|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ščitnica
30.11.2009 19:01:12   
smejčica
Pozdravljene.

Zanima me, če je imela katera težave z ščitnico in kako je to ugotovila. Ste imele kakšne znake?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ščitnica
30.11.2009 19:20:20   
symona
Jaz imam probleme s ščitnico pet let. Začelo pa se je tako, da sem bila zelo utrujena, brez energije, srce mi je bilo nenormalno hitro (116), za vsako stvar sem se razburjala, živčna sem bila. 

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ščitnica
30.11.2009 19:24:52   
anžetka
Jaz imam težave s ščitnico že 25 let, od rojstva - hipotirozo (premalo mi deluje). Utrujenost, slabi lasje, nohti, suha koža, utrujenost, zaspanost, počasnost, neredne menstruacije, srce ti včasih čudno bije,...in še kaj bi še našlouser posted image  Jemljem tablete. Imaš mogoče težave ali se ti zdi, da jih imaš? Če te kaj zanima, se lahko obrneš name. Imam kar nekaj izkušenjuser posted image

_____________________________

Sasa84

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ščitnica
30.11.2009 22:03:20   
kasso
Poglej na forum metuljčic, da boš dobila veliko odgovorov na tvoja vprašanja.
http://metuljcica.mojforum.si/metuljcica.html

(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ščitnica
30.11.2009 22:08:03   
pokica_
Glede hipotiroze bi vprašala; a je res, da tablete za zmanjšano delovanje ščit. Euthyrox vplivajo na težo,...oz. je opazno naraščanje teže? Jaz jih jem zdaj mogoče kak mesec in pol, ampak nisem opazila nobene razlike do zdaj.
Me pa vsi strašijo, kako se bom zredila po teh tabletah.

< Sporočilo je popravil pokica_ -- 30.11.2009 22:09:01 >


_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ščitnica
1.12.2009 8:41:44   
uwaga
Moja hči ( 12 let)  ima hipotirozo ( Hashimoto) in jemlje Euthyroks. Odkrili so jo ker se ji je povečala ščitnica, pregledali so jo z ultrazvokom in opravili krvne preiskave.
Je pa odkar ima tablete vidno bolj gibčna, živahna.
Težo ima normalno, nič se ji ni povečala, pravzaprav ima krasno postavo. 

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ščitnica
1.12.2009 10:20:23   
kasso
pokica, ne ni res da tablete redijo. Tablete ti pomagajo, da se ne rediš, ker ti vspostavijo pravilno ravnovesje hormonov v telesu. Posledica hipotiroze je tudi naraščanje telesne teže, saj ščitnica premalo dela in je presnova počasnejša, itd. Zato telo rabi dodatne hormone. Samo težko je dat točno dozo oz. da bo ravno prav. Pri tebi očitno je vse ok, če se ne rediš, je ravnovesje ravno pravo.
Mogoče poznaš kakšno osebo, ki se kljub hormonskim tabletam redi, mogoče ima premajhno dozo. ali pa preveč je, kar imajo probleme tudi tisti, ki nimajo problemov s ščitnico.

Pri hipertirozi pa je ravno obratno. Hormoni podivjajo, ker ščitnica preveč dela, srce nabija, hujšaš...zato je treba z zdravili to ustavt.

Potem hashimoto je še slabše, ker hormoni stalno skačejo oz. delovanje ščitnice, enkrat preveč, drugič premalo, tako da to ni isto kot hipotiroza.
Pa Bazedovka je še ena ščitnična bolezen.
Pa gomolji, ki lahko nagajajo.

Tako res, vam priporočam, da si preberete kak nasvet iz foruma, ki sem ga navedla tudi v zgornjem postu.

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ščitnica
1.12.2009 10:22:47   
kasso
Tudi na med.over.net boste dobile veliko odgovorov glede bolezni ščitnice.
http://med.over.net/forum5/list.php?135

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ščitnica
1.12.2009 10:23:29   
Anonimen
jz sem šele pred kratkim zvedla da mi ščitnica ne dela pravilno, tako da sem šla prejšnji torek na pregled, zdaj pa čakam izvide, tak da šele raziskujem kaj sploh to pomeni, vglavnem zarad nje se redim, in to mi ni všečuser posted image

(odgovor članu kasso)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ščitnica
1.12.2009 11:20:46   
kasso
Evo, še ena stran o ščitnici
http://metuljcica.medianos.tv/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ščitnica
1.12.2009 20:04:21   
anžetka
Cveka30, nič takega ni, če se zdravi v pravem času in tako kot je treba. Bi te (in ostale s takim mišljenjem) moralo pa pridobivanje teže najmanj skrbeti v zvezi s tem...
Kasso, v glavnem, na metuljčici zveš svaštauser posted image  Če se pa prijaviš, lahko pa še sam kaj vprašaš...
Pokica, tako kot je rekla že Kasso, zaradi tablet se ne rediš, če je odmerek pravi. Bodo pa poleg naraščanja teže, pri npr.povečanem odmerku, prisotni še drugi sindromi-tresenje, potenje, zmešan utrip, slabost,...No, vsaj tako je bilo pri meni, ko so mi še za enkrat več povečali odmerek.
Uwaga, tvoji hčeri pa želim, da bi ji še naprej šlo tako dobro kot ji greuser posted image

_____________________________

Sasa84

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ščitnica
1.12.2009 20:18:24   
pokica_
kasso, najlepša hvala za nasvete in informacije,...na tem forumu sem pa včeraj kar do 23h visela, je res do st za prebrat, sem šele na začetku tega branja.

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

jz sem šele pred kratkim zvedla da mi ščitnica ne dela pravilno, tako da sem šla prejšnji torek na pregled, zdaj pa čakam izvide, tak da šele raziskujem kaj sploh to pomeni, vglavnem zarad nje se redim, in to mi ni všečuser posted image

Čveki, ne mi rečt, a ti tud? user posted image  No, sj glavno da so ti odkrili,...jst sem si pa sama gor prišla in sicer tako, da sem gledala Oprah show in je bil tam tist dr. Oz in govoril o ženskah in problemih, ki jih imajo in da zdravniki najkasneje posumijo na ščitnico,..tako sem glede na tiste naštete simptome takoj vedla, da sem pa tud jst spadam,..sem pa od osebne dr. zahtevala preiskave in se je moj sum samo še potrdil. user posted image

< Sporočilo je popravil pokica_ -- 1.12.2009 20:19:13 >


_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ščitnica
8.12.2009 14:26:08   
boob
zdravo

jst imam tud hipo. . ugotovila pa sm tako da sm se v manj k letu zredila 30kg+, pa depresija, razdražljiva sm bla, naj huj je blo pa to da sm bla utrujena za znoret spat pa ni šans in sploh nism bla sposobna razmišljat, koncentracija pa nikakva. . Od kar imam Eutyroks je pa ok, sicer kg niso šli dol ampak počutje je pa super. Sm pa rodila oktobra in imam 10kg manj kot predn sm zanosila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ščitnica
9.12.2009 13:45:35   
Momtobe
Jaz sem dala čez že oboje, hipo in hiper ... :). Delala mi je preveč, potem premalo, ...

Pred leti so me zato poslali na terapijo z radioaktivnim jodom - kar po domače pomeni, da so mi uničili precejšnji del ščitnice in moram zato do konca jemati ščitnični hormon (Euthyrox).

Pri meni so ugotovili tudi, ker sem imela malo golše ... drugače pa pri zmanjšanem delovanju ščitnice pridobivaš kilograme, si utrujen, brez energije, brez volje, srčni utrip je precej nizek, zebe te, ... pri povečanem ravno obratno - hujšaš, imaš visok srčni utrip (jaz sem imela v sede ca. 120 pulza), vroče ti je, ...

Lahko greste tudi v kakšen privatni laboratorij (npr. Adrialab) in vam pogledajo ščitnične hormone - se vidi že po izvidih. Ni drago.

(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ščitnica
9.12.2009 14:00:06   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Momtobe..

Lahko greste tudi v kakšen privatni laboratorij (npr. Adrialab) in vam pogledajo ščitnične hormone - se vidi že po izvidih. Ni drago.

test pride cca 15 eur, pregledajo pa ti le TSH, T3 in T4. priti moraš zjutraj tešč, izvide pa dobiš še isti dan po 14:00...tale Adrialab je zelo priročen in hiter :)
žal pa ne merijo protiteles, za te moraš it na polikliniko, lahko tudi samoplačniško.

(odgovor članu Momtobe)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ščitnica
11.12.2009 10:42:58   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: boob

zdravo

jst imam tud hipo. . ugotovila pa sm tako da sm se v manj k letu zredila 30kg+, pa depresija, razdražljiva sm bla, naj huj je blo pa to da sm bla utrujena za znoret spat pa ni šans in sploh nism bla sposobna razmišljat, koncentracija pa nikakva. . Od kar imam Eutyroks je pa ok, sicer kg niso šli dol ampak počutje je pa super. Sm pa rodila oktobra in imam 10kg manj kot predn sm zanosila user posted image user posted image user posted image



Tudi jaz imam hipotirozo, ugotovili smo po prvem porodu, ko sem se začela nenormalno redit. Zredila sem se 25kg v cca. 3 mesecih, po drugem porodu sem imela tudi jaz 13 kg manj, ampak nedaj bože da bi tako tudi ostalo, sem jih dobila nazaj 20, po 2 mesecih, vse zaradi ščitnice.user posted image user posted image

(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ščitnica
11.12.2009 13:37:35   
boob

IZVIRNO SPOROČILO: enea


IZVIRNO SPOROČILO: boob

zdravo

jst imam tud hipo. . ugotovila pa sm tako da sm se v manj k letu zredila 30kg+, pa depresija, razdražljiva sm bla, naj huj je blo pa to da sm bla utrujena za znoret spat pa ni šans in sploh nism bla sposobna razmišljat, koncentracija pa nikakva. . Od kar imam Eutyroks je pa ok, sicer kg niso šli dol ampak počutje je pa super. Sm pa rodila oktobra in imam 10kg manj kot predn sm zanosila user posted image user posted image user posted image



Tudi jaz imam hipotirozo, ugotovili smo po prvem porodu, ko sem se začela nenormalno redit. Zredila sem se 25kg v cca. 3 mesecih, po drugem porodu sem imela tudi jaz 13 kg manj, ampak nedaj bože da bi tako tudi ostalo, sem jih dobila nazaj 20, po 2 mesecih, vse zaradi ščitnice.user posted image user posted image



ooojjjoooj zdej si me pa kr zamorila user posted image

jst bi mela eno uprašanje. . . kašno kontracepcijo uporabljate, ker jst sm mal brskala pa baje ni uredu imet kont.tabletk če imaš hipo in jemlješ Eutyroks. . . A katera ve kaj več o tem?

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ščitnica
11.12.2009 13:46:39   
enea
Jaz ko sem zbolela za ščitnico, sem bila glih po porodu,pa me je tudi menstruacija neki zajuser posted image , pa mi je takrat g predpisala kt, se pa še danes ne morem spomnit kako se kličejo, ker so mi v zd izgubili moj karton, ko je g šla v penzijo in so neki preložili, in wala mojega kartona ni večuser posted image , zato imam sedaj pri tem g probleme, k ne vem kaj mi paše, sem pa sedaj od junija pila cerrezette, sedaj dva meseca pa stediril-m- Zaenkrat stranskih učinkov ni. Ne dobrih ne slabihuser posted image

(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ščitnica
11.12.2009 14:29:14   
boob
kaj pa če si se zaradi kt toliko zredila, ker baje da tiste ki imajo kt imajo večjo dozo Eutyroksa zaradi hormonov. . . (to sm jst prebrala po drugih forumih, nevem če je res)
Pa imaš Eutyroks. . .Vidim da si iz Go, a hodiš k dr. Zajcu? Namreč jst hodim k njemu

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ščitnica
11.12.2009 15:11:33   
enea
Ja pijem Eutyrox 125mg na dan. Ja hodim k dr. Zajcu, sem glih uni dan se šla naročit, imam pregled 27.1., ne nisem se zredila od Kt, ker sem se zredila 2 meseca po porodu, tbl sem začela pa piti šele po 6 mesecih.user posted image
A ti si tudi iz NG?user posted image

(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ščitnica
12.12.2009 9:18:24   
boob
sm iz okolice NG ampak živim na dolenskem. . hodim pa k dr.Zajcu ker ga poznam in v Lj čakaš k budala, tako da k grem na pregled grem še k našim na obisk, pa sm prej fertik kot v LJ.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ščitnica
12.12.2009 9:28:40   
tinkatonka
IZVIRNO SPOROČILO: symona

Jaz imam probleme s ščitnico pet let. Začelo pa se je tako, da sem bila zelo utrujena, brez energije, srce mi je bilo nenormalno hitro (116), za vsako stvar sem se razburjala, živčna sem bila. 


točno tako je bilo pri meni. Smem vprašat, ali je bilo to pred otroci ali potem ko si že rodila oba otroka?

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu symona)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ščitnica
15.12.2009 19:28:36   
Momtobe
Ko se s hormonskimi tabletami stanje ščitnice normalizira lahko normalno jemlješ kontracepcijske tablete. Ginekologu le povej za težave s ščitnico.

Pa nebi vas rada spravljala v slabo voljo ... ko se vspostavi ravnovesje s pravo dozo tablet ščitnica deluje tako kot more, zato se zaradi nje ponavadi ne redimo več. Poiščite razloge drugje?

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ščitnica
15.12.2009 21:57:11   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Momtobe

Ko se s hormonskimi tabletami stanje ščitnice normalizira lahko normalno jemlješ kontracepcijske tablete. Ginekologu le povej za težave s ščitnico.

Pa nebi vas rada spravljala v slabo voljo ... ko se vspostavi ravnovesje s pravo dozo tablet ščitnica deluje tako kot more, zato se zaradi nje ponavadi ne redimo več. Poiščite razloge drugje?

ščitnica še vedno ne deluje prav...z dodajanjem hormonov v obliki tablet vspostavimo ravnovesje v telesu, ampak ščitnica pa še vedno ostaja problem.
Problem je tudi, ker se večina osebnih zdravnikov niti ne poglablja preveč v pacientko, tako da mora kar sama pogruntat, kakšna je prava doza zanjo....žal je tako.

(odgovor članu Momtobe)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ščitnica
16.12.2009 11:54:19   
Momtobe
Kako to misliš? Kaj z vami se osebni zdravniki ukvarjajo? Meni so dozo določili na polikliniki (tirolog). Ko je bilo stanje hormonov (kar preverijo s krvjo) nekaj časa nespremenjeno je to pomenilo, da je doza ustrezna zame. Po tem pa stanje vsakih nekaj mesecev pokontrolira osebni zdravnik. Res pa to traja kar nekaj časa.

Ok, ščitnica res ne dela kot bi  mogla, ampak hormoni, ki bi jih mogla proizvest so prisotni in to je pomembno.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?