|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Štajerski terorist
30.3.2016 21:29:07   
liliana
No, pa je dečko dočakal svoje in izkoristil čudeže anonimnosti svetovnega spleta.....svoboda izražanja brez meja pa to.....

Jaz bi rekla, da je bolj kot to, da imamo 2 milijona prebivalcev in 7000 vojakov, zaskrbljujoče to, da imamo več kot 600.000 upokojencev, 120.000 brezposelnih in okrog 200.000 javnih uslužbencev (te zadnje številke itak živ vrag točno ne ve, zato dopuščam možnost večje napake tako navzdol kot tudi navzgor).....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Štajerski terorist
31.3.2016 12:25:54   
nusi
Tudi za brezposelne ne, ker jih vtaknejo v vse možne kvazi programe in potem se ne vodijo v evidenci brezposelnih - vsaj včasih je bilo tako.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Štajerski terorist
31.3.2016 23:50:21   
Vijoličarka
Razumem poanto in res je. Kljub temu pa se mi zdi, da ljudje danes nič ne mislijo, nobene odgovornosti ne bi prevzeli, vse je samo štos... Res ni treba takihle stvari na zvon obešati, ker nikoli ne veš, kdaj se komu zmeša in mu kakšna ideja v glavo pade.

Kaj pa vem, kot da bi družina, kjer sta oba starša brezposelna, poškodovana in živita pri starših enega od njiju, ki imata majhne penzije, pa otroci vsi še v šoli... pa bi, tako še malo za popestritev, nabili napis na vrata, da so okna in vrata stara, da so prebivalci te hiše vsi nesposobni za boj in da jih je možno zelo lahko oropati. Tega enostavno ni treba.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Štajerski terorist
1.4.2016 15:27:25   
liliana
Seveda ni treba.....in je prav, da se takega tudi kaznuje......ni pa to spet novica za v Odmeve in na prvo stran vseh medijev.......anonimnežev, ki mislijo, da si pod krinko anonimnosti na spletu lahko privoščijo vse je pa itak preveč.....

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Štajerski terorist
1.4.2016 18:50:51   
Vijoličarka
Aha, sama ne gledam kaj dosti poročil in vseh mogočih odmevov in kaj vem še vse, tako da temu nisem bila toliko izpostavljena.

Po drugi strani pa, mogoče je pa dobro, da se o tem govori, ker folk nima več pojma niti o osnovah odgovornosti za lastno varnost. Vse preveč jih je, ki jim ni jasno, zakaj bi ga morali strogo soditi.

Mah, žalost.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Štajerski terorist
2.4.2016 1:09:16   
nejcko
Dečko se je samo malo šalil. Šala ni uspela. Publika je skoraj umrla od groze, dečko bo nasankal. Kar je tudi prav.

Pa vendar, pubec je opozoril na en velik problem: smo koalicija voljnih, obnašamo pa se kot koalicija voljenih (južni naglasak), ki jo brani sam maršal Tito. Zaspali smo na nekih lovorikah švicarske utopije, zdaj pa nas je pričakala kruta budnica. Dejansko se obnašamo kot mladoletni pimpek, ki misli, da ne rabi biti zaščiten, da aids ali hepatitis njega ne moreta doleteti. Toda če si vóljen, še ne pomeni nujno, da si tudi vôljen (južni naglasak).

< Sporočilo je popravil nejcko -- 2.4.2016 1:13:26 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Štajerski terorist
2.4.2016 7:19:44   
liliana
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Dečko se je samo malo šalil. Šala ni uspela. Publika je skoraj umrla od groze, dečko bo nasankal. Kar je tudi prav.



V bistvu ni nobene razlike med sledečima dejanjema.....anonimno kličeš na policijo (ali ravnateljico v šolo), da je v prvem nadstropju osnovne šole šolska torba z bombo....in med tem, da se na svetovnem spletu predstavljaš kot islamistični terorist (pa ravno v času, ko je tričetrt Slovenije sparanoizirani zaradi beguncev in islamskega terorizma), ki si je za naslednjo žrtev izbral Slovenijo.......

Pa vendar, pubec je opozoril na en velik problem: smo koalicija voljnih, obnašamo pa se kot koalicija voljenih (južni naglasak), ki jo brani sam maršal Tito. Zaspali smo na nekih lovorikah švicarske utopije, zdaj pa nas je pričakala kruta budnica. Dejansko se obnašamo kot mladoletni pimpek, ki misli, da ne rabi biti zaščiten, da aids ali hepatitis njega ne moreta doleteti. Toda če si vóljen, še ne pomeni nujno, da si tudi vôljen (južni naglasak).



Na to jaz opozarjam že cel čas, kar sem na RRu.....pa si že neštetokrat zahtevala od mene opravičilo, ker sem užalila tebe in vsaj pol Slovenije....user posted image

V bistvu je dečko opozoril zgolj na to, da idiotizem ne pozna meja......da smo zgolj voljeni in da si lahko dovolimo vse......

Drugače pa, absolutne varnosti ni....je le v teoriji in na na papirju......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Štajerski terorist
2.4.2016 13:11:47   
nejcko
Kdaj sem zahtevala od tebe opravičilo in zakaj user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Štajerski terorist
2.4.2016 20:10:53   
liliana
V RR iskalnik vtipkaj liliana in nejcko.....pa boš našla kar nekaj tem in si osvežila spomin......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Štajerski terorist
3.4.2016 1:26:44   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V RR iskalnik vtipkaj liliana in nejcko.....pa boš našla kar nekaj tem in si osvežila spomin......user posted image



Lih da se mi, ja user posted image

Če pa ciljaš na najine zadnje debate o kolektivni krivdi in zhodni svet vs. vzhodni svet, vojne za nafto etc, pa še nekrat povem, da na to ne pristajam. user posted image
Sprejemam tvoje mnenje, ne rabiš ga opravičevati, vendar nanj pač ne pristajam. Tako preprosto je to. Ker nikoli in nikdar ne pristajam na noben dogmatizem in na nobeno eno in edino zveličano resnico in na noben absolut (razen vesoljnega, lahko rečevea tudi božjega, seveda ne dogmatičnega, haha).

Torej, če misliš, da se zdaj nenadoma strinjam, da smo koalicija voljnih in kot taki krivi per se, naj te potolažim - ne, na to še vedno ne pristajam user posted image
Res smo koalicija voljni, zoper to ne morem nič, kakor nisem mogla nič zoper to, da to postanemo. Nisem volila vlade, ki je ta papir podpisala, pa četudi bi jo, to ni bila stvar predvolilnih obljub in koalicijskih planov in ostalega sranja. Referenduma na to temo ni bilo, torej se ljudje nismo mogli izreči tza ali proti, torej smo bili nategnjeni na suho. Vsaj jaz.
Kajti jaz nikoli ne bi pristala na to, da smo v koaliciji voljnih, da je treba ubijati in se iti vojno, da imamo nafto in ves luksuz zahodnega sveta, ker, prvič, sem še vedno mnenja, da komot furamo dober stnadard tudi brez tega, drugič, jaz polovico vse sodobne navlake niti ne rabim.

No, ker pa smo postali koalicija volnjih, bi in sem od podpisnikov pričakovala, da se temu primerno tudi obnašamo. In tale "terorist iz Mb je dokazal, da se ne (vladajoči, ne mi navadni smrtniki, ki itak nimamo vpliva npr. na to, kako bo ena vojašnica zaščitena).

Torej, kakorkoli obračam, navadni ljudje smo žrtve glupih in prevzetnih, samovšečnih, pohlepnih politikov. Nekdo - pa magari malček prismuknjen - je na to opozoril in bo tudi nasankal. Psi lajajo, karavana gre naprej. Beri: politikom in odgovornim se ne bo zgodilo nič.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Štajerski terorist
3.4.2016 14:56:57   
liliana
Bom dodala le to....pred leti, pa ne še tako dolgo nazaj, eno, dve, tri leta......smo kričali "ne rabimo vojske, ne rabimo obrambe.....denar, ki gre za vojsko, naj raje gre za prehrano v šoli, za socialno ogrožene...."

Toliko o našem vplivu, toliko o naši razsodnosti......Danes pa ploskamo junaku, ki je baje opozoril na alarmantno stanje slovenske vojske.....v njegovem dejanju iščemo simboliko.....itak, da jo najdeš, saj ni nujno, da je "prava", važno je, da odgovarja trenutnim razmeram......

A so res zgolj politiki tisti, ki so neumni.....?



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Štajerski terorist
3.4.2016 23:52:01   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Bom dodala le to....pred leti, pa ne še tako dolgo nazaj, eno, dve, tri leta......smo kričali "ne rabimo vojske, ne rabimo obrambe.....denar, ki gre za vojsko, naj raje gre za prehrano v šoli, za socialno ogrožene...."

Toliko o našem vplivu, toliko o naši razsodnosti......Danes pa ploskamo junaku, ki je baje opozoril na alarmantno stanje slovenske vojske.....v njegovem dejanju iščemo simboliko.....itak, da jo najdeš, saj ni nujno, da je "prava", važno je, da odgovarja trenutnim razmeram......

A so res zgolj politiki tisti, ki so neumni.....?





Kar se vojske tiče, sem še vedno mnenja, da je ne rabimo, da je nihče na svetu ne bi potreboval. Vem, ja, v mojem utopičnem svetu user posted image
Meni je še vedno škoda vsakega centa, ki se nameni vojskovanju (beri ubijanju). Ker v nekem normalnem svetu, sploh pa na točki razvoja, na kateri smo zdaj, vojne res niso več potrebne. Res ne.

Vse sodobne vojne po 2. sv so namenjene zgolj in samo elitam in obračanju denarja oz. zaslužkarstvu. In vse te vojne so tudi umetno sprvocirane. Ker nekomu tako ustreza. Ker nekdo na ta račun mastno služi.
Obramba vsekakor ja, v obliki neke TO ali poklicne vojske, vse ostalo je samo zaslužkarstvo redkih posameznikov.

Zadnjih dvajset_ in še nekaj let je Evropa dejansko živela v miru, počutila se je varno in dejansko ni bilo nobene potrebe po vojski. Zakaj le? Kdo bi nam kaj hotel slabega?
Tudi danes nam v smislu nekdanjih vojn nihče ne želi nič slabega, svoje računice pa imajo druge lovke, na katere še par let nazaj nismo računali.
Teroristi?
Kdo so teroristi? In zakaj bi nam želeli škodovati?
Zakaj bi nam želeli škodovati neki Arabci ali Afričani?

Vojne na Bližnjem vzhodu se aktivno dogajajo zadnjih 30 let. tudi Afrika ni najbolj mirna dežela, odkar so se umaknili imperialisti. Zakaj zdaj tak migrantski val? 30, 40 let se dogajajo vojne, buf, po 40 letih pa imamo roj beguncev user posted image
A so 40 let potovali sem ali kako user posted image

Vsakemu loleku je lahko jasno, da so te migracije umetno sprožene in financirane. Tudi dokazano je, da so teroristi finančno podprti. Točno se ve od koga in zakaj.
Daj mi povej, kateri normalen človek bi lezel z dojenčkom čez ledeno mrzlo vodo in živel v blatu mesece, da pride iz države, v kateri je mir, v državo, v kateri je mir user posted image

Zakaj bi npr. jaz s prijatelji šla izvest teroristični napad v Bocvano user posted image

Vseh teh neumnosti ljudje nismo pričakovali, zato tudi potrebe po vojski ni bilo.
Danes pa vemo, da človeška norost in pohlep očitno res ne poznata meja in da je treba biti skoz v stalni pripravljenosti. Brez plačanega dodatka, seveda.
Ta pripada odločevalcem partije šaha.

Politiki niso neumni. Politiki so pokvarjeni, pohlepni manipulatorji. So kameleoni, ki se ob prihodu ob parlamentarne jasni zlijejo iz vseh mogočih barv v eno samo. Barvo denarja.
Tudi ljudje nismo neumni. Smo samo ljudje. Z vsemi plusi in minusi. Ki pa bi jih pametni politiki morali in bi jih z lahkoto spravljali v ravnotežje. Če bi imeli interes.
Ampak njihove interes je tako zeloooo drugačen od povprečnega človeka.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 3.4.2016 23:58:03 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Štajerski terorist
4.4.2016 10:57:06   
liliana
Tam nekje od 60. let prejšnjega stoletja so evropo pretresali teroristični napadi....daleč največ terorizma so v evropi povzročile skrajne katoliške organizacije (malo manj kot 30 %), takoj jim potem sledijo skrajni desničarji in levičarji....islamski teroristi so v evropi izvedli ene 3 % napadov....

Izgleda, da smo vsi pozabili že na IRO, ETO, Brigade Rosse, RAF (recimo baader meinhof)....., da ne omenjam kakih okoljevarstvenikov....

Tako da evropa do danes (do migrantov) spet ni živela tako idilično življenje....brez terorizma....


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Štajerski terorist
4.4.2016 15:57:45   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tam nekje od 60. let prejšnjega stoletja so evropo pretresali teroristični napadi....daleč največ terorizma so v evropi povzročile skrajne katoliške organizacije (malo manj kot 30 %), takoj jim potem sledijo skrajni desničarji in levičarji....islamski teroristi so v evropi izvedli ene 3 % napadov....

Izgleda, da smo vsi pozabili že na IRO, ETO, Brigade Rosse, RAF (recimo baader meinhof)....., da ne omenjam kakih okoljevarstvenikov....

Tako da evropa do danes (do migrantov) spet ni živela tako idilično življenje....brez terorizma....




Seveda je bil tudi prej terorizem, ampak znotraj posameznih držav. Torej je šlo za notranje politične zdrahe neke države in samo na njenih politikih je bila moč, da so zadevo reševali.


Ja, saj vem, zdaj boš spet udarila nazaj z argumentom, da so tudi ti teroristi iz Bruslja in Pariza državljani Eu in podobno ... Kaj naj ti rečem? Očitno v tem stanju zelo uživaš al kaj ... eno tako privoščljivost je zaznati iz tvojih postov, češ karma se nam vrača. Očitno pa imaš za svojo familijo že plan, kam boste migrirali, ker drugače bo karma tudi tebe zadela user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Štajerski terorist
4.4.2016 17:21:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Seveda je bil tudi prej terorizem, ampak znotraj posameznih držav. Torej je šlo za notranje politične zdrahe neke države in samo na njenih politikih je bila moč, da so zadevo reševali.


Ja, saj vem, zdaj boš spet udarila nazaj z argumentom, da so tudi ti teroristi iz Bruslja in Pariza državljani Eu in podobno ... Kaj naj ti rečem? Očitno v tem stanju zelo uživaš al kaj ... eno tako privoščljivost je zaznati iz tvojih postov, češ karma se nam vrača. Očitno pa imaš za svojo familijo že plan, kam boste migrirali, ker drugače bo karma tudi tebe zadela user posted image



Glede na zaključek tvojega posta, bi bilo boljše, da bi bila tiho......user posted image , ker si izpadla že skoraj patetično......

Uživam.....? Ne......zgolj skušam razumeti.....in ne nasedati "paranoji medijev" oz. po tvoje "manipulaciji strahu političnih in gospodarskih elit".....tako kot ti recimo......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Štajerski terorist
4.4.2016 18:39:15   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Seveda je bil tudi prej terorizem, ampak znotraj posameznih držav. Torej je šlo za notranje politične zdrahe neke države in samo na njenih politikih je bila moč, da so zadevo reševali.


Ja, saj vem, zdaj boš spet udarila nazaj z argumentom, da so tudi ti teroristi iz Bruslja in Pariza državljani Eu in podobno ... Kaj naj ti rečem? Očitno v tem stanju zelo uživaš al kaj ... eno tako privoščljivost je zaznati iz tvojih postov, češ karma se nam vrača. Očitno pa imaš za svojo familijo že plan, kam boste migrirali, ker drugače bo karma tudi tebe zadela user posted image



Glede na zaključek tvojega posta, bi bilo boljše, da bi bila tiho......user posted image , ker si izpadla že skoraj patetično......

Uživam.....? Ne......zgolj skušam razumeti.....in ne nasedati "paranoji medijev" oz. po tvoje "manipulaciji strahu političnih in gospodarskih elit".....tako kot ti recimo......user posted image


A jaz, da nasedam paranoji medijev? He he, ti si temo o tem "teroristu" Odprla, ne jaz user posted image
Novica me ni nič prestrašila, itak pa je bila v medijih aktualna točno dva dneva.
Vse ostalo je zame samo debata.

Če pa skušaš razumeti, zakaj se v medijih piše več o takih trollih in o migrantih ter o panamskih listinah in ne o več kot 600.000 upokojencih, 120.000 brezposelnih in okrog 200.000 javnih uslužbencev, smo pa me tukaj popolnoma napačen naslov. Moraš kar novinarje vprašati in urednike, zakaj je temu tako. Saj ne pišemo me medijskih novic.

Aja, no danes je celo objavljena novica, da je nekaj manj kot 8000 brezposelnih letos manj kot v istem obdobju lani. Seveda ob tej novici ne izvemo ničesar o teh skoraj 8000 ljudeh - ali so samo zbrisani iz evidenc, so postali prekarci, zaposleni za DČ ali NDČ.
ampak s to informacijo ti tudi me ne moremo postreči. Zahtevaj jo od medijev.

Ja, vse naštete številke so sila zaskrbljujoče, mnogo bolj kot en trol, ampak očitno ne dovolj za tiste, ki imajo vpliv na medije. Med pismi bralcev pa lahko mnenja, pobude in vprašanja beremo na dnevni bazi.

Ali kaj skušaš ti razumeti za razliko od mene user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Štajerski terorist
4.4.2016 20:18:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

A jaz, da nasedam paranoji medijev? He he, ti si temo o tem "teroristu" Odprla, ne jaz user posted image
Novica me ni nič prestrašila, itak pa je bila v medijih aktualna točno dva dneva.
Vse ostalo je zame samo debata.



Saj nisem mislila na prestrašenost ob novici tega Štajerca.....mislila sem bolj na migrante na splošno......

Če pa skušaš razumeti, zakaj se v medijih piše več o takih trollih in o migrantih ter o panamskih listinah in ne o več kot 600.000 upokojencih, 120.000 brezposelnih in okrog 200.000 javnih uslužbencev, smo pa me tukaj popolnoma napačen naslov. Moraš kar novinarje vprašati in urednike, zakaj je temu tako. Saj ne pišemo me medijskih novic.


Niti ni RR tako napačen naslov.......kadar koli sem v preteklosti odprla kako debato o tem ni bilo ravno odziva.....nasprotno, so pa veliki odzivi na teme "rumenega tiska".....tako, da se neka vzporednica tudi lahko potegne, kaj ljudi zanima.....

Aja, no danes je celo objavljena novica, da je nekaj manj kot 8000 brezposelnih letos manj kot v istem obdobju lani. Seveda ob tej novici ne izvemo ničesar o teh skoraj 8000 ljudeh - ali so samo zbrisani iz evidenc, so postali prekarci, zaposleni za DČ ali NDČ. ampak s to informacijo ti tudi me ne moremo postreči. Zahtevaj jo od medijev.


Mediji mogoče tega tudi ne vedo....mogoče je pa samo metodologija merjenja brezposelnosti spremenjena.......da ti odgovorim v istem tonu, kot ti meni......user posted image

Ja, vse naštete številke so sila zaskrbljujoče, mnogo bolj kot en trol, ampak očitno ne dovolj za tiste, ki imajo vpliv na medije. Med pismi bralcev pa lahko mnenja, pobude in vprašanja beremo na dnevni bazi.


Mediji so predvsem tržno usmerjeni.......kakšno je povpraševanje, takšna je ponudba......ni vedno le vse teorija zarote in nisi vedno le ti (in seveda ostalih 2 mio Slovencev) žrtev medijske manipulacije in takšnih ali drugačnih teorij zarote......

Je pa res, da imamo ljudje kratek spomin.....in tako kot se več ne spomnino RAFa, pozabimo tudi tisto, kar je bilo v medijih pred dvema dnevoma.....blažena nevednost......ko potem vedno vsak dan nekaj novega zvemo....novo teorijo zarote....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Štajerski terorist
4.4.2016 23:51:21   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

A jaz, da nasedam paranoji medijev? He he, ti si temo o tem "teroristu" Odprla, ne jaz user posted image
Novica me ni nič prestrašila, itak pa je bila v medijih aktualna točno dva dneva.
Vse ostalo je zame samo debata.



Saj nisem mislila na prestrašenost ob novici tega Štajerca.....mislila sem bolj na migrante na splošno......


Če me spomin ne vara, jim tudi ti nisi bila ravno naklonjena na začetku. Res me zanima od kod nenadoma taka zavzetost za njih user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Štajerski terorist
4.4.2016 23:58:28   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Niti ni RR tako napačen naslov.......kadar koli sem v preteklosti odprla kako debato o tem ni bilo ravno odziva.....nasprotno, so pa veliki odzivi na teme "rumenega tiska".....tako, da se neka vzporednica tudi lahko potegne, kaj ljudi zanima.....




Kaj pa vem ... rr meni res ni nek naslov za strašne debate o družbeno-političnih razmerah, saj če odpreš opcijo "zadnje debate" so same mesečnice na repertuarju user posted image
Nas je pa (bilo) kar nekaj, ki smo rade debatirale, ampak, roko na srce, liliana, debatirati s tabo je kot debatirati z đej đejem. Oprosti, ampak res je tako. In se mi zdi, da sem samo še jaz tista, ki se ji da user posted image
Zame so take debate toalen hobi. Kot reševanje križanke ali rebusa. Zato so mi tudi blizu razne "teorije zarote" - totalni miselni izziv user posted image

Upokojenci, brezposelni, javni uslužbenci ... ajde, začni!!! Ne z dejstvi, ki jih vsi poznamo, da pač imamo 600 000 upokojencev in 200 000 javnih uslužbencev in 110 000 brezposelni. Ta dejstva vsi poznamo. Enostavno so.

Ti začni. Rešitev?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Štajerski terorist
5.4.2016 6:04:26   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Saj nisem mislila na prestrašenost ob novici tega Štajerca.....mislila sem bolj na migrante na splošno......


Če me spomin ne vara, jim tudi ti nisi bila ravno naklonjena na začetku. Res me zanima od kod nenadoma taka zavzetost za njih user posted image




Nisem bila naklonjena nekontroliranim prestopom čez mejo, še posebno tako masovnih, kot so bili, ker sem vedela, da bo privedlo to do porasta skrajne desnice v Evropi, kar se itak počasi dogaja .....nikoli pa nisem bila pristaš te ideje, da gre "za načrtno islamizacijo Evrope"........


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Štajerski terorist
5.4.2016 6:20:46   
liliana
Kaj pa vem ... rr meni res ni nek naslov za strašne debate o družbeno-političnih razmerah, saj če odpreš opcijo "zadnje debate" so same mesečnice na repertuarju


Itak da ne....noseča baba in baba z otrokom nima kaj razmišljati o čem drugem, kot o deci, šporhetu in stanovanju......user posted image

Nas je pa (bilo) kar nekaj, ki smo rade debatirale, ampak, roko na srce, liliana, debatirati s tabo je kot debatirati z đej đejem. Oprosti, ampak res je tako. In se mi zdi, da sem samo še jaz tista, ki se ji da


Pri tebi me vedno fascinira to, kako se izredno rada postavljaš v vlogo žrtve......user posted image Če ti je taka muka debata z mano, prenehaj......saj za RR se ti pa res ni treba žrtvovati......in se komot pridružiš mesečnicam v njihovi debati......

Zame so take debate toalen hobi. Kot reševanje križanke ali rebusa. Zato so mi tudi blizu razne "teorije zarote" - totalni miselni izziv


Pazi, da ne boš postala zagrenjena in se venomer obračala čez ramo.......

Upokojenci, brezposelni, javni uslužbenci ... ajde, začni!!! Ne z dejstvi, ki jih vsi poznamo, da pač imamo 600 000 upokojencev in 200 000 javnih uslužbencev in 110 000 brezposelni. Ta dejstva vsi poznamo. Enostavno so. Ti začni. Rešitev?


Na kratko in začetek....migranti, fleksibilen trg delovne sile, ukinitev študentskega dela in sankcioniranje dela na črno ter še ena prevetritev vseh socialnih transferjev......


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Štajerski terorist
5.4.2016 23:43:43   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Nas je pa (bilo) kar nekaj, ki smo rade debatirale, ampak, roko na srce, liliana, debatirati s tabo je kot debatirati z đej đejem. Oprosti, ampak res je tako. In se mi zdi, da sem samo še jaz tista, ki se ji da


Pri tebi me vedno fascinira to, kako se izredno rada postavljaš v vlogo žrtve......user posted image Če ti je taka muka debata z mano, prenehaj......saj za RR se ti pa res ni treba žrtvovati......in se komot pridružiš mesečnicam v njihovi debati......


Mah, kje pa. Jaz priznam, da sem, kakršna sem. Se pač ne znajdem najbolje v tem sistemu - ok, torej sem res žrtev sistema user posted image


Zame so take debate toalen hobi. Kot reševanje križanke ali rebusa. Zato so mi tudi blizu razne "teorije zarote" - totalni miselni izziv


Pazi, da ne boš postala zagrenjena in se venomer obračala čez ramo.......

Ni panike. Ko se bom začela, se boš začela tudi ti. Verjemi. Vsaj malo.

Upokojenci, brezposelni, javni uslužbenci ... ajde, začni!!! Ne z dejstvi, ki jih vsi poznamo, da pač imamo 600 000 upokojencev in 200 000 javnih uslužbencev in 110 000 brezposelni. Ta dejstva vsi poznamo. Enostavno so. Ti začni. Rešitev?


Na kratko in začetek....migranti
Kje jih boš zaposlila?


"Po ocenah Eurostata je bilo marca v EU 23,748 milijona brezposelnih, od tega v državah z območjem evra 18,105 milijona brezposelnih." vir: Večer

Samo v Slo jih imamo 100 000.
Torej, kje boš zaposilala vse te milijone migrantov, ki prihajajo v EU po svoje sanje. oz. teh nekaj tisoč, ki jih naša vlada kani vzeti k nam? Misliš, da ti bodo delali za 300 evrov na mesec? He he, potem je prišel z dežja pod kap in bo zelo jezen.


fleksibilen trg delovne sile


Kaj točno zate pomeni ta izraz?

ukinitev študentskega dela in sankcioniranje dela na črno ter še ena prevetritev vseh socialnih transferjev......


S tem se pa strinjam.


Še vedno pa imava nerešen problem z upokojenci. Aja, saj res, delaj do smrti, pa bož pokoj dobesedno doživel, kne user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Štajerski terorist
6.4.2016 6:12:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Mah, kje pa. Jaz priznam, da sem, kakršna sem. Se pač ne znajdem najbolje v tem sistemu - ok, torej sem res žrtev sistema user posted image



Kaj zdaj....z mano debatiraš zgolj zato, ker nihče drugi ne.....ali je nemara drugi razlog...?

Ni panike. Ko se bom začela, se boš začela tudi ti. Verjemi. Vsaj malo.


Seješ strah po forumu......user posted image

Kje jih boš zaposlila? "Po ocenah Eurostata je bilo marca v EU 23,748 milijona brezposelnih, od tega v državah z območjem evra 18,105 milijona brezposelnih." vir: Večer Samo v Slo jih imamo 100 000. Torej, kje boš zaposilala vse te milijone migrantov, ki prihajajo v EU po svoje sanje. oz. teh nekaj tisoč, ki jih naša vlada kani vzeti k nam? Misliš, da ti bodo delali za 300 evrov na mesec? He he, potem je prišel z dežja pod kap in bo zelo jezen.


Tam kjer Slovenci in ostali Evropejci nočejo delati.....ker je, ali delo premalo plačano, ali se tam ne morejo dokazati oz. smatrajo, da tam njihova dodana vrednost ni dovolj velika, ali jim je izpod časti delati "nižje" delo, ker so se oni izoboraževali.....to je v vseh državah tako...tudi v Avstriji v leder fabriki ne delajo Avstrijci, ampak predvsem tujci, ker je delo težko, naporno in tudi avstrijski delavec (tako kot slovenski) ima svoja prava......

Takoj vsi sigurno ne bodo dobili dela.....moramo vedeti, da so migranti prišli reševat socialni sistem Evrope za naše otroke (ki jih je sicer vedno manj, starega prebivalstva pa vedno več).....mi ga bomo še nekako preživeli.....in dolgoročne rešitve nikoli niso priljubljene rešitve na kratki rok, ker ne kažejo rezultatov takoj....zato smo jim ljudje tudi tako nenaklonjeni.....

Kaj točno zate pomeni ta izraz?


To, da ni odpravnin......da ni zaposlitve za določen in nedoločen čas, da je zgolj zaposlitev.....da te delodajalec lahko odpusti tudi, če poslovni proces tega ne prenese....da te lahko odpusti v času bolniške, porodniške.....ne pa, da mora iti podjetje v stečaj, da se lahko reši presežka delavcev in potem nadaljuje svoj proces s pol manj delavci.......samo pri nas nihče na to ne pristane, vendar ravno to omogoča hitre zaposlitve.....ker po drugi strani, ko je potreba po delavcih, pa te lahko takoj zaposlijo.....oz. te v enem podjetju odpustijo in si dokaj hitro najdeš delo v drugem podjetju.......Avstrija ima recimo tak sistem, pa mnogo bolj laufa kot pri nas......z raznoraznimi stimulacijami podjetjetjem in nekimi programi, samo za imajo babe za zavodu za zazposlovanje kaj delati......

Še vedno pa imava nerešen problem z upokojenci. Aja, saj res, delaj do smrti, pa bož pokoj dobesedno doživel, kne


Predvsem upokojenci spadajo pod "socialni sistem" Evrope, ki so ga prišli na dolgi rok reševat migranti........

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Štajerski terorist
6.4.2016 9:51:35   
nejcko
Zdaj pa ne vem, liliana, a midve živiva v paralelnem svetu in ti očitno bereš, gledaš druge medije kot jaz user posted image

V mojem svetu in v medijih, ki jih jaz spremljam, vidim, da v EU prihajajo bodisi že sami zdravniki, astrofiziki, genski inženirji, skratka že študirani ljudje (veliko jih diplom seveda nima, ker so jim zgoreli skupaj z dokumenti, uspeli so rešiti le svoj i-phone), takih naj bi bilo po videnem sodeč skoraj 1/4, druga četrtina jih pravi, da so prišli v EU, ker želijo študirati (torej ne opravljati umazanih del namesto nas), tretja tretjina so ženske, zahamotane v rute, ki po njihovih navadah ne hodijo v službe, in zadnja četrtina so šoloobvezni otroci, ki jih mora EU izšolati, preden jih bo spravila na trg delovne sile.

Prav tako v mojem svetu moji viri pravijo, da se v Aut brezposelnost povečuje in da so migranti praktično nezaposljivi.

http://kurier.at/wirtschaft/wirtschaftspolitik/wifo-fluechtlinge-am-arbeitsmarkt-schwer-integrierbar/190.884.931

poročajo celo o rekordni brezposelnosti (malo manj kot pol milijona ljudi)

http://kurier.at/wirtschaft/wirtschaftspolitik/arbeitslosigkeit-im-maerz-um-2-4-prozent-hoeher-438-654-ohne-job/190.320.775


Priporočam ti, da se malo še ozreš na sever in pogledaš, kakšen doprinos k socialni družbi so prinesli migranti na Švedskem.


Sem pa prepričana, da se bo del tvojih napovedi oz. pričakovanj vsekakor uresničil, predvsem tisto o fleksibilnosti. Fleksibilno se bo raja klala med sabo za preživetje.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Štajerski terorist
6.4.2016 10:37:39   
liliana
Nejcko, ker ti gledaš zgolj iz socialnega in kulturnega vidika, ne vidiš to, kar vidim tudi jaz.... neprilagojenost določenih posameznikov je pač kolateralna škoda zato, da se je število upokojencev v zadnjih 30 letih podvojilo, koliko bo upokojencev čez 50 let in kdo bo delal za njih pa se rešuje sedaj, predvsem z otroci migrantov....zato še nekaj časa rezultati ne bodo vidni...

Delovno aktivna populacija s povprečno starostjo 55 let pač ne bo mogla več roditi, kljub mladostnemu in športnemu videzu....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?