|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Že od rojstva brez plenic
22.4.2008 11:14:46   
ljubljana
Sem zasledila, da se baje ob večni debati plastične ali bombažne, otroka da imeti tudi čisto brez plenic že od vsega začetka.

V branje toplo priporočam spodnji link.
http://med.over.net/forum5/read.php?1,4473621

Sama sicer nimam dovolj poguma za to ampak vseeno, morda pa kateri rata.


< Sporočilo je popravil ljubljana -- 22.4.2008 11:15:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Že od rojstva brez plenic
22.4.2008 11:31:02   
ThinkPink
Dokaj zanimivo za branje.

Čeprav se ne bi nikoli odločila za to metodo - od rojstva brez plenic...Se mi zdi to skrajnost in matrarija. Zame in za otroka.

Uporabljam plenice za enkratnoi uporabo in ne bombažnih. Vneto ritko je imela samo 1x, drugače pa bp. Saj jih menjujem nonstop, ko se pokaka takoj, če pa samo lula pa na 2-3 ure. Razen ponoči seveda.

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Že od rojstva brez plenic
22.4.2008 11:55:47   
Naja31
Ja, to sem že brala na www.roda.hr. Tam so ene prav obsedene s tem.

Ne vem. Jaz si probam te prve mesece z dojenčkom olajšati na vse možne načine, ne pa si še bolj otežiti.
Sicer pa pri prvem otroku ni bilo niti najmanjših težav pri odvajanju od plenic.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Že od rojstva brez plenic
22.4.2008 12:17:07   
srki
Ah, pa kaj še. Pa še da ga v šolo vpišemuser posted image .

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Že od rojstva brez plenic
22.4.2008 12:42:38   
Netopirčy81
Tudi meni ta metoda ni všeč. Če ima otrok bombažne oz. pralne pleničke, bo itak zajokal, ko bodo le te mokre ali pokakane. No ja, vsaj pri naši je tako, tko da se ne strinjam s tem, da je otrok v svojem urinu... mislm...

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Že od rojstva brez plenic
22.4.2008 12:52:15   
ŠpelaP
Mi uporabljamo plenice za enkratno uporabo. Sama tudi nimam "jajc", da bi se podstopila temu, da bi bila mala že brez plenic. Ampak malo pa le napredujemo v tej smeri, saj pikica že nekaj mesecev kaka samo na kahlico. Ne kaka vsak dan, in ko pride njen dan za kakanje, že kar prepoznam znake, ko se pripravlja za kakanje. Takrat imam kahlico kar pri roki. In je prav posrečena, ker kaka ko velik, ko pa konča, pa veselo ploska. 

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Že od rojstva brez plenic
22.4.2008 12:59:01   
rija
marsikaj se da, vprašanje je le, koliko se nam to da....meni se še tega članka ne da prebrati.....ker mi na kraj pameti nebi prišlo, da si delam toliko dodatnega del.

sem pač komot.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Že od rojstva brez plenic
22.4.2008 15:09:30   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: rija

marsikaj se da, vprašanje je le, koliko se nam to da....meni se še tega članka ne da prebrati.....ker mi na kraj pameti nebi prišlo, da si delam toliko dodatnega del.

sem pač komot.


user posted image  Se čist strinjam.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Že od rojstva brez plenic
22.4.2008 16:50:00   
sonchek
zanimivo, ampak user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Že od rojstva brez plenic
4.5.2008 22:48:34   
medvedek23
Kaj vse ljudem ne pade na pamet...user posted image user posted image user posted image Kolko n....v je res na tem svetu. Ubogi otrok.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Že od rojstva brez plenic
4.5.2008 23:23:46   
Putka
Zakaj pa ubogi otrok? Poglejte tole luštno pupo, piše da je stara 7 mesecev:
user posted image

< Sporočilo je popravil Putka -- 4.5.2008 23:36:42 >

(odgovor članu medvedek23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Že od rojstva brez plenic
5.5.2008 7:34:37   
mateyka
temu se reče chinese split pants in jih uporabljajo na kitajskem že stoletja. men so ful smešne user posted image   user posted image
user posted image
user posted image
http://www.smh.com.au/articles/2003/08/08/1060145870750.html
http://giorgiadanette.blogspot.com/2007/05/ode-to-split-pants.html

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Že od rojstva brez plenic
5.5.2008 9:03:49   
ursalara
Jaz osebno se ne strinjam z tem pa naj drugi rečejo karkoli hočejo čudno da ne rečejo da je še za nas bolje da ne nosimo spodnjih hlač in ne uporabljamo vložkov in tamponov med menstruacijo!

_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Že od rojstva brez plenic
5.5.2008 18:19:05   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: ursalara

...čudno da ne rečejo da je še za nas bolje da ne nosimo spodnjih hlač in ne uporabljamo vložkov in tamponov med menstruacijo!


Ravno zdaj sem opazila v DM-ovem katalogu... http://www.dm-drogeriemarkt.si/novica.php?id=2184

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Že od rojstva brez plenic
5.5.2008 18:31:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

temu se reče chinese split pants in jih uporabljajo na kitajskem že stoletja. men so ful smešne user posted image   user posted image
user posted image
user posted image
http://www.smh.com.au/articles/2003/08/08/1060145870750.html
http://giorgiadanette.blogspot.com/2007/05/ode-to-split-pants.html



Dobre so, sploh pozimi user posted image .

Meni se ne bi dalo iti taksnega cirkusa....user posted image  se pa sigurno da, ce se hoce.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
5.5.2008 19:36:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pia77)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Že od rojstva brez plenic
5.5.2008 19:44:29   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

Ravno zdaj sem opazila v DM-ovem katalogu... http://www.dm-drogeriemarkt.si/novica.php?id=2184



svasta... user posted image  a je katera to ze probala?



To ni več noviteta. Poznam kar nekaj navdušenih žensk.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
5.5.2008 19:56:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Že od rojstva brez plenic
5.5.2008 20:03:56   
Kaliope
glih poteka debata na forumu RR skupnost: Mooncup

dejstvo je, da se bodo v prihodnosti morali odločati za takšne zadeve, ker se bodo drugače naši zanamci zadušili v nerazgrajeni plastiki (od vseh planic, vložkov, nagrobnih sveč, plastičnih vrečk, embalaž itd itd itd)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Že od rojstva brez plenic
5.5.2008 21:34:34   
picola1
hm...zelo zanimivo! Večinoma logično. Svaka čast tistim, ki to prakticirajo (mogoče pa še sama kdaj poskusim...). Začeli bomo kar s kakanjem (to sem že tako in tako mislila), ker se moja hčerka (7mes.) ful težko pokaka sede (leže pa sploh ne gre) in jo bom probala takrat dat kar kahlico-itak pri njej ne moreš zgrešit, kdaj jo kakat tišči oz. kdaj začne kakat...user posted image .
Kar se pa tiče mooncup-a, se bom pa po vsej verjetnosti tudi odločila zanj (samo da dobim menzesuser posted image ), ker sem slišala že ful veliko pohval. Sicer, ko prvič slišiš za kaj takšnega, ti je čudno...ampak kot je dobro rekla Kaliope pred mano: čez nekaj let bomo v vse to 'prisiljeni' zaradi okolja in nam bodo takšne stvari čisto normalne, tako kot so nam sedaj normalni vložki in tamponi.

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Že od rojstva brez plenic
5.5.2008 22:37:30   
Pia77
Kar se 'split pants' tiče...

Na slovenskem podeželju pa so otroci do kakšnega 3., 4. leta nosili krilca - ne glede na spol, da so se pač kjerkoli na dvorišču brez problema sami polulali in pokakali... Moj ati je bil rojen po II. svetovni vojni in se tega še spominja.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Že od rojstva brez plenic
11.5.2008 21:46:35   
massylou
No, ja, meni se to "brezpleničarstvo" sploh ne zdi tako butasto. Danes je res vse na komot, vse instant, drive-in... Pač, kakor kdor hoče, itak, nobenga ne kritiziram.

Je pa res, da sama pri sebi dostikrat pomislim (!pa ne se smejat!), kako so kake stvari pri dojenčkih počele recimo jamske ženske (Homo Sapiens, da ne bo pomote), kako in kaj še danes delajo afriške domorodke..., ki današnjega ugodja razvitega sveta ne poznajo oz. niso poznale. Torej, kako je zares "naravno" in spontano.
Pa moram reči, da so mi ta vprašanja pri sebi precej pomagala pri razvijanju intuicije in simbioze z malecko. Sploh zato, ker sem bila v to skoraj prisiljena.

Pa itak je 1x1, da so otroške ritke najbolj vesele, ko so nage. Je celo en od priznanih zdravnikov/kururgov (?) na področju črevesja in danke rekel nekaj v tem smislu, da kakšna škoda, da naše riti tako zakrivamo in zavijamo, saj bi se morale luftat, pa ne bi nihče imel vnetij, hemeroidov... Ali nekaj takega no.

Saj jaz tudi nosim spodnje hlače, dajem otroku plastik-fantastik plenice, uporabljam vložke... ampak slej kot prej tega ne bo več. In je po eni strani tako celo bolje.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Že od rojstva brez plenic
23.5.2008 11:41:13   
skuštrana
ful težko pokaka sede (leže pa sploh ne gre) in jo bom probala takrat dat kar kahlico-itak pri njej ne moreš zgrešit, kdaj jo kakat tišči oz. kdaj začne kakat..


Picola1, to jaz delam pri našem 7 mesečnikuuser posted image Ker ima full probleme s kakanjem, na kahlico se pa lepo pokaka in še polula zraven. Sem pa opazila, da se polula vedno, ko ga razvijem iz plenic, tako da ga sedaj razvijem in hop na kahlico pa se polula..In je full vesel, se mu full smeji, sploh ko se pokaka, ker ima drgač res hude probleme.
Je pa vse odvisno od otroka do otroka, pri straejši nisem vedela kdaj je kakala, samo smrdeti je začelo, tako da je takšna varianta odpadla. Njen je bilo vseno, če s seboj nosi 10 kil drekauser posted image , temule malčku pa ni...Začne kar jokati, če je slučajno kaka pikica v pleničkiuser posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Že od rojstva brez plenic
23.5.2008 13:50:40   
Emcek
MOja punčka je stara 6,5 mesecev in že približno 1 mesec postopoma izvajama Diperfree-brezplenično ritkouser posted image . Se splača vsaj poskusit- vse, ki znate angleško si  oglejte strani www.diperfreebaby.org in www.tribalbaby.org tam piše vse, kar bi jaz sicer tu napisala.

Če želi katera poskusiti, se naj oglasi, sem pripravljena tudi takšen prevod skup spisat al pa kakšen napotek dat (ni pa neke formule, da bi to takoj funkcioniralo brez režav). Vsekakor je najlažje začeti, če dojenček še ni star 6 mesecev in vsaj delno uporabljate bombažne plenice (ima dojenček še občutek, kdaj ga tišči- izhajajoč iz teorije, da dojenčki že od rojstva vedo, kdaj jih). Problematične so edino kahlice- so vse prevelike (uporabne so seveda šele, ko otrok že more samostojno sedeti- pred tem pa ga morate sami držati v rokah, zato kahlica ni ravno praktična).

Če je katera pripravljena poskusit naj pove (nasmeh na obrazu vašega srčka vam bo povedal vse), sem pripravljena pomagat (z mojimi izkušnjami- svojega dojenčka pa se morate same naučit "poslušat").

LP

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Že od rojstva brez plenic
23.5.2008 14:09:01   
skuštrana
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=56340

http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=25383

Če koga zanima in razume hr lahko full info dobi na teh linkih...Sami brezpleničnikiuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Emcek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?