|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Žigov lulček
5.7.2005 9:34:57   
piščanc
se je pa skoraj čisto zaprl!! :(

ko se je rodil, mu je patronažna še lahko potegnila kožico dol, da se je videla glavica, potem pa nihče ni vedel a vleči dol a ne, s pediatrinjo na čelu

jaz sem malo telovadila z njo, ampak samo občasno, pa še to bolj tko tko, no toliko da sem včeraj začutila pod kožico majhne drobce, kot dve zrni mivke

danes sva se šla tehtati na sistematskega, pa sem omenila še lulčka. pediatrinja pogleda, pa je bilo še komaj kaj luknjice, komaj da je lahko še lulal, tista zrna pod kožo pa so ostanki, ki niso mogli ven. groza
no potem mu je na silo potegnila, tako da je zdaj OK, malo je zakrvavel, bom pa bolj pazila

če ne bi bil pozorna, bi se slabše končalo, ker kmalu ne bi mogle več lulati, ostanki pod kožo bi se lahko vneli....:((


tako da od zdaj naprej bomo kožico 'razmigavali'
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Žigov lulček
5.7.2005 9:44:33   
willma
:bravo:
Samo, da se je srečno končalo.
:)

Za lulčija so tako deljena mnenja, eno pravijo pusti, nič ne delat, drugi pa spet, redno razmigavat.
Mi smo se odločili za razmigavanje:ups::)-
Prepričala me je moja teta, ko mi je omenila, da imajo v bolnici vedno več primerov, ko je treba operativno pomagati. Tako sem se raje odločila, da doma migamo, kot pa da mora otrok pod nož:(

lp
:angel:Kolenci:hudicek:

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Žigov lulček
5.7.2005 9:45:05   
darjatimci
Je kot metulček,mami, mami kožico je treba pri vsakem kopanju povlečt,če ne so potem težave,saj smo o tem že govorile.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Žigov lulček
5.7.2005 10:19:23   
piščanc
tako je darjatimci, in to ornk, tako da se vidi glavica

no zdaj vem

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Žigov lulček
5.7.2005 10:22:18   
darjatimci
JA,JA BUČKA SE MORA VIDET,PRIDNA MAMI.:sloncek:

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Žigov lulček
5.7.2005 10:34:49   
Nia30
Glede tega lulčka sem jaz še zdaj čist zmedena. Patronažna je rekla nič vlačit, pediater vlačit, druga pediatrinja ne vlačit,... Pol sem šla na internet in povsod piše "ne vlačit" :zmeden: In sem ubrala eno srednjo pot, da ni ne eno ne drugo - 1x na teden na rahlo povlečem in to je vse. Po moje nikdar ne bomo izvedeli kaj je prav ker si dohtarji skoz neki drugega zmišljujejo 8)

Lp

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Žigov lulček
5.7.2005 10:46:09   
piščanc
ja nia30, to sem tud jaz delala, če se ne vidi glavica, potem ni dobro, bolj povleci

zdaj moram spirati s kamilicami, da se zaceli, samo glavica se pa še vedno ne vidi :zmeden:, :(, samo več kožice

bo treba pri vsakem previjanju trenirati, da pridemo na čisto

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Žigov lulček
5.7.2005 11:03:16   
malecka
pri kolkih mesecih pa se to mora -razgibavat- in kako?
:zmeden: me je kar strah ne bi hotela da dobi kakšno vnetje ali pa še huje :zmeden: pod nož

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Žigov lulček
5.7.2005 11:26:10   
darjatimci
OD PRVEGA KOPANJA DALJE.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Žigov lulček
5.7.2005 11:31:05   
piščanc
tako kot pravi darjatimci

pri prvem kopanju je nam šlo še lepo, potem se je pa kožica zalepila, jaz pa preveč nežno razmigavala

v glavnem, da se prepreči leplejnje kožice mora glavica vsaj malo pogledati ven. žigu na začetku je, zdaj pa vedno manj, v bistvu nikamor ni šlo, vedno manjša luknjica je bila. še dobro, da sem omenila pri pediatru

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Žigov lulček
5.7.2005 13:05:47   
Anonimen
Nam so celo povedali v posvetovalnici - pediater, da je fajn, če mu vsaj enkrat na dan, ko mu potegneš kožico dol, malce namažeš z oljem.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Žigov lulček
5.7.2005 13:59:55   
piščanc
o, hvala za nasvet raho - ni slaba ideja

mislim, tile pediatri bi si lahko omislili skupno knjigo nasvetov

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Žigov lulček
5.7.2005 15:16:25   
SISI25
Glede tega ti pa res ne zna nihče prav povedat. NAm je pediater rekel nič vlečit, ker se lahko kaj raztrga in ostane brazgotina. Tako da jaz zdaj malo vlečem preveč pa ne upam.

Bi se res mogli že enkrat odločit kaj in kako. Vsak pove drugače.
To je pri nas večna uganka.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Žigov lulček
5.7.2005 15:39:32   
Naja31
Meni je patronazna rekla, da po vsakem kopanju dol povlecem in obrisem. Pa tudi sestra pri pediatrinji nam je na pregledu pri prvem pesecu pokazala kako se to dela in od takrat to pocnem po vsakem kopanju. No, kaksen vecer pa tudi pozabim.

Lp, N.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Žigov lulček
5.7.2005 16:08:48   
willma
Ja, nič na silo vlečt!
Koliko gre pa gre, čez čas pa se tako ali tako kožica dovolj raztegne, da gre do konca, potem pa še samo vzdržuješ to prožnost;)

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Žigov lulček
5.7.2005 17:21:31   
klepetulja
Lep pozdrav,

mi smo imeli podoben primer in sicer je bilo vse o.k. do 4 leta potem pa sine ni več pustil povleči kožice in se je v roku 2 mesecev vse zalepilo do te mere, da smo morali k urologu. Urolog mu je, hvala bogu, kožico lahko potegnil nazaj, sicer je malo bolelo ampak vseeno boljše kot pod nož.

Potem nama je razložil, da se mora kožica od rojstva naprej vsak dan pri umivanju povlečti nazaj do te mere da glavica v celoti pogleda ven ( kot pri naših možičkih)in da je edino tako pravilno.

Najin sinko je že toliko star, da že ve da si mora pri umivanju povlečti kožico nazaj tako, da mu midva pri tem samo pomagava.

Upam, da sem s tem odgovorom kaj pripomogla k odločitvi ali vleči kožico ali pa jo pustiti pri miru.

LP

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Žigov lulček
5.7.2005 18:05:45   
dojenček
Mi smo stari 15 mesecev pa se nam še vedno ne vidi cela glavica, ker moj mali sploh ne dovoli da bi mu potegnila kožico dolj.
Res sem že čisto obupana ker nevem kaj naj storim, saj med kopanjem to sploh ne pride v poštev, ker se on želi samo tuširat da lahko stoji, kje pa da bi mi sedeli in se kopali.
Ko pa se previjema pa glih komi da leži tisti kratek čas, da dam planičko ven in hitro svežo nazaj, tako da že razmišljam o nakupu hlačnih planic.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Žigov lulček
5.7.2005 18:17:27   
valči
Mi imamo še sedaj pri dveh letih tak problem,nič ni vlečenje pomagalo:((,luli je še vedno tak,kot takrat,ko se je rodil-čisto zaprt.

Danes sva dobila napotnico za urologa,je rekla zdravnica,da bo treba rezat:((:grrr:

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Žigov lulček
11.7.2005 17:34:26   
Anonimen
Ja, sem zadevo podrobneje pregledala na našem lulčku. Piščanc, naš Nejc ima tudi kožico čisto skupaj, glavica ne pogleda ven, če poskušam kožico potegniti nazaj. Lula normalno. Sem poklicala pediatrinjo, pa je rekla, da lahko poskusimo malo potegniti, nikakor pa ne na silo, da ne bi prišlo do krvavitev ali vnetja. Tako, da ne vem, kaj je tvoja pediatrinja izvajala in mučila otročka.
Zdaj pa še prepis iz knjige Nega matere in otroka:

"Nikoli ne poskušajte potegniti dečkove kožice na udu nazaj - do četrtega leta starosti se tako tesno oprijema glavice, da to ni mogoče. Če boste poskušali na silo, se lahko vname."

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   Žigov lulček
12.7.2005 8:57:37   
piščanc
Žigu se kožica ni prilepila na glavico, ampak skupaj samo kožica, veliko pred glavico
lulal je zadnje čase bolj v loku, pod kožico pa se je nabrala nekakšna umazanija, tudi nočna plenica je bila manj polulana, zdaj ko je lulček osvobojen je plenica spet nabito polna

drugače nam tudi glavica ne pogleda ven, samo se je kožica skupaj sprijela


(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?