj sploh ni na njem???
    A na embalaži kje kdaj piše kaj je testirano na živalih in kdaj ne???

    Kaj torej nakupovati iz belega seznama??? Punce pomoč....

    _____________________________

    24.4.2004 Nina :-)
    24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

    (odgovor članu Taula)
    Neposredna povezava do sporočila: 15
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 8:48:33   
    Taula
    Dr. Scheller Cosmetics ..na sivem. Hm...to tudi uporabljam.user posted image

    _____________________________

    NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



    (odgovor članu Taula)
    Neposredna povezava do sporočila: 16
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 8:53:31   
    Blink1
    Jaz pa imam eno vprašanje.. pa ne vzet kot zlonamerno, ker me res zanima...

    Kje pa testirajo svoje izdelki proizvajalci na beli listi? Verjetno izdelki morajo biti testirani nekje, da jih dajo v prodajo in uporabo...

    _____________________________

    ---------------------------------------

    ---------------------------------------

    (odgovor članu Taula)
    Neposredna povezava do sporočila: 17
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 8:56:02   
    modrooka
    IZVIRNO SPOROČILO: Gorazdova

    Saj zato pa jaz vedno kupujem iz Avona 


    Jest tut.
    Za ta malo pa kupujem izdelje od Bubchen.

    < Sporočilo je popravil modrooka -- 23.5.2007 8:57:42 >


    _____________________________

    Lep dan!
    _________________
    Ana ... 25.3.2005
    Ema ... 25.4.2008

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 18
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 8:56:20   
    Anonimen
    A ni bil lek tud na črni listiuser posted image

    Jaz mam skoz to v glavi da so delal poskuse na beaglih, očitno sem neki zamešalauser posted image

    (odgovor članu 2ursae)
      Neposredna povezava do sporočila: 19
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 8:59:58   
    Taula
    Jaz mam skoz to v glavi da so delal poskuse na beaglih, očitno sem neki zamešala


    To imam jaz tudi v glavi.user posted image

    _____________________________

    NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 20
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 9:01:12   
    moci
    jaz imam tudi polno beiersdorfovih izdelkovuser posted image sem bila ziher, da so oni kuluser posted image
    drek. in kaj naj zdaj kupujem? mislim, da so tisti na belem sami tadragi.
    pampersk pa tudi mi nimam, ker so p&g

    (odgovor članu modrooka)
    Neposredna povezava do sporočila: 21
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 9:01:48   
    moci
    mislim, da je krka testirala na kužkih

    (odgovor članu moci)
    Neposredna povezava do sporočila: 22
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 9:07:39   
    pajčolanka
    ja jaz tud mislim da je mela krka tiste beagle.
    ja ne vem jaz sem sinekka naredila seznam kaj rabim in da je na belem seznamu.
    milo, tuš geli, kremce, razni toniki, šminke, maskare...lepotičenje skratka nekje oriflame pa avon. mehčalec ornel-mislim da majo v šparu, pralni prašek faks-mislim da majo tud v šparu, za vložke in tampone še nism nagruntala, a ve katera za te vložke jessa iz dm-a men so ful dobri sam ne vem na katerem seznamu so.

    (odgovor članu moci)
    Neposredna povezava do sporočila: 23
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 9:08:43   
    Taula
    ve katera za te vložke jessa iz dm-a men so ful dobri sam ne vem na katerem seznamu so.


    DM - Drogerie Markt (Alana, Alverde, Babylove, Balea, Dontodent, Ebelin, Jessa,

    Na sivem

    _____________________________

    NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



    (odgovor članu pajčolanka)
    Neposredna povezava do sporočila: 24
       RE: črno-beli seznam
    23.5.2007 9:09:17   
    pajčolanka
    aja zobna pasta pa eno zirodent al kaj je...
    tako nekkao sm jaz naštudirala včeri. res pa je da neki proizvajalcev na beli strani sploh ne poznam oz. ne vem kaj proizvajajo

    (odgovor članu pajčolanka)
    Neposredna povezava do sporočila: 25
    Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
    Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
    Pojdi na:





    Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
    Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
    Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
    Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
    Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
    Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
    Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
    Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
    Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
    photo
    Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




    Plenice.
    пеперутка16

    Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?