|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   študentke in zavod
7.4.2006 17:14:50   
Anonimen
Pozdravljeni

zanima me kako in kaj je za zavodom, če še predhodno nisi bil nikoli zaposlen, ker ti ne morejo izračunat na podlagi tvojih dohodkov, ali vzamejo oni znesek od starševskega nadomestila? Na podlagi česa pa potem izračunajo? 

In koliko časa  največ prejemaš to nadomestilo za brezposelnost, če aktivno iščeš zaposlitev pa je ne dobiš? A ti po dobi 3 ali 6 mesecev prekinejo ali kaj?

Kakšno vlogo ima po temu enemu preteklemu letu csd, če jo sploh ima? A tudi če si samohranilka?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: študentke in zavod
7.4.2006 17:56:50   
sonjasunny
Če nisi bil zaposlen, ne dobiš nadomestila za brezposelnost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: študentke in zavod
7.4.2006 18:03:08   
sonjasunny
Lahko pa dobiš denarno socialno pomoč, ki ti jo izplačuje CSD; eden od pogojev pa je, da si prijavljen na zavodu za zaposlovanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: študentke in zavod
7.4.2006 20:18:03   
mihelca
http://www.gov.si/mddsz/index.php?&i1=MDDSZ&i2=slo&i3=1&i4=spj&i5=ter_lst_021&i10=artic&i12=5569DC7693885BFFC125710A003013BB&i15=on_Gnovica&j1=iso-8859-2&j2=content&j3=gids&j4=

Tukaj imaš link in si preberi.Upam,da ti bo v pomoč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: študentke in zavod
10.4.2006 15:22:30   
Anonimen
Hvala vam user posted image

UPam, da bom našla službo čimprej.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: študentke in zavod
10.4.2006 22:50:45   
Anonimen
Kot redna študentka ne moreš biti prijavljena istočasno še kot aktivna iskalka zaposlitve na RZZ. To slednje je pa pogoj za pridobitev DSP s CSD.

Kot izredna študentka pa si lahko na RZZ.

Če pa nisi bila še nikoli zaposlena, pa ti ne pripada nobeno nadomestilo za brezposelnost. Od nikjer.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: študentke in zavod
26.6.2006 19:33:31   
m_m
mihelca, sicer je stara tema, pa vseeno... malo iščem po arhivu tele zakonodaje. Imam toliko odprtih vprašanj o zavodu, da sem čisto pozabila kako je s financami user posted image  Tale link zgoraj pravi, da če se prijaviš na Zavodu in iščeš službo, lahko v tem času dobiš dobrih 48.ooo tolarjev od csd-ja al kuko + otroškega še naprej. Onega naprej pa ne razumem več. A otrok tudi dobi 14.ooo user posted image

< Sporočilo je popravil m_m -- 26.6.2006 19:34:31 >


_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu mihelca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: študentke in zavod
26.6.2006 21:32:27   
Urška//
če si študentka in mamica lahko zaprosiš za DSP, dobiš ti kot brezposelna 48000, plus za otroka 14000 in če si samohranilka še dodatnih 14000(če nimaš več porodniške, drugače se ti to šteje zraven, oz. ti odbijejo teh 40000 starševskega dodatka)

vsaj tako dobivam jaz

če je kaj narobe me naj Kerensa popravi, ona se na to malo bolje spozna

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: študentke in zavod
26.6.2006 23:31:31   
Anonimen
Čisto malenkosten popravek... Če si študentka, predvidoma dobivaš štipendijo. Polna DSP je res 48.000 SIT, vendar ti znesek štipendije od tega zneska odštejejo in dobiš izplačano samo razliko. Tistih 14.000 SIT za otroka ti pripada, če tvoja štipendija ne presega 48.000 SIT, če pa, potem pa dobiš samo razliko (če imaš npt. štipendije 50.000 SIT, dobiš za otroka 12.000 SIT, zase pa nič). Če pa si samohranilka, pa v vsakem primeru dobiš 14.000 SIT dodatka za samohranilstvo (ampak le na podlagi tega, da imaš vsaj nekaj DSP zase in za otroka). Otroški dodatek pa se v vse to ne šteje in ti pripada glede na višino štipendije, ki se smatra kakor tvoj dohodek. To pa je vedno najvišji z dodatkom za samohranilko.

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: študentke in zavod
27.6.2006 12:17:54   
m_m
Urška// in Kerensa hvala user posted image  To me je pa res razveselilo, ker sem ravno danes klicala na CSD in so mi rekli, da ne morem dokler ne diplomiram, dobivati od njih nobenih prihodkov.  Ker še nisem stara 25, so me dolžni preživljati starši in bi mogli neko preživnino za mene urejati. Potem pa ,k o se prijavim na zavod, pa bo drugače. Tako da bo zone finančnega mraka kmalu konec. Sem hitela s to diplomsko kuker se je pač zraven enega malega razbojnika dalo. Zadnje nakazilo starševskega dodatka je bilo maja (za april), maja sem malo delala preko študenta (nakazilo junija), junija pa sem pisala diplomo na veliko in julija ne bo nič dinarčkov. Razen menda če uredim te papirje po diplomi (zagovor 3.7.) do 13. v mesecu juliju, a ne? Štipendije pa ni, ker sem že drugič abs. user posted image

< Sporočilo je popravil m_m -- 27.6.2006 12:20:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: študentke in zavod
27.6.2006 14:10:13   
Urška//
Ker še nisem stara 25, so me dolžni preživljati starši


tole pa mislim da drži,so tudi meni tako rekli,user posted image  dobro se pozanimaj

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: študentke in zavod
28.6.2006 0:02:45   
Anonimen
Starši so po zakonu otroka dolžnji preživljati, dokler se redno šola.

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: študentke in zavod
28.6.2006 8:57:40   
Urška//
ja ampak če si star 26 let to več ne držiuser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: študentke in zavod
28.6.2006 12:21:40   
m_m
Ja, Urška// user posted image  Če pa bi bila že stara 26 let, potem bi me na CSD-ju sprejeli, tudi če še ne bi diplomirala.

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: študentke in zavod
28.6.2006 12:22:11   
Anonimen
Mislim, da obstaja neka izjema, nisem pa prepričana. Ali je pogoj redno šolanje (v tem primeru ostane samo še magisterij ali doktorat, a ne?) al pa neki drucga, pa ne vem iz butice direkt, kva bi to blo. Ampak neki pa je, da je to lohk tut po 26-em letu. Lohk pa preverm, če hočte.

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: študentke in zavod
28.6.2006 14:23:58   
Urška//
dvomim ,da je kaka izjema, ker sem jaz bila v enaki situaciji, sem tudi hotela zrihtat preživnino od mame pa ni šlouser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: študentke in zavod
28.6.2006 18:32:30   
m_m
Kerensa, misliš pred 26-im letom? Zdaj bi mogla urejat hudiča in pol. Če pa bi bila stara 26 ali več, mi pa ni treba, ker so me samo do 26 leta starši dolžni preživljat, če se še šolam. Sej js sem tut nekaj preverjala, sam nč pametnega našla. Če pa najdeš kaj, pa le sporoči, prosim user posted image

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: študentke in zavod
28.6.2006 22:35:59   
Anonimen
Sm najdla, pa mislm, da ne bo uporabn. Mogla bi bit duševno al pa telesno prizadeta. Sorry.

(odgovor članu m_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: študentke in zavod
28.6.2006 22:43:07   
m_m
Aha, to je po 26. letu. Vseen hvala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: študentke in zavod
15.7.2006 10:23:32   
Valentina
Ženske vidim da obvladate user posted image zato bi še jaz postvla eno vprašanje.

Tisti link od Mihelce sm prečekirala, pa je pdb kot na CSD Šiška, tak da nism zvedla nč novga, me pa zanima sledeče...

Po diplomi se prijavim na RZZ kot iskalka zaposlitve (delovne dobe nimam nič, torej mi nadomestilo za brezposelnost ne pripada). Zdaj me pa zanima, če grem na CSD, ali sem upravičena do DSP... oz, kašen je minimalni cenzus... sm vidla, da je tam omenjeno prihranki, premoženje v vrednosti 24-ih minimalnih plač (stanovanje v katerem žimo pa se itak ne šteje).

Ja, mogoče še tole da živiva z user posted image  v skupnem gospodinjstvu, torej štejejo zraven še njegovi prihodki. Do tle vse jasno... zdej pa sam še tisti cenzus manjka user posted image  Pa al je ta cifra na osebo al na gospodinjstvo.

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: študentke in zavod
15.7.2006 16:49:08   
Anonimen
Če si samska, velja cenzus samo zate. In je 48.000 SIT.
Če imaš partnerja (vseeno, ali sta poročena ali ne), velja za dva skupaj. In je 81.000 SIT.
Če si samohranilka, velja zate in za otroka. In je 78.000 SIT.
Če ste družina z enim otrokom, velja zate, za partnerja in otroka. In je 95.000 SIT.
In za vsakega nadaljnjega otroka po 14.000 SIT.

Zneski so približni. Odstopajo za nekaj sto tolarjev, kar pa niti ni bistveno.

M-M: velja pa tudi v primeru, da podiplomski študij traja več kakor 4 leta (torej 5 ali 6 let). Podaljša se za čas tega študija.

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 15.7.2006 16:50:31 >

(odgovor članu Valentina)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: študentke in zavod
15.7.2006 17:48:08   
Valentina
Hvala Kerensa!
Ampak zdej bi pa najraj user posted image
Katera dva človeka pa preživita z 81 jurjiuser posted image  Bi ju rada spoznala, pa se kej od njiju naučila, ker ziher sta mojstra, ker vsak tolar 20 obrneta user posted image  al pa živita čist u podnu user posted image  Še minimalna plača je 120.000sit user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: študentke in zavod
15.7.2006 18:20:29   
Anonimen








Pozdravljeni,
sem študentka, PDP 5.10.2006. Zanima me kako bo z dohodki. Imam Zoisovo štipendijo (osnova ne vem koliko znaša), urejeno preživnino s starši (14.000SIT), prejemam še otroški dodatek in dodatek za nego otroka s posebnimi potrebami (sem namreč sladkorna bolnica), v lanskem letu pa sem zaslužila preko študentskega servisa cca. 916.000SIT. Letos več ne bom delala, ker sem namreč v rizični nosečnosti. Torej zanima me kako bo z dohodki. Bom samohranilka, oče je namreč uvidel, da on ne bi bil očka. Torej, vem da bom še naprej prejemala štipendijo, pravico bom imela do starševskega dodatka, ki je nekje 40.000SIT, moj otroški dodatek odpade, bom pa prejemala otroški dodatek za otroka in moj dodatek za nego otroka, kaj pa socialna pomoč? Kako se izračuna višina? V glavnem bi bilo zelo lepo, če mi lahko podate približen izračun. Je zelo pomembno, saj si moram urediti kako in kje bom živela, sedaj namreč odštejem za stanovanje 60.oooSit na mesec in to ni malo in ob tem izpadejo moji dohodki dokaj nizki, kljub temu, da drugače niso. In seveda do sedaj sem delala noč in dan, sedaj bo pa to nekoliko težje....

Res vas lepo prosim za natančen odgovor.....

Hvala in LP
Alja



Odgovor:



Pozdravljeni, pri določanju denarne socilane pomoči se upoštevajo vsi dohodki, prejeti 3 mesece pred vložitvijo vloge. Med te dohodke v vašem primeru sodijo starševski dodatek in dihodki preko štud. servisa (prejeto 3 mesece pred vložitvijo vloge), štipendija, preživnina in otroški dodatek se ne upoštevata. Ne vem če sem iz vašega vprašanja razumel pravilno, ampak sklepa da gre v vašem primeu za enosterševsko družino z enim otrokom. cenzus za dodelitev pomoči je 76.899 SIT, od katerega pa se odštevajo dohodki, našteti zgoraj.Upam, da to kaj pomaga..... Torej štipendija se pri soc. pomoči ne upošteva....

(odgovor članu Valentina)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: študentke in zavod
15.7.2006 18:22:08   
Anonimen
Pardon tam sem napisala zadnji stavek zraven, pa ne spada zraven.... (pri odgovoru mislim).... sem že mislila, da na nekaj drugega odgovarjamuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: študentke in zavod
15.7.2006 18:23:39   
Anonimen
sem našla pa odgovor na strani od csd šiška

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?