|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   še ne stoji ...
22.10.2010 21:08:19   
pupa_b
Oj, imam pupo, staro 14 mesecev (korigirano 12, rojena v 31. tednu). Ne vem, če je to, kar me zanima, povezano s tem, verjetno ja ... Torej, zanima me, ali ima katera mamica izkušnjo, da še otročiček pri tej starosti ne bi stal sploh. Moja miš ne stoji ne ob opori, ne če jo držim, nič. Seveda je ne postavljam na nogice na silo, ssicer pa niti ne morem, ker kakor hitro jo "postavim", nogice pokrči oz. jih dvigne. user posted image user posted image

Hodiva na FT, tam pravijo, da je kao vse ok, ampak mene včasih zgrabi neka paranoja, da kaj pa če ne bo hodila sploh. user posted image user posted image  Tudi če upoštevamo korigirano starost, bi pri 12 mesecih valda že morala stati vsaj ob opori ...

Kobaca super, šiba kot navita po vseh štirih, je gibčna, lepo sedi, se vsedam tudi do kolen se povzpne, ampak to je pa vse.

Prosim za vaše mnenje, nasvete, izkušnje, plis plis plis user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: še ne stoji ...
22.10.2010 21:20:36   
slama
vse ob svojem času user posted image
Sploh če ft pravi, da je vse ok, potem sploh ne skrbi.
Otrok sam bo začutil potrebo oz spoznal, da je po dveh nogah bolj zanimivo od kobacanja, ki ga zdaj obvlada in privede na želeni cilj.
Poznam kar nekaj primerov, ko so ob roku rojeni otroci začeli kazati zanimanje po uporabi nogic pri 13ih ali več mesecih.
Še prekmalu bo šibala po dveh in jo boš komaj lovila.
Le pogumno.


(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: še ne stoji ...
22.10.2010 21:24:50   
pupa_b
IZVIRNO SPOROČILO: slama

vse ob svojem času user posted image
Sploh če ft pravi, da je vse ok, potem sploh ne skrbi.
Otrok sam bo začutil potrebo oz spoznal, da je po dveh nogah bolj zanimivo od kobacanja, ki ga zdaj obvlada in privede na želeni cilj.
Poznam kar nekaj primerov, ko so ob roku rojeni otroci začeli kazati zanimanje po uporabi nogic pri 13ih ali več mesecih.
Še prekmalu bo šibala po dveh in jo boš komaj lovila.
Le pogumno.




Hvala user posted image

Saj v bistvu jaz to vse vem, ampak vsak otroček se opre na nogice, če je v naročju na primer, al pa ob opori ... Naša NE!  user posted image  Kot da nima v nogicah moči oz. ne vem, da jih sploh ima ... Ah, ja! user posted image

(odgovor članu slama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: še ne stoji ...
22.10.2010 21:27:22   
Volga
ej, glej, če puza normalno, sedi normalno, se pravi, da ima moč v nogah, po moje res preveč skrbiš in nima kaj narobe it. Potrpežljiva bodi, bi rekla moja mami. user posted image

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: še ne stoji ...
23.10.2010 10:06:25   
Katy78
Če je gibalni razvoj primeren, kar nedvomno je, če hodita v RA, verjetno je le nekoliko počasnejši, kar pa ni nič narobe, saj ima otrok čas da shodi nekje do 18. meseca. Slej kot prej se bo postavila na nogice in tudi shodila. Saj je v bistvu šele 12. mesecev stara, pri nedonošenčkih moraš vedno gledati na korigirano starost kar se tiče osvajanja razvojnih mejnikov. Pa super je, da kobaca po vseh štirih, vsaj tako so meni rekli v RA (imam tudi nedonošenčka, rojenega v 33. tednu), in sicer da je to odlična predispozicija za hojo. Srečno in brez skrbi! user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: še ne stoji ...
23.10.2010 10:14:57   
mišk
Jst mam izkušnje z dvema takima!user posted image
Ta prva hčerka je plazila z devetimi meseci, na noge pa se ni postavla do 14 meseca! Ko sem jo hotla na noge postavit jih je skor za ušesa dala!user posted image  Potem pa kar naenkrat pogrunta, da ima tudi noge in pri 15 mesecih shodi.

Ta druga je še bolj trd oreh. Ne plazi, od 10. meseca se drajsa samo po ritki, pri 13. mesecih se prvič sama vsede iz ležečega položaja, pri 15.5 mesecih se prvič sama dvigne ob opori na noge. Sedaj je stara skoraj 18 mesecev in še niti približno ne hodi. Samo ob opori, pa še to skrajno previdno. Tudi z njo je vse v redu, le hipotona je.

Sta pa obe rojeni v 40. tednu.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: še ne stoji ...
23.10.2010 13:44:25   
pupa_b
Hvaloa, punce! Super ste. user posted image user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: še ne stoji ...
26.10.2010 11:07:20   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: pupa_b

IZVIRNO SPOROČILO: slama

vse ob svojem času user posted image
Sploh če ft pravi, da je vse ok, potem sploh ne skrbi.
Otrok sam bo začutil potrebo oz spoznal, da je po dveh nogah bolj zanimivo od kobacanja, ki ga zdaj obvlada in privede na želeni cilj.
Poznam kar nekaj primerov, ko so ob roku rojeni otroci začeli kazati zanimanje po uporabi nogic pri 13ih ali več mesecih.
Še prekmalu bo šibala po dveh in jo boš komaj lovila.
Le pogumno.




Hvala user posted image

Saj v bistvu jaz to vse vem, ampak vsak otroček se opre na nogice, če je v naročju na primer, al pa ob opori ... Naša NE!  user posted image  Kot da nima v nogicah moči oz. ne vem, da jih sploh ima ... Ah, ja! user posted image


Tu se motiš. Naš je sicer bil čist normalno razvit in je tudi zelo zgodaj shodil in se postavil sam na noge, ampak če sem ga jaz skušala dat na noge, pa ni imel nog, točno tako kot opisuješ, noge v luft, pokrčil, mehke noge.... Sam je puzal, prišel do opore in celo vstal, ampak če je bila človeška pomoč zraven pa ni in ni bilo njegovih noguser posted image . Niti enkrat, šele po kakem mesecu ali celo 2. Tak da sem ga jaz kar dolgo časa dajala na tla v sedeč položaj ali v položaj kravic in potem on gas v stoječ položaj.

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: še ne stoji ...
26.10.2010 11:17:23   
anya.xy
Nekje sem slišala da tisti otroci ki kobacajo po 4 ali pa se puzajo po ritki naj bi kasneje shodili, ker naj bi jim bilo takšno premikanje čisto zadovoljivo??

_____________________________

Jaka in Miha - 05.07.2010

Če imaš enega otroka si starš, če imaš dva, si sodnik. David Frost

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: še ne stoji ...
27.10.2010 13:23:15   
mišk
Ja, sploh za te, ki drajsajo po ritki je baje značilno, da shodijo po 18. mesecu, tja do 2. leta. Pri nas to čisto drži!

(odgovor članu anya.xy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: še ne stoji ...
27.10.2010 20:36:04   
manna
Naša je tudi pozna. Pri 12 mesecih se je šele prvič postavila na nogice, zelo negotovo. Od približno 10,5 meseca pa je kobacala po štirih. Meni so na fizioterapiji rekli, da se lahko terapija tudi konča, ko je začela kobacati, ker to je znak da je vse OK, kako hitro nato sledi razvoj pa je pač odvisno - pri enih hitreje, pri drugih počasneje. Kakorkoli, če kobaca po štirih je to odličen znak in je vse v redu. Pri vseh dojenčkih bi se morali truditi, da jih spodbujamo k kobacanju po štirih, shodili bojo pa že ko bojo,  tako so meni vztrajno govorili na pregledih.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: še ne stoji ...
27.10.2010 20:55:41   
pupa_b
Fajn, hvala, da delite z mano svoje izkušnje. Naša miš pa je divja in živa, da joj, po štririh je hitrejša kot jaz po dveh ... user posted image user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: še ne stoji ...
28.10.2010 21:00:01   
buškolinka
vidim, da so te punce že potolažileuser posted image , če pa bi kljub vsemu rada še sama kaj pripomogla k hitrejšemu razvoju, ti pa sama priporočam obisk andreje semolič (http://www.zdravo-gibanje.si/)

midve s prvorojenko zdaj hodiva tja in sva obe zelo navdušeni...čeprav ni rečeno, da bomo tudi mi shodili kaj prej, nam pa pokažejo precej vaj, kako spodbujati otroka da sam pravilno shodi...to da ga postavljaš na nogice pa naj starši ne bi delali

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: še ne stoji ...
28.10.2010 21:05:55   
pupa_b
IZVIRNO SPOROČILO: buškolinka

vidim, da so te punce že potolažileuser posted image , če pa bi kljub vsemu rada še sama kaj pripomogla k hitrejšemu razvoju, ti pa sama priporočam obisk andreje semolič (http://www.zdravo-gibanje.si/)

midve s prvorojenko zdaj hodiva tja in sva obe zelo navdušeni...čeprav ni rečeno, da bomo tudi mi shodili kaj prej, nam pa pokažejo precej vaj, kako spodbujati otroka da sam pravilno shodi...to da ga postavljaš na nogice pa naj starši ne bi delali


Hvala, buškolinka, a to je daleč. Sem iz MB ... user posted image user posted image  Bom pa v roke vzela njeno knjigo! user posted image

(odgovor članu buškolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: še ne stoji ...
28.10.2010 21:13:47   
buškolinka
knjiga (po mojem mnenju) ni tolk dobra user posted image  kot je v živo ... lahko se zmeniš za individualno uro, v kateri se posveti (seveda) samo tebi in tvoji malčici in na tej individualni uri lahko res odneseš veliko veliko novega znanja...plus da ji lahko zastaviš marsikatero vprašanje, ki ga v skupini morda ne uspeš

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?