|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 9:13:36   
sandra113
Pozdravljeni

Rada bi zavarovala sebe, izvenzakonskega partnerja in otroka. Zaradi poplave zavarovalnic se ne morem odločit pri kateri nas naj zavarujem?Vsaka ima neke slabosti in prednosti. Zaradi dolgoročnosti zavarovanja, od 10 do 15 let je lahko to zelo rizično? Katera je najbolj varna, stabilna? Pri katerih zavarovalnicah ste kaj vi življenjsko zavarovani, katera je ugodna in dokaj donosna?

Za odgovore se vam zahvaljujem!

_____________________________

14.6.2007
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 9:20:43   
Udb
Mi smo pri http://www.wienerstaedtische.si/ 

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 9:56:39   
taška30
Midva sva pri Triglavu. In sicer vzajemno oba partnerja, to pomeni, da plačuješ eno premijo, zavarovana sva pa oba, kdorkoli umre, drugi dobi denar. Otroka zavarovat življenjsko se mi ne zdi smiselno.
Premija je 140€/mesec, na 15 let, zavarovalna vsota je 25.000€. Donos? Ne vem. Ne razmišljam o tem, če bo, bo (je naložbeno sicer), če ne, pa dobiš to kar si vplačal nazaj po 15-ih letih.
Sem pa bolj mirna zdaj, ker imava oba kar visok kredit in tako bi poplačala vsaj enega.

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 10:27:19   
anandrej
Če hočeš samo zavarovanje, potem ne sklepati naložbenega življenjskega zavarovanja.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 10:42:25   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: anandrej

Če hočeš samo zavarovanje, potem ne sklepati naložbenega življenjskega zavarovanja.


zakaj neuser posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu anandrej)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 10:44:57   
Anonimen
Jaz imam naložbeno življenjsko pri Zavarovalnici Tilia.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 11:47:44   
anandrej
IZVIRNO SPOROČILO: puncica
IZVIRNO SPOROČILO: anandrej
Če hočeš samo zavarovanje, potem ne sklepati naložbenega življenjskega zavarovanja.

zakaj neuser posted image


Na kratko: zato ker zavarovanje je za zavarovati se ne pa za varčevanje.

Če bi se rad samo zavaroval potem je itak edina možnost riziko življenjsko zavarovanje. Če bi rad pa še varčeval zraven, potem pa je naložbeno življenjsko zavarovanje ena izmed možnosti, če je pa najboljša je pa čisto odvisno od situacije in želj posameznika.

Naložbeno življenjsko zavarovanje je na prvi pogled veliko bolj zanimivo, ker si človek reče "o glej kako fajn, zavarovan bom, hkrati pa še varčujem in na koncu v vsakem primeru dobim nekaj ven", medtem ko riziko zavarovanje vplačuješ premijo in dobiš izplačilo samo v primeru smrti. Se mi pa zdi, da velika večina ljudi ne ve, da je naložbeno življenjsko zavarovanje pravzaprav riziko zavarovanje+varčevanje, torej se zavarovanje v vsakem primeru plačuje posebej, česar na zavarovalnicah najbrž ne razlagajo posebej na glas, da je videti kot da je zavarovanje zastonj.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 13:51:42   
puncica

IZVIRNO SPOROČILO: anandrej

...naložbeno življenjsko zavarovanje pravzaprav riziko zavarovanje+varčevanje, torej se zavarovanje v vsakem primeru plačuje posebej, česar na zavarovalnicah najbrž ne razlagajo posebej na glas, da je videti kot da je zavarovanje zastonj.



A pol je naložbeno zavarovanje tud nezgodno zavarovanje al kako to gre?


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu anandrej)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 14:30:18   
anandrej
user posted image Od kod si zdaj ti nezgodno zavarovanje ven povlekla? Lahko poleg življenjskega skleneš tudi nezgodno, ja, ampak govoril sem o nečem drugem - o razliki med življenskim zavarovanjem za primer smrti oz. riziko zavarovanjem (ti izplačajo zavarovalno vsoto samo v primeru, da umreš pred iztekom zavarovalne dobe, po izteku zavarovalne dobe pa ne dobiš nič) in naložbenim življenjskim zavarovanjem (ti izplačajo zavarovalno vsoto + donos varčevanja v primeru smrti pred iztekom ali pa donos iz varčevanja v primeru doživetja (se pravi, če si še živ na po koncu zavarovalne dobe)).
Kar sem pa hotel povedati pa je, da če se želiš samo zavarovati za primer smrti, potem je brezveze sklepati naložbeno življenjsko zavarovanje, ker to vsebuje še varčevanje.

Primer (čist teoretičen in poenostavljen, ne temelji na nobenih izračunih):
recimo, da se želiš zavarovati za določeno vsoto in te stane zavarovanje za primer smrti recimo 10€/mesec. Za isto zavarovalno vsoto bi te naložbeno življensko zavarovanje stalo recimo 100€/mesec. Res da razliko 90€ ne vržeš stran, ker s tem denarjem zavarovalnica "varčuje" zate in ti ta denar kasneje vrne z donosom, ki ga ustvarijo. Pojavi pa se vprašanje, če zavarovalnica titih 90€ dobro obrača in ali jih ne bi sam bolje "obračal".

Torej če se hočeš samo življenjsko zavarovat, potem skleneš samo riziko zavarovanje. Če pa hočeš še varčevati, pa prav tako lahko skleneš riziko življenjsko zavarovanje in varčuješ sam, če misliš, da znaš sam bolje varčevat kot zavarovalnica. V nasprotnem primeru pa lahko pa skleneš naložbeno življenjsko zavarovanje, kjer si hkrati zavarovan in hkrati varčuješ oz. zavarovalnica to počne zate.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 14:42:36   
taška30
Ja, Anandrej ima čisto prav (no, edino prepričana sem, da razmerje ni 10€ proti 100€ za enako zavarovalno vsoto, ampak dosti manj), samo jaz odkrito priznam, da za 'samostojno' varčevanje npr. s skladi, delnicami nimam ne samodiscipline, ne časa (za proučevanje in spremljanje delniškega trga), ne znanja, ne jajc, zato sem se odločila za naložbeno življenjsko.
Ker mislim, da je tako, da se samostojno varčevat najbolj splača, če imaš že v štartu večji znesek, ki ga nekam vložiš, ne pa vsak mesec npr. 50€, kolikor bi bila recimo ta razlika med navadnim življenjskim in naložbenim. A je tako, Anandrej?

(odgovor članu anandrej)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 14:46:45   
anandrej
Aja, mogoče bi bilo pametno, da napišem v čem je sploh smisel zavarovanja in varčevanja, da bo potem mogoče bolj jasno. Al pa tudi ne user posted image

Življenjsko zavarovanje je namenjeno temu, da se zavaruješ pred posledicami, ki jih ima tvoja smrt na ljudi, ki so odvisni od tebe - to so ponavadi otroci. Ker otrok živi na račun tvoje plače, po tvoji smrti načeloma ne bi imel od česa živeti, razen če imaš toliko privarčevanega kapitala, da lahko živi na račun dediščine. Torej če imaš veliko kapitala je zavarovanje bolj kot ne nesmiselno.

Ko smo mladi, ponavadi nimamo nekega hudega kapitala (v kakršnikoli obliki pač, ali nepremičnine, denar, vrednostni papirji itd.), imamo pa majhne otroke, ki bi po naši smrti postali reveži. Torej se je smiselno življenjsko zavarovat, da bi v primeru naše smrti potomci dobili od zavarovanja dovolj  denarja, da nadomestijo izpad našega  dohodka.

Po drugi strani pa prihodnost sebi in družini zagotavljamo s kopičenjem kapitala, torej z varčevanjem. Jasno je (idealistično gledano user posted image ), da starejši kot smo več ga imamo in zato potrebujemo vedno nižje življenjsko zavarovanje, ker smo (oz. naši potomci) pravzaprav "zavarovani" že s količino kapitala.

(odgovor članu anandrej)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 14:59:35   
anandrej
IZVIRNO SPOROČILO: taška30
Ja, Anandrej ima čisto prav (no, edino prepričana sem, da razmerje ni 10€ proti 100€ za enako zavarovalno vsoto, ampak dosti manj), samo jaz odkrito priznam, da za 'samostojno' varčevanje npr. s skladi, delnicami nimam ne samodiscipline, ne časa (za proučevanje in spremljanje delniškega trga), ne znanja, ne jajc, zato sem se odločila za naložbeno življenjsko.
Ker mislim, da je tako, da se samostojno varčevat najbolj splača, če imaš že v štartu večji znesek, ki ga nekam vložiš, ne pa vsak mesec npr. 50€, kolikor bi bila recimo ta razlika med navadnim življenjskim in naložbenim. A je tako, Anandrej?

Hja, ne vem, so razlike kar visoke. Ti si rekla, da za 15-letno dobo plačuješ 140€/mes za vsoto 25000€. Zdaj točne primerjave je nemogoče narediti, ker je odvisno od starosti itd. itd., ampak če pogledaš npr. na
Generali
ali
http://www.merkur-zav.si/osebna07.html
ali
http://www.wienerstaedtische.si/index2.aspx?Id=79
potem vidiš, da je za take zavarovalne vsote in tako dobo premija reda 10€/mes.

Sicer pa, imaš prav. Če se ti ne da ukvarjat s samostojnim varčevanjem in nisi mahnjena na neke visoke donose, potem je smiselno, da varčuješ kar v okviru življ. zavarovanja.
Glede tega, da rabiš pa neko večjo vsoto za začetek varčevanja se pa ne bi mogel strinjati. Ker tudi to večjo vsoto si lahko "prišparaš" samo z nalaganjem majhnih, razen če ti z lufta ne pade.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 17:21:53   
sandra113
IZVIRNO SPOROČILO: anandrej

IZVIRNO SPOROČILO: taška30
Ja, Anandrej ima čisto prav (no, edino prepričana sem, da razmerje ni 10€ proti 100€ za enako zavarovalno vsoto, ampak dosti manj), samo jaz odkrito priznam, da za 'samostojno' varčevanje npr. s skladi, delnicami nimam ne samodiscipline, ne časa (za proučevanje in spremljanje delniškega trga), ne znanja, ne jajc, zato sem se odločila za naložbeno življenjsko.
Ker mislim, da je tako, da se samostojno varčevat najbolj splača, če imaš že v štartu večji znesek, ki ga nekam vložiš, ne pa vsak mesec npr. 50€, kolikor bi bila recimo ta razlika med navadnim življenjskim in naložbenim. A je tako, Anandrej?

Hja, ne vem, so razlike kar visoke. Ti si rekla, da za 15-letno dobo plačuješ 140€/mes za vsoto 25000€. Zdaj točne primerjave je nemogoče narediti, ker je odvisno od starosti itd. itd., ampak če pogledaš npr. na
Generali
ali
http://www.merkur-zav.si/osebna07.html
ali
http://www.wienerstaedtische.si/index2.aspx?Id=79
potem vidiš, da je za take zavarovalne vsote in tako dobo premija reda 10€/mes.

Sicer pa, imaš prav. Če se ti ne da ukvarjat s samostojnim varčevanjem in nisi mahnjena na neke visoke donose, potem je smiselno, da varčuješ kar v okviru življ. zavarovanja.
Glede tega, da rabiš pa neko večjo vsoto za začetek varčevanja se pa ne bi mogel strinjati. Ker tudi to večjo vsoto si lahko "prišparaš" samo z nalaganjem majhnih, razen če ti z lufta ne pade.


Izmed teh bi se verjetno lahko odločla samo za wienerstaedtishe. Andrej zgleda da stvar obvladaš. Še vedno nevem na kateri zavarovalnici? Kje si ti zavarovan torej?user posted image

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu anandrej)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 17:24:19   
sandra113
Pozabla sem napisat še to. Imava kredite, vendar imava le te v primeru smrti že zavarovane tako, da jih v primeru smrti poplača zavarovalnica. Skrbi me le prihodnost otrok v primeru da nastopi smrt kateregakoli zakonca.

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 19:36:47   
eggo
Wiener Stadische ima življenjsko zavarovanje malce drugačno kot ostale slovenske zavarovalnice...ni dnevnega nadomestila, in bolnišničnih dni, je pa zato oprostitev plačila premije in doživljenjska renta( možnost 500 ali 1000) ali renta za 20 let (v višini 500 in 20000€-takoj ali 1000 in 40000€-takoj), če postaneš 50% invalid ali več.

glede zavarovanje kredita preko zavarovalnice...ja res je da si ti plačala cca3-5% za zavarovanje kredita in da ti v primeru kakršnega koli neplačevanja premije( npr.: smrt) poplača zavarovalnica, samo tle je en haklček,...to je da ostane zavarovalnica suha, in ona se ti obesi na premoženje in ti iztirja! tako da svetujem da narediš kakšno klasično zavarovanje za primer smrti ...so zavarovalne vsote visoke, in premije nizke, ker denar ni povrnjen!



[

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 20:14:43   
anandrej
IZVIRNO SPOROČILO: sandra113
Izmed teh bi se verjetno lahko odločla samo za wienerstaedtishe. Andrej zgleda da stvar obvladaš. Še vedno nevem na kateri zavarovalnici? Kje si ti zavarovan torej?user posted image


Jaz nikjer user posted image . Se bom pa prihodnje leto zavaroval, zato tak "obvladam". Kje pa pa še ne vem. Bom povprašal naokrog, da naj pošlejo ponudbe in se bom potem odločil. Najbolje, da ti tudi isto narediš. Poleg tistih, ki sem jih zgoraj omenil (Merkur, Wiener, Generali) imajo še pri Grawe riziko življenjsko zavarovanje, pa za Triglav sem tudi že čul, da se da sklenit, pa najbrž še kaka druga.

eggo, zakaj bi pa rabil bolnišnične dni pri življenjskem zavarovanju? Ko je konec, potem so samo še neskončni dnevi user posted image . Res pa lahko pri veliko zavarovalnicah skleniš še dodatne opcije, kar pa ponavadi kar drago pride. Sploh kake rente.

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
13.12.2007 20:44:54   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: sandra113

Pozdravljeni

Rada bi zavarovala sebe, izvenzakonskega partnerja in otroka.

----------------------
Poslala sem ti ZS user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
14.12.2007 7:33:08   
puncica
Aha, hvala razumem.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
14.12.2007 18:30:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anandrej

Jaz nikjer user posted image . Se bom pa prihodnje leto zavaroval, zato tak "obvladam". Kje pa pa še ne vem. Bom povprašal naokrog, da naj pošlejo ponudbe in se bom potem odločil. Najbolje, da ti tudi isto narediš. Poleg tistih, ki sem jih zgoraj omenil (Merkur, Wiener, Generali) imajo še pri Grawe riziko življenjsko zavarovanje, pa za Triglav sem tudi že čul, da se da sklenit, pa najbrž še kaka druga.


"LASTNA HVALA CENA MALA"  ejga če tolk obvladaš ja zakaj pa čakaš drugo leto??user posted image

(odgovor članu anandrej)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
14.12.2007 18:49:19   
bumerang
Jaz si kot življenjsko zavarovanje že nekaj časa ogledujem tole:
NLB Varčevanje vita plus,
http://www.nlbskupina.si/cgi-bin/nlbweb.exe?doc=6557
ki se mi zdi kar posrečena kombinacija, predvsem pa vključuje tudi riziko kritične bolezni in nezgode, kar se mi zdi najbolj pomembno glede na to, da kreditov nimamo.

Kar mene skrbi, ni toliko vzrževanje družine s samo eno plačo, ampak stroški, ki se lahko pojavijo v družini ob nezgodi in stroški zdravljenja in rehabilitacije ob kaki težki bolezni.

Nisem pa ponudbe še dobro preštudirala.

Ampak dejstva, da:
- vplačuješ npr. 15 let po 150€ mesečno,
- zavarovalna vsota za smrt je 40.000, nezgodo 80.000 in bolezen 20.000€,
- po 15 letih dobiš nazaj, če je vse ok, 27.483€, vplačal pa si jih 27.000
se mi zdijo zanimiva.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
14.12.2007 18:58:00   
rija
jaz se bom dala pri wienerstadtsche in sicer imajo en produkt, ki ga sicer ne tržijo glih najbolj, samo mi je še najbolj všečen:
plačaš letno premijo, ki je nepovratna 120 eur in imaš zavarovano nezgodo za primer smrti za 70.000 eur. Zavarovanje podaljšuješ vsako leto.

Meni je to še najbolj pametno, pa še najceneje je, pa visoka zavarovalna vsota.

Pa ne delam za njih user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
14.12.2007 20:35:14   
bumerang
Rija, kaj pa za primer bolezni oz. nezgode?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
14.12.2007 20:44:57   
sazi
tole o zavarovanju za hude bolezni je pa ena nategancija - vsaj po mojem.
nekaj zavarovalničarjev mi je že ponujalo zadevo, pa je vedno notri en haklc npr:

- po diagnozi te hude bolezni moraš živeti še najmanj 3 mesece; OK, se matraš 3 mesece in potem si rečeš, no, zdaj pa lahko umrem, ker bodo moji dobili zavarovalnino?!?

-potem si zavarovan za primer, če zboliš za rakom (kot je ena pisala, da ti potem plačujejo stroške zdravljenja in podobno); no, v eni (vsaj eni) npr. rak dojke sem ne spada, ker če napišem zelo na grobo, kot mi je enkrat povedala ena za moje pojme nesposobna zavarovalničarka in sicer; "se ga lahko odreže in potem nisi več bolan"

mene je ob teh izjavah prijelo, da bi letela user posted image

oba z možem sva minimalno zavarovana, sicer naložbeno, ampak on 25, jaz pa 30 EUR na mesec, ker sva že prej sama varčevala. Sicer gre zdaj ves denar za hišo, ampak če se komu kaj zgodi in ni denarja za preživetje, se hiša še vedno lahko proda, kupi kaj manjšega in nihče ne bo lačen ali brez strehe nad glavo. Ko bo kredit odplačan, bova pa spet varčevala - sama. Zdaj imava to zavarovanje bolj zaradi zahteve kreditodajalca, pa tudi čez 15 let me bo mogoče nabrani znesek razveselil, zdaj pa tistih 25 EUR/mesec ne pogrešam preveč.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
14.12.2007 20:46:48   
sazi
ki je nepovratna 120 eur in imaš zavarovano nezgodo za primer smrti za 70.000 eur


no, tole zna biti kar fajn varianta, denar pa nalagaš sam. Razumem pa, da se marsikomu to ne da, da nima časa in podobno. Je pa tole isto, kot tisto riziko zavarovanje, o katerem je pisal anandrej.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Življenjsko zavarovanje?Kje?
15.12.2007 8:24:21   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz se bom dala pri wienerstadtsche in sicer imajo en produkt, ki ga sicer ne tržijo glih najbolj, samo mi je še najbolj všečen:
plačaš letno premijo, ki je nepovratna 120 eur in imaš zavarovano nezgodo za primer smrti za 70.000 eur. Zavarovanje podaljšuješ vsako leto.

Meni je to še najbolj pametno, pa še najceneje je, pa visoka zavarovalna vsota.

Pa ne delam za njih user posted image


konkreten primer Wienerja...
spol: ž
doba zavarovanja: 20let
doba plačevanja: 13let
letna premija: 191€
zavarovalna vsota (za smrt): 200.000€user posted image

pa brez kakršnega koli zdravniškega spričevala,
pri A.S. in triglavu ti more nevem kdo odobrit da se ti zavaruješ, pa še to za 1/2 zgoraj navedenega zneska!user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Katero ime izbrati za dečka?
t4sa

Katero ime se vam bolj dopade za dečka?

Sven (39%)

Teo (61%)


Število vseh glasov: 443

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!