|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Štipendija in izredni študij
30.7.2009 13:52:41   
Pingvinčica
A katera mogoče ve, če lahko zaprosim za štipendijo v primeru izrednega študija? Pa kakšen je cenzus za štiričlansko družino? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Štipendija in izredni študij
31.7.2009 8:55:20   
zimbra
Seveda lahko zaprosiš za štipendijo za izredni študij. Izredni študentje imajo enake pravice iz statusa kot redni, tako da si tudi do štipendije upravičena pod enakimi pogoji kot redni študentje.

Drugega dela vprašanja pa ne razumem najbolj. Si ti mamica dveh otrok ali si ti otrok v štiričlanski družini? Pa katero štipendijo bi rada? V primeru Republiške štipendije izračunavajo štipendijo glede na dohodke staršev, ne vem pa kako je v primeru da si sam že starš.. Najbolje je, da se obrneš na študentsko pravno svetovalnico. Odgovarjajo tudi na vprašanja po mailu.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Štipendija in izredni študij
31.7.2009 11:49:37   
Pingvinčica
Zimbra - oprosti, res sem malo nerodno napisala vprašanje. Ja jaz sem poročena in mamica dveh punčk.user posted image   ,

Hvala za odgovor.


< Sporočilo je popravil Pingvinčica -- 31.7.2009 11:50:05 >

(odgovor članu zimbra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Štipendija in izredni študij
31.7.2009 12:28:40   
zimbra
Pingvinčica, malo sem pogledala na spletni strani ministrstva glede državnih štipendij, kot se po novem imenujejo: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/trg_dela_in_zaposlovanje/stipendije/

Pogoji za pridobitev štipendije so:


Splošni pogoji za pridobitev štipendije   V skladu z 9. členom Zakona o štipendiranju lahko pridobijo štipendijo tisti upravičenci, ki ob prvem vpisu v prvi letnik poklicne oziroma srednje šole niso starejši od 18 let, ter upravičenci, ki ob prvem vpisu v prvi letnik višješolskega ali visokošolskega izobraževanja oziroma ob prvem vpisu na prvo, drugo ali tretjo stopnjo izobraževanja niso starejši od 26 let, in:
  • hkrati ne prejemajo katere od štipendij iz 5. člena Zakona o štipendiranju
  • ne prejemajo štipendije ali drugih prejemkov za izobraževanje po drugih predpisih
  • niso v delovnem razmerju oziroma ne opravljajo samostojne registrirane dejavnosti
  • niso vpisani v evidenco brezposelnih oseb pri Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje.
Torej ne smeš biti niti zaposlena, niti brezposelna ampak le študentka.

Glede tvojega vprašanja glede družinskih dohodkov pa menim, da bodo upoštevali tvoje in moževe dohodke in jih delili na štiri osebe. Če odpreš "Javni poziv za državne štipendije ... " iz zgornjega linka je točno razloženo kako izračunavajo višino štipendije. Navedeno je tudi, da štipendija v noben primeru ne sme presegati minimalne plače.

Upam da sem ti kaj pomagala.



(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Štipendija in izredni študij
31.7.2009 14:09:58   
Pingvinčica
Ja hvala še enkrat si mi zelo pomagala. Očitno izvisim, ker sem starejša od 26 let. Hvala ti vseeno.

(odgovor članu zimbra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?