|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Žolčni kamni oz. življenje brez žolčnika
14.12.2009 13:33:27   
Dr.1m
Torej, potrjeno imam žolčne kamne, pravzaprav, kot sem razumel le enega velikega. Pa saj to sploh ni pomembno...
Ker so žolčni kamni bolj domena ženske populacije, sem se odločil da bom tukaj poizvedel o izkušnjah s tem.
Namreč januarja sem naročen za operacijo oz. odstranitev žolčnika s kamni, mene pa sedaj zanima naslednje:
1. Kako je s prehranjevanjem po odstranitvi?
2. Kakšni so stranski učinki te odstranitve?
3. Ali ste pred operacijo držali stroge diete?
4. Ali ste pred operacijo imeli pogoste napade ali samo druge težave?

Sam se ne držim stroge diete oz. se je sploh ne držim. Imam pa, najverjetneje zaradi tega, pogost občutek napihnjenosti in rahle bolečine v predelu žolčnika.


_____________________________

Moj splet in Moja malenkost
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Žolčni kamni oz. življenje brez žolčnika
14.12.2009 14:55:48   
hektorina

1. Kakšnih pet mesecev sem se strogo držala predpisane diete.
2. Se jih ne spomnim.
3. Ja.
4. Samo en velik, močan napad, ki me je spravil na operacijsko mizo ter me skoraj stal življenja, ker se mi je vnela trebušna slinavka.

Po operaciji se le drži diete. Za "nagrado" ne boš imel težav kasneje...user posted image

[/quote]

(odgovor članu Dr.1m)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Žolčni kamni oz. življenje brez žolčnika
14.12.2009 23:22:06   
lex
Jaz sem imela kar veliko napadov in mi je bila operacija odrešitev. namreč vsako najmanjšo prekršitev sem drago plačala (tud kolesarjenje s svojim sinčkom) z napadom, da dva nisem prišla k sebi.

1. po operaciji se probaj držati diete vsaj toliko ot ti predpiše zdravnik (jaz sem se je držala in sedaj lahko jem vse, razen jabolk)
2. stranski učinki - jaz jih nisem zaznala, kot pravim mi je operacija zelo olajšala življenje (od vsega sem najbolj jezna na brazgotinice, a kar sem hitro po operaciji zanosila se niso zacelile tako kot bi se mogle zaradi napete kože)
3. ko so mi ugotovili žolčne kamne in do operacije sem se morala držati stroge diete, ker drugač bi lahko bila skoz v postelji oz. na wc, pa sem imela dva zelo majhna otroka za poštimat tak da ja sem se je držala ker sem pila jogurt z 1,5mm pa ga nisem spila do konca ko sem fasala napad
4. mislim, da sem imela enih 10 napadov ziher, enega je izvalo mirno družinsko kolesarjenje po asfaltu.

Če hočes sebi prizanesti z bolečino se drži diete. Jaz do diagnoze nisem vedela kaj mi je a me je vedno huje bolelo v hrbtu pri lopaticah, dokler mi en večer ni kamen šel dalje v žolčevod, tisto boli pa ko 10 napadov skupaj, tako da sem skoraj v nezavest padla od bolečine, no drugi dan sem bila čisto rumena in je tud uz pokazal polno majhnih kamnov. meni ni žal, da sem se odločila za operacijo, ker sedaj živim normalno, kar tistih par mesecev nisem. Sem bila kot tempirana bomba. Pa verjemi da z 3 mesece starim dojenčkom ni prijetno biti to.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Žolčni kamni oz. življenje brez žolčnika
15.12.2009 11:14:30   
Dr.1m
Zanimivo. Dva odgovora z izkušnjami ki sta po svoje različna. Hvala user posted image
Torej jaz sem imel en hud napad pred tremi leti a pred tem še enega ki je minil po mukotrpni noči. Ob tem hudem napadu sem bil pregledan z UZ in dobil diagnozo žolčnih kamnov ter bil razvrščen v čakalno listo. Žal pa sem malce pred operacijo zbolel in se je vse skupaj zavleklo.user posted image
Do sedaj nisem imel pogostih močnih napadov, ampak kot se opisal bolj pogosti so občutki napihnjenosti. Mogoče zato ker imam razmeroma velik kamen "ki ne bi mogel" popolnoma zapreti žolčevoda ampak ga "le" ovira. Moram pa priznati, da se diete praktično ne držim. Je pa zanimivo da se mi bolečina pojavi največkrat ko od obroka mine precej časa...
Se pravi da po operaciji in po določenem času stroge diete prideš na kolikor toliko "normalno" življenje?

Ali je po tem potrebno biti precej previden pri hrani?

Najbrž je to res odvisno od posameznika. Res pa ne bi rad da bi se moral odreči sadju, katerega imam najraje...

Kako pa je z "rehabilitacijo" po operaciji? Moraš dolgo počivat, biti na bolovanju, pazit na obremenitve in podobno?

Po pravici povedano bi rad da operacija mine B.P. in da bi bil vsaj po enem mesecu sposoben krotiti mularijo. Še posebej ta malega, ki je zelo živ in ga moram kar pogosto prijeti in dobesedno odnesti nekam... user posted image


_____________________________

Moj splet in Moja malenkost

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Žolčni kamni oz. življenje brez žolčnika
17.12.2009 15:06:50   
Dr.1m
Kaj nihče nima odgovorov na moja dodatna vprašanja user posted image

_____________________________

Moj splet in Moja malenkost

(odgovor članu Dr.1m)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?