|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   študentka
10.10.2007 10:17:10   
čbela
punce prosim za pomoč...tiste ki veste...
kako gre za porodniško, vem da se dobi okoli 40.000sit-še tolarji....
ali naj se zaposlim kje za koliko časa....
kakšne stroške ima z mano (s.p.)če me zaposlijo...oče.....
kaj moram urediti, koliko mesecev moram biti zaposlena....da dobivam porodniško....in potem ko rodim dam odpoved ali prej...

HVALA ZA POMOČ ČE BO VEDELA KATERA.....

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: študentka
10.10.2007 10:25:12   
naraščaj
Halo, prilagam ti link zakona o strševskem varstvu. Poglej si pod starševski dodatek (zneski niso pravi,ker se letno usklajujejo, preveri na csdju) in 39 člen,

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2006110&stevilka=4671

Veliko sreče v nosečnosti

_____________________________

Moji princeski: 23.11.2007 Taja
23.6.2010 Ajda

(odgovor članu čbela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: študentka
10.10.2007 10:35:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: čbela

punce prosim za pomoč...tiste ki veste...
kako gre za porodniško, vem da se dobi okoli 40.000sit-še tolarji....
ali naj se zaposlim kje za koliko časa....
kakšne stroške ima z mano (s.p.)če me zaposlijo...oče.....
kaj moram urediti, koliko mesecev moram biti zaposlena....da dobivam porodniško....in potem ko rodim dam odpoved ali prej...

HVALA ZA POMOČ ČE BO VEDELA KATERA.....




Lahko te zaposli samo en mesec pred nastopom porodniške. Ti da recimo 1000€ plače(neto), zraven ima torej stroškov približno na grob izračun 1.400€(tvoja plača plus prispevki). Ti bi potem dobivala porodniške 271€. Če bi ti nakazal še višjo plačo pa več. Torej imate stroškov 400€, ti pa dobivaš mesečno več približno 100€, kot če ne bi bila nikoli zaposlena. Zračunaj če se vam splača.

(odgovor članu čbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: študentka
10.10.2007 10:37:13   
nina166
Svetujem ti da se čimprej zaposliš, potem pa te naj da ginekolog v bolniško, če to lahko naredi. Tako ima delodajalec s tabo stroške samo en mesec...po tridesetih dneh bolniške pa te ima na grbi država. To se zadnje čase zelo prakticira, samo moreš imet takega ginekologa, da ti napiše bolniško tudi če z nosečnostjo nimaš problemov. Se pa pozanimaj pri kom ki je to naredil. Meni so to sicer predlagali vendar sem bila že proti koncu nosečnosti in je bilo prepozno. Malo se pozanimaj.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu naraščaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: študentka
10.10.2007 12:47:11   
maxi133
Pozdravljene!
Tut meni so svetovali naj grem čim prej na bolniško, ampak kot pravi nina166 moraš imet takega ginekologa, ki ti bolniško da, tudi če je s tabo in otrokom vse vredi. V zvezi s tem me pa zanima kaj ti sploh ginekolog napiše, če je s tabo vse v redu?? A ni da moraš it skozi komisijo, ki ti mora bolniško tudi odobrit???

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: študentka
10.10.2007 12:53:40   
Una
Mimo grede: kako se pa lahko študentka zaposli? Če se zaposli, ne more bit študentka in obratno, razen pri izrednih študentih?! Imam prav ali ne, prosim popravite me, če se motim.

Dankiš


_____________________________

LP, Una

(odgovor članu čbela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: študentka
10.10.2007 12:56:54   
Lea2007
Jaz sem se tudi malo s temle ubadala,
samo ne vem, kako pa računajo višino bolniške v primeru, da greš recimo po dveh mesecih zaposlitve na bolniško. Kaj vzamejo za osnovo?

Za porodniško je osnova povprečje zadnjega leta, vzamejo mesece ko si bil zaposlen, ča nisi bil zaposlen 12 m, nezaposlene mesece nadomestijo z 55%zajamčene plače(538 eur bruto).



(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: študentka
10.10.2007 13:05:54   
čbela
treba se je pozanimati...sam k ne vem kje......

hvala vsem za info.
če pa bo katera ki je to prakticirala naj malo več pove...
drugače pa eno osnovo dobivam?+otroški dodatek?
hvala


(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: študentka
10.10.2007 14:05:31   
nina166
IZVIRNO SPOROČILO: Una

Mimo grede: kako se pa lahko študentka zaposli? Če se zaposli, ne more bit študentka in obratno, razen pri izrednih študentih?! Imam prav ali ne, prosim popravite me, če se motim.

Dankiš



Tudi to je možno. Redna študentka (ali študent) se lahko zaposli in ostane redna študentka, samo ne more koristit bonitet, ki jih imajo redni študentje (ne more imet bonov in podobno). Drugače pa je to čisto možno...v mb, za lj ne vem. Jaz sem zaposlena in redna študentka...letos ponavljam in ker ne živim doma tako ne rabim bonov.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: študentka
10.10.2007 14:12:30   
Anonimen
Na csd šiška se čist simpl zračuna kolk je porodniške. Pač vpišeš sam mesec, dva oz. kolkr si bil zaposlen bruto plačo. Na to bruto plačo daš še 16% in vidiš kolk ma tvoj oče stroška z tabo. Torej razlika od neto do bruto plače + teh 16%.
Če se ti splača.

Glede na to da si študentka, lahko zaprosiš za štipendijo če je še nisi imela pa prideš pomoje na višji znesek k pa če te kdo zaposli.

Dobiš pol:
-štipendijo
-nadomestilo(175€)
-otroške doklade

Obrni se na študentsko organizacijo pa ti bodo vse pojasnili.

(odgovor članu nina166)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: študentka
10.10.2007 15:56:02   
Lea2007
Sem malo prečikirala zakone:
Vejretno je res najoptimalnejše, da te oče čim prej zaposli in greš na bolniško:

31. člen ZDR (osnova za bolniško)
Osnova za nadomestilo je povprečna mesečna plača in nadomestila oziroma povprečna osnova za plačilo prispevkov v koledarskem letu pred letom, v katerem je nastala začasna zadržanost od dela. Osnova se valorizira skladno z rastjo povprečnih plač vseh zaposlenih v Republiki Sloveniji.
  Nadomestilo znaša:
  – 100% osnove ob zadržanosti od dela zaradi poklicne bolezni, poškodbe pri delu, presaditve živega tkiva in organov v korist druge osebe, posledic dajanja krvi ter izolacije, ki jo odredi zdravnik;
  – 90% osnove ob zadržanosti od dela zaradi bolezni;
  – 80% osnove ob zadržanosti od dela zaradi poškodb izven dela, nege družinskega člana in spremstva, ki ga odredi zdravnik.

Potem imaš dobro osnovo, ker bo pa to manj kot eno leto, se ti pa za preostanek vzame 55% zajamčene plače.

41. člen (ZSDP-2) (osnova za izračun starševskega nadomestila)
Osnova za posamezno vrsto starševskega nadomestila je povprečna osnova, od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo v skladu z 9. členom tega zakona v zadnjih 12 mesecih pred vložitvijo prve vloge za starševski dopust.
  Za izračun osnove za posamezno vrsto starševskega nadomestila se ne glede na obračunane prispevke, ne štejejo:
  – prejemki za delo, ki ga je delavec opravil zunaj okvira rednega dela (na primer delo preko polnega delovnega časa, ki presega omejitve, določene z zakonom, sodelovanje v izpitni komisiji, predavanja izven redne zaposlitve);
  – prejemki, ki pomenijo povračilo materialnih stroškov (na primer dnevnice, kilometrine, terenski dodatki, dodatek za ločeno življenje, dodatek za prehrano, potni stroški, prevoz na delo);
  – regres za letni dopust;
  – nagrade ob delovnih jubilejih;
  – prejemki v naravi, razen kadar pomenijo sestavni del plače po pogodbi o zaposlitvi in so od njih plačani prispevki;
  – odpravnine, prejemki zaradi upokojitve ali priprave na upokojitev;
  – prejemki v obliki delnic, obveznic in drugih vrednostnih papirjev;
  – drugi prejemki, ki so bili delavcu izplačani poleg plače.
  Če so bili za zavarovanca obračunani prispevki za starševsko varstvo za krajše obdobje kot je to določeno v prvem odstavku tega člena, se mu za manjkajoče mesece kot osnova upošteva 55% minimalne plače.
  Za zavarovanca iz drugega odstavka 39. člena tega zakona se kot osnova upošteva 55% minimalne plače. Tako določena osnova se za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo, ki ga je imel v zadnjih treh letih pred uveljavitvijo pravice do starševskega nadomestila, poveča za 2% minimalne plače, vendar največ za 50% minimalne plače.
Ja super se da izračunati na csd šiška.


< Sporočilo je popravil Lea2007 -- 10.10.2007 15:57:00 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: študentka
10.10.2007 19:24:21   
Anonimen
Pozdravljene!

Sem redna študentka mariborske univerze, in tudi midva z dragim sva se odločila za user posted image . Ko sem malo čekirala, kaj vse bi dobila, sem našla tole;

- republiška štipendija
- otroški dodatek
- starševsko nadomestilo oz. porodniška
- denarna socialna pomoč(odvisno od občine, če jo dobiš;glede na to, da jo dobivajo narkomani, se mi zdi zelo pravično, če bi jo dobile tudi mamice študentke)
- ob rojstvu še denar od občine (spet odvisno od vsake občine, koliko da)
- denar oziroma paket po izbiri ob rojstvu

Prosim, popravite me, če kaj nimam prav in prosim, napišite višino zneska, če jo veste.

Hvala in lp.user posted image

(odgovor članu Lea2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: študentka
10.10.2007 22:06:16   
pot
IZVIRNO SPOROČILO: urskaj
...
- republiška štipendija *Za štipendijo nisem prepričana, če jo dobiš še zraven starševskega dodatka. Odvisno od tega ali si redna študentka. To se lahko pozanimaš tudi na tej spletni strani, kjer ti odgovorijo strokovnjaki: http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewforum.php?f=63  .
- otroški dodatek *ja. višina je odvisna od dohodka na družinskega člana
- starševsko nadomestilo oz. porodniška *ja
- denarna socialna pomoč(odvisno od občine, če jo dobiš;glede na to, da jo dobivajo narkomani, se mi zdi zelo pravično, če bi jo dobile tudi mamice študentke) *Denarna socialna pomoč pa mislim, da se izključi, če dobiš starševski dodatek. Torej denarna soc. pomoč do rojstva potem pa starševski dodatek, če si brezposelna oseba.
- ob rojstvu še denar od občine (spet *odvisno od vsake občine*, koliko da)
- denar oziroma paket po izbiri ob rojstvu *ja
...


Mislim, da se za porodniško nadomestilo vzame obdobje zadnjih 3 ali celo šestih mesecev (nevem, nisem zaposlena) in se izračuna povprečje (malo v brskalniku preveri, se mi zdi, da je že bilo nekaj govora o tem) in po tem izračunu naj bi dobila neko porodniško. Lahko pa pokličeš ali greš osebno na CSD in tam vprašaš, kako je bolje, če bi slučajno imela koga, ki bi te zaposlil za ta čas (če nisi redna študentka), ni treba povedat, da imaš to možnost. Pa mislim, da je bolje, da te odpustijo, kot pa da daš odpoved, ker se v primeru, da sama daš odpoved, ne moreš prijaviti na zavod za zaposlovanje. Če se ne motim, pa te noseče tudi ne morejo odpustiti, tako ali tako oče ne bo plačeval porodniškega nadomestila ampak država. Najbolje je najbrž, da te odpusti šele po porodniškem in naredijo kot, da so ukinili tvoje delovno mesto. Vprašaj očeta, mogoče pa kaj ve.
Upam, da ti bo še katera odgovorila iz svojih izkušenj. Veliko sreče.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: študentka
10.10.2007 23:48:16   
Polonca s piko
Vidiš, sem si rekla, da ne bom sodelovala na forumih, ampak sem se vpisala samo zato, da odgovorim na tvoje vprašanje. Sicer je že ena pred menoj povedala podobno, pa vseeno.

Sem na istem (trenutno 6 mesecev noseča, status so mi pa dali že v mirovanje), tako da sem precej brkljala okrog tega kaj se bolj splača. Trenutno je, kot kaže, še najboljša varjanta, da si študentka in upaš, da dobiš štipendijo. Jaz nisem imela do sedaj nikakršne štipendije, vendar naj bi jo kot mama študentka dobila. Me je pa kolegica čist zastrašila, da v absolventu ne dobiš. Po zakonodaji (Politika dodeljevanja republiških štipendij študentskim družinam je opredeljena predvsem v 12. in 42. členu Pravilnika o štipendiranju, ki pravita, da se »v primeru zakonske zveze kandidata ali v primeru, ko ima kandidat otroka…dohodek staršev ne upošteva« in pa, da »štipendija za tekoče šolsko oziroma študijsko leto miruje in se ne izplačuje, če štipendist ni izdelal letnika in mu je dovoljen ponovni vpis v isti letnik, razen če letnika ni izdelal iz opravičljivih zdravstvenih razlogov ali materinstva;…«. Poleg tega je še možnost, da študent-starš svojo vlogo za pridobitev republiške štipendije vloži tudi med letom (30 dni od otrokovega rojstva), saj z rojstvom otroka večina kandidatk/ov staršev izpolnjuje materialni pogoj za pridobitev štipendije.), ti štipendija pripada, vendar pa sem klicala na zavod za socialno delo in so tud tam neki kompliciral. Je rekla, da ti v absolventu ne pripada, ampak ker je do sedaj nisem imela, je večja verjetnost da jo dobim (kakšni zakoni so pa to?! Večja verjetnost... skratka, jaz imam rok 3.1.08 in bom dala prošnjo decembra in trmasto verjela, da jo dobim).

Štipendija nanese nekaj čez starih 40.000, poleg tega dobiš materinski dodatek(namesto porodniške), ki je tud okrog 40.000 (in še vedno naivno upam, da se bo zarad inflacije kaj dvignilo :) ), pa od 9.000-21.000 dokladov (odvisno koliko zasluži tvoj lubi :) ).

Ker še nisva poročena, ne bom še zamenjala prebivališča, ker naša občina navrže skor 60.000 v enkratnem znesku za novorojenca (pa mamo najvišjo rodnost!), pa še naš klub študentov 100€ za opremo da.

Skratka, jaz sem toliko že zmozgala, greva pa še malo na študentsko areno v sredo, pa se bova še tam pozanimala, kako pa kaj.

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: študentka
10.10.2007 23:52:43   
Polonca s piko
Še eno varjanto sm se spomnla, sem pa zadnč zvedla, da je ena tako nardila. Nahitro je diplomirala, tip jo je zaposlil (tud če te za en mesec zaposli ti nč ne koristi, vseeno dobiš najnižjo porodniško, tako, da ne drži kar je ena od punc na začetku napisala) za en mesec. Potem je šla lepo na porodniško in tri mesece dobivala tistih nikakvih 40.000 sit. Po treh mescih je šla pa kao ona nazaj v službo, tip pa je vzel porodniško. Ker tip dobiva 70 (če se ne motim)% svoje plače nimata švoh porodniške, dejansko je pa pri otroku ona, on pa na šihtu.
Dokler ni nadzora, bosta lepo žvela.

Ideja ni slaba...

(odgovor članu čbela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
10.10.2007 23:54:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
10.10.2007 23:58:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Polonca s piko)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: študentka
11.10.2007 9:24:17   
Anonimen
mesec zaposli ti nč ne koristi, vseeno dobiš najnižjo porodniško, tako, da ne drži kar je ena od punc na začetku napisala) za en mesec.


O ja pa drži. Si lahko čisto preprosto zračunaš. Za porodniško ti vzamejo povprečje 12 mesecev. 11 mesecev pač tisto minimalno(na csd šiška ti to samo vn vrže če ne vpišeš nič) in za mesec ko si zaposlen bruto plačo. In ti dvigne. Če dobiš neto 1000€ ti dvigne za skoraj 100€. Tako da namesto 175€ nadomestila dobivaš skoraj 275€ porodniške.

Razen če so res kaj zakon spreminjali.

Se pa v vsakem primeru bolj splača bit študent.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: študentka
11.10.2007 12:52:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: živka

Sem slišala, da so spremenili zakon: delodajalec, ti daje le toliko časa porodniško, kolikor časa si bil pri njem zaposlen, torej če si pol leta pred porodom, se ti ne splača, kajti porodniško dobivaš le pol leta, ostalo pa le neko pomoč od zavoda oz. centra.




Porodniško ti plača socialna, ne delodajalec. In če si zaposlen pri njemu ves čas nosečnosti, hvala bogu. Porodniška bo solidna.
Tudi prispevke ti v času porodniške plača socialna in ne delodajalec. V času porodniške delodajalec s tabo nima popolnoma nič. Tudi pogodbo ti lahko podaljša ali pa ne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: študentka
11.10.2007 13:15:06   
Anonimen
Sem slišala, da so spremenili zakon: delodajalec, ti daje le toliko časa porodniško, kolikor časa si bil pri njem zaposlen, torej če si pol leta pred porodom, se ti ne splača, kajti porodniško dobivaš le pol leta, ostalo pa le neko pomoč od zavoda oz. centra.


Mene pa zanima kje bi ta zakon bil. K v uradnem listu nič ne najdemuser posted image
Pa tud čist nelogičen mi je. In prvič slišim.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: študentka
11.10.2007 13:16:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Sem slišala, da so spremenili zakon: delodajalec, ti daje le toliko časa porodniško, kolikor časa si bil pri njem zaposlen, torej če si pol leta pred porodom, se ti ne splača, kajti porodniško dobivaš le pol leta, ostalo pa le neko pomoč od zavoda oz. centra.


Mene pa zanima kje bi ta zakon bil. K v uradnem listu nič ne najdemuser posted image
Pa tud čist nelogičen mi je. In prvič slišim.


Nonono, jeza škodi lepoti.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: študentka
11.10.2007 13:19:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: na_go

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Sem slišala, da so spremenili zakon: delodajalec, ti daje le toliko časa porodniško, kolikor časa si bil pri njem zaposlen, torej če si pol leta pred porodom, se ti ne splača, kajti porodniško dobivaš le pol leta, ostalo pa le neko pomoč od zavoda oz. centra.


Mene pa zanima kje bi ta zakon bil. K v uradnem listu nič ne najdemuser posted image
Pa tud čist nelogičen mi je. In prvič slišim.


Nonono, jeza škodi lepoti.user posted image


Sej se ne jezim, sam utemeljitev hočem. Oz. pojasnilo kje se to da videt.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: študentka
11.10.2007 13:54:50   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
11.10.2007 13:58:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: študentka
12.10.2007 20:52:24   
karmchy
Oj!

Jst sem tud študentka (izredna), in sem se isto zanimala za zaposlitev. Tkole ti povem:
npr. da bi bla zaposlena 5 mesecev, ti vzammejo izračun bolniške: 5 mesecev 100% osnove plače ki si jo dobivala, za ostalih 7 mesecev pa 55% minimalne plače, potem ti iz tega vzamejo povprečje.
Tko da, dobro premisli, kaj se ti splača.

Lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?