|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Šport
20.9.2009 12:47:02   
picola1
Mene pa zanima naslednje: ali menite, da so otroci, ki se celo otroštvo ukvarjajo s športom (to mislim, da trenirajo, ne samo malo tako za rekreacijo sem pa tja), manj problematični kot najstniki? Kakšne osebne izkušnje?

Hvala.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Šport
20.9.2009 13:12:05   
Kerensa*
Kdor se intenzivno ukvarja s športom že od otroštva/najstništva dalje, si pridobi pozitiven odnos do svojega telesa in zdravja ter dobre delovne navade, vendar mu ta hobi vzame toliko časa, da si lahko kasneje, nekaj let po vrstnikih, ponavadi, zaželi početi vse tisto, kar so njegovi vrstniki počeli v najstniških letih, on pa ni mogel zaradi hobija. Če oseba nima urejenih domačih razmer, lahko na tak način in s takšnim razmišljanjem mimogrede zaide na kriva pota.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Šport
20.9.2009 13:26:42   
gita10
jaz imam bratranca, ki je dobesedno živel za šport. Poleg pa je bil ves čas zelo dober  učenec, ker je to njihov trener zahteval od njih. Potem pa je v četrtem letniku prišlo do poškodbe zaradi katere ni smel trenirati dva meseca in zgodilo se je to, da je šel z prijatelji prvič ven, poskusil slkohol, naslednjič še nekaj več. Potem se je zgodila prometna nesreča za katero je bil kriv on, ker je bil pod vplivom alkohola- in njegovo življenje je začelo padati. Sedaj je star 21  let nikoli ni več treniral, mature ni nnaredil, sanje o fakulteti in o tem da postane odvetnik so splavale ppo vodi, sanje o vrhunskem športu so splavale po vodi. Vsakič ko ga vidim so moje oče polne solz- večinoma je itak zadet.Še vedno upam, da nam ga vsem skupaj uspe spravit na pravo pot vendar sem se takrat odločila, da ne želim svojemu sinu takšne mladosti. Vsak dan treningi, disciplina.... S športom naj se ukvarja vendar rekreativno vendar mu želim normalno otroštvo in mladost, kjer bo na razpolago vsega  zabave, tudi alkohola, punc, nezdrave hrane vendar v mejah normale. In se z eno zabvo ne bo počutil kot, da pes, ki ga izpustiš iz povodca.
Seveda so pa tudi izjeme, ker če ne bi bile potem mi ne bi imeli vrhunskih športnikov in je to le način vzgoje,ki sem ga izbrla za svojega sina.  

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Šport
20.9.2009 13:52:50   
Splišni
Ja, mislim, da bo kar držalo. Predvsem zato, ker ponavadi nimajo časa za traparije.

Moja nečakinja je plavala do konca OŠ in še malo čez. Ravno zadnjič je sestra (torej njena mama) rekla, da ne ve, kaj  bi bilo s to punco, če ne bi plavala. Ker sicer je izredno živa, družabna, ko je nehala plavat, jo je billo povsod dosti ... Če bi že prej iemla časa na preteg, bogve, kaj bi počela ... aja, šola je pa nikoli ni kaj pretirano zanimala, ne prej, ne potem ...

Jaz že pri mojemu otroku zdaj, ko je stra 7 let, vidim. To bi se cele dneve oz. popoldneve lajhal pred blokom, samo potepal bi se naokoli. Tako da mi že kar prav pride, da ima 3-krat na teden šport.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Šport
20.9.2009 13:55:50   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

jaz imam bratranca, ki je dobesedno živel za šport. Poleg pa je bil ves čas zelo dober  učenec, ker je to njihov trener zahteval od njih. Potem pa je v četrtem letniku prišlo do poškodbe zaradi katere ni smel trenirati dva meseca in zgodilo se je to, da je šel z prijatelji prvič ven, poskusil slkohol, naslednjič še nekaj več. Potem se je zgodila prometna nesreča za katero je bil kriv on, ker je bil pod vplivom alkohola- in njegovo življenje je začelo padati. Sedaj je star 21  let nikoli ni več treniral, mature ni nnaredil, sanje o fakulteti in o tem da postane odvetnik so splavale ppo vodi, sanje o vrhunskem športu so splavale po vodi. Vsakič ko ga vidim so moje oče polne solz- večinoma je itak zadet.Še vedno upam, da nam ga vsem skupaj uspe spravit na pravo pot vendar sem se takrat odločila, da ne želim svojemu sinu takšne mladosti. Vsak dan treningi, disciplina.... S športom naj se ukvarja vendar rekreativno vendar mu želim normalno otroštvo in mladost, kjer bo na razpolago vsega  zabave, tudi alkohola, punc, nezdrave hrane vendar v mejah normale. In se z eno zabvo ne bo počutil kot, da pes, ki ga izpustiš iz povodca.
Seveda so pa tudi izjeme, ker če ne bi bile potem mi ne bi imeli vrhunskih športnikov in je to le način vzgoje,ki sem ga izbrla za svojega sina.  


Jaz bi preje rekla, da je ta tvoj bratranec ta izjema.  Tuidi zato, ker je šeč v 4. letniku s prijatelji prvič ven.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 20.9.2009 13:57:05 >

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Šport
20.9.2009 13:58:28   
sonček33
V športu je rešitev!

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Šport
20.9.2009 16:04:59   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

jaz imam bratranca, ki je dobesedno živel za šport. Poleg pa je bil ves čas zelo dober  učenec, ker je to njihov trener zahteval od njih. Potem pa je v četrtem letniku prišlo do poškodbe zaradi katere ni smel trenirati dva meseca in zgodilo se je to, da je šel z prijatelji prvič ven, poskusil slkohol, naslednjič še nekaj več. Potem se je zgodila prometna nesreča za katero je bil kriv on, ker je bil pod vplivom alkohola- in njegovo življenje je začelo padati. Sedaj je star 21  let nikoli ni več treniral, mature ni nnaredil, sanje o fakulteti in o tem da postane odvetnik so splavale ppo vodi, sanje o vrhunskem športu so splavale po vodi. Vsakič ko ga vidim so moje oče polne solz- večinoma je itak zadet.Še vedno upam, da nam ga vsem skupaj uspe spravit na pravo pot vendar sem se takrat odločila, da ne želim svojemu sinu takšne mladosti. Vsak dan treningi, disciplina.... S športom naj se ukvarja vendar rekreativno vendar mu želim normalno otroštvo in mladost, kjer bo na razpolago vsega  zabave, tudi alkohola, punc, nezdrave hrane vendar v mejah normale. In se z eno zabvo ne bo počutil kot, da pes, ki ga izpustiš iz povodca.
Seveda so pa tudi izjeme, ker če ne bi bile potem mi ne bi imeli vrhunskih športnikov in je to le način vzgoje,ki sem ga izbrla za svojega sina.  


Jaz bi preje rekla, da je ta tvoj bratranec ta izjema.  Tuidi zato, ker je šeč v 4. letniku s prijatelji prvič ven.


Govorila sem o vrhunskem športu in ta zahteva nenormalno dozo discipline in odrekanja in v vrhunskem športu so izjeme.
Je pa drugo, da svojem otroku zapolniš dan. Tudi moj hodi na treninge nogometa in smučanja in bom vstrajala vsaj na enem športu vendar govorim o pravih treningih in pravih odrekanjih kar pa pomeni trening 2-3 x na dan, pravilna prehrana, spanje ob 8 zvečer in podobno.   

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
20.9.2009 16:17:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Šport
20.9.2009 19:17:23   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška



tudi športniki se ga po tekmi napijejo, tudi šprtniki na pripravih ušpičijo kako neumnost...več kot sam šport, trener in ostalo je pomemben otrokov karaketr in vzgoja...če bo imel otrok v glavi poštimano kaj je prav in kaj ne, če se bo zavedal kakšne posledice prinašajo določena dejanja bo vse lažje..eni so pač jebi veter in takim noben šport ne pomaga....




Se popolnoma strinjam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Šport
24.9.2009 11:56:22   
sanja nk.
Pa saj se ne gre pri teh hobijih vedno za profesionalno kariero ali pa ne vem, da bo otrok manj problematičen user posted image , mojadva imata kar nekaj hobijev, v vseh nista enako dobra in nimata želje po profesionalni športni karieri, pa čeprav so že bile prošnje ....
Športe in hobije imata zaradi prostega časa, zaradi spoznavanja novih vrstnikov, prijateljev, da se kaj dogaja, da tekmujeta in se dokazujeta...., drugače pa lahko jaz povem, da športniki niso nič bolj pridni od drugih.., vsaj v mojem primeru ne user posted image ....
se pa stinjam z Kerenso, da tisti otroci ki začnejo profesionalno trenirati za prihodnost, so pa odrezani od vrstnikov, zabave...in nato pogrešajo zelo svoja mlada leta ki so jih zamudili, sicer je res da moraš za uspeh nekaj vedno žrtvovati, samo pri športnikih pride ena sama poškodba pa je konec kariere, življenje si pa že tako zamudil
lp

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Šport
26.9.2009 20:41:07   
picola1
Izgleda, da me je večina razumela narobe oz. sem se mal nerodno izrazila al kaj...Nisem mislila profesionalnega ukvarjanja s športom. Nisem pa mislila tusi malo rekreacije sem pa tja enkrat na teden. Mislila sem ukvarjanje s športom tam 2-3 krat na teden, tak na izi trening, v bistvu bolj ena redna rekreacija pa mogoče kakšno tekmovanje sem pa tja.
Tudi jaz drugače nisem glih preveč navdušena za vrhunske športe iz teh razlogov, ki ste jih tudi ve navedle...razen v primeru, ko si to otrok izredno želi. Pa še to bi se mučos pogovorili kako in kaj.

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?