|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   še v porodniški in delo preko štud.servisa?
28.10.2005 0:26:10   
Anonimen
Zanima me, če moram koga obvestiti, glede na to da bom delala preko štud.servisa, a sem še v porodniški? A se potem porodniška prekine, al kako?user posted image  Naj omenim še to, da sem trenutno na borzi, ker pavziram. A moram borzo obvestit????

Pomoč prosim!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: še v porodniški in delo preko štud.servisa?
28.10.2005 2:47:47   
Anonimen
Če gledaš striktno na zakon, potem je odgovor na tvoje vprašanje DA.
Ker praviš, da si na porodniškem dopustu in prijavljena na RZZ, potem predvidevam, da od CSD prejemaš starševski dodatek. In če se prijavljena na RZZ, potem teoretično ne moreš biti istočasno prijavljena tudi na Študentskem servisu, saj aktivnih iskalce zaposlitve ne vpisujejo (čeprav so v mirovanju). Vemo pa, da se v praksi marsikaj da (trenutno ne bi o tem, kako to gre), lahko pa delaš tudi preko tuje napotnice.
Če boš delala na svojo napotnico, potem veš, kako si uredila, da je to sploh mogoče. In če si šla že tako daleč, potem ti tudi dohodka ni potrebno prijavljati, ker si že tako storila nekaj, kar naj ne bi. In na porodniškem dopustu tudi redkokdaj koga preverjajo. Če pa boš po koncu porodniškega dopusta kot brezposelna zaprosila na CSD za DSP, se zna zgoditi, da ti bodo rekli, da prinesi za zadnje leto izpisek prometa na svojem TRR. Denar od dela preko Študentskega servisa pa je nakazan na TRR, torej ne vem, kako boš to uredila. Če pa boš delala preko tuje napotnice, je pa v bistvu vseeno, saj bi ti zelo težko kdo dokazal, da gre za tvoj denar, razen, če te na samem delovnem mestu dobi inšpekcija, ampak to je pa že druga zgodba.
Po zakonu pa - ja - si dolžna prijaviti vsak obdavčljiv dohodek, pri prejemu starševskega dodatka ali DSP-ja pa vsak neto dohodek, periodičen ali ne, ki vpliva na višino prejemkov s CSD-ja. In delo preko Študentskega servisa to je.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: še v porodniški in delo preko štud.servisa?
28.10.2005 10:08:06   
Anonimen
Lej anonimen. Jaz delam preko študentskega že 6 mesecev, uradno pa sem v porodniški. Delam sicer preko druge napotnice, ker sem uradno zaposlena (seveda delam v tej firmi). Zaenkrat pomagam 3-5 ur na dan, odvisno, kako je ati doma, da popazo na malčka. Nikomur pa nimam namena sporočat, da delam, saj mi bodo porodniško vzeli. lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?