|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   štipendija med letom
24.5.2005 21:05:06   
m_m
Men ni čist nč jasno...

Zakaj že moraš priložit odločbo za odmero dohodnine staršev, če pa se njihovi dohodki v primeru rojstva otroka ne upoštevajo? Nikjer pa ne piše za študentsko delo. Na podlagi česa pa pol izračunavajo? Odločb za odmero dohodnine starpev za leto 2003 nimam. Kje bi lahk dobla kaki izpisek? Mam pa lanske. Aja pa prebivališče. Zdej sem doma, študenta sem odjavla prejšnji mesec. A naj vpišem sedanje stanje al kaj?

Maja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   štipendija med letom
25.5.2005 9:19:07   
karmy
morš mau več napisat.. kaj si pr starših doma? kako maš urejeno gospodinjstvo? kje doma? pr starših al kako? si prjavljena še vedno pr tvojih starših ali kot sami ti? ker pol ne rabiš njihove dohodnine, ker ste obravnavana kot družina...

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   štipendija med letom
25.5.2005 9:44:20   
m_m
Oj. Mala se je včeri tuk jokala, da sem tistih par vrstic pisala celo uro.

Zadeva je taka. Js sem prjavljena doma v skupnem gospodinjstvu s starši in sestro. Tak, da smo bli štirje, zdej nas je pa pet. Js sem že klicala na svoj zavod in še na enga, pa nimajo glih poštimano, ker so mi na vsakem drugač rekli. Ta naš, je bolj "strog", moraš še napisat prošnjo za medletno obravnavo, fotokopijo izpisa iz matične knjige... in vse ostalo kar piše na vlogi. Tadrugi zavod pa tega ne rab??? Pa še rekla, je da je bolš, da napišem, da sem v študentu, čeprav več nisem. Naš referent je pa reku, da to kar je zdaj, da sem doma, ne pa kak je blo med letom, ker se upošteva sedanje stanje.

dohodki staršev se pa ne upoštevajo, tak, da ne vidim misla v prilaganju fotokpij teh odločb (dohodki itak niso nevem kaj, vedno sem malo nad povprečjem cenzusa na člana za štipendijo). Mam pa sam za leto 2004. To bi pol prišlo v upoštev pri vlogi drugo leto. Aja sem vprašala našga referenta, kak je pol z delom prek študenta pa glih tuk da ni reku, da nej zram priložim, ker itak ne bremeni, če je pod onih miljon šesto. A je pol to sam za firbce past al kaj. Edino sklep sodišča o preživnini bo kot dohodek, sam ga še čakam.


(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   štipendija med letom
25.5.2005 12:06:32   
karmy
prvo ni dobro da si prijavljena v skupno gospodinjstvo ker morš to uradno uredit da maš ločeno drugače ti še vedno lahk ruknejo dohodke od tvojih staršev...

če je možno pejti da tisti zavod, k je manj "strožji" in te bodo boljše obravnaval...

jzt tud če delam prek študenta, kar je redko, sploh ne prikažem na nobeni prijavi, ker je znesek pač tako majhn da se ga ne splača prikazat. pa še preverjajo men se zdi da ne... vsaj pr men niso

ko boš uradno v lastnem gospodinjstvu, morš si zrihtat preživnino od tvojih staršev, in za tvojo bebiko maš že zrihtan preživnino al sta poročena? ( kar pomeni da ni potrebno rihtati)

tako da se bodo tvoji dohodki, ampak samo tvoji dohodki delili z tvojo bebiko brez dohodkov tvojih staršev, ker takoj presežeš cenzus..

in pol oddaš vlogo, in držiš pesti...

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   štipendija med letom
25.5.2005 13:04:52   
m_m

V petek bo en mesec, tak da je danes moglo it naprej... Prej pa nisem mogla papirjev rihtat, ker naj ne bi nič brala, še tole zdaj ne bi smela, ker moram prej na pregled okulistu, da se dioptrija ne poslabša. Sam kdo pa naj mo to rihta???

Skupno gospodinjstvo mamo, ker je še mami letos oddala vlogo za otroške zame. Jst sem izpolnila vlogo in obkrožla, kdo je zaposlen in kdo v penziji in kdo se šola, nisem pa priložla odločb za dohodnino. Bom vidla kaj bo. Al bom dopolnila vlogo, al pa se bom prijavla pod lastno gospodinjstvo. Mislim, da je pomembno, da oni dobijo vlogo v enem mesecu. Oddat moram pa na zavodu v našem kraju oz. to je pr nas v drugi občini.

Preživnino bo pa plačeval oče otroka od 1.6. letos dalje.

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   štipendija med letom
25.5.2005 13:13:32   
m_m

aja pa do petka bom probala dobit še one odločbe, tak, da bo vloga popolna. Sej smo se menli doma o tem skupnem gospodinjstvu, pa sem mislila, da bom mela pol probleme js pri svojem otroškem, ker bo mami dobivala otroškega za mene. Nisem pa računala, da me bo to lahko koštal pri štipendiji. Upam, da nisem zaribala, ker js bol krvavo rabim ta dnar kot pa pomeni mami tistih par jurjev...

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   štipendija med letom
26.5.2005 10:48:51   
karmy
jzt sm v svojem gospodinjstvu pa moja mat še vedno dobiva otroške zame, pa se mi nikjer ne upoštevajo njeni dohodki... otroški odpadejo v primerih poroke ali zaključitve šolanja.. drugače je tvoja mama še vedno opravičena do otroških

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   štipendija med letom
30.5.2005 20:59:19   
Anja
Mas pa tud varjanto, da dobivas otroske za tebe sama :)

Si v lastnem gospodinjstvu - to je najbolj pametno
svojih starsev sploh ne mesaj zraven, ker sta ti in bejbi zdaj druzina in nihce drug, tako, da nobena sestra, ata, teta al pa mama al stric nimajo veze z zakljuceno enoto (t.j. teboj in otrokom)

:)

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?