|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   široko povijanje
12.2.2008 16:07:58   
goga79
kaj vi pravite na široko povijanjeuser posted image  pred dvema letoma sem rodila sina pa je bilo široko povijanje obvezno do prvega pregleda kolkov.sedaj sem rodila hčerko,pa so v porodnišnici na pregledu rekli da so kolki 1a pa da ni treba široko povijati.nekateri pravijo da če nebom široko povijala,da bo ko odraste krivo hodila.zanima me kaj vi mislite o širokem povijanjuuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: široko povijanje
12.2.2008 16:16:45   
metkica1
Če so kolki bp oziroma  1a nič ne skrbi ne rabiš povijat široko. Moja prva je imela 1a kolke valda nisem povijala široko pa sedaj hodi lepo. user posted image
No tamalo pupo pa sem morala povijati široko.

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: široko povijanje
12.2.2008 16:20:04   
kmarija
Naša je imela kolke 1a in nisem široko povijala. S tem, da jo brezveze široko povijaš ji ne delaš nobene usluge pri gibalnem razvoju. user posted image

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: široko povijanje
12.2.2008 16:26:33   
Anonimen
Moji niso naredili UZ v porodnišnici zato nisem vedela ali so kolki BP al ne pa sem jo na široko povijala... ampak samo do UZ...

(odgovor članu kmarija)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: široko povijanje
12.2.2008 16:59:21   
Lunc_a
Če so 1A ni treba povijati,če bi bili pa B potem pa ja

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: široko povijanje
12.2.2008 17:46:19   
Anonimen
Meni sta pediater in patronažna svetovala, naj raje povijem široko, čeprav so bili kolki že v porodnišnici OK. To se pravi eno plenico na 1/4. Ne gre se tu zato, ali lepo hodi ali ne, ampak za pozneje, recimo pri 30-ih je posledica lahko obraba kolkov. Nevem pa kako je bilo, ko so včasih povijali celo v štruco. Tako, da je to stvar posameznika. Jaz bom povijala do tretjega meseca, ko imamo znova pregled. Lp

(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: široko povijanje
12.2.2008 17:47:30   
Lunc_a
decemberka s tvojo izjavo se ne bi strinjalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: široko povijanje
12.2.2008 17:49:35   
Anonimen
Zakaj ne. Tako sem obveščena. Je drugače?

(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: široko povijanje
12.2.2008 17:57:16   
Naja30
Nisem povijala široko, ker so bili kolki v P ok in je zadnji dan že tam niso široko povijali. Mi je pa tudi patronažna rekla, da naj povijam tako in sem ene parkrat povila široko, pol pa ne več. Vse se spreminja, tudi široko povijanje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: široko povijanje
12.2.2008 18:20:36   
želva
Men se zdi, da so mnenja glede tega zelo deljena. Pri nas so kolki 1A, pa mormo povijat oz.tako svetujejo v Postojnski P.V lj. pa glih obratno user posted image Kako čmo me vedit, če še dr. niso enotni

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: široko povijanje
12.2.2008 19:04:02   
2 Sraki
Delaj po svoji pameti. Naš je tudi imel 1A, pa smo ga povijali dva meseca, kljub temu, da so rekli, da ne potrebujemo. V porodnišnici pa so mi ga tako ali tako kjub temu široko povijali. Sedaj ni problema, ker ni vroče, ovira ga pa tudi ne, ker najprej motorično itak razvijati začne rokice in ima s tem toliko dela. Lahko pa povijaš za boljši občutek samo ponoči in pač narediš pol pol. Pol po novih raziskavah in pol po stari preizkušeni metodi.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: široko povijanje
12.2.2008 20:05:02   
sandra85
moj user posted image je tut imel kolke 1a, pa sem široko povijala do 1. pregleda kolkov (ker sem sama želela, ker so mi v P tako svetovali in ker imaš tako vsaj kej za primit)user posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: široko povijanje
12.2.2008 21:03:10   
Ninica
Moja je imela 1b ob rojstvu pa je nisem povijala široko. Ob prvem pregledu je imela 1A.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: široko povijanje
13.2.2008 9:32:14   
sneška_
pri prvi in pri drugi hčerki sem prakticirala široko povijanje celih 5 mesecev. mene je mama povijala kot štručko in zato zdaj imam porbleme.

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: široko povijanje
13.2.2008 9:34:29   
polona5
Kolki pri dojenčku dokončno dozorijo šele v 12 tednu - do takrat se lahko še marsikaj spremeni. Tako da jaz bi povijala do kontrolnega UZ, tudi če so vredu. Lp

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: široko povijanje
13.2.2008 9:36:59   
BlackyMouse
odloči se sama,je težko,100 različnih ljudi,100 različnih pogledov na to.js ga nism previjala široko,kr je meu 1a kolke.

_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: široko povijanje
13.2.2008 9:38:29   
polona5
Lunc_a, jst bi se kar strinjala z decembrko - kolki še vedno rabijo malo opore tudi če so 1A!!! In če še do 3 meseca široko povijaš, ne moreš prav nič škodit, kvečjemu otroku vse to koristi! Lp

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: široko povijanje
13.2.2008 11:19:12   
mala pikica
mi imamo kolke 1b, torej široko pobvijamo. Je pa res, da so tudi glede tega mnenja zelo različna. Jaz bi široko povijala tudi če bi bili kolki vredu, če ne za druga, jim je v tem zimskem času bolj toplo, pa še za kaj imaš otroka prijeti. sem gašperja parkrat pustila zvčer brez pleničk, pa ga skoraj nikjer nič ni bilo. je bil prav čuden. Imamo pa v četrtek pregled in če bodo kolki vredu, ga bom naprej previjala samo z eno pleničko.

Sem pa slišala, da v drugih država sploh več ne povijajo široko. Baje še to samo pri nas delamo user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
13.2.2008 12:01:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala pikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
13.2.2008 12:02:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: široko povijanje
13.2.2008 13:08:14   
goga79
hvala vam za odgovore.bom kar povijala do prvega pregleda,saj zgubiti tako nimam kajuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: široko povijanje
13.2.2008 14:01:40   
kaya2007
pri 1a in pri 1b se ne povija široko...čeprav nekateri vseeno svetujejo. mislim, da se mora vsak sam odločit kako bo delal, ker si tudi stroka ni edina...in povijanje ni edina stvar kjer je tako.

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: široko povijanje
13.2.2008 16:31:59   
jaša2
res je , če ima 1a, ne rabiš široko povijat. čeprav to pri nas še prakticirajo oz. v določenih krajih in bolnišnicah. pri nas so pač vseeno rekli, da naj bi tak povijali, ne glede na to, a ima dojenček 1a... tak da, mi smo vseeno povijali prve tri mesce, že nekak zaradi mirne vesti.user posted image    sem pa slišala od enih znank, ki živijo drugje in so tud rodile v drugih porodnišnicah, da otrok že v bolnici niso široko povijali, če so imeli v redu kolke.

ne vem no, mi smo pač pregurali te tri mesce. pa saj ni tak hudo.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: široko povijanje
13.2.2008 19:03:16   
soncipunci
naš je imel en kolk 1a in drugega 1B, pa so mi v porodnišnici lj rekli, da ni treba široko povijati. tudi patronažna je rekla enako. na prvem pregledu pri enem mesecu pa so me pri pediatru gledali kot da sem nora. user posted image  seveda sem bila ful šokirana!!! rekli so mi, da je boljše, da se povija široko, ker je manj možnosti, da je kasneje kaj narobe. "no, da bom za drugič vedela..."  HALOOO, tu ni nobenega drugič!!! če si zasral, si zasral. raje ne mislim na to... no -  zaenkrat je vse ok, hvala bogu.

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: široko povijanje
13.2.2008 22:23:08   
Anonimen
Aza široko povijanje date eno plenice na 1/4?

(odgovor članu soncipunci)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?