|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Železo
25.1.2011 13:07:09   
Krašuljci
Zdravo.

Zanima me če ima katera izkušnje z zeliščnim tonikom Floradix Floravital.
Zasledila sem da je primeren za nosečnice in da vsebuje dovolj železa.
Meni primankuje železa, ker pa bi se rada izognila uživanju tablet bi mi kakršnokoli mnenje prišlo prav.
Mesa pa v nosečnosti ne uživam ker mi ne paše. Že pred nosečnostjo sem ga uživala mogoče 1x na mesec ali še manj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Železo
25.1.2011 13:24:43   
melanija
Jaz sem ga nekaj časa jemala in razen zaprtaja (kar pa je že skoraj normalno pri jemanju železovih pripravkov) nisem imela nobene ga problema. Meni je bil tudi okus všeč.

Praviš, da ti že primankuje železa, če ti G napiše kakšen recept, bi jaz kar tisto jemala, ker vprašanje če ta napitek bo dovolj. Ker jaz sem padla z hemoglobinom na 90 in so me tudi hospitalizirali zaradi tega. Pa še nevarno je pri porodu, ker že tako zgubiš kar nekaj krvi in če ne gre drugače ti morajo celo transfuzijo dat. Vsaj tako je bilo meni rečeno.

(odgovor članu Krašuljci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Železo
8.2.2011 13:57:19   
mariy
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Jaz sem ga nekaj časa jemala in razen zaprtaja (kar pa je že skoraj normalno pri jemanju železovih pripravkov) nisem imela nobene ga problema. Meni je bil tudi okus všeč.

Praviš, da ti že primankuje železa, če ti G napiše kakšen recept, bi jaz kar tisto jemala, ker vprašanje če ta napitek bo dovolj. Ker jaz sem padla z hemoglobinom na 90 in so me tudi hospitalizirali zaradi tega. Pa še nevarno je pri porodu, ker že tako zgubiš kar nekaj krvi in če ne gre drugače ti morajo celo transfuzijo dat. Vsaj tako je bilo meni rečeno.




Jaz sem tud slabokrvna in jem sirup Floravital. Ko sem bila na pregledu krvi mi je pokazalo 95 hemoglobina, pa zaradi tega nisem bila hospitalizirana, samo sirup mi je rekla naj ga jem 10ml na dan zjutraj na tešče.

Kdaj si ti padla s hemoglobinom na 90, da so te hospitalizirali?

< Sporočilo je popravil mariy -- 8.2.2011 13:58:30 >

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Železo
10.2.2011 7:31:59   
plele
Tudi jaz ga preventivno jemljem - so mi ga priporočili v lekarni. Če imaš res slabo kri, ti bo pa G predpisal sirup ali tablete.

(odgovor članu mariy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Železo
14.2.2011 21:23:13   
TIBIDABO
Jaz sem ga pila tudi bolj preventivno, ker sem vegetarijanka, čeprav nisem bila nič slabokrvna, niti od začetka nosečnosti ne. Sem štartala z 129 hemoglobina, potem mi je padel na 120 v 23.tednu in sem sama začela piti ravno floradix floravital vsako jutro eno merico povrh kozarca 2dcl vode z limono in enem kiviju. Železo nujno potrebuje vitamin C za vezavo. No, v 34. tednu sem imela pa 133 hemoglobin in se sestra ni mogla načudit, da imam tako dobro kri, sem ji povedala, kaj delam, pa me je pohvalila user posted image Pa še to, jaz sem vsaj 1x na teden pri kosilu jedla kot prilogo ajdovo kašo (namesto riža, krompirja ali testenin),ker tudi vsebuje ogromno železa. Za malico v dopodanskem času pa sem si privoščila 2-3 sušene marelice, seveda nežveplane, eko.
Tako da kar priporočam Floradix floravital!

srečno!

< Sporočilo je popravil TIBIDABO -- 14.2.2011 21:24:49 >

(odgovor članu plele)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Železo
23.2.2011 18:51:12   
MetiLu
Tudi jaz sem ga pila v prvi nosečnosti, ker mi ni bilo do jemanja tablet, hemoglobina sem imela 93. Sedaj v drugo sem v 20. tednu, pa imam trenutno hemoglobina še 110 in mi je nazadnje sestra pri G svetovala, naj kar preventivno začnem z jemanjem, da mi ne bo spet tako nizko padel.

No, kupila sem ga že, samo še začet je treba user posted image  Sem pa prakticirala, da sem zjutraj 10ml zlila v 1 dcl pomarančnega soka, kar je malo prikrilo okus, pa še s C vitaminom se boljše absorbira.

Sem pa po porodu že v porodnišnici dobila recept za retafer (mislim, da se tako imenuje), pa sem raje nadaljevala s tem sirupom user posted image

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu TIBIDABO)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Železo
24.2.2011 19:48:55   
mariy
IZVIRNO SPOROČILO: TIBIDABO

sama začela piti ravno floradix floravital vsako jutro eno merico povrh kozarca 2dcl vode z limono in enem kiviju. Železo nujno potrebuje vitamin C za vezavo.




lp
Tudi jaz sem začela zraven floravitala jemati in piti isto, pa me prav zanima koliko bom imela višji hemoglobin, ko grem dati kri.
vam javim

(odgovor članu TIBIDABO)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Železo
9.5.2011 13:33:20   
petekjan
Kolegica mi je o železu poslala tole:
NUTRILITE™ železove tablete za žvečenje vsebujejo železo, ki ga lahko med dieto primanjkuje. Pridobljeno je iz železovega fumarata, vira železa, ki ga telo zlahka absorbira. Železo je kot življensko pomemben mineral potrebno za prenos kisika in ogljikovega dioksida do oz. od različnih delov telesa. Prav tako je pomemben za sproščanje energije in delovanje metabolizma v telesu.
  • Vsebuje železo pridobljeno iz železovega fomurata
  • Tableta vsebuje 6 mg železa
  • Žvečljive tablete so še posebej primerne za osebe, ki težje pogoltnejo tablete
  • Ne vsebujejo umetnih sladil, barvil, arom ali konzervansov!!!
    • To obliko železa telo zlahka absorbira in ga dobro prenaša
    • Rdeče krvničke, ki so potrebne za sintezo hemoglobina, ohranja zdrave
    • Vsebuje železo, ki ga v prehrani običajno primankuje
    • Enostavno uživanje in prilagoditev na tablete z manj stranskimi učinki, kot nekateri drugi železovi preparati
    • Še posebej primerno za ljudi, ki ne želijo uživati umetnih dodatkov
    Kako se vam zdi tole?



_____________________________

Lep pozdrav, Janko

(odgovor članu mariy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?