|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Žalostna...potrta....
15.11.2010 12:16:06   
SmInCa
Iz dneva v dan se mi bolj dozdeva, da nekateri pač nismo rojeni pod srečno zvezdo... Jaz nisem rojena pod srečno zvezdo...

Oktober 2007

Jeej končno dolgo pričakovan čaroben plusek...Veselje...Sreča...Smeh...Načrti za prihodnost....Čez dober teden dni, pa so se pojavile manjše bolečine, zaradi katerih se nisem preveč obremenjevala...Govorili so, da so manjše bolečine tu in tam nekaj normalnega med nosečnostjo...Bolečine v spodnjem levem predelu trebuha so se iz dneva v dan stopnjevale...Sploh kadar sem se veliko gibala, kar pa je bilo na mojem delovnem mestu potrebno....Nato je bolečina postala nevzdržna in obiskala sem pomoč pri svojem takratnem ginekologu...Na UZ ni ugotovil nič, poslal me je v laboratorij in nardil test nosečnosti....Izvidi....po njih spet nič ni ugotovil...en teden me je vsak dan pošiljal v laboratorij....Povedala sem mu sama, da sumim izvenmaternično nosečnost, pa se je nasmejal, češ kaj pa ti veš jaz sem zdravnik....En teden me je mučil, brez prave diagnoze....Nakar....8 dan mučenja zvečer doma v pričo mame in fanta padem skupaj....Urgentno prepeljana na ginekološki oddelek...Naredijo mu UZ....Diagnoza postavljena v minuti : izven maternična....Nadalnjih dogodkov se ne spominjam ....Zbudim se na intenzivni negi...Še sanjalo se mi ni kaj je bilo in kaj so počeli z menoj...Zdravnik mi je razložil: Imeli ste izvenmaternično nosečnost, ki ni bila pravočasno ugotovljena, zato vam je počil jajcevod, ki smo ga morali v celoti odstranit, zaradi notranjih krvavitev in posledično že zastrupitev krvi...Imeli ste srečo da niste bili sami doma, ker vas zdaj ne bi bilo več med nami....Šok...Žalost....
Počasi sem se postavila na noge....Prebolela...Preživela....Živela dalje...

November 2010
Ponovno veselje ob pluseku....Končno uspelo je, čeprav samo z enim jajcevodom...Srečna sem....A ta sreča je trajala zelo kratek čas, saj se je znova pojavila bolečina...Tokrat v desnem sponjem delu...Tudi tokrat so mi govorili to ni nič, normalno je da je tu pa tam med nosečnostjo bolečina prisotna....Ne takoj delat panike...A kaj ko je ta bolečina bila meni znana....Še predobro mi je bila poznana...Vedela sem kaj pomeni....Zato sem takoj v ponedeljek 8.11 poiskala pomoč na ginekološekem oddelku, kjer so me pregledali, naredili UZ in me čez noč obdržali na opazovanju....V torek 9.11 zjutraj so mi znova naredili Uz in diagniza: ponovno izvenmaternična nosečnost, počen jajcevod, potreben takojšen poseg....Šok...jok...Žalost....strah....Komaj sem se dovolj zbrala da sem spravla iz sebe : " Bom lahko še kdaj zanosla?" ....Odgovor: Žal gospodična po naravni poti  več ne, pri vas pride v poštev še samo umetna oploditev....Nisem migla nehat jokat....Pripravljat so me začeli na poseg....Dobila sem tudi pomirjevalo....Po posegu so mi povedali da imam dva čudovita in zelo zdrava jajčnika, zato ne bi smelo biti problema pri umetni oploditvi....A vseeno je žalost bila in v neki meri še je velika....
V četrek 11.11 sem zapustila bolnišnico...
Počasi se postavljam na noge z podporo in ljubeznijo najbljižjih....Preživela sem, počasi bom tudi prebolela....
Najhuje je pa to da še nimam otrok....Zdaj si bom dala čas, da se zacelijo telesne in duševne bolečine...No telesno se počutim že ok...Duševno pa....počasi ...počasi a vztrajno....Zdaj jokam ko sem sama, saj me poznajo predvsem po tem da sem močna osebnost...Prekopim kanal na tv že samo ob reklamah za otroške pleničke...A iz izkušenj vem, da bo tudi to minilo....

Občutek imam, da sem poskusni zajček življenja, koliko zdrži človeška psiha...Lutka na vrvici, ki jo vodi neka zlobna sila...Ampak jaz sem močnejša...Čeprav na čase že naveličana...Ne bom pa se pustila, da me dokončno potre...Živa sem! In dokler bo tako se bom borila proti tej zlobni sili...Pripravljena sem no ne še čisto ampak bom....Na nove boje...Zlo se je spravilo na napačno osebo....
In dokler je še upanje...vem tudi jaz bom nekoč obljela svojega otročka...

Prosim oprostite mi, ker sem se tako na dolgo razpisala...To sem potrebovala...Zase...Za svojo dušo....



_____________________________

Nothing takes the past away, like the future...Nothing makes the darkness go, like the light...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 12:38:24   
vesna_b
user posted image s solzami v očeh sem prebrala tvoj post user posted image
res je, kar si preživela, je preveč za eno samo osebo, vendar si toliko močna, da boš šla tudi čez to prepreko.
ne vem, kaj naj ti napišem, saj vem, da nič ne more odvzeti niti delčka tvoje bolečine, ti pa pošiljam user posted image  in vedi, da mislim nate in ti želim, da se boš čimprej opogumila in da boš lahko začutila v sebi novo življenje, četudi umetno spočeto. tvoj otrok bo, otrok, ki ti bo prinesel nasmeh in srečo. upam, da se je tvoja trnova pot končala in da nam boš sporočila samo še lepše novice...

ne obupaj

(odgovor članu SmInCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 12:56:04   
MAŠKA
user posted image  Verjamem da je hudo... in želim ti da se čimprej pobereš in da čimprej zbereš moči, da boš šla v nove boje. Bodi močna.... hvalabogu imamo dokaj napredno medicino, ki je že marsikaterim parom, ki jm narava ni bila ravno naklonjena, pomagala, da so prišli do svojega zaklada in upam, da boš med njimu čimprej tudi ti.

Srečno!

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 13:05:20   
lananai
Tudi jst sem tvoje pisanje prebrala s solzami v očeh. Vem, da ti je hudo. Zjokaj se. Kot si napisala, imaš okrog sebe ljudi, ki te imajo radi. Solze morajo ven, z njimi bo počasi odšla tudi žalost. Potem pa v nove boje. Že z zadnjimi stavki si dala vedet, da se ne boš predala in tako je prav! Srečno!

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 13:09:44   
sončnica14
Res hudo, ne vem, kaj naj rečem. Drži se, prebrodi nekako to žalost in ne vrzi puške v koruzo. Držim pesti, da ti bo uspelo!

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 13:17:28   
pety78
In dokler je še upanje...vem tudi jaz bom nekoč obljela svojega otročka...


Boš!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 13:17:42   
Gina
Ojoj.user posted image user posted image

Hudo mi je, da se ti je to zgodilo. Želim ti, da bi čim prej imela zdravo in lepo nosečnost. Verjamem, da te vse to še čaka. Ne ta mesec, ampak tudi ne tako zelo daleč od zdaj.user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 14:15:07   
Katte
Draga SmInCa, ne morem si predstavljati, kako se počutiš (niti si nočem). Vem pa to, da je v takšnih trenutkih najbolj pomembno, da si obdan z ljudmi, ki te imajo radi in te razumejo. Vidim, da si že na pravi poti, ker si o svojem trpljenju pripravljena odkrito govoriti. Pozabila ne boš nikoli, ko pa boš držala v naročju svojega otroka, ti bo vse poplačano.

Katte.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 14:54:38   
mojamura
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 14:57:42   
Ženkica
Drži se punca user posted image

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 15:33:54   
benji
O draga SmInCa, vem da ni besed, ki bi te potolažile. Želim ti čimprejšnje okrevanje in veliko podpore bližnjih predvsem pa da ne izgubita volje in upanja.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 17:16:24   
SmInCa
Hvala vsem za te tolažilne in vzpodbudne besede...Trenutno sem še v staležu in se pustim razvajat svojemu dragemu in domačim...Jutri grem da mi odstanijo šive...Počasi se celi tudi srčna bolečina...Vem da bom tudi jaz nekoč nosečka in kasneje mamica...Sicer bo pot malo težja ampak cilj bo dosežen....

_____________________________

Nothing takes the past away, like the future...Nothing makes the darkness go, like the light...

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Žalostna...potrta....
15.11.2010 19:32:28   
Anonimen
SmInCa, ne morem reči da te razumem in da vem kaj doživljaš, ker ne vem. lahko samo rečem, da vem kakšna je bolečna, ko nič ne gre tako kot bi naj šlo, sploh ko si želiš otročka. Stara sem 27 let, in že debela 3 leta s partnerjem poskušava na user posted image , a nič. Vsak mesec novo razočaranje. In končno, po doglih treh letih, sledi v januarju 2011 IVF postopek - nepojasnena neplodnost. Meni je najhuje to, da sva oba popolnoma zdrava in bom rekla "usterzna" za zanositev, a do te (po naravni poti) do sedaj sploh še ni prišlo nikoli. Za mlado žensko (v mojem primeru), polno sanj, idej, želja, je to nekj najhujšega. Sploh zato, ker rečejo da sva oba ok, ampak uspe pa ne nič in direkt na umetno oploditev. HVALA nevemkomu da to sploh obstaja in se neverjetno veselim januarja.

Želim ti, da bolečino preboliš čim lažje in se postaviš na noge, za nov boj za user posted image .

Srečno

(odgovor članu SmInCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Žalostna...potrta....
16.11.2010 8:21:00   
Anonimen
Občutek imam, da sem poskusni zajček življenja, koliko zdrži človeška psiha...Lutka na vrvici, ki jo vodi neka zlobna sila...Ampak jaz sem močnejša...Čeprav na čase že naveličana...Ne bom pa se pustila, da me dokončno potre...Živa sem! In dokler bo tako se bom borila proti tej zlobni sili...Pripravljena sem no ne še čisto ampak bom....Na nove boje...Zlo se je spravilo na napačno osebo....
In dokler je še upanje...vem tudi jaz bom nekoč obljela svojega otročka...

SmInCauser posted image , tudi jaz ne bom rekla, da poznam tvojo bolečino. Lahko ti povem, da smo ženske močne, še posebej, ko so v igri naši otroci. Tudi mene življenje preizkuša- kot da sem poskusni zajček igre s človeško psiho; pa se ne dam in upam, da tudi meni uspe v rokah držat zdravega user posted image . Je pa hudo in največ kar lahko narediš je, da daš ven iz sebe, kar te teži, še pomembneje pa je, da imaš ob sebi ljudi, ki te imajo radi. Vse to ti bo dalo moči, da se odpraviš naprej po poti in upam, da tudi ti kmalu v rokah držiš svojega user posted image

(odgovor članu SmInCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Žalostna...potrta....
16.11.2010 19:57:23   
witch
Tudi jaz sem zajokala ob branju.... Ni pošteno to kar se nam dogaja... Amapak vem, da boš tudi ti in jaz in vse imele enkrat svoje otroke v naročju! Ne obupat! Za vse bo enkrat posijal sončk...

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Žalostna...potrta....
18.11.2010 21:25:54   
pelin
Nothing takes the past away, like the future...Nothing makes the darkness go, like the light...
IZVIRNO SPOROČILO: SmInCa

Res je tole, kar si napisala...Verjamem, da je zdaj za znoret težko, vendar je v tvojih besedah čutiti moč, da si  ne boš kar tako dopustila ostati na tleh...prav je tako...Za vse si moraš vzeti čas...za žalost, za prebolevanje, za upanje...za boj!
Moja sestrična je šla skozi podobno zadevo kot ti...še danes po parih letih se spomnim, da so jo zadnji trenutek pripeljali v bolnico...prav tako je šla od Poncija do Pilata in bi jim nazadnje kmalu umrla doma...Rekla je da jo je nekaj časa tako grozno bolelo, da si je to tudi želela, samo da bi se končalo...skratka grozno...
No, za vzpodbudo ti povem da ima danes tudi živahnega škrata, ki sta ga prav tako dobila z umetno oploditvijo...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SmInCa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Žalostna...potrta....
20.11.2010 9:06:13   
sami0804
Z lahkoto si predstavljam,kaj preživljaš,saj  sem pred dobrimi sedmimi leti doživljala enakouser posted image
Po SS in dveh IMN in odstranjenih jajcevodih se mi je podrl ves svet.Vedno sem govorila,da bom imela veliko otrok,potem pa sem bila stara 27 let,brez otrok in brez možnosti,da pridem do njih na naraven način...umetna oploditev oz IVF ti v takem trenutku zveni kot znanstvena fantastikauser posted image

Ampak!!
1)imaš zdrave jajčnike in dejstvo,da si dvakrat zanosila ti lahko da še več upanja,da se bo vse končalo srečno.
2)odpade dolgotrajno zdravljenje neplodnosti in iskanje diagnoze,ker jo že imaš.

Tvoja pot do dojenčka ni lahka,velikokrat se boš vprašala ali se res splača,vendar verjemi,splača se!!

Moje življenje je sedaj popolno-nimam veliko otrok,imam pa dva in nekaj user posted image ,ki pazijo na nasuser posted image -zame ima beseda družina poseben pomenuser posted image

Želim ti vso srečo,verjamem,da bomo že drugo leto brali popolnoma drugačne poste o tebi,sedaj pa si le vzemi čas za sebe in svoje občutke,pošiljam ti veliko user posted image user posted image user posted image in še več user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil sami0804 -- 20.11.2010 9:07:22 >


_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu SmInCa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Žalostna...potrta....
20.11.2010 14:20:54   
SmInCa
Hvala vam vsem za te besede spodbude, to ta trenutek najbolj potrebijem...Hvala, da z menoj delite svoje zgodbe...Zavedam se, da nisem edina, da so nekatere še z večjimi in hujšimi težavami kot jaz...
Zavedam se tudi, da se je zdaj nesmiselno obremenjevat, ker s tem škodim predvsem in samo sebi....Sem žalostna, občasno se tudi zjokam,  ker je potem malenskost lažje, a se zavedam da mi tudi jok ne bo vrnil jajcevodev....Zato se vsak dan posebej poskušam smejat, govorim si da bi lahko bilo še slabše....Pot bo malenkost težja...daljša in bolj vjugasta, ampak jaz sem kljub vsemu zmeraj bila pozitivna in takšna poskušam ostat...Vem prišla bom do cilja in tudi jaz nekega dne objela svojega otročka....

Hvala vam...vsakršna podpora je dobrodošla...zlate steuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nothing takes the past away, like the future...Nothing makes the darkness go, like the light...

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Žalostna...potrta....
21.11.2010 13:55:28   
buči
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu SmInCa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Žalostna...potrta....
23.11.2010 12:13:38   
SmInCa
IZVIRNO SPOROČILO: buči

user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nothing takes the past away, like the future...Nothing makes the darkness go, like the light...

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Žalostna...potrta....
27.11.2010 20:18:34   
mladika
SmInCa,res mi je hudo,da si mogla vse to doživet,ampak vrjemi tudi zate bo posijal sonček,ne vdaj se puncauser posted image user posted image

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu SmInCa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Žalostna...potrta....
28.11.2010 11:08:38   
smeška83
Držim pesti, da zate spet posije sončekuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Žalostna...potrta....
29.11.2010 19:30:41   
SmInCa
IZVIRNO SPOROČILO: mladika

SmInCa,res mi je hudo,da si mogla vse to doživet,ampak vrjemi tudi zate bo posijal sonček,ne vdaj se puncauser posted image user posted image


Hvalauser posted image
Obupala ne bom, vsaj dokler je še kanček upanja...


_____________________________

Nothing takes the past away, like the future...Nothing makes the darkness go, like the light...

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Žalostna...potrta....
29.11.2010 19:31:07   
SmInCa
IZVIRNO SPOROČILO: smeška83

Držim pesti, da zate spet posije sončekuser posted image user posted image user posted image


Hvala user posted image


_____________________________

Nothing takes the past away, like the future...Nothing makes the darkness go, like the light...

(odgovor članu smeška83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Žalostna...potrta....
16.12.2010 14:22:02   
ključek
Želim ti vse dobro, in verjemi, da se bo ob svojem času vse uredilo!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SmInCa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?