|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   študentka in 2.otrok
25.4.2008 13:36:20   
maja83
pozdravljeni, že kar nekaj časa prebiram vaš forum in sedaj imam ....."problem", ki ga nisem zasledila....
Konec leta bom dopolnila 25 let. Sem študentka 2.letnika faxa in že imam 7 let staro hčerko, ki je zelo nagajiva in hkrati moj sonček. Z fantom imava že nekja časa v mislih novega člana, vendar....Včasih sem za, včasih pa se mi zdi da bi bilo še bolje počakati kakšni 2-3 leti da končam fax...
Ko pa zagledam kakega user posted image  ... imam pa željo.
Fant ima redno zaposlitev, dobro službo, urejava si stanovanje pri mojih straših in ....
ne vem kaj bi? Kaj misilte ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: študentka in 2.otrok
25.4.2008 13:38:15   
Udb
LAŽJE je prej končati faks. Želje in realnost so pa druga zadeva. Na tvojem mestu bi končala faks, potem pa imela otroka.

(odgovor članu maja83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: študentka in 2.otrok
25.4.2008 13:41:22   
kristinaj
napni moči, pohiti in čimprej končaj faks, delaj po več izpitov hkrati....in če boš pridna boš še enga otročka hitro naredila :)))))   ...

srečno

(odgovor članu maja83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: študentka in 2.otrok
25.4.2008 13:49:39   
NinKa
Jaz bi na tvojem mestu prej končala faks, ker je fullll težko. Verjemi mi. Sem ravno v tej situaciji....sicer imam sam še 4 izpite + dokončat diplomo + napisat poročilo o praksi.

Prvega otroka sem imela na začetku 2 letniku. Sedaj je star 4 leta in v dobrem mesecu pričakujemo drugega navihančka.

Saj gre s samokontrolo, ampak če si tako kot jaz brez pomoči okolice, razen moža, pa še faks imam na drugi strani Slovenije je res težko.

Mi2 z možem sva se odločila da bova pregurala še teh par izpitov, navkljub želji po user posted image . Bo že nekako, saj so se tut ostali izpiti naredili, sicer bolj počasi, ampak s solidnimi ocenami.




(odgovor članu maja83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: študentka in 2.otrok
25.4.2008 14:40:13   
srki
Jaz bi prej dokončala faks.

Samo se da, tudi če imaš otroke. Res, da boš imela veliko dela, samo če imaš še starše, ki so ti pripravljeni pomagati (varstvo otroka), mislim da se da. Poznam tudi take, ki nimajo prav veliko pomoči drugih, pa redno vse izdelujejo-ob delu celo.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: študentka in 2.otrok
25.4.2008 15:56:17   
maja83
hja sej vem da se vse da to sama vem na svoji koži. Rodila sem v 2.letniku srednje šole, le-to končala in se vpisala redno na višjo šolo in to tudi končala in sedaj sem v 2.letniku faxa in vse to sem počela z otrokom in sama, malo so finančno pomagal starši ampak vsako šolo sem končala z zelo dobrim uspehom..tko da šola ni neki problem z otrokom ob sebi. res pa je da imaš manj časa zase in za razvajanje.
zavedam pa se da bosta dva otroka še večji napor...Ampak na razliko v letih in glede na to da hčera že hodi v šolo bi po moje šlo....
Mislim da bova raje počakala še kako leto...

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: študentka in 2.otrok
26.4.2008 16:51:18   
špaca
Ojla!

Jaz pravim, vse se da, če imaš voljo in željo. Jaz sem stara 26, sem v 4. letniku, še en mesec do konca, nato še diploma in grem končno delat user posted image

V 2. letniku sem rodila hčerko, danes je stara 2 leti in v začetku junija pričakujemo drugega člana naše družiniceuser posted image . Sem pa redna študentka, tako da imam obvezne vaje čez cel teden, samo prve dva meseca, ko se je hčerka rodila, me ni bilo na faks, vse ostalo pa sem opravila z odliko. Se da tudi s profesorji kaj zmenit, če vidijo, da si priden. Res pa je, da sem se učila ponoči in čez vikende malo več, ko je malo imel mož , mi je res pomagal, brez njega ne bi šlo.user posted image   Mož pa je v službi, tako da smo s temi financami prišli skozi, jaz pa imam zdaj dve leti štipendijo, tako da gre.

Če si se pripravljena potruditi in če si želiš še enega, zakaj pa ne..Jaz menim, da imam za otroke zdaj celo več časa, kot pa, ko bom v službi..pa še, ko so bolni, lahko lažje ostaneš doma, kot če bi morala koristit bolniškouser posted image

To je moje mnenje, jaz res uživam biti študentka in mamica, ni pa lahko, to pa dam vsem pravuser posted image

Lp

(odgovor članu maja83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: študentka in 2.otrok
26.4.2008 22:27:49   
andie
Vsaka čast obema, maja in špacauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu špaca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: študentka in 2.otrok
28.4.2008 11:15:01   
*Mateja
Zdravo!
Tudi jaz sem bila v tej dilemi, zdaj končujem 3. letnik, in imam potem še en letnik pa še diplomo....Sva s partnerjem skoz govorila, da bom najprej dokončala faks, potem pa otroci....ampak želja po otroku je premagala željo dokončati faks, tako da decembra pričakujeva srčka, ki nama bo polepšal življenje. Faks bom pa že naredila, saj bom imela sedaj razlog da čimprej končam...nikakor pa ne bom zanemarjala otroka

Tako da, če imaš željo imeti otroka, ga kar imejta, faks bo že počakal :)

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: študentka in 2.otrok
29.4.2008 10:09:31   
cleopatra
jaz sem ob delu nardila faks med nosečnostjo in do 2. leta prvega otroka,
zdaj sem 3. letnik drugega faksa in spet noseča in ne vidim problema zakaj ne bi vse redno lepo nardila. res pa je, da se na vseh faksih to ne da, ker eni zahtevajo prisotnost na vajah, ..itd. jaz ne hodim niti na predavanja, samo na izpite hodim.
če je volja, se vse da.user posted image

(odgovor članu *Mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: študentka in 2.otrok
29.4.2008 10:29:06   
sandra123
Tudi jaz sem imela hčero v času študija, v drugem letniku, res se je študij malo zavlekel, ampak faks sem vseeno dokončala...imela sem pa še kar nekaj ovir pri študiju v tistem času...mama je bila zelo bolna in je umrla zaradi težke bolezni, ko je bila hčerka stara 2 leti, skrbela sem za dve gospodinjstvi, sestra je bila še dijakinja, zato sem jaz prevzela skrb za očeta in njo...zelo težko se je bilo ob vsem tem učiti, se voziti vsak dan v LJ, opravljati vaje, skrbeti za dve družini, majhnega otroka...Ko je mama umrla, sem imela zelo veliko željo po še enem otroku, da bi zapolnil tisto nepopisno praznino v mojem življenju, vendar sem se potem posvetila študiju, z odliko diplomirala, se zaposlila kot pripravnik, dobila službo in sedaj bo hčerka dopolnila že 7.let, midva z najdražjim pa v avgustu pričakujeva user posted image user posted image ... Tako, da...včasih je treba dati času čas, pa je potem na koncu vse popolno, brez pretiranih obremenitev, skratka, jaz bi na tvojem mestu malce počakala z odločitvijo o še enem otročku, naredila faks, se zaposlila in si potem naročila še enega otročka...

< Sporočilo je popravil sandra123 -- 29.4.2008 10:30:22 >


_____________________________

Lp, Sandra

(odgovor članu cleopatra)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: študentka in 2.otrok
1.5.2008 9:31:56   
Anonimen
Jaz sem pa bila noseča ob koncu 4. letnika. V nosečnosti sem delala izpite in se nonstop učila. Kar mi je ostalo + diplomo pa v 2 letih absolventa. Zdaj sem vpisala podiplomca in sem noseča. Planiram narest čim več izpitov do poroda ali vsaj pogoje za 2. letnik. Če mi ne bo ratalo vpisat, bom 1 leto pavzirala.

MIslim, da če ti gre faks in učenje, da ne rabiš čakat. Lahko se zalomi pri dolžini delanja na bebiju. Pomembna si ti in tvoja volja do učenja. Če je imaš dovolj, otrok ni ovira. Kvečjemu spodbuda. JAZ se hecam, da bojo otorc geniji, ker se že v trebuhu začnejo učit user posted image

(odgovor članu sandra123)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: študentka in 2.otrok
1.5.2008 23:17:19   
sandra85
če imata željo, zakaj pa neuser posted image vidim da si sposobna in imaš voljouser posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: študentka in 2.otrok
1.5.2008 23:22:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sandra123

Tudi jaz sem imela hčero v času študija, v drugem letniku, res se je študij malo zavlekel


To se zna tako ali tako user posted image , mogoce z otrokom se manj, ker si bolj resen in odgovoren user posted image .

Sama se ne bi odlocila se za enega, bi raje uzivala care studentskega zivljenja, vsaj kaksnega user posted image . Kaj tebi oz. vama pomeni vec, veste sami.

(odgovor članu sandra123)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: študentka in 2.otrok
12.5.2008 13:38:54   
jana84
Sem absolventka (prvo leto) in oktobra pričakujemo najinega prvega user posted image . Do konca študija imam še 9 izpitov in 2 diplomi. Mislim, da mi bo nekako uspelo tudi z otrokom. Se mi zdi da delam izpite ravno s takim tempom kot sem jih delala pred nosečnostjo. Sedaj se mogoče celo prisilim kakšen izpit več poskušat narest, da mi bo čim manj ostalo za po porodu. Do poroda (seveda če bo vse lepo in prav, brez težav v nosečnosti) nameravam narediti vsaj 3 izpite, če ne kaj več.
Potem bomo pa videli. Rada bi imela veliko otrok in ne v velikih razlikah. Seveda vem, da je sedaj to zelo enostavno govoriti, ko pa bo doječek tukaj...Bomo videli. Upam da bom do naslednjega user posted image  naredila vse potrebno...Mogoče celo diplomirala. Seveda verjamem da nama bodo v pomoč obe mami (ena je doma in ima veliko prakse z varovanjem otrok, tudi zelo majhnih, druga pa uživa če lahko čuva svojo vnukinjo, tako da mislim, da ne bo nobenega problema!). Moj mož ima službo, ob 15.30 je doma, tako da ni večjih ovir, zakaj ne bi imeli kakšnega otročička več že v času študija.

Seveda pa je velika razlika, če imaš še vaje in predavanja za opravljati. Če pogledam nazaj, bi si med samim aktivnim študijem zelo težko privoščila otroka, saj smo imeli ogromnih vaj in terenskega dela po res vseh mogočih terenih...user posted image  
Ampak mislim, da če je volja in predvsem želja...Ni ovir. Tudi z marsikaterim profesorjem se da dogovoriti veliko stvari...Če pomislim, koliko neprijetnosti se lahko zgodi pri načrtovanju otroka...Jaz verjetno ne bi "načrtovala" da bom imela otroke na 3 leta, ker kaj lahko se zgodi da nastane razlika med njimi 4,5...mogoče celo več let...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 10:19:58   
Anonimen
Sama imam nekaj malega čez 20 let; ko berem, vidim, da ste vse imele zelo zgodaj otroke? Zanima me zakaj? Sama si jih tudi želim, ampak mislim, da je nekaj stvari, ki si jih moraš urediti prej, preden imaš otroke! Ali se preprosto niste mogle vzdržati? Ker kolikor vem, obstaja kar nekaj vrst kontracepcije.

Sama delam v tej smeri, da si bom že nekaj ustvarila preden bom imela otroka; tako sem se že zaposlila, imam tudi končan faks; bila sem ena izmed boljših na fakulteti, obenem imam tudi pomembno službo. S fantom si ravno ustvarjava stanovanje...

Ali se nobeni ne zdi, da bi poskrbela še za kaj drugega? Otroku je treba tudi marsikaj nuditi.



(odgovor članu maja83)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 10:30:18   
Lunc_a
Anonimna daj najprej skenslaj anonimnost,pa ti bom/o mogoče odogvorile.pa povej kaj me,ki smo imele prej otroke ne moremo nuditi svojim otrokom,kot ostale ,ki so imele kasneje otroke

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 11:30:02   
TinaC
Odgovor anonimki:

Sama sem študentka z dvojčki in čeprav nimam veliko denarja, imata fanta vsega dovolj. Nimata ravno najnovejših cunj (rabljeno pač), kupujemo rabljene stvari itd. Najpomembnejše imata: LJUBEZEN IN POZORNOST, streho imata nad glavo, nikoli nista lačna, žejna ali pa da bi jih zeblo.

In da se nismo mogle vzdržat - HALO!!!
Prosim, da se zadržiš takih komentarjev, če imaš vprašanje, vprašaj, nesramne opazke, pa zadrži zase!

Sama imam rajši pri 24ih otroka, kot pa čakam na popolno službo in da bi imela otroka po 30 letu. Sem rajši mlada mamica, sem pač začutla, da sem pripravljena met otroke, pa tud energijo mam očitno dost:)

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 11:42:34   
tweetek
maja, saj sama veš, da je faks + otroci težko ampak da se da.... Kdo bi vedel bolje kot ti, saj si že dala to skoz. Jaz sama sem absolventka na enem faksu (manjka mi samo še diploma) in brucka na drugem, pa sem še vseeno načrtno zanosila... Diplomo pišem zdaj v nosečnosti, pa po malem jo bom ob otroku, drugi faks je pa tako ali tako bolj za moje veselje in bo pač malo počakal...

(odgovor članu TinaC)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 11:44:47   
Anonimen
Se opravičujem v kolikor je moje mnenje izzvenelo nesramno. Povem pač tako, kot si mislim, če pa to vzamete kot nesramnost, pa žal ni moja stvar.

Ne gre za to, da bi bile karkoli manj vredne. Žal je situacija taka, da sem vredna manj jaz, ker nimam otrok. Imam zgolj 23 let in moram reči, da me preostali že obsojajo, ker nimam otok oz. ker nisem še noseča.

Govorila sem v drugem pomenu; danes je ključnega pomena služba, ker pač zagotavlja sredstva za življenje. In glede na to, da nobena izmed vas nima službe oz. ste še študentke, nimate velikih prihodkov, poleg tega pa ker študirate, niti ne toliko časa. Menim, da si otrok zasluži toliko pozornosti kot jo lahko dobi. Majhen otrok res ne zahteva tako veliko, ampak kasneje je pa šola, pa ta hobi drugi hobi....

Pa prosim, da ne razumete spet napačno, kar sem zapisala.

(odgovor članu TinaC)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 11:51:31   
Anonimen
študij se prilagaja nam in imamo veliko časa.Manj se ukvarjajo ravno mame,ki imajo službe,saj so večinoma v službi,pridejo domov in imajo še kup stvari za naredit,za ukvarjanje z otrokom pa zelo malo časa in starejše imajo tudi manj energije oziroma bolj težko prenašajo ves ta pritisk.Seveda izjeme so,tako kot v vseh primerih.Moji otroci so stari malce več kot 3 leta in 1 leto,pa imajo mojo pozornost skoraj ves dan,tako da ne vem kje ti misel,da ni časauser posted image rabljeno nič ne kupuejmo,saj zato pa obstaja študentski servis in se dela občasna dela,tukaj še je partner.Mi imamo prihodke cca 1400 evrov,tako da to tudi ni malo :)
In dokler bodo naši otroci šli v šolo,bomo tudi me naredile našo šolo,se zaposlile.
Rajši sem mamica postala pri 19 letih ,kot pa ne vem recimo pri 28 letih.Mislim da takšnega pritiska ne bi vzdržala,niti ne bi imela toliko moči za vse postorit in toliko razumevanja oz. potrpljenja.To tudi večina starejših mamic prizna,da je težje,ko si starejši

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 12:02:06   
tweetek
no, anonimna ti bom napisala odgovor čeprav je to proti moji politiki - če bi rada debatirala o tem ali je prav da imajo študentke otroke bi bilo bolj primerno da odpreš novo temo.

Pri 23 se ti z otrokom res še nikamor ne mudi - jaz jih imam 27 pa bom imela prvega. Če te zato drugi imajo za manjvredno se giblješ v precej netipičnem okolju ali pa gre bolj za tvoje lastne občutke.

Finančno so zadeve zelo različne - marsikatera študentka ima že sama večje prihodke kot npr. delavka v tekstilu  (štipendija, študentsko delo), poleg tega je tu še partner - npr kkašna družina kjer oba delata v proizvodnji ima lahko precej nižje dohodke, pa imajo, hvala bogu, prav tako otroke. In popolnoma se strinjam s tino da je, če imaš vsaj osnovne stvari zagotovljene, to kar lahko materialno nudiš otroku drugotnega pomena.

Glede časa za otroke pa je to tako, da ga imaš kolikor si ga vzameš - mamica študenstka si lahko svoj čas porazdeli sama (študiraš ko spijo, ko se z njimi ukvarja partner, ko so v varstvu, šoli), zaposlena mami pa mora namanj osem ur preživeti v službi. Tako da vprašanje kdo je tu na boljšem. Res je tudi da se mi zdi  (še posebej pri večjih otrocih) mnogo bolj pomembna kvaliteta kot kvantiteta časa ki ga preživiš z njimi.

In končno imaš sicer prav da si otroci zaslužijo vso pozornost in ljubezen ki jo potrebujejo niti najmanj pa jim ne koristi če si jim "na voljo 24 ur" (razen dokler so še dojenčki ko je to pač nujno) in da popolnoma zanemariš lastno življenje in potebe. Če mami z veseljem študira, potem je prav da študira, ker bo tako bolj zadovoljna  s sabo in posledično boljši starš svojim otrokom. Treba je pač najti ravnovesje.

Tko, pa sem bla še jaz pametna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 12:13:07   
Anonimen
Da sem bla še jaz pametna???? Kakšen odgovor.

Če smo že pri zabijanju; da pri 27-ih še vedno študiraš, je pa tudi bolj žalostno stanje.

(odgovor članu tweetek)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 12:47:02   
Anonimen
A nobena od vas tudi nima želje po karieri?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: študentka in 2.otrok
15.5.2008 13:14:43   
Anonimen
A ti nimaš nobene želje po otroku?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?