|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 11:04:27   
Taula
Sem prebrskala že miljon strani, pa ne najdem kar iščem. user posted image
Če je katera tako prijazna, da mi pomaga prosim.user posted image

Zanima me, kje hudiča najdem približne višine plače za OŠ. (pa ne samo koeficiente, ker meni to nič ne pomaga)

Polovični delovni čas-ti pripada polni prevoz, malica ali je to odvisno koliko ur imaš na dan obveznosti. (skupno naj bi bilo 20 ur tedensko-razporejene še ne vem kako-možno da ne bo vsak dan po 4 ure, ampak kaki dan več, kaki dan manjuser posted image )

Delovna doba...se šteje normalo, ali plačujem sama še kake prispevke?user posted image

V kolikor se dodajo tem 20 uram po podpisu pogodbe še nove ure (a še vedno ne dovolj za polni delovni čas)..se naredi nova pogodba, ali se doda kaki ankes?

Oz. na kaj naj bom pozorna, da me ne nategnejo preveč.user posted image

Hvala.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 11:54:51   
Lunca1
Jaz ti lahko povem samo kako je bilo pri meni pred 3 leti. Delala sem krajši delovni čas, brez strokovnega izpita in sem imela plačo 200000 sit bruto, kar je zneslo 140000 sit neto cca. Prevoz in malica se obračuna normalno, ker se šteje na dneve in ne na ure.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 11:58:56   
dulcinea
Plača je odvisna od veliko dejavnikov. OD delovne dobe, nazivov, izobrazbe, pri meni recimo je višja tudi zaradi "zabačenosti" kraja, ki je res bogu za hrbtom. Najbolje da počakaš da ti setavijo pogodbo, pa boš videla kakšen količnik bo. Če pa s količnikom ne boš zadovoljna, boš mogla počakat pa kar 5. oktrober, ko bo prva plačka.

Prevoz in malica je za vsak dan, ko si na delu celotna.

Če se ti bo med letom spremenil delovnik, pa itak dobiš aneks k pogodbi.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 12:02:00   
Taula
Hvala vama.user posted image

Ma manj ko 400 evrov upam da ne bo.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 12:04:51   
dulcinea
Taula, kaj boš pa delala v šoli, koliko delovne dobe imaš in kaj si po poklicu?

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 12:12:12   
Taula
Taula, kaj boš pa delala v šoli, koliko delovne dobe imaš in kaj si po poklicu


Moja prva zaposlitev. user posted image  Delala bom kot defektolog-moja izobrazba. Delovno mesto pa je..dodatna strokovna pomoč.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 12:40:41   
dulcinea
Jah verjetno boš dobila več kot 400€ + malica + prevoz. Aja, če boš delala samo 4 ure, je dobro da si potem urediš še zavarovanje za preostale 4 ure, da ti bo tekla pokojninska doba tudi za te 4 ure.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 12:45:16   
Taula
ti bo tekla pokojninska doba tudi za te 4 ure.


To nameravam ja.

No ja..bomo videli če bo šlo čez tole sploh.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 13:17:06   
živa
Ne vem, od kod imam v glavi podatek, da če delaš 20 ur na teden v šolstvu, je to že polni delovni čas (ker imaš potem še priprave, krožke ipd.).

Lp,

živa

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 13:41:50   
Taula
Tu je samo 20 ur za enkrat, brez dodatnih krožkov..itd. tako da je polovični delovni čas.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 13:44:54   
lemavrica
Za plačo ti ne vem povedat, kar se tiče malice in prevoza, to ti pripada v celoti, prispevke ti pa delodajalec plačuje polovične ( za 20 ur ) za ostalo polovico pa si jih moraš plačevati sama ( seveda če želiš ). Vse ti povejo na ZZZS-ju.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 13:50:02   
Taula
Hvala.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 16:05:26   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Ne vem, od kod imam v glavi podatek, da če delaš 20 ur na teden v šolstvu, je to že polni delovni čas (ker imaš potem še priprave, krožke ipd.).

Lp,

živa


Če imam jaz 21 šolskih ur na teden je to 100 % delavnik, ker imam ostalo za priprave in ostale pedagoške stvari. Če pa si zaposlen za 20 ur na teden, to pomeni, da nimaš 20 ur v razredu, ampak pol manj.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 17:34:45   
Taula
zaposlen za 20 ur na teden, to pomeni, da nimaš 20 ur v razredu, ampak pol manj.


Se pravi 10 ur dela z otrokom in 10 ur priprav?

In kdaj so priprave...je točno določeno po urniku ali kako?user posted image  Pač npr. dve uri pred srečanjem. Ker itak se šteje to v delovni čas.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Šolstvo-par vprašanj
16.8.2007 20:19:37   
dulcinea
Ne vem kakšne priprave moraš kot IP delat. Ja vem, da sem vedno učiteljici, ki je pomagala otrokom, povedala, kaj naj dela z njimi med odmorom pred uro. Lahko bi pa tudi en dan prej k meni prišla. Na njihovo delo se pa ne spoznam.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Šolstvo-par vprašanj
17.8.2007 11:31:48   
mukla
Živa, 20 delovnih ur na teden je polna obveznost, če si npr. slavist (ki nimajo polno 22 ur polno). Ure se ti zmanjšujejo tudi z delovno dobo. Mislim, da mal pred penzijo je za 1 uro manj.


(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Šolstvo-par vprašanj
17.8.2007 11:46:57   
nejcko
Punce, v šolstvu ne smete mešati jabolk in hrušk; 20 ur/teden kot skrajšani del. čas pomeni 20-urni delovnik torej pol. del čas (od 40-urnega), vendar to v bistvu pomeni cca 10 pedagoških ur (= delo z učenci + priprave + konference + govorilne + birokracija in vse ostale monade, ki spadajo v šolo).

Pedagoška ura ni isto kot normalna del. ura, ločijo se tudi pedagoške ure učitelja razrednega pouka, predmetnega pouka, OPB in strok. delavca (različno št.  pedagoških ur za pol. del. čas).

Pripravo mora imeti za vsako pedagoško uro napisano vsak učitelj, ker če pride inšpekcija in je nimaš, sledijo sankcije. Je pa odvisno od šole do šole in od tega, kaj učiš: ali moraš imeti le dnevne priprave, ali priprave za šol. uro, ali pa celo tedenske priprave.
Kdaj priprave napišeš, je čisto vseeno; to je popolnoma odvisno od tebe in tvojega časa. Če imaš čas, lahko napišeš v šoli (ko imaš kakšno luknjo), drugače pa večinoma doma, popoldan ali zvečer ali ponoči (česar nihče ne vidi!, zato vsi mislijo, kako nam je šolnikom fajn) in ti kar povem, da ti bodo prvo leto priprave požrle ogromno časa.
Kako priprave zgledajo, je v bistvu vseeno, imaš pa kakšne zoprne ravnatelje, ki zahtevajo določen vzorec, ampak v bistvu je po zakonu oblika priprave po prešernu prosta.

Srečno na delovnem mestuuser posted image

Aja, še plača. Okvirna plača učitelja je vezana na kolektivno pogodbo. Višina je odvisna od tvoje izobrazbe, strok. izpita, del. debe, napredovanj itd., okvirna osnovna plača v šolstvu pa je 850 - 1000€ za polni delovni čas.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 17.8.2007 11:50:08 >

(odgovor članu mukla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Šolstvo-par vprašanj
17.8.2007 13:11:11   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Aja, še plača. Okvirna plača učitelja je vezana na kolektivno pogodbo. Višina je odvisna od tvoje izobrazbe, strok. izpita, del. debe, napredovanj itd., okvirna osnovna plača v šolstvu pa je 850 - 1000€ za polni delovni čas.


To je plača za začetnika.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Šolstvo-par vprašanj
17.8.2007 13:13:52   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Aja, še plača. Okvirna plača učitelja je vezana na kolektivno pogodbo. Višina je odvisna od tvoje izobrazbe, strok. izpita, del. debe, napredovanj itd., okvirna osnovna plača v šolstvu pa je 850 - 1000€ za polni delovni čas.


To je plača za začetnika.


Saj Taula je začetnik!

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Šolstvo-par vprašanj
17.8.2007 13:33:59   
Taula
Saj Taula je začetnik!


Žal je res.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Šolstvo-par vprašanj
17.8.2007 15:21:20   
mukla
Nejcko verjetn misli 850-1000 evrov bruto. Jaz sem kot začetnik s povečanim obsegom ur (redne ure+kakšna več), z razredništvom, krožkom in dodatkom, ker sem učila na dveh šolah dobila neto okoli 700 eurov. Tam nekje. 1000 evrov sem ujela šele, ko sem napredovala v 2. plačilni razred, v naziv mentor, ko sem kot tropredmetni učitelj dobila dodatek. Tako nekako. Točnih številk ne vem, pogledat se mi pa tut ne da.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Šolstvo-par vprašanj
19.8.2007 16:13:09   
Yasminka
Tudi jaz izvajam DSP in IP (tud def.). Priprave moraš naredit za vsako srečanje, tako vsak kot učitelj. 

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Šolstvo-par vprašanj
20.8.2007 11:21:55   
Solero
Kar se priprav tiče je obvezna (beri: za inšpekcijo) le letna priprava. Če pa imaš ti še mesečne, tedenske, dnevne, urne itd. priprave, je pa to čisto tvoja stvar in nisi jih dolžna nikomur kazati.
Pa ne preveč komplicirat s temi stvarmi, meni se zdijo zguba časa, energije in papirja. Jaz si v letni pripravi (tistem izvodu, ki ostane meni) pustim ob straneh prazno rubriko Opombe in si tam sproti zapisujem kake ideje, opozorila, uporabnosti ipd., ki mi v naslednjem letu pridejo prav. Raje se bolj potrudim pri izdelavi delovnih listov, nalog, projektov ipd. Imajo tudi otroci več od tega. Nekateri res pravijo, da dobra priprava pomeni dobro izpeljano uro, ampak pri meni to ne velja.
Pri DPS je pa res, kot je že zgoraj napisano; včasih se res kar v odmoru pred uro dogovorimo, kaj je treba s kom počet.

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Šolstvo-par vprašanj
21.8.2007 21:52:41   
mukla
Mi smo imeli dve leti nazaj inšpekcijo, kjer so kolegice, ki so bile poklicane morale pokazati dnevne priprave. Pa to še ni vse. Na te priprave je inšpektorca komentirala celo slovnične napakeuser posted image . Dnevne priprave so obvezne! Na dnevnih pripravah se morajo ujemati vsi datumi, zaporedno št. ure, itd.Če pride inštpekcija, jih moraš met za 3 tedne nazaj, če pa se napove, pa od začetka šolskega leta naprej.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Šolstvo-par vprašanj
22.8.2007 9:13:18   
Taula
Dnevne priprave so obvezne


Tolk so nas pa naučili na faksu, da vem da je to obvezno.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu mukla)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?